Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 49 gości oraz 1 użytkownik.

• bartko
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Dylemat: kółka czy rolki

Dylemat: kółka czy rolki 02 Kwi 2016 12:40 #49846

Dzisiaj się załamałam. Zdałam sobie sprawę jak wolno jeżdżą moje rolki (dorwałam się do większego placu). Obecnie jeżdżę na ok. 7-letnich rolkach NIls i dzisiejsza jazda zabrała mi całą radość i wiarę w rolki... jedyne co na nich mogę, to przeplatanka, a to już mi się znudziło ->przymierzam się do wariacji bez skakania, trochę slalomu.
Byłam w sklepie i pasują mi tylko Powerslide Khaan (nie było rozmiaru z Imperial One), ale boję się dawać 700 zł po tej jeździe, więc pomyślałam, że może bym kupiła kółka do banana i nowe łożyska do moich obecnych? (szyna 255mm-ale dla początkującej chyba nie tak źle?)
Co sądzicie? Chciałabym jeszcze dziś jechać po nowe kółka, o ile nie wybijecie mi tego pomysłu z głowy ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Dylemat: kółka czy rolki 02 Kwi 2016 13:01 #49847

A wygodnie Ci w tych butach co masz?

Moje zdanie: kupuj dobre kółka B) , odpusc łożyska, kup jakies tanie jesli te co masz sa w zlym stanie technicznym; albo przeserwisuj te co masz.

Co do łożysk to mysle tak: www.narolkach.pl/forum/27-maratony-/3552...inne?start=210#48633
Ostatnio zmieniany: 02 Kwi 2016 13:07 przez Szyszkownik.

Dylemat: kółka czy rolki 02 Kwi 2016 13:09 #49848

Jest mi w nich dobrze :) Przyznaję, nie znam się na kółkach i łożyskach, ale kiedy trzymając rolkę w powietrzu wprawiam kółka w ruch, zwycięzca nie robi nawet pełnego obrotu i przestaje się kręcić... intuicyjnie wydaje mi się, że to łożyska, ale mówię, nie znam się kompletnie ;)

Dylemat: kółka czy rolki 02 Kwi 2016 13:12 #49849

Łożyska.

Rozebrac, przeczyscic i nasmarowac albo kupic nowe. Polecam tanie, za nie wiecej niz 2 zl sztuka. Szukasz pod haslem "łożyska 608"; różnia sie głownie tym czy maja oslonki blaszane (jedne sa zdejmowalne inne nie) a inne gumowe (latwo zdejmowalne).
Ostatnio zmieniany: 02 Kwi 2016 13:14 przez Szyszkownik.

Dylemat: kółka czy rolki 02 Kwi 2016 13:33 #49850

Dziękuję ;) a przy kółkach na co zwrócić szczególną uwagę?

Dylemat: kółka czy rolki 02 Kwi 2016 14:05 #49852

Na cene. W przypadku kółek warto zainwestowac w markowe. 250-350 zl i gitara.

Dylemat: kółka czy rolki 03 Kwi 2016 10:03 #49893

Czy Hyper Concrete + G będą ok?

Dylemat: kółka czy rolki 03 Kwi 2016 16:48 #49915

Jeszcze jedno pytanie, bo naszła mnie wątpliwość:
rolki.jpg

Czy ta szyna nie jest jednak za długa? Czy nie zabiera zbyt dużo zwrotności?
(mam opcję regulacji rozmiaru i aktualnie but jest ok. dwa rozmiary mniejszy niż na zdjęciu)

Dylemat: kółka czy rolki 03 Kwi 2016 18:40 #49925

• chamsti
  • chamsti's Avatar
  • Platinum Boarder
Ja powiem tak: podstawy slalomu (snake, fish, cross - wszystkie przodem i tyłem) spokojnie można robić nawet na dłuższej szynie, najwyżej kubeczki rozstawiać nieco szerzej. Jak kupisz kółka do obecnych rolek (zakładając standardowego banana czyli 76-80-80-76) i po jakimś czasie stwierdzisz, że slalom Ci się podoba i chcesz zainwestować w lepsze rolki, to obecne kółka spokojnie możesz do nich przełożyć :) Z drugiej strony, jak teraz kupisz lepsze rolki i po jakimś czasie stwierdzisz, że jednak slalom Cię nie bawi, to na skorupowych rolkach spokojnie można jeździć rekreacyjnie, to są chyba najbardziej uniwersalne rolki jakie znam. Decyzja tak naprawdę należy do Ciebie - czy uważasz, że podoba Ci się slalom i nie jest Ci szkoda wydać tych 700-800zł na rolki czy może jednak wolisz najpierw trochę jeszcze popróbować, wydać teraz koło 250zł na kółka, a później ewentualnie te 700-800zł na rolki (kółka możesz dalej wykorzystywać w nowych rolkach).

Inna sprawa jest taka - jeżeli masz dość mały rozmiar to można pokusić się o nowe rolki z krótszą szyną (np. 231). Nie wiem czy któryś model jest teraz sprzedawany fabrycznie z taką szyną, ale w niektórych sklepach można dowolnie modyfikować elementy rolek. W takiej sytuacji banan będzie 72-76-76-72 i warto to wziąć pod uwagę. Do obecnych rolek bym nie kupowała tak małych kółek, ale w razie czego 80mm nie wejdą do szyny 231.

Dylemat: kółka czy rolki 03 Kwi 2016 20:22 #49932

Dziękuję za tak obszerną odpowiedź! Kółka były fabrycznie takie małe i wydaje mi się, że 80mm nie wejdzie, więc chcę zrobić banana z 72-76-76-72 :)
Ostatnio zmieniany: 03 Kwi 2016 20:44 przez alabanana.

Dylemat: kółka czy rolki 03 Kwi 2016 22:15 #49937

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Ja obecnie jeżdżę i przy okazji testuje hyper concrete i wg mnie są bardzo dobre. Zużywają się w miarę powoli i fajnie się na nich hamuje. Nieco gorzej radzą sobie na mokrej nawierzchni
Ostatnio zmieniany: 03 Kwi 2016 22:16 przez Andreee.
  • Strona:
  • 1