Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 29 gości oraz 2 użytkowników.

• Tomcat
  • Slokey
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Jakie rolki do jazdy szybkiej?

Jakie rolki do jazdy szybkiej? 19 Wrz 2010 17:03 #27399

• Tygrysh
  • Tygrysh's Avatar
  • Fresh Boarder
Jaki polecacie sprzęt do jazdy szybkiej?

Chodzi mi o konkretne firmy, bądź nawet modele. Cena nie gra roli.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Jakie rolki do jazdy szybkiej? 19 Wrz 2010 19:18 #27402

• Herb
  • Herb's Avatar
  • Platinum Boarder
Z tym "cena nie gra roli" chyba się rozpędziłeś, bo rolki tego typu z najwyższej półki kosztują nawet 7000 zł i więcej.

Umiejętności grają rolę. Jak mniemam, nie jeździłeś nigdy w niskich butach, bo w innym wypadku byś miał rozeznanie w sprzęcie i nie pytał na forum jakie wybrać.

Na początek wysoki but lub semi-race. Niski but i koła 110 mm bez uprzedniego przygotowania to niemal wyrok śmierci dla kostek i ścięgien. Jak możesz wydać sporo gotówki:

www.zicoracing.com/Rollerblade_Speedmachine_100_RX-562.html

lub

www.4skating.pl/go/_info/?user_id=Bont_SR_Al100_H&lang=pl

Mogą też być Fila M100 lub K2 Radical 100.

O:Jakie rolki do jazdy szybkiej? 19 Wrz 2010 19:26 #27403

• jureq
  • jureq's Avatar
  • Gold Boarder
ale kosmiczny model... fajne cos pomiedzy niskim butem a tym co jest w np speedmachine'ach. ciekawe jak sie na tym jezdzi.

HA! czyli roleczki za 4 koła maja jednak wentylowanego buta...
http://www.impas2000.com

jak ktos zbieral kiedys obrazki z gum Turbo i ma na zbyciu to chetnie przyjme :)
Ostatnio zmieniany: 19 Wrz 2010 19:31 przez jureq.

O:Jakie rolki do jazdy szybkiej? 20 Wrz 2010 07:07 #27409

• Adi01
  • Adi01's Avatar
  • Expert Boarder
Oprócz tego co podał Herb dorzuciłbym jeszcze
http://www.bladeville.pl/rolki-c-1/powerslide-phuzion-9-men-10-p-5923.html
i
http://www.bladeville.pl/rolki-c-1/powerslide-speed-r4-10-p-5377.html
Te same speedmachine tylko w innej cenie:)
http://www.bladeville.pl/rolki-c-1/rollerblade-speedmachine-rx100-10-czarno-czerwone-p-5795.html
Jeśli masz już jakieś fitnesy z mocowaniem LSM lub SSM możesz zrobić hybrydę, ja tak zrobiłem, do buta fitnes przykręciłem szynę 12,8" (3x100,1x90).
Ostatnio zmieniany: 20 Wrz 2010 07:13 przez Adi01.

O:Jakie rolki do jazdy szybkiej? 20 Wrz 2010 11:22 #27415

• Herb
  • Herb's Avatar
  • Platinum Boarder
Te dwa modele Powerslide pominąłem celowo. Phuzion mimo że wysoki to koła 110mm nie są dobre dla początkującego. R4 - jak już ma być jednoczęściowy, niski but, a cena nie gra roli, niech to będą rolki wykonane z carbonu a nie włókien szklanych.

O:Jakie rolki do jazdy szybkiej? 20 Wrz 2010 11:37 #27416

• slesh
  • slesh's Avatar
  • Platinum Boarder
Nikt jeszcze nie wspomniał że niskie buty są jak imadło i dla nowego zawodnika może to być bardzo mocny bodziec skłaniający użytkującego do porzucenia tego typu jazdy. Lepiej spróbować na wysokim bucie najpierw. Optymalnie pożyczyć / przetestować. Niski but jest dla tych, który już chcą za (prawie)wszelką cenę osiągnąć lepsze rezultaty.
gg: I9ooo9 :: Photoshop for the win ! :D

O:Jakie rolki do jazdy szybkiej? 20 Wrz 2010 12:01 #27417

• Suwi
  • Suwi's Avatar
  • Platinum Boarder
Może najpierw autor wątku określi się co potrafi, co tak ogolnie chce kupić i potrwiedzi nam zakresik cenowy, bo w tym momencie rownie dobrze mozna mu polecic PS Icon, Bont semi race czy RB speedmachine. Produkujecie sie a nie wiadomo nawet czy gość śledzi założony przez siebie temat, powinien odpowiedziec po pierwszym poscie Herba :P
Ostatnio zmieniany: 20 Wrz 2010 12:06 przez Suwi.

O:Jakie rolki do jazdy szybkiej? 21 Wrz 2010 01:31 #27430

• Herb
  • Herb's Avatar
  • Platinum Boarder
Oj, Suwi, to jest forum dyskusyjne więc możemy sobie dyskutowac ile wlezie ;P Może ktoś w przyszłości będzie miał podobny dylemat oraz użyje opcji szukaj. Wiem, mało prawdopodobne, ale przezorny zawsze ubezpieczony ;P

O:Jakie rolki do jazdy szybkiej? 07 Gru 2012 10:32 #33556

Herb napisał:
Oj, Suwi, to jest forum dyskusyjne więc możemy sobie dyskutowac ile wlezie ;P Może ktoś w przyszłości będzie miał podobny dylemat oraz użyje opcji szukaj. Wiem, mało prawdopodobne, ale przezorny zawsze ubezpieczony ;P

Witam po bardzo długim czasie ktoś ma podobny dylemat i użył google odkopując ten temat :cheer: mam 25 lat i chciałbym odnowić hobby jaką jest jazda na rolkach, myślę o jeździe szybkiej przygodę z tym sportem rozpocząłem w młodych latach jednak jeździłem głównie w rolkach do jazdy agresywnej pierwsze to były VXT ( nie wiem czy dobrze pamiętam nazwę) następnie SALOMON ST90 paradoksem było że w 80% używałem tych rolek do jazdy z punku A do punktu B po ulicach (tak wychodziło w praktyce) obecnie jestem po 5-6 latach przerwy i teraz moje pytanie jaki model rolek wybrać aby spokojnie wrócić do jazdy przesiadając się na rolki do jazdy szybkiej? ostatnio miałem drobne zdziwienie z łyżwami :) to nie jest to samo co moje rolki :P kupiłem model bauer Vapor 1.0 i stwierdzam że noga w tej łyżwie "układa się" całkiem inaczej niż w rolkach do jazdy agresywnej w łyżwach mam usztywnioną tylko kostkę i czuje się z tym niewygodnie tak jakoś inaczej w rolkach miałem wysoki but nad kostkę grubą skarpetę dopasowującą się do nogi i całość była bardziej sztywna i zarazem dla mnie wygodna więc jak jest z rolkami do jazdy szybkiej ? mój przedział cenowy to ok 1000-1500zł. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam Michał
Ostatnio zmieniany: 07 Gru 2012 11:25 przez michalchelm.

O:Jakie rolki do jazdy szybkiej? 08 Gru 2012 13:49 #33561

• m_b
  • m_b's Avatar
  • Junior Boarder
Michał - jeśli jesteś z okolic Krakowa to zapraszam w niedziele na salę przy ośrodku Kolna o 17:00. Co tydzień jest możliwość szybkiej jazdy na dużej hali.

Jest możliwość jazdy i nauki - jak również podglądnięcia w czym jeździmy

Jakie rolki do jazdy szybkiej? 08 Gru 2012 16:53 #33562

Dzięki za propozycję :) niestety jestem z Lubelskiego a obecnie na stałe przebywam w Norwegii nie mam absolutnie gdzie podpatrzeć jeżdżących na rolkach do jazdy szybkiej a najlepsze że właśnie uświadomiłem sobie że nie widziałem tutaj jeszcze nikogo na rolkach przejrzałem dzisiaj ofertę największego sklepu sportowego w Norwegii i w ich katalogu rolek brak (podejrzewam że to nie tylko ze względu na zimę) :)
Więc rozpatrując temat na własną rękę znalazłem coś takiego:
www.rollerblade.com/norge/products/tempest-100/?cat=men
Czy ktoś może mi coś powiedzieć o tym modelu ? może w moim przypadku wyższy but byłby dobrym pomysłem? jest też nowszy model tempest 110 ale nie wiem czy warto dokładać do niego? model który podałem w linku znalazłem za 1100zł
dodam jeszcze że rolek będę używał tylko do jazdy po ulicach i asfaltowych ścieżkach
Ostatnio zmieniany: 08 Gru 2012 16:57 przez michalchelm.

Jakie rolki do jazdy szybkiej? 20 Gru 2012 09:33 #33570

• Doody
  • Doody's Avatar
  • Fresh Boarder
Jeśli będziesz tych rolek używał tylko do jazdy po płaskim i do przodu, a może w przyszłości jakiś półmaraton, albo maraton, to model przez Ciebie wymieniony jest jak najbardziej OK. Na początek nawet bardziej OK niż nowszy na kołach 110.

Jeśli nie będziesz jeździł tylko po płaskim ale chcesz się poruszać np. z punktu A do B po mieście, to lepsze moim zdaniem będą Rollerblade RB 90 lub RB10. Po za tym w nich będziesz się czuł bardziej jak w twoim dawnym agresywnym sprzęcie z racji na skorupę, a jednocześnie są to chyba najlepiej wentylowane rolki ze skorupą.
Ostatnio zmieniany: 20 Gru 2012 09:35 przez Doody.

Jakie rolki do jazdy szybkiej? 06 Sty 2013 13:32 #33592

Polecam, rolki firmy rollerblade, model: crossfire 360 PRO. Rozmiar kółek: 6x 100mm, 2x 90mm, łożyska: SG9
Sam ich używam i są to naprawdę solidne rolki.

Jakie rolki do jazdy szybkiej? 16 Maj 2015 13:32 #45847

• dasza
  • dasza's Avatar
  • Fresh Boarder
Witam wszystkich,

szukając informacji w internecie natrafiłam na te forum i na temat, który mnie interesuje.
A mianowicie, szukam rolek do jazdy szybkiej, beda to moje pierwsze tego typu rolki, jeżdżę regularnie na Fila z wysokim butem ale to, że jeżdżę szybko(nawet 30km/h) ten but jest strasznie niewygodny i co rusz mam poobcierane nogi, nie mówiąc ze kółka i te rolki juz są przeżytkiem wiec pora na nowe.

Jakie rolki wybrać? Chce w przyszłości startować w zwodach także proszę o pomoc i propozycje.
Mój budżet to do 1300zł.

Jakie rolki do jazdy szybkiej? 16 Maj 2015 13:39 #45848

Dostaniesz w tym budzecie fajne rolki (np ps r2 albo cos z dmb), pisz, dzwon do ZICO, wg mnie nie ma lepszego sklepu i doradztwa w Polsce.

i JUZ startuj w zawodach (: nie ma na coczekac, warto zdobywac doswiadczenie B)
Ostatnio zmieniany: 16 Maj 2015 13:42 przez Szyszkownik.

Jakie rolki do jazdy szybkiej? 16 Maj 2015 13:44 #45849

• dasza
  • dasza's Avatar
  • Fresh Boarder
Właśnie na tej stronie patrzyłam :)

a mam pytanie, bo ja nigdy jeszcze w niskich butach nie jezdziałam czy to już pora na takie, skoro tak strasznie niewygodnie mi w wysokim bucie i że nie jestem początkująca, martwie sie tylko czy dam rade czy moze lepiej wybrac jakis posredni model?

Jakie rolki do jazdy szybkiej? 16 Maj 2015 13:48 #45850

• dasza
  • dasza's Avatar
  • Fresh Boarder
I czym różnią się modele z kółkami 4x100 lub 3x100 1x90, chodzi mi tutaj o wgledy praktyczne, czy wpływa to jakoś na szybkość, stabilność itp?

Jakie rolki do jazdy szybkiej? 16 Maj 2015 13:53 #45851

bierz niski i nie patrz na mity jakimi jest obrosniety. jezdzi sie super B)

roznice minimalne. bierz 4x100, ale jak chcesz miec nieco lepsza zwrotnosc to wez krotsza szyne 4x100, 10,8" chyba.

3x100 1x90 jest po prostu minimalnie nizsze, a wiec srodek ciezkosci jest korzystniej ulokowany.

i kup kolka am wing jets (: lozyska sa na drugim miejscu, spokojnie starcza jakies zwykle abeki 5-7 dobrze nasmarowane (:
Ostatnio zmieniany: 16 Maj 2015 13:59 przez Szyszkownik.

Jakie rolki do jazdy szybkiej? 16 Maj 2015 14:10 #45852

• dasza
  • dasza's Avatar
  • Fresh Boarder
Dzięki!

Też mi sie jakoś wydawało, że te mity o niskim bucie sa przesadzone. Może jak ktos nigdy w zyciu nie mial rolek na nogach to oczywiscie ze niski but to katorga, ale ja już mam sprawdzony wysoki i sredni i jakos duzej roznicy nie widzialam, na dodatek ciagle powtarzajacy sie problem z obtarciami itp

Zastanawiam się na tymi modelami:

www.zicoracing.com/pl/p/Powerslide-R2-20...-jazdy-szybkiej/1463
lub
www.zicoracing.com/pl/p/Powerslide-X-Ska...-jazdy-szybkiej/1828
lub
www.roll4life.pl/sklep/index.php?p442,ro...r2-zestaw-race-100mm
lub
www.zicoracing.com/pl/p/dMb-Rookie-zesta...ozaawansowanych/1161

co wybrać hmmm...? Jakies rady?

Jakie rolki do jazdy szybkiej? 16 Maj 2015 14:12 #45853

• dasza
  • dasza's Avatar
  • Fresh Boarder
a i o co chodzi z "regulacją szyn" przydaje to się w ogóle?
  • Strona:
  • 1
  • 2