Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Płoza łyżwiarska do rolek.

Płoza łyżwiarska do rolek. 14 Sty 2018 17:31 #65077

• fasol
  • fasol's Avatar
  • Platinum Boarder
W ten weekend w moje ręce wpadły na testy płozy łyżwiarskie firmy "krzak" w pudełku z logiem batmana i całym mnóstwem chińskich znaczków :woohoo:
W komplecie 2 szyny i 16 tulejek dystansowych.
Montaż banalnie prosty trwał jakieś 3 minuty... Nawet dziecko sobie poradzi. Płoza przeznaczona do szyn 4x80 Ja osobiście mam 255mm ale wejdzie też do 243mm lub 266mm
para.jpg

Wrażenia z jazdy:
Na łyżwach jeździłem baardzo baardzo mało zatem skill dość ograniczony - wbrew pozorom to nie do samo co rolki. Jeździło się przyjemnie i bez jakichś niemiłych niespodzianek. Płozy jak na chiński wyrób są solidne i wraz z moimi butami Fusion X3 spisały się bardzo dobrze.
Jeżeli ktoś się zastanawia nad taką zabawką ze swojej strony polecam... Nie ma potrzeby robienia miejsca w szafie na dodatkowe byty, płozy po zdemontowaniu mieszczą się w szufladzie na sztućce :P
IMG_20180113_101629.jpg
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Płoza łyżwiarska do rolek. 15 Sty 2018 15:58 #65086

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
jak to wejdzie do wiekszej szyny niz 243mm? o co chodzi? :) Nie za bardzo rozumiem.

Re:Odp: Płoza łyżwiarska do rolek. 15 Sty 2018 16:15 #65088

• g_kamyk
  • g_kamyk's Avatar
  • Senior Boarder
Daj linka do tej płozy... może sobie sprawie. Jaki koszt ? U mnie musi być pod 243mm.

Re:Odp: Płoza łyżwiarska do rolek. 15 Sty 2018 17:09 #65089

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Jakieś krótkie takie...

Jak z szerokością ostrza?
Jest nierdzewne?
Jak szybko się tępi?

Re:Odp: Płoza łyżwiarska do rolek. 15 Sty 2018 17:12 #65090

oj, jakie krotkie... Patrz gdzie jest pieta a gdize konczy sie ploza... a nawet nie gdzie sie konczy tylko gdzie konczy sie krzywizna. Nie wszedlbym w tym na lod.

Sama idea ok, tylko ze to wydaje mi sie po prostu dzieciecy rozmiar.
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2018 17:16 przez Szyszkownik.

Re:Odp: Płoza łyżwiarska do rolek. 15 Sty 2018 19:01 #65094

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Szy, zapgrejdowałem tą jesienią starszej córce stuff na łyżwy.
Dostała tym razem już nie regulowane wynalazki, tylko porządne wiązane botasy bodajże model juliet.
Pierwsze jazdy pokazały, że stabilność jest zupełnie inna. Regulowane łyżwy miały długi odcinek płaskiego. Te płozy z botasów praktycznie nie mają płaskiego miejsca. Przykładałem linijkę: wszędzie jest krzywizna.
Sprawdzałem z moimi Bauerami. Mam wrażenie, że w tylnej części mają bardziej płasko, przynajmniej tak to czuję. Ale i na "płaskim" da się zrobić spin, więc tak naprawdę płaskie nie są.

Natomiast płoza w figurówkach sięga ZA piętę. W hokejówkach chyba też.

Re:Odp: Płoza łyżwiarska do rolek. 15 Sty 2018 19:16 #65095

chodzi o dlugosc plozy wzgledem buta. Ta hokejowa montowana na szynie jest za KROTKA. Kończy sie "pod piętą".

Figurowe to inna bajka: inny profil, inna grubosc, inny kąt nogi i srodek ciezkosci - wszystko inne :)

Zakrecic na hokejowych też sie da, choc mnie osobiscie bylo sporo trudniej mimo ze umiem to dobrze na figurowych.

Płoza łyżwiarska do rolek. 15 Sty 2018 19:22 #65097

• fasol
  • fasol's Avatar
  • Platinum Boarder
g_kamyk napisał:
Daj linka do tej płozy... może sobie sprawie. Jaki koszt ? U mnie musi być pod 243mm.
Tutaj u ZICO jest taka płoza - www.zicoracing.com/pl/p/Plozy-do-rolek-S...-rozne-dlugosci/2219
Ja swoją wyłapałem na Wrotkarskim Targu za 80zł
Szyszkownik napisał:
oj, jakie krotkie... Patrz gdzie jest pieta a gdize konczy sie ploza... a nawet nie gdzie sie konczy tylko gdzie konczy sie krzywizna. Nie wszedlbym w tym na lod.

Sama idea ok, tylko ze to wydaje mi sie po prostu dzieciecy rozmiar.
Długość szyny to 290mm - licząc od skrajnych punktów. Nie jest to powierzchnia styku z lodem.
W hokejówkach szyna wystaje za piętę, jednak but X3 jest o wiele masywniejszy niż klasyczna łyżwa.Andreee napisał:
jak to wejdzie do wiekszej szyny niz 243mm? o co chodzi? :) Nie za bardzo rozumiem.
Łyżwa posiada 1 okrągły otwór i 3 "fasolki" które umożliwiają montaż w szynie 243mm (śruba bliżej wewnętrznych skrajów fasolek) lub 266mm (śruba bliżej zewnętrznych skrajów fasolek) w moim przypadku w szynie 255mm śruba wypada na środku przedniej fasolki.Tomcat napisał:
Jakieś krótkie takie...

Jak z szerokością ostrza?
Jest nierdzewne?
Jak szybko się tępi?
Szerokość ostrza 3mm
Nie wiem co to za stal - wygląda na nierdzewkę
Nie wiem jak szybko się tępi, miałem je na razie na nogach 1 raz :)

Oczywiście nie należy tego traktować jako zamiennik łyżwy - bardziej jako użyteczny gadżet. Jeździło mi się na tym dobrze, choć skilla łyżwiarskiego nie mam. Mam za to kumpla - hokeistę i spróbuje się z Nim umówić, żeby wziął je na próbną jazdę i ocenił. Ma na pewno większe doświadczenie niż ja w tym temacie :D

Płoza łyżwiarska do rolek. 15 Sty 2018 19:46 #65098

Jezdzilem kilka lat na hokejowkach, nascie na figurowych, z tego punktu patrze. Nie mowie ze nie da sie na tym jezdzic, jednak sam bym dobral dluzsza płozę do tego rozmiaru buta, chyba ze masz 2cm luzu miedzy pieta a "tyłem" buta :) Na tem moment mi to wyglada na probe jazdy w rolce ze zdemontowanym lub bardzo malutkim tylnym kolkiem ;)

Płoza łyżwiarska do rolek. 15 Sty 2018 21:00 #65100

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
No, taki banan bez pierwszego i ostatniego kółka. :-)
Popatrz gdzie kończy się "wypłaszczenie": pod klamrą 45 stopni.

3mm to dosyć standardowe. Ma szanse się nie wyginać.
Ostatnio zmieniany: 15 Sty 2018 21:02 przez Tomcat.

Płoza łyżwiarska do rolek. 19 Sty 2018 20:22 #65157

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Mam!
Bill Stoppard również recenzował tego typu ostrze - tyle, że bardziej markowe.

Mozna łatwo zauważyć, że to ostrze jest sporo dłuższe. Nawet wygląda, że jest dłuższe niż but, chociaż oczywiście spora część przodu i tyłu jest rockerowana.
  • Strona:
  • 1