Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Wrotki czy rolki?

Wrotki czy rolki? 30 Kwi 2016 16:02 #50913

Witam, mam problem :D.
Mam w planach kupić sobie własnie rolki albo wrotki, lecz nie do zwykłej jazdy, tylko do tego aby robić 'piruety', skoki czy inne figury. Miałam już zwykle rolki- zwyczajnie urosła mi noga i nie moge w nich jeździć :D. Ale czy we wrotkach można robić jakieś figury itp?
Myślałam nad rolkami figurowymi, ale ich cena mnie trochę przeraża.. Szczerze to naprawdę nie wiem, bo słyszałam, że we wrotkach się ciężej jeździ niż w rolkach.
Jeżeli coś ktoś zrozumiał, proszę o pomoc :D.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wrotki czy rolki? 30 Kwi 2016 16:13 #50914

To dwie kompletnie rozne szkoly, zupelnie inna jazda.

Da sie zrobic wiekszosc elementow figurowych na jednych i na drugich tylko ze piruet tu nie jest rowny piruetowi tam; nawet jesli jest ta sama pozycja ciala.

Rozwiazanie posrednie - rolki z "bananem" - nie poskaczesz skokow "wbijanych" jak toeloop czy flip, ale sporo elementow (np kroczkow) typowo figurowych zrobisz.

Odezwij sie do EDGE Przemka Domanskiego, moze zlozy Ci jakis tanszy set w oparciu o uzywany lyzwiarski but.

Wrotki czy rolki? 01 Maj 2016 18:09 #50943

Dobrze, a jeszcze pytanie: jaka twardość kółka i jakie łożysko wybrac?
Z tego co widziałam to te droższe wrotki (i myślę że od lepszej firmy) mają kółka bardzo miękkie, a łożyska to ABEC 3. Natomiast upatrzylam tez wrotki od Tempisha, no i one maja kolka 85A i lozyska ABEC 7. I plozy lepsze aluminiowe czy plastikowe?
A co do rolek figurowych- tych z uzywanym butem- jaki mniej wiecej mógłby być ich koszt?

Wrotki czy rolki? 01 Maj 2016 18:18 #50944

Odezwij sie do firmy jaka poleciłem, gosc był profesjonalnym lyzwiarzem, zna sie na tym jak malo kto.

Bardzo miekkie kolka daja amortyzacje i duza przyczepnosc.

Lozyska dla Ciebie beda obojetne, ja np. jezdze na takich za 80 gr sztuka.

Dla Ciebie wazne sa but i szyna (najlepiej aluminiowa).
  • Strona:
  • 1