Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 64 gości oraz 4 użytkowników.

• Andreee
  • Tomcat
  • Joannap
  • robertp
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Kółka 84mm dylemat

Kółka 84mm dylemat 29 Mar 2016 20:55 #49748

Witam.
Od dłuższego czasu zbieram się, żeby kupić do swoich rolek kółka 84 mm o twardości minimum 85A (przy mojej wadze 95+ wydaje się rozsądną twardością).Z całą pewnością twardość twardości nierówna i to co jest 85A np w Rollerblade niekoniecznie znaczy to samo co 85A w innych kółkach.
Pierwszym wyborem były Hyper XTR 84mm 85A (ok 200zł/komplet), drugim Matter Super Juice F1 (ok 340 zł/komplet) - tu mam dylemat bo podobno występują w różnych konfiguracjach: hollow core i solid core (nie wiem o co chodzi).
Przeznaczenie - "nabijanie" kilometrów po asfalcie w różnym stadium rozkładu i różnym poziomie chropowatości, bez szaleństw. W akcie desperacji brałem jeszcze pod uwagę Hyper Hyperformance 84/85A, ale trochę drogie (jakieś 390 zł/komplet).

Przyznam szczerze, że liczę na to, że ktoś o wadze podobnej do mojej jeździ na Hyper XTR i ma o nich pozytywną opinię :). Gdyby jednak ktoś miał jeszcze jakieś fajne pomysły to jestem otwarty na propozycje.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Kółka 84mm dylemat 29 Mar 2016 23:11 #49752

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Hyper to dobra marka. Ja mam obecnie Hyper concreat i są bardzo dobre. Co prawda w wersji 80mm ale produkt ten sam
Ostatnio zmieniany: 29 Mar 2016 23:13 przez Andreee.

Kółka 84mm dylemat 30 Mar 2016 10:02 #49757

• alien
  • alien's Avatar
  • Platinum Boarder
Tak pamiętam, że szukasz. Pewnie nie powinienem z moimi 71 kg się wypowiadać, ale tylko teoretyczne - jak sama nazwa wskazuje, gdy masz wybór i konkretną wagę, to myślę, że lepiej iść w stronę solid core. Hollow core to rdzenie typowe do speedu. Kiedyś były z tym duże problemy, ale gdzieś czytałem, że już poprawiono przypadłość.

Kółka 84mm dylemat 30 Mar 2016 10:20 #49758

• Sainti
  • Sainti's Avatar
  • Platinum Boarder
Jeżdżę na Matterach Juice F1 i jak dla mnie to świetne koła - szybkie, bardzo przyczepne i nie ścierają się za szybko. Super Juice to chyba ta sama mieszanka, tylko inny hub. Solid Core jest trochę cięższy, wykonany z jednego odlewu, a Hollow Core to dwie połówki zgrzewane razem z pustym miejscem w środku. Przy tym rozmiarze różnica w jeździe będzie raczej niewielka.

Moi znajomi, zwłaszcza Ci lepiej zbudowani, bardzo sobie chwalą kółka Powerslide FSK (czerwone). Już nie są produkowane, ale jeszcze gdzieniegdzie można je jeszcze kupić.

Kółka 84mm dylemat 30 Mar 2016 17:09 #49769

Drogą eliminacji i mniej lub bardziej uważnego słuchania podpowiedzi ;) byłem już prawie zdecydowany na Hyper XTR 84mm 85A. jednak buszując po necie wpadły mi na ekran Matter - Image F1 84mm w przystępnej dla mnie cenie (ok 250zł).
Znów mam dylemat :laugh: , tym bardziej, że kupował będę najprędzej w piątek po południu, więc jest szansa, że jeszcze coś wynajdę i bardziej sobie w głowie zamącę.Może dać sobie bana na rolkowe strony do piątku :laugh: ??
Na dzień dzisiejszy myślę, że będą to któreś z tych powyższych.

Kółka 84mm dylemat 31 Mar 2016 07:58 #49786

• alien
  • alien's Avatar
  • Platinum Boarder
Skoro to jeszcze nie piątek po południu, to klamka nie zapadła ;) i skoro jesteś otwarty na propozycje... :) A brałeś pod uwagę, żeby po prostu kupić może jednak 80mm?

Troszkę naginam, ale wygląda to tak:
80mm to niżej położony środek ciężkości ;)
Prędkości właściwie te same :P
Przy 80mm masz nie tylko większy wybór kół, ale wybierasz i w profilach (mi akurat profil HC bardziej pasuje niż Juice) i w twardościach i w jakości....Tak, to nie tylko większy wybór, ale i możliwości testowania w każdej kategorii cenowej ;-) A tu co? 2 czy 3 modele do wyboru brałeś pod uwagę bo dostępne były...? ;)
Jak pamiętam to z wyborem 84mm szału nie ma od lat i są generalnie droższe i starczą na tak samo długo.
To jeszcze nie piątek po południu ;) :laugh:

Kółka 84mm dylemat 31 Mar 2016 17:12 #49796

No to mi teraz zamieszałeś na horyzoncie :laugh: .
Aktualnie jeżdżę na kółkach Rollerblade Supreme 80/85A, praktycznie wcale jeszcze nie zużytych. Chciałem większe ze względu na nierówności asfaltu, ale jeśli faktycznie te 4mm na średnicy szału nie robią to może się odrobinę wstrzymać... sam już nie wiem.

Czy rzeczywiście tak jest, że nie ma odczuwalnej różnicy między 80 a 84 mm? Nie chodzi mi o prędkość tylko o komfort jazdy na nierównościach? Może to błąd, że tak się uparłem a 84??

Kółka 84mm dylemat 01 Kwi 2016 13:51 #49815

• alien
  • alien's Avatar
  • Platinum Boarder
Ja tak właśnie myślę :) Ciśnienia na nowe przecież nie ma. Dojeździć stare i w międzyczasie zbierać informacje o kółkach. Patrzeć na czym kto jeździ i rozmawiać o odczuciach związanych z jazdą. Zwróć uwagę, że nie tylko wielkość się liczy. W moim odczuciu 4mm, to niewiele. Natomiast różnice w komforcie odczuwałem już przy profilu. Przy eliptycznym uczucie komfortu spadało. Być może przez większe wpadanie w nierówności. A może złudzenie. Ale pomiędzy różnymi kółkami różnice były odczuwalne. I to bardzo. Po ostatnim teście tanich kółek wiem, że nie ma co patrzeć na napis nawet 82A tylko jakość. Zwróć uwagę, że Twoim priorytetem, jeżeli dobrze zrozumiałem, jest miła jazda po nierównościach, co kłuci się z szybkością czy nawet trwałością.... Tylko że ja kurna ważę ponad 20 kg mniej i zupełnie inaczej kółka czuję! Dla mnie i 80A dobrej jakości są ok. To lepiej zamilknę :laugh: Jest sporo osób lepiej zbudowanych i jeżdżących. szkoda że nie dzielą się na form swoimi doświadczeniami.

Re:Kółka 84mm dylemat 01 Kwi 2016 14:24 #49817

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
alien napisał:
Jest sporo osób lepiej zbudowanych i jeżdżących. szkoda że nie dzielą się na form swoimi doświadczeniami.

Dzięki za lepiej zbudowanych :-)
Może niewiele mogą dodać?
Ja tam różnicy w komforcie między 82A, 84A, a F1 czyli 86A nie dostrzegam. W odbiciu i toczeniu owszem tak: twardziej jest lepiej :-)

pzdr T

Kółka 84mm dylemat 01 Kwi 2016 14:38 #49818

Przejedzcie sie na czas (bez cisnienia, byle wzglednie rowno) na odleglosci powiedzmy 5 km w miekszych i twardszych :) Bez wzgledu na swoja wage.
  • Strona:
  • 1