Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 379 gości oraz 0 użytkowników.

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Wyższe rolki do jazdy szybkiej

Wyższe rolki do jazdy szybkiej 24 Lis 2017 22:15 #64696

• wolek
  • wolek's Avatar
  • Platinum Boarder
Wyższe rolki do jazdy szybkiej - czym różnią się od innych modeli bezlinerowych?
Np. skupiając się na modelach powerslide, pomijając ewentualne korzyści wynikające z mocowania trinity.
Trzy modele:
R4
bladeville.pl/p/rolki-1/powerslide-31/po...name=r4#.Whhl40riaHs

Marathon
bladeville.pl/p/rolki-1/powerslide-31/po...rathoon#.WhiFn0riaHs

Grand Prix
bladeville.pl/p/rolki-1/powerslide-31/po...e=grand#.WhiKGkriaHs

na oko R4 najniższe, ale te pozostałe? Grandprix ma but mocno przypominjące swell / kaze.
Jakie plusy mają w stosunku do innych bezlinerowych.
Chyba że to nie są modele do jazdy szybkiej, a po prostu fitnessowe. To w takim razie może lepiej tau plus odpowiednia szyna?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wyższe rolki do jazdy szybkiej 25 Lis 2017 00:32 #64697

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
PS Grand Prix jest bardzo wygodnym butem, nieporownywalnie wygodniejszym od Swell Kaze TAU itd...
100% but do jazdy speed, tylko ze wyzszy. dopasowanie Grand Prix tez jest inne, bo na moja stope pasowaly jak ulal od pierwszej sekundy, w przeciwienstwie do calej reszty rolek bezlinerowych Powerslide, procz HC EVO :)

Ja mowie o wersji 2016 lub 2015. Bo w 2017 juz mi sie nie podoba i material bardziej przypomina szmaciaka w palcach Swell czy Kaze. Starszy model jest caly z innego materialu. Rolka w dodatku termoformowalna, co jest ogromna zaleta w porownaniu do calej reszty, ktora wymienilem i ty wymieniles. CARBON :)

Tu masz lepszy rocznikowo - bo ten starszy. I tanszy :)

www.skatebritain.net/powerslide-powerska...d-prix-2-25720-p.asp
Ostatnio zmieniany: 25 Lis 2017 00:42 przez Andreee.

Wyższe rolki do jazdy szybkiej 25 Lis 2017 00:56 #64698

• Sainti
  • Sainti's Avatar
  • Platinum Boarder
R4 to niskie buty, tylko kończą się jakiś centymetr wyżej niż te bardziej wyścigowe. Marathon to takie R2/4 tylko z cuffem. Grand Prix jest carbonowy i może z wyglądu trochę przypomina Swelle, ale konstrukcyjnie to bardziej Infusion tylko z cuffem (shell "pain free").

Szczerze mówiąc nie bardzo potrafię wymienić konkretne plusy w stosunku do innych rolek bezlinerowych (HC Evo, Tau), poza tym, że te są nastawione konkretnie na szybką jazdę do przodu. Akurat tych modeli o które pytasz nie miałem na nogach, ale jeździłem w World Cup (model pomiędzy Marathon i Grand Prix). W stosunku do modeli do jazdy miejskiej był trochę mniejszy support (więcej ugięcia do przodu), ale znowu znacznie lepszy niż w niskich butach (cuff dobrze stabilizował na boki).

Według mnie to fajny segment rolek dla kogoś, kto chciałby pojeździć szybko (duże koła i długa szyna), ale nie chce jeszcze niskich butów. Sam bym je rozważał na długie trasy, gdybym się nie ścigał.

Wyższe rolki do jazdy szybkiej 25 Lis 2017 11:02 #64699

• wolek
  • wolek's Avatar
  • Platinum Boarder
To ugięcie do przodu to kwestia samego cuffa czy konstrukcji buta?
Mam te swoje ultrony które super dopasowałem, kupiłbym do tego dłuższą szynę i lepsze koła 125mm, docelowo i tak celuje w tau. Czy może mocowanie 195mm robi taką różnicę przy odpychaniu?
A vi dedykowane do szybkiej jazdy czym się różnią od standardowych?
Raczej niskimi butami nie jestem zainteresowany.

Wyższe rolki do jazdy szybkiej 25 Lis 2017 17:42 #64705

• Sainti
  • Sainti's Avatar
  • Platinum Boarder
Ugięcie to raczej kwestia konstrukcji buta, cuffy są takie same jak w modelach miejskich. W jeździe szybkiej to nie przeszkadza i jak dla mnie mogłyby się jeszcze trochę bardziej uginać, wtedy można niżej zejść z pozycją.

Sam typ mocowania raczej nie robi wielkiej różnicy w odepchnięciu. Są opinie, że Trinity trochę to poprawia, ale w czasie kilkudziesięciu minut jak na nim jeździłem nie zdołałem tego odczuć. Na pewno rodzaj mocowania może mieć wpływ na wysokość nad ziemią. Ten czynnik daje o sobie znać w pewności siebie podczas jazdy.

Różnicę w odepchnięciu robi natomiast długość szyny i to jest odczuwalne. Przesiadka z szyny 260mm na 310mm na tych samych kołach daje dużego kopa.

Nie wiem o jakich dokładnie VI mówisz, ale jeśli to Pro, SL, RS, to od tych standardowych różnią się tym, że nie ma linera, tylko gąbki są cieńsze i przymocowane do plastikowej skorupy, a sama skorupa jest trochę inaczej wyprofilowana w kostkach (bardziej jak niskie buty). Vi Pro Carbon to w ogóle są pełnoprawne wyścigówki tylko z innym systemem wiązania.

Wyższe rolki do jazdy szybkiej 09 Gru 2017 22:43 #64860

• wolek
  • wolek's Avatar
  • Platinum Boarder
Ostatecznie stanęło na tych kółkach:
bladeville.pl/p/kolka-3/matter-86/matter...125mm-f0-6-szt-20079

plus dłuższa szyna do ultronów.

Szyna idzie.

Dzisiaj pod dachem testowałem z szyną 255mm. te kółka są boskie w porównaniu z undercover 88A :-) I mają duuuużo mięsa w porównaniu z moimi starymi kółkami.

Nie mogę się doczekać jak trochę przeschnie :-)

Wyższe rolki do jazdy szybkiej 15 Gru 2017 16:05 #64885

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Dzisiaj pod dachem testowałem z szyną 255mm. te kółka są boskie w porównaniu z undercover 88A

Wolek, a możesz coś więcej? Bo u mnie 110mm Undercover Lion 88A (do jazdy codziennej) i 110mm Matter Code White F0 (wyścigi).

I napiszę tak: wydaje mi się, że Mattery mają lepszą przyczepność i lepiej tłumią, natomiast Undercovery mają mniejszą ścieralność... I jestem ciekawy opinii innych.

Wyższe rolki do jazdy szybkiej 15 Gru 2017 19:45 #64886

• wolek
  • wolek's Avatar
  • Platinum Boarder
Dokładnie tak - lepsza przyczepność i lepsze tłumienie. Co do ścieralności to jeszcze za wcześniej aby coś więcej na ten temat napisać.
  • Strona:
  • 1