Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 85 gości oraz 0 użytkowników.

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Powerslide Imperial Megacruiser PRO 125 - 2016

Powerslide Imperial Megacruiser PRO 125 - 2016 01 Sie 2016 14:57 #53244

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
AniaG napisał:
Mąż mnie zabije ..... :/
nie mogę się doczekać :) :woohoo:

Też myślę, że najwyżej lekko zmaltretuje ;-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Powerslide Imperial Megacruiser PRO 125 - 2016 01 Sie 2016 14:59 #53245

• zając
  • zając's Avatar
  • Gold Boarder
Najlepiej jeśli liner jest dobrze dopasowany tak żeby stopa się nie przesuwała, ja mam tak, że jak stanę na wyprostowanych nogach, to wydaje mi się że but jest ciut za ciasny, ale jak tylko ugnę nogi w kolanach, to jest już ok. W trakcie jazdy i po też nie odczuwam żadnych problemów jeśli chodzi o długość linera.
Gratuluję zakupu! Rolki robią wrażenie po wyjęciu z pudełka - są extra! :)
Życzę zadowolenia z jazdy, pochwal się jak wrażenia z użytkowania! B)

Powerslide Imperial Megacruiser PRO 125 - 2016 01 Sie 2016 20:05 #53252

• AniaG
  • AniaG's Avatar
  • Senior Boarder
Tomcat napisał:
AniaG napisał:

nie, nie, nie, tak dobrze nie będzie ;)
mój małż w życiu rolek na nogach nie miała i dla niego to bezsensowny wydatek : "przecież w tych co masz kręcą się kółka po co ci inne"

Powerslide Imperial Megacruiser PRO 125 - 2016 01 Sie 2016 20:06 #53253

• AniaG
  • AniaG's Avatar
  • Senior Boarder
zajÄc napisał:
Najlepiej jeśli liner jest dobrze dopasowany tak żeby stopa się nie przesuwała, ja mam tak, że jak stanę na wyprostowanych nogach, to wydaje mi się że but jest ciut za ciasny, ale jak tylko ugnę nogi w kolanach, to jest już ok. W trakcie jazdy i po też nie odczuwam żadnych problemów jeśli chodzi o długość linera.
Gratuluję zakupu! Rolki robią wrażenie po wyjęciu z pudełka - są extra! :)
Życzę zadowolenia z jazdy, pochwal się jak wrażenia z użytkowania! B)

nie mogę się już ich doczekać :) na pewno zdam relację

Powerslide Imperial Megacruiser PRO 125 - 2016 04 Sie 2016 17:38 #53345

Czas na podsumowanie po zaledwie 2 dniach czyli 5 godzinach z megacruisersmi na nogach, jeździłem głownie po mieście, schody, drogi i chodniki, prędkości jakie rolka osiąga na zjazdach z większych wzniesień jest dość niepokojąca, uważam sie za dobrego rolkarza ale 2 razy rolka nabrała takiej prędkości, że byłem naprawdę bliski paniki zwłaszcza, ze te dwa zjazdy kończyły sie sporym skokiem ze schodów. Jesli ktoś nie czuje się na siłach niech dobrze przemyśli zakup lub niech unika jak ognia nawet średnich wzniesień, rolka nawet jadąc slalomem ze wzniesienia napędza się błyskawicznie. Czy kupiłbym je jeszcze raz? Na pewno ale brakuje mi zwrotności 4x80. Zarażony wyglądem rolki zamówiłem rownież parę siostrze na urodziny, która jeździ raczej rekreacyjnie i trochę szkoda, że najpierw nie spróbowałem jazdy bo wiedziałbym, że dla niej koła 125 są za duże, dlatego musiałem wprowadzić zmiany i stworzyć zestaw odpowiedni do jej umiejętności, poniżej zdjęcia rolek, ktore uważam, że wyszły całkiem ciekawie. No i na pewno nie będą to często spotykane rolki na ulicy.
image_2016-08-04.jpeg

image_2016-08-04-2.jpeg

image_2016-08-04-3.jpeg

Powerslide Imperial Megacruiser PRO 125 - 2016 04 Sie 2016 18:14 #53346

• zając
  • zając's Avatar
  • Gold Boarder
Tak, to prawda, rolki są megaszybkie. Dlatego pisałam w wątku o triskate'ach że trzeba lubić prędkość i umieć ją kontrolować :) też mam czasem wrażenie że mogę zaraz wystartować do lotu, ale rozpędzam się mocno tylko jeśli wiem że mam puste pole i możliwość wyhamowania na jakimś przeciwspadku albo długiej prostej. Po tym jak odbyłam na kółkach 125mm przejazd w tłumie (nightskating) krótko po ich zakupie nie obawiam się że nie wyhamuję. Tyle tylko, że nad prędkością trzeba panować od razu (żeby nie dać jej rozwinąć skrzydeł ;) ) i czasem trzeba się pogodzić z większym starciem kółek - coś za coś B)

P.S. Zestaw dla siostry całkiem zgrabny :)

Powerslide Imperial Megacruiser PRO 125 - 2016 04 Sie 2016 22:39 #53351

• AniaG
  • AniaG's Avatar
  • Senior Boarder
Taki brat to skarb :) na pewno siostra będzie zadowolona, może za pewien czas przesiądzie się na 125

Moje roleczki już wylądowały we Wro i pewnie jutro do mnie dotrą. :whistle:

Powerslide Imperial Megacruiser PRO 125 - 2016 06 Sie 2016 01:03 #53387

• AniaG
  • AniaG's Avatar
  • Senior Boarder
Tomcat napisał:
AniaG napisał:

obyło się bez morderstwa :)

roli dotarły, więcej napiszę jak wypróbuje, bo jazda po dywanie to niewiele ;)
na żywo te koła robią mega wrażenie
Załączniki:

Powerslide Imperial Megacruiser PRO 125 - 2016 06 Sie 2016 09:59 #53391

• zając
  • zając's Avatar
  • Gold Boarder
Witamy na pokładzie TRÓJrolkoMANII! :) B) :silly: :evil: :P :cheer: :laugh: :)

Powerslide Imperial Megacruiser PRO 125 - 2016 08 Sie 2016 21:55 #53431

• ryfek
  • ryfek's Avatar
  • Fresh Boarder
No więc tak... Na Megacruiserach PRO śmigam lekko ponad tydzień i jedyne co mogę powiedzieć to, że naprawdę jestem nimi zachwycony! To był strzał w dziesiątkę. Wcześniej jeździłem na Sebach FRX 4x 80 mm i brakowało mi w nich prędkości. Nie chciałem niestety tracić dużo zwrotności, więc padło właśnie na 3x 125 mm. Przy pierwszym wyjściu w nich bałem się, że za moment się wywrócę :laugh: Na szczęście wystarczyło mi dosłownie pół godziny, by jeździć w nich tak łatwo jak w FRX'ach. Szczerze to nie znam się na rolkach, ale parę takich podstawowych rzeczy jestem w stanie stwierdzić. Rolki co prawda są mniej zwrotne, ale naprawdę różnica jest mała. Nie odczuwam jej tak bardzo skręcając, czy nawet kręcąc się w miejscu, ale oczywiście jest. Prędkości rozwija się na nich większe, ale jeszcze nie tak duże jakich się spodziewałem. Jeździ się w nich może jakieś ~20% szybciej jak na 4x 80mm. Zjazd z górki to natomiast inna bajka ;) Coś co naprawdę ogromnie odczułem, to że rolki znacznie, ale to naprawdę znacznie wolniej wytracają prędkość. Czasem potrafię się rozpędzić i jechać... i jechać... i jechać... ,a rolki w ogóle nie chcą przestać. Jedynym minusem rolek jaki zauważyłem, a raczej usłyszałem są dźwięki przez nie wydawane. Dosyć mocno "skrzypią" przez co z początku nie wydawały mi się zbyt solidne w porównaniu z moimi starymi Sebami. Po przejechaniu paru godzin na szczęście moje wątpliwości były już rozwiane, ale niestety nieprzyjemny dźwięk pozostał. Zabawnie się przez to wchodzi po schodach :D Ogólnie jestem z nich naprawdę bardzo zadowolony. Jeżdżę szybciej, wygodniej i przyjemniej. Rolki polecam - nie ma się czego bać przy przejściu z mniejszych kółek.

Powerslide Imperial Megacruiser PRO 125 - 2016 08 Sie 2016 23:28 #53435

Mnie już zaczyna ten dźwięk irytować, liner ocierający się o skorupę nie przestaje hałasować nawet z biegiem czasu a rolki brzmią jakby miały zaraz się rozpaść, przy tej cenie nie powinno to mieć miejsca.

Powerslide Imperial Megacruiser PRO 125 - 2016 08 Sie 2016 23:48 #53436

• zając
  • zając's Avatar
  • Gold Boarder
Najbardziej skrzypią jak wchodzę i schodzę po schodach do mieszkania, jak jeżdżę to nie zwracam uwagi na te odgłosy :)

Powerslide Imperial Megacruiser PRO 125 - 2016 09 Sie 2016 00:23 #53439

• ryfek
  • ryfek's Avatar
  • Fresh Boarder
Przy jeździe też wydają jakieś tam dźwięki, ale nie zwracam nigdy na to uwagi. Natomiast przy schodach i przy zakładaniu buta... masakra :laugh: Ja tam się z tego śmieję wraz z moją dziewczyną, ale zdaję sobie sprawę, że komuś może to naprawdę przeszkadzać. Przynajmniej z tyłu głowy mam myśl, że moze producent większość kosztów nie poświęcił na jakość wykonania, a na wrażenia z jazdy :laugh:

Powerslide Imperial Megacruiser PRO 125 - 2016 09 Sie 2016 10:59 #53453

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Jeśli Wam to przeszkadza to namierzcie miejsce, które skrzypi i naklejcie na to materiałowy plaster bez opatrunku. W tym przypadku rozumiem na skorupę od środka, lub na liner od zewnątrz. Lepiej na skorupę.
Działa rewelacyjnie i za każdym razem.
Używałem m.in. na końcówkach elastycznych beleczek w łóżku (mnóstwo tarcia!) oraz na skrzypiącej rolecie w aucie.

Powerslide Imperial Megacruiser PRO 125 - 2016 09 Sie 2016 11:04 #53455

Problem w tym, że liner skrzypi na swojej całej powierzchni, skorupa w odrużnieniu od zwykłych megacruiserów nie jest do końca matowa wewnątrz a sam liner jest dużo twardszy i sztywniejszy

Powerslide Imperial Megacruiser PRO 125 - 2016 09 Sie 2016 11:06 #53456

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Zagłada :-)
No to pojechać po linerze z wierzchu.
Lepiec zawsze da się zdjąć, jeśli nie wypali. :-)

Powerslide Imperial Megacruiser PRO 125 - 2016 31 Sie 2016 21:53 #54022

• zając
  • zając's Avatar
  • Gold Boarder
Zaliczyłam kolejny katowicki nightskating i parę jeszcze przejażdżek i muszę przyznać, że Megacruisery Pro nie są synonimem komfortu :D co prawda rany po nightskatingu (28km) nie były jakieś wielkie, ale w połowie dystansu miałam kryzys - chyba za mocno ścisnęłam górną klamrę i nogę dookoła buta miałam całą posiniaczoną. No trudno - jest super jazda, to nie ma wygody (na nartach też tak mam ;) )
Mam nadzieję na łagodną jesień i zimę żeby pośmigać jak najdłużej. Tymczasem i tak szybciej robi się ciemno i muszę przekładać godzinę przejażdżek na wcześniejszą. Teraz będzie mała urlopowa pauza i już jesień...
Aaa, chyba powinnam przełożyć kółka bo trochę się zeszlifowały ;)

Re:Powerslide Imperial Megacruiser PRO 125 - 2016 31 Sie 2016 22:15 #54026

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Zauważyłem, że zaprzyjaźniwszy się z luźnym, miękkim butem do szybkiej wiążę i zapinam twistery byle jak. Wcale mocne dopiecie nie jest niezbędne, chyba że planujesz wheelingi, to wtedy faktycznie przesuwanie stopy w skorupie może boleć.
Może spróbuj nie dopinac tak ciasno?

Re:Powerslide Imperial Megacruiser PRO 125 - 2016 31 Sie 2016 22:23 #54027

• zając
  • zając's Avatar
  • Gold Boarder
Chyba tak zrobię, z tego co pamiętam moje pierwsze (zaraz, chyba raczej drugie) Rocesy plastikowe zapinałam byle jak i jeździło się ok. To kwestia wyczucia rolki. Zauważyłam ze mam tendencję do mocniejszego spinania jeśli mniej jeżdżę - po przerwie itp. Szkoda że jutro po pracy gram w tenisa i jak wrócę to już będzie ciemno... krótszy dzień niestety (tzn. nie szkoda że gram tylko że będzie ciemno).

Powerslide Imperial Megacruiser PRO 125 - 2016 30 Kwi 2018 23:18 #66900

• zając
  • zając's Avatar
  • Gold Boarder
Odgrzebałam mój stary wątek :)
Buty nie przestały masakrować mi stóp, więc w końcu (za waszą radą) zakupiłam footies 2mm MyFit: bladeville.pl/p/ochraniacze-48/powerslid...footies#.WueHXH8uCYk i mam nadzieję, że to coś pomoże. Jutro planuję próbę generalną, jak nic to nie da, to się zapłaczę i będę musiała kupić jakieś kapcie do jazdy.
Przy okazji kupiłam profesjonalne skarpety Seba, może w duecie z tymi opaskami na kostkę będą dla mnie ratunkiem.

Próba generalna udana - stopy dojechały całe i zdrowe :) wreszcie mogę jeździć jak długo chcę, a nie jak długo pozwolą mi rolki B)
Przy okazji nadmienię, że zaliczyłam dziś spektakularną glebę, na szczęście tylko otarcie łokcia i bolący pośladek. Cóż, komfort jazdy zachęcił mnie do eksploracji nowego terenu, który mnie lekko zaskoczył :laugh: na rolkach jakoś niewiele śladów.
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2018 18:46 przez zając.
  • Strona:
  • 1
  • 2