Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 2 użytkowników.

• Andreee
  • Sainti
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Recenzja RBTwister Edge X + BLOG 2018 i 2019

Recenzja RBTwister Edge X + BLOG 2018 i 2019 19 Lis 2019 09:27 #78211

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Wczoraj byłem na siłce i poczułem, że jestem przetrenowany i nie mam już z tego radości. Dlatego robię sobie przerwę od sportu jakoś do końca listopada. 1.5h ledwo mi się chce wytrzymać i nie mam ochoty na żaden rowerek itp... Może sobie za kikka dni pobiegam, od czasu do czasu po 5km. Choć ostatnio na świeżym powietrzu nie pamiętam kiedy biegałem :) Dla mnie sport to przyjemność i radość. Nie widzę sensu i nie chce iść na żaden trening tylko po to by to zaliczyć. Jestem amatorem i amatorsko do tego podchodzę. 4 miesiące bez odpoczynku dłuższego to trochę za dużo i zmęczenie materiału normalne z tego co wiem. Ale efekty są wszędzie. Ostatnio przelamałem się i usiadłem na wioselka na 15 minut no i zrobiłem rekord - mimo że nie wiosluję praktycznie wcale ostatnio. Ale te 15 minut to jak wieczność, co chwilę patrzyłem na zegar, kiedy się kończy.
Nie mam cierpliwości :))

Dzisiaj planuję roleczki na mieście, bo już ponad tydzień nie jeździłem.
Ostatnio zmieniany: 19 Lis 2019 10:49 przez Andreee.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Recenzja RBTwister Edge X + BLOG 2018 i 2019 19 Lis 2019 09:34 #78213

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
To będzie chyba ciśnienie na wynik, który trzeba koniecznie osiągnąć, bo inaczej nie warto się starać. :P

Po mnie tutaj strasznie za to jeżdżą. Witaj w klubie. B)

PS. Ale fajnie jest jak się wydolność podnosi, nie? ;)
Ostatnio zmieniany: 19 Lis 2019 09:35 przez Tomcat.

Recenzja RBTwister Edge X + BLOG 2018 i 2019 19 Lis 2019 10:56 #78217

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Tomcat napisał:
To będzie chyba ciśnienie na wynik, który trzeba koniecznie osiągnąć, bo inaczej nie warto się starać. :P

Po mnie tutaj strasznie za to jeżdżą. Witaj w klubie. B)

PS. Ale fajnie jest jak się wydolność podnosi, nie? ;)

Haha, ale ja nie lubię teorii, ja lubię praktykę.

Byłem u tego fizjoterapeuty... Nie poustawial, stwierdził że za wcześnie... Albo oni mnie wszyscy robią w konia, albo tak musi być? Za dużo teorii u nich też jest.
W czwartek kolejna wizyta. Oni chyba naciągaja na kasę pacjentów.

Mam coś z przepona z lewej strony, powiedział żeby robić ćwiczenia. Zamykasz nos i robisz wdech i trzymasz kilka sekund. Tak zeby brzuch się wciągnął i doszło do poluzowania bo strasznie napięte i nie mógł włożyć ręki pod tę kość. Jak ona się nazywa? Pod najniższym żebrem? Hahah... nazwa...
No i mam tak robić co 2 godziny po 5 razy....
No i powiedział, że generalnie brzuszki nie są zdrowe.
A mnie tam boli z lewej strony często podczas ćwiczeń.
Muszę to miejsce kiedyś pokazać na jakimś zdjęciu anatomicznym.
Kazał mi kupić matę do akupresury. Aaa... on mi ze 4 igły wbił okolice łopatek ...
Ogólnie facet OK, trochę ma swój klimat :) nie wiem czy naciągacz czy fachowiec. Pójdę jeszcze raz. Nie będę zrezygnował.
A i jeszcze jedno. Powiedział że ogólnie pozycja rolkarzy nie jest zdrowe i nie poleca :) A na ścianie miał zdjęcie Zbyszka Bródki :)
Ostatnio zmieniany: 19 Lis 2019 11:03 przez Andreee.

Recenzja RBTwister Edge X + BLOG 2018 i 2019 19 Lis 2019 12:34 #78219

• Pieta
  • Pieta's Avatar
  • Senior Boarder
Andreee napisał:
Powiedział że ogólnie pozycja rolkarzy nie jest zdrowe i nie poleca
Trochę zabolało.

Mata do akupresury, igły?

Brzuszki mocno nadwyrężają kręgosłup. Strzelałbym, że sobie złe ćwiczenia dobierałeś i się nimi katowałeś, ale tylko strzelam.
Ja się mocno na tym kiedyś przejechałem. Doszedłem do tego, że uprawianie sportu na własną rękę po trzydziestce w dobie udogodnień cywilizacyjnych jest zbyt ryzykowne.

Recenzja RBTwister Edge X + BLOG 2018 i 2019 19 Lis 2019 13:02 #78221

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Andreee napisał:
A i jeszcze jedno. Powiedział że ogólnie pozycja rolkarzy nie jest zdrowe i nie poleca :) A na ścianie miał zdjęcie Zbyszka Bródki :)

Może spróbuj leczenia u kogoś innego? Jak słyszę takie teksty, to mi się od razu czerwona lampka włącza, bo słyszałem to zbyt wiele razy (w różnym kontekście) i zawsze niesłusznie.

Generalnie: zdrowym nie szkodzi. Zdrowi potrafią jechać godzinę w niskiej.
Bart jest zdrowy. Felix jest zdrowy.
A np. Sutton Atkins popsuł plecy i nie może. I on nie jest zdrowy.

Ja sam u siebie widzę aklimatyzację do niższej pozycji. W aktualnym tempie progresu w wieku 130 lat dojdę do docelowej. :laugh:

Recenzja RBTwister Edge X + BLOG 2018 i 2019 21 Lis 2019 10:41 #78259

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Ale mi się ostatnio super jeździło na mieście... Do czasu :laugh:
Chciałem przeskoczyć moja ulubiona przeszkodę. Taki próg, ma około 1.5m długości i około 30cm wysokości. No i.... zawsze się odbijam z obu nóg jednocześnie i obie stopy są równo. No i przy odbiciu zahaczyłem kołami o próg. I W powietrzu miałem już przed oczami ze zaliczam glebę prosto na twarz. Rękoma zacząłem się wybraniac, że aż ramiona zabolały... No i udało się, wylądowałem idealnie. Ale przez kilka minut nie mogłem się ocknać, że pierwszy raz wybilem się o ten ułamek sekundy za późno. Mam to obliczone na wyczucie i pierwszy raz taki psikus. Do końca jazdy przy każdym skoku już miałem blokadę. Przecież mogłem wyrypać jak nigdy wcześniej. A oczywiście jeżdżę bez ochraniaczy więc kolana pewnie byłyby przetarte, łącznie zresztą. Ale udało się B) taki sport :))
Miałem już na rolkach kilka takich sytuacji niebezpiecznych.... kiedyś przy około 30km/h zobaczyłem jedna rolka o druga. Nie da się tego uniknąć.
Ale się Kurczę strachu najadłem tym ostatnim razem...

Dziś fizjoterapeuta
Ostatnio zmieniany: 21 Lis 2019 10:47 przez Andreee.

Recenzja RBTwister Edge X + BLOG 2018 i 2019 21 Lis 2019 14:19 #78262

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Już po wizycie. Czuje się rewelacyjnie. Napięcie odeszło. Muszę ograniczyć do minimum pracę przed komputerem itp... Trzeba sobie znaleźć zdrowszy tryb życia :) za 2 tygodnie kolejna wizyta.
Ostatnio zmieniany: 21 Lis 2019 14:20 przez Andreee.

Recenzja RBTwister Edge X + BLOG 2018 i 2019 22 Lis 2019 19:21 #78265

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Godzinka przejechana na mieście. Było super. dużo zabawy na prakingu i jazda tyłem. Spocony i miokry jak kaczka, ale to nic, wysuszy sie :) W rękawiczkach fajnie cieplutko. Nie ma to jak jazda w mroziku! Juz nie mogę się doczekać rolkowej zimy :)) :laugh: B)
Ostatnio zmieniany: 22 Lis 2019 19:21 przez Andreee.

Recenzja RBTwister Edge X + BLOG 2018 i 2019 24 Lis 2019 19:02 #78275

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Dzień bez roleczek dniem straconym. W mroźne niedzielne popołudnie pojeździłem sobie po mieście. Dużo radości i przyjemności. Póżniej goraca kąpiel, gorąca herbatka i gotowe :) Zakładając rolki marzły mi palce, a później zanim je zdjąłem i odpocząłem na lawce i doszedłem do domu, to trochę mnie przewialo. Koszulka niebieska ze Skawiny taka sobie, słabo pochłania pot. Muszę sobie kupić "komin" bo w szaliku trochę dyskomfort mam :)
Jeszcze bym pojeździl! Ale mam teraz przyjemnośc z rolkowania. Wiekszą niż latem :laugh:
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2019 19:02 przez Andreee.

Recenzja RBTwister Edge X + BLOG 2018 i 2019 24 Lis 2019 21:00 #78277

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Zakładając rolki marzły mi palce, a później zanim je zdjąłem i odpocząłem na lawce i doszedłem do domu, to trochę mnie przewialo.

Uważaj z przewianiem, bo może być nietęgo. Ja dzisiaj po nartorolkach zanim wsiadłem do auta to zrzuciłem wszystkie przemoczone warstwy z założyłem sobie świeżą termo-koszulkę, na to bluzę i świeżą kurtkę.

Wole na 5 sekund wystawić się na +1 czy +2 stopnie niż żeby przemoczona odzież mi pomału ciepło zabierała. Takie "morsowanie" na powietrzu ;).

Recenzja RBTwister Edge X + BLOG 2018 i 2019 24 Lis 2019 23:12 #78279

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
qbajak napisał:
Zakładając rolki marzły mi palce, a później zanim je zdjąłem i odpocząłem na lawce i doszedłem do domu, to trochę mnie przewialo.

Uważaj z przewianiem, bo może być nietęgo. Ja dzisiaj po nartorolkach zanim wsiadłem do auta to zrzuciłem wszystkie przemoczone warstwy z założyłem sobie świeżą termo-koszulkę, na to bluzę i świeżą kurtkę.

Wole na 5 sekund wystawić się na +1 czy +2 stopnie niż żeby przemoczona odzież mi pomału ciepło zabierała. Takie "morsowanie" na powietrzu ;).

Masz rację. Ostatnio w sklepie 4F widzialem fajna tremoaktywną odzież. Podkoszulek z dlugim rekawem mial takei fajne wypustki - byl w kolorze czerwonym i czarnym. Obok byla druga warstwa. Musze zaopatrzyc sie w cos takiego...

Zrobilem sobie tydzien przerwy od silowni. Te cwiczenia strasznie potęguja napiecie w karku i reszcie. doszedlem do wniosku, że nie ma sensu sie silowac i bede robil tak jak na poczatku, czyli tylko w celu ruszania sie i wzmacniania miesni. Jutro kupie karnet na miesiac i bede sie staral podejsc teraz bardziej technicznie i kondycyjnie. Przepracuje ten miesiac obficie i zredukuje siedzenie przed komputerem do minimum.
Bo tak dluzej byc nie moze! Bede tez rolowal plecy od karku po same posladki. Choc w dolnej czesci plecow jest to rolowanie troche bolesne.
Fizjoterapeuta kazal mi zakupic mate do akupresury... Co z tego ze przez kilka dni po wizycie jest super, jak pozniej znow zapominam sie i krzywie itd... Musze byc konsekwentny bo sam sobie szkodze. Tak mi wszystko ladnie rozmasowal i bylo ZERO napiecia. Jest niedziela i wszystko wrócilo...
Ostatnio zmieniany: 24 Lis 2019 23:15 przez Andreee.

Recenzja RBTwister Edge X + BLOG 2018 i 2019 25 Lis 2019 07:27 #78281

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
To znaczy tyle, że powinien Ci wskazać obszary do korekty i ćwiczenia do wykonywania.
Bo napinają Ci się konkretne mięśnie, wskutek konkretnych błędów ruchowych.
Samo rozluźnienie manualne działa krótkoterminowo, ale jest niezbędne, żebyś był w stanie w ogóle dotrzeć z ćwiczeniami do tych mięśni.

Mówię o ćwiczeniach bardzo prostych i wykonywanych bez obciążenia, ale w bardzo poprawny sposób, żeby wycelować w konkretny mięsień.
U mnie ćwiczenia od fizjo dały efekt w postaci eliminacji igły, którą miałem od półtora roku w lędźwiach. Igła wraca wtedy, gdy np. krzywo siedzę, ale nie podczas jazdy w niskiej pozycji (male hurra!).

Recenzja RBTwister Edge X + BLOG 2018 i 2019 28 Lis 2019 12:51 #78327

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Marne promocje w Black Friday, czekam na zimowe wyprzedaże :)

Recenzja RBTwister Edge X + BLOG 2018 i 2019 28 Lis 2019 20:15 #78328

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
A jednak znalazłem :D Maxxum 90 - Bedzie na maratony jakby co :) mam nadzieje, że 4x90 jest bardziej wydajniejsze niż 3x110 :) Było za pół ceny, więc jakby co, to sprzedam i nic nie stracę
A ta skorupa to już unikat, więc będzie w moich rękach! Zależy mi na szynach i na kołach, but to kwestia komfortu - zobaczymy..
Za 159 euro kto by nie bral :) Same koła około 100 kosztują...
tęsknie za RB trochę B)

918UfirWpTL._SL1500_.jpg
Ostatnio zmieniany: 28 Lis 2019 20:16 przez Andreee.

Recenzja RBTwister Edge X + BLOG 2018 i 2019 28 Lis 2019 21:02 #78329

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Szyna jak szyna, ale butem już nie diluj ;)

Aha, pamiętaj, że do tych RB szyny tak różnie pasują. To nie musi być czyste 165.
Ostatnio zmieniany: 28 Lis 2019 21:03 przez Tomcat.

Recenzja RBTwister Edge X + BLOG 2018 i 2019 28 Lis 2019 21:57 #78330

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Tomcat napisał:
Szyna jak szyna, ale butem już nie diluj ;)

Aha, pamiętaj, że do tych RB szyny tak różnie pasują. To nie musi być czyste 165.

Niech lezą w szafie, może się przydadzą. Zobaczyłem i nie zastanawiałem się, brałerm w ciemno. Bede mial do kolekcji Rollerblade :D.

Recenzja RBTwister Edge X + BLOG 2018 i 2019 29 Lis 2019 15:36 #78344

Andreee napisał:

A ja dzisiaj zakupiłem szlifierkę taśmową f-my PARKSIDE .,BELT SANDER /// PBSD 600A1 za 79zl. Jutro się okaże czy przepłaciłem :unsure:

Recenzja RBTwister Edge X + BLOG 2018 i 2019 29 Lis 2019 17:49 #78350

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Luzak19:57 napisał:
Andreee napisał:

A ja dzisiaj zakupiłem szlifierkę taśmową f-my PARKSIDE .,BELT SANDER /// PBSD 600A1 za 79zl. Jutro się okaże czy przepłaciłem :unsure:

Haha.. :) powodzeniq

Kurcze, cieszę sie na te szyny RB 90mm. Jezdzilem na nich kiedys i byly świetne do szybkiej jazdy urban. W triskate strasznie jest slaba amortyzacja - telepie baaaardzo...
Na razie i tak ich nie pomacam... pewnie przetestuję za jakiś czas.. Najbardziej cieszą mnie te koła i układ jezdny, a przy okazji ten bucik najladniejszy w starych Maxxumach.
To jest dobry pomysl - kupowanie na dobrych promocjach. Używane mozna pozniej sprzedac bez straty finansowej :)

Recenzja RBTwister Edge X + BLOG 2018 i 2019 30 Lis 2019 22:16 #78380

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
No i mam Black Friday... zamiast sobie kupić parę sportowych oprawek okularowych, to sobie kupilem eleganckie i nie wiem po co... A kosztowalo mnie to ze szklami tyle, co dobre speedowe rolki. No ale jak sie ma od urodzenia wadę wzroku to, co mi pozostaje? Laserem się boję, choć w czerwcu zrobilem badania i mogłem pójść, bo sie kwalifikowałem. Może kiedyś pojde. Jest to dosyc upierdliwe podczas uprawiania sportu i musze cos wymyslic...

Recenzja RBTwister Edge X + BLOG 2018 i 2019 04 Gru 2019 11:42 #78442

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Sezon 2019 uważam za zamknięty. Wszystkie założone cele wykonane :lol: Maraton zaliczony i do tego Skawina z dobrym rezultatem. Jedyny mój tzw cel na przyszły rok, to maraton w Katowicach i pobicie tegorocznego czasu. Za drugim razem będę już bardziej obeznany co i jak...
Reszta to niewiadoma. Jak się uda inne zawody zaliczyć to się uda. Speed traktuje na równi z jazda miejska i tu się nic nie zmieni.
Sprzęt? Zobaczymy co będzie pod ręką.
Zimę trzeba przepracować mocno. Dużo wiosłowania i do tego te skoki na skrzynię.. wzmocnienie brzucha i nóg oraz kondycja do poprawy.

Ostatnio na siłowni pojawiła się drużyna siatkarzy zeszłorocznego top 4 w Polsce. Nie wiedziałem że trenują tam gdzie ja :) Takie duże byki i jeden malutki Japonczyk. Patrzyłem co robia i jak robią. Sama ich rozgrzewka była bardzo interesująca. Dużo rolowania nóg...