Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 51 gości oraz 2 użytkowników.

• Sainti
  • MaksMichalczak
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: RB Crossfire 90-- eksploatacja,wrażenia i nie tylko.

RB Crossfire 90-- eksploatacja,wrażenia i nie tylko. 19 Sty 2018 11:29 #65146

• bartekw
  • bartekw's Avatar
  • Administrator
Forum nie umrze, ponieważ na rolkach jakby nie było jeździ coraz więcej osób. Fb miał być konkurencją, ale póki co nie jest (mimo, że wiele osób wieszczyło koniec tradycyjnych for). I tak uważam, że to forum generuje największy ruch z tych rolkowych (kiedyś większe było rolkarstwo ale z jakiegoś powodu stanęło). Zawsze uważałem, że należy kierować się do szerokiego grona (w tym początkujących), ponieważ dzięki temu jest ruch. Wielu początkujących idzie później w 'specjalizację' itd. Oczywiście lepiej mieć 10 wiernych niż 50 'przypadkowych' ale tutaj można pogodzić wszystkie interesy i jedni drugim nie przeszkadzają.
Zastanawiam się co zmienić na stronie na nowy sezon (w sensie lekkiej przebudowy). Coś na pewno pozmieniamy. Na pewno forum będzie lepiej widoczne.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

RB Crossfire 90-- eksploatacja,wrażenia i nie tylko. 19 Sty 2018 11:50 #65147

Fb moze byc doskonalym wsparciem dla portalu i forum zamiast konkurencja. Wzmianka na fanpageu (gdzie jest 4000 osob) o np. relacji z Berlina pozwoli ze czesc z tych osob przyjdzie tu na portal i przeczyta dokladniej.

Jesli na fanpage'u widze tylko relacje z przejazdow i tabliczki z logami sponsorow to ja przestaje na taka strone zagladac. Napisalismy w 2017 kilka artykulow, na fb "oficjalnie" podlinkowany zostal jeden. Dla ciekawostki - przeredagowalem go nieco i wrzucilem niedawno ponownie na swoj fanpage i krakowska grupe rolkowa - wygenerowal ponad 2000 wejsc. Dla przypomnienia - POZA SEZONEM.

Artykuly dla poczatkujacych, filmy jak co jezdzic, relacje - nie tylko z przejazdow, ciekawostki sprzetowe, wzmianki o inspirujacych ludziach zwiazanych z rolkami (wywiady to dalszy etap). Tak samo relacja z forumowego wyjazu na Le Mans w 2019. Potencjal jest.

Co do wspolpracy - chetnie bym rozwazyl, jednak do tego potrzeba szczegolow to raz, a dwa - jak dla mnie - zmiany obecnego "silnika", poniewaz zarzadzanie nim jest wyjatkowo uciazliwe i zbyt duzo czasu tracilem wstawiajac cokolwiek na strone. W aktualnej postaci - mowie wprost - nie mam ochoty i czasu sie tym zajmowac czesciej niz 2-3x na rok. Nie wiem czy da sie zrobic tak zeby zachowac obecne forum (bez przenoszenia bazy) a zmienic portal na bardziej wspolczesny i przyjazny w obsludze.

I tez uwazam ze formula forum nie padnie :)

RB Crossfire 90-- eksploatacja,wrażenia i nie tylko. 19 Sty 2018 12:00 #65148

• bartekw
  • bartekw's Avatar
  • Administrator
Zmiana silnika - chętnie, zgadzam się, że jest 'trudny', ale nowy silnik musiałby zaimportować poprawnie całą bazę forum/użytkowników. Póki co nie znalazłem ani silnika ani nikogo kto by się tego podjął.
fb - to że może uzupełniać to wiem. Miałem na myśli, że fb nie zastąpi żadnego forum.

ps. wiem, że joomla to nie wordpress. Jak będziesz miał coś do wrzucenia zawsze można przesyłać na mail, ja już się resztą zajmę.

RB Crossfire 90-- eksploatacja,wrażenia i nie tylko. 19 Sty 2018 13:15 #65149

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Przede wszystkim Facebookowa strona NA ROLKACH PL musi sie bardziej zaangazowac.
W jaki sposob? A no w taki, by zamieszczac regularnie linki na Facebooku.
Nie mysle nawet by byly to linki do forum. Najlepiej jesli obok forum powstanie drugi dzial. Np jak kupilem sobie rolki i chce zrobic jakas recenzje, opisac je. FORUM jest OK do prowadzenia dlugiej dyskusji, ale jest tez potrzebna zwykla normalna recenzja, ktora nie przepadnie w gaszczu kilkuletniej dyskusji. Dlatego ja widze to tak ;) Pisze recenzje, wy zamieszczacie ja na FACEBOOKU, w recenzji jest link do FORUM i jesli ktos chce podyskutowac, to dyskutuje. Na Forum dyskusja, a w innym dziale recenzja, jakies zawody itp itd.. Byle nie mieszac jednego z drugim.
Np ja w swoim watku zamieszczam link do innego dzialu, gdzie omawiam konkretna rzecz. Tam zamieszczam link do forum. Jedno z drugim musi byc powiazane, ale nie moze byc w jednym. Trzeba to odzielic. Ale najwieksza rola jest w FACEBOOKU. Bo to tam ludzie zagladaja i tam najszybciej jest cokolwiek zrobic. A my tutaj mozemy robic relacje z zawodow, robic recenzje sprzetu, tworzyc rozne poradniki... Dodatkowo stworzyc na Facebooku GRUPE.

Teraz pytanie, jak bardzo powiazana jest ta strona ze sklepem NIECODZIENNI :) Jesli ktorys z nas bedzie pisal i zachwalal rolki, ktorych w sklepie nie ma i nie bedzie? Jest to tez zrozumiale, bo ja prowadzac sklep, nie chcialbym, by na mojej stronie internetowej ktos promowal rolki, ktorych w moim sklepie nie ma :)

Przede wszystkim FACEBBOK - FORUM - oraz oddzielny dzial poswiecony konkretnej sprawie. Oraz grupa na Facebooku.

Przyklad wyjazdu na Le Mans. Napiszemy o tym na forum oczywiscie. Ale poza forum trzeba to opisac gdzies indziej. Nie musi byc jeden artykul. Kazdy uczestnik moze to opisac po swojemu, jak on to widzial i odbieral. Ale to trzeba gdzies indziej umiejscowic, zeby pozniej ktos nie musial przekopywac calego forum.
Moze ktos to przeczyta i zamiesci to gdzies indziej? moze jakies wieksze medium lokalne, sportowe... Nie oszukujmy sie, nikt nie zamiesci calego forum na swojej stronie :)

Facebook, plus mozliwosc wrzucania artykulow itp i bedzie OK :)
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2018 13:21 przez Andreee.

RB Crossfire 90-- eksploatacja,wrażenia i nie tylko. 19 Sty 2018 13:57 #65150

Co do strony fb:

- zamieszcza ciekawostki, krotkie wzmianki np. przejazdy, jednak nie wylacznie przejazdy jak jest obecnie,
- zamieszcza krotkie relacje/fotorelacje zdjeciowe z eventow + odsyla na portal do artykulu-relacji
- wstawia linki do artykulow na portalu; daje link do forum do dyskusji
- wrzuca filmy edukacyjne jak jezdzic
- wstawia link do forum do tematu np. "maraton - moj pierwszy raz"
- grupa - ludzie z forum na grupie, pewnie z czasem dojda tacy spoza forum, moze wejda tu, moze nie - beda mieli mozliwosc.

kazda z tych rzeczy ktos moze udostepnic.

nie prowadzisz fb - nie istniejesz. Troche prawdy w tym jest, niektore informacje sa juz TYLKO tam. Pojawiaja sie cale kursy, na ktorych ucza jak prowadzic fanpage'a. Jeszcze nie bylem, jednak jednym z ich zalozen jest "teasowanie" - dawanie krotkiej informacji sklaniajacej i zachecajacej do udostepniania czy do wejscia na strone i przeczytania wiecej/szczegolowiej.

Fb moze ogromnie podbic portal :)
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2018 13:58 przez Szyszkownik.

RB Crossfire 90-- eksploatacja,wrażenia i nie tylko. 19 Sty 2018 14:26 #65152

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Choc osobiscie nie przepadam za Facebookiem, to niestety chyba jedynie przez niego mozna cos zrobic. Do tego Youtube, mozna krecic jakies filmy z zawodow, cos pokazywac :) akurat tutaj kazdy moze sobie prytatnie cos tam nagrywac z trasy:) Pokazywac nowe sciezki rolkowe, infrastruktore itp itd... Na sile tez nie ma sensu dzialac. To forum jest specyficzne. Nie dzialaja tu 16 latkowie, tylko juz nieco bardziej dojrzala spolecznosc. I to tez jest fajne, bo jest specyficzne i wyjatkowe. Nikt tu nie jest zawodowcem i nikt niczym sie nie chwali i nie rywalizuje. Taki charakter tej strony jest idealny. Ale jest takich jak my wiecej. Osob, ktore w roznym wieku zaczynaja zabawe. Sa ostamotnieni w swojej pasji. Dlatego ja bym poszedl w tym kierunku. Nie ma sensu chwytac 10 srok za ogon, wystarczy 2-3 :)

Tutaj atmosfera jest rodzinna i to jest najfajniejsze na tym forum. Zreszta nie tylko rolkowe sprawy sa poruszane:)
Ostatnio zmieniany: 19 Sty 2018 14:30 przez Andreee.

RB Crossfire 90-- eksploatacja,wrażenia i nie tylko. 19 Sty 2018 14:45 #65153

• bartekw
  • bartekw's Avatar
  • Administrator
Ok, dzięki za propozycje. Jak nie lubię fb to w tym roku go rozwiniemy.
Założę po ndz osobny wątek we właściwym forum to podsumujemy pomysły. Postaram się wdrożyć ile się da.

Co do recenzji sprzętu, najlepiej gdyby był to osobny art z linkiem do forum/dyskusji. I zajawka na fb. Ale rozumiem, że łatwiej wrzucać recenzje na forum więc możemy otworzyć nowy dział i tam każdy będzie wrzucał (później ew. z tego zrobi się art). Uwagi?

RB Crossfire 90-- eksploatacja,wrażenia i nie tylko. 19 Sty 2018 14:51 #65154

Jak nie lubię fb to w tym roku go rozwiniemy.
To wiec robota dla kogos kto to lubi ;) 1-2 osoby, które raz-dwa na tydzien cos wstawia, wystarczy.

RB Crossfire 90-- eksploatacja,wrażenia i nie tylko. 19 Sty 2018 18:23 #65155

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
Widzę że trafiłem z pytaniem :) .Akurat w tym momencie nie mam czasu zagłębić się w to co napisaliście ale oczywiście służę pomocą jak by co.Zapoznam się szczegółowo z odpowiedziami w najbliższym czasie. :)

RB Crossfire 90-- eksploatacja,wrażenia i nie tylko. 11 Mar 2018 18:56 #65563

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
25km.nawinięte tempo spacerowe. Masa piachu którym sypano na bogato
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2018 18:58 przez Szafa76.

RB Crossfire 90-- eksploatacja,wrażenia i nie tylko. 11 Mar 2018 19:58 #65568

W sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale ktoś coś robi z tym piachem? Czy trzeba czekać, aż deszcz zmyje, wiatr rozwieje?

RB Crossfire 90-- eksploatacja,wrażenia i nie tylko. 11 Mar 2018 20:11 #65570

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Sorry nie mogłem się powstrzymać :laugh:

Idzie Grześ
Przez wieś,
Worek piasku niesie,
A przez dziurkę
Piasek ciurkiem
Sypie się za Grzesiem.

"Piasku mniej -
Nosić lżej!"
Cieszy się głuptasek.
Do dom wrócił,
Worek zrzucił,
Ale gdzie ten piasek?

Wraca Grześ
Przez wieś,
Zbiera piasku ziarnka.

Pomaluśku,
Powoluśku,
Zebrała się miarka.

RB Crossfire 90-- eksploatacja,wrażenia i nie tylko. 11 Mar 2018 20:14 #65571

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
coldfusion napisał:
W sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale ktoś coś robi z tym piachem? Czy trzeba czekać, aż deszcz zmyje, wiatr rozwieje?

Tak. U nordyków zamiast piasku są kamyczki. Zamiatają je na kupki, pakują do skrzynek i czekają na następną zime. U nas piasek idzie w trawniki. W sumie jak jest gliniasta ziemia to nawet dobrze. Żeby rozluźnić glinę stosuje się właśnie piaskowanie ;-) :laugh:

RB Crossfire 90-- eksploatacja,wrażenia i nie tylko. 11 Mar 2018 20:17 #65572

E tam, śmiejecie się :P Z dróg zbierają ten cały piach po zimie :P Więc pomyślałem, że może chodniki też czyszczą po zimie :P

RB Crossfire 90-- eksploatacja,wrażenia i nie tylko. 11 Mar 2018 21:24 #65576

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Nie wiem jak wy, ale ja nie znosze sypania piachem, jak tylko pojawi sie troche sniegu. Wlasciwie to powinni wydac ZAKAZ uzywania piasku:) Pozniej cala wiosna w piachu :woohoo: :laugh:
W mieszkaniu pelno piachu...
Ostatnio zmieniany: 11 Mar 2018 21:26 przez Andreee.

RB Crossfire 90-- eksploatacja,wrażenia i nie tylko. 08 Kwi 2018 08:54 #66179

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
20km. z rana jak śmietana :) .Niedziela piękna więc czuję ,że po południu też coś nawinę na koła ,może uda mi się wyciągnąć któregoś z młodych,albo i obydwu + żona :) .

RB Crossfire 90-- eksploatacja,wrażenia i nie tylko. 08 Kwi 2018 09:25 #66181

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Może na maraton do Krakowa? :)

RB Crossfire 90-- eksploatacja,wrażenia i nie tylko. 08 Kwi 2018 10:01 #66182

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
Ja jednak pozostanę tylko przy jeździe rekreacyjno/zdrowotnej

RB Crossfire 90-- eksploatacja,wrażenia i nie tylko. 08 Kwi 2018 10:02 #66183

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
Z zawodów wystarczą mi relacje forumowiczów zapaleńców. Andreee ale Ty doświadczenie ze sprzętem masz dużo większe od mojego, zajawkę też, a jeszcze nie spotkałem opisu Twoich wrażeń z maratonu ;) . No chyba, że coś ominąłem na forum. :)

RB Crossfire 90-- eksploatacja,wrażenia i nie tylko. 08 Kwi 2018 10:27 #66184

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Szafa76 napisał:
Z zawodów wystarczą mi relacje forumowiczów zapaleńców. Andreee ale Ty doświadczenie ze sprzętem masz dużo większe od mojego, zajawkę też, a jeszcze nie spotkałem opisu Twoich wrażeń z maratonu ;) . No chyba, że coś ominąłem na forum. :)

Ja ostatnio zdaję relacje z wizyt w gabinetach lekarskich i rehabilitacyjnych :laugh:

Mimo wielkich chęci, jestem zmuszony te plany przekładać
Gdyby nie to, to swój pierwszy maraton miałbym za sobą - Katowicki. Nawet sobie kask na niego kupiłem B)
Ostatni raz na serio jeździłem w sierpniu. Z taka forma jaką mam teraz, to nie wiem czy 10km bym dał radę pyknąć B)
Ostatnio zmieniany: 08 Kwi 2018 10:34 przez Andreee.