Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 206 gości oraz 1 użytkownik.

• joannap
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Seba Trix 2 wrażenia z użytkowania

Seba Trix 2 wrażenia z użytkowania 21 Cze 2016 11:29 #52474

• gandalf
  • gandalf's Avatar
  • Fresh Boarder
Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Jest to mój pierwszy post więc wybaczcie wszelkie niedociągnięcia.
Miesiąc temu jako zupełny laik w kwestii jazdy na rolkach trafiłem do sklepu zicoracing w celu zakupu rolek. Co do rodzaju to przymierzałem się już wcześniej teoretycznie. Miały być to rolki z twardą skorupą ( z racji zeszłorocznej kontuzji - zerwania torebki stawowej kostki ) wykorzystywane do poruszania się po mieście, fitnessu. Miałem kilka faworytów: twister,seba fx1. Budżet do tysiąca zł.
Niestety jak yo zwykle bywa po przesiedzeniu w sklepie godziny i doborze rolek padło na trix 2. Zico już ma początku stwierdził że te będą najlepiej pasować i się nie pomylił.
Dokupiłem dodatkowo hamulec. Bezproblemowo dało radę wymienić szynę na 255 i koła na 84.
Pierwsze wrażenia super nic nie ciśnie w środku przyjemnie. Wiązanie pod samą górę, rzepy na dole i na górze po środku klamra.
Po pierwszym założeniu za wesoło nie było bo teoria jednym a praktyka drugim. A jako facet o wzroście 2 metrów i wadze 95 kg to jak przyłoże w podłoże to ziemia się zatrzęsie.
Ale po miesiącu czasu postępy są duże.
Jeżeli chodzi o rolki to na tą chwilę żadnych problemów nie zaobserwowałem. Ale jest ich kilka jeżeli chodzi o samą jazdę. Mieszkam w Śremie i ścieżek rowerowych lub miejsc nadających się do naprawdę przyjemnej jazdy jest naprawdę mało. Jeżeli są fajne ścieżki to wszystko z kostki brukowej położonej w sposób wołający o pomstę do nieba. Jest kilka dróg na uboczu ze świetnym asfaltem ale jeżdżąc tam aż się proszę o mandat. Nasi ustawodawcy mogliby pomyśleć aby sklasyfikować rolki bliżej rowerów.

To na tyle q razie większych problemów lub większych postępów postaram się odezwać

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniany: 21 Cze 2016 11:31 przez Szyszkownik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Seba Trix 2 wrażenia z użytkowania 21 Cze 2016 14:49 #52478

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
Powodzenia i wytrwałości,pisz jak się zachowuje sprzęt wszystkie plusy i minusy. :)

Seba Trix 2 wrażenia z użytkowania 21 Cze 2016 15:01 #52479

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
gandalf napisał:
Jest kilka dróg na uboczu ze świetnym asfaltem ale jeżdżąc tam aż się proszę o mandat.

Czy jest tam chodnik?
Jesli nie, to spokojnie możesz, jako pieszy, poruszać się blisko lewej strony jezdni.

A jeśli te drogi są bez ruchu, to mandat byłby nadmiernie opresyjny.

Re:Seba Trix 2 wrażenia z użytkowania 21 Cze 2016 15:50 #52480

• gandalf
  • gandalf's Avatar
  • Fresh Boarder
Tomcat napisał:
gandalf napisał:
Jest kilka dróg na uboczu ze świetnym asfaltem ale jeżdżąc tam aż się proszę o mandat.

Czy jest tam chodnik?
Jesli nie, to spokojnie możesz, jako pieszy, poruszać się blisko lewej strony jezdni.

A jeśli te drogi są bez ruchu, to mandat byłby nadmiernie opresyjny.
Chodnik jest. Nawet wydzielona droga dla rowerów ale kostka tak fatalnie ułożona, że chyba bardziej już nie można.

Re:Seba Trix 2 wrażenia z użytkowania 23 Cze 2016 18:38 #52530

• gandalf
  • gandalf's Avatar
  • Fresh Boarder
No to dzisiaj będąc z wizytą w Poznaniu objechałem jezioro Maltańskie do okoła. Wszystko ładnie pięknie, momentami lepszy asfalt a czasem gorszy. Niestety razem ze zjazdem z jednej górki powinienem skręcić w prawo. Ale niestety mi nie wyszło i z poślizgiem wylądował em na czterech literach. Wstałem I oprócz zjechać delikatnie spodni uszczerbku większego nie było. Niestety udało mi się zjechać wieżchnią warstwę rolki. Niby tragedii nie ma ale nie wygląda już tak pięknie jak dawniej

Re:Seba Trix 2 wrażenia z użytkowania 23 Cze 2016 21:12 #52533

• zając
  • zając's Avatar
  • Gold Boarder
E, wyglądają pewnie "szlachetniej" jak doświadczone jazdą rolki a nie nówki-nie-śmigane ;)

Re:Odp: Seba Trix 2 wrażenia z użytkowania 23 Cze 2016 22:22 #52537

• g_kamyk
  • g_kamyk's Avatar
  • Senior Boarder
Przyzwyczai się... takich szlachetnych sznyt będzie więcej :-)

Wysyłane z mojego GT-I9082 za pomocą Tapatalk 2

Re:Seba Trix 2 wrażenia z użytkowania 23 Cze 2016 23:00 #52542

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
gandalf napisał:
Niby tragedii nie ma ale nie wygląda już tak pięknie jak dawniej

Jak Ci to robi różnicę to popracuj drobnoziarnistym papierem ściernym.
Mnie robi i po każdym szlifie wyrównuję sterczące włoski polipropylenu pięćsetką na gąbce.

Re:Seba Trix 2 wrażenia z użytkowania 24 Cze 2016 20:39 #52566

• gandalf
  • gandalf's Avatar
  • Fresh Boarder
Dzisiaj stwierdziłem, że tak źle nie wyglądają. Jedyną zmianę jaką wprowadziłem, to zamiana hamulca na lewą nogę.
Myślałem, że jakoś przyzwyczaje sie do jego obecności na prawej nodze ale jednak w sytuacjach awaryjnych hamowanie lewą nogą jest dla mnie bardziej intuicyjne.

• Strona:
  • 1