Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 295 gości oraz 1 użytkownik.

• Kalasanty50
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Rollerblade Twister Edge X - recenzja - BLOG 2018

Rollerblade Twister Edge X - recenzja - BLOG 2018 23 Maj 2018 13:17 #67906

• wulisu
  • wulisu's Avatar
  • Gold Boarder
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rollerblade Twister Edge X - recenzja - BLOG 2018 23 Maj 2018 13:18 #67907

• Lotnik
  • Lotnik's Avatar
  • Platinum Boarder
Nie świruj. ;)

Rollerblade Twister Edge X - recenzja - BLOG 2018 23 Maj 2018 13:19 #67908

Jak wszystko pójdzie dobrze to w 2019 Le Mans możemy pyknąć :) Jakieś koszulki i nazwa Teamu musi być. Chyba że "narolkach.pl"

Druzyna musi byc :)

Rollerblade Twister Edge X - recenzja - BLOG 2018 23 Maj 2018 13:22 #67909

• wulisu
  • wulisu's Avatar
  • Gold Boarder
Szyszkownik napisał:
Jak wszystko pójdzie dobrze to w 2019 Le Mans możemy pyknąć :) Jakieś koszulki i nazwa Teamu musi być. Chyba że "narolkach.pl"

Druzyna musi byc :)
Panowie piszę się do drużyny ;) zaczynam ćwiczyć.

Rollerblade Twister Edge X - recenzja - BLOG 2018 23 Maj 2018 13:25 #67910

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Platinum Boarder
Lotnik napisał:
Nie świruj. ;)

Postaram sie ;) Wroce do tematu w grudniu :laugh:

Rollerblade Twister Edge X - recenzja - BLOG 2018 23 Maj 2018 13:31 #67911

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Platinum Boarder
wulisu napisał:
Ciekawe sa te szyny. A ich cena nie taka straszna. Ciekawy pomysl z hybrydowymi triskate.

Tak czy inaczej w planach jest 4x100, albo hybryda 3x110 i 1x100. Takie podwozie jest optymalne dla poczatkujacego. Bardziej zalezy mi na dobrych kolach. Lozyska nie maja dla mnie wiekszego znaczenia. A szyna nie musi byc TOPowa. Najistotniejsze dla mnie to kola i oczywiscie sam but, ktory musi byc wygobny przede wyszystkim i nie utrudniac uczenia sie techniki. Nie moze byc za wysoki i za miekki.
But PS Grand Prix bylby idealny. Ale z inna szyna, bo na poczatek 3x125 to moze byc problem. Choc nie musi, bo moze byc rewelacyjnie. Jednak jest ryzyko.

Sprzet sam nie pojedzie. Wole przejechac 2km idealnie technicznie, niz 20km byle jak i nie czerpac z tych km zadnych korzysci.
Jednak nie chce tez zaczynac od byle czego, bo wiadomo, ze sprzet tez ma znaczenie. Trzeba znalezc zloty srodek. Cos optymalnego dla mnie, co mi pomoze w zbieraniu doswiadczenia i czerpaniu przyjemnosci. Bo jak mam sobie kupic jakiegos wypasionego buta, ktory mnie doprowadzi do frustracji, czy dyskomfortu w postaci otarc, ucisku itp, to na pewno taki uklad mnie nie interesuje.

A propos techniki. Ciekawy material
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2018 13:47 przez Andreee.

Rollerblade Twister Edge X - recenzja - BLOG 2018 23 Maj 2018 14:00 #67912

• Lotnik
  • Lotnik's Avatar
  • Platinum Boarder
Ja chyba chcę mieć jedną parę do wszystkiego. ;) Dedykowany sprzęt nie zrobi ze mnie mistrza.
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2018 14:00 przez Lotnik.

Rollerblade Twister Edge X - recenzja - BLOG 2018 23 Maj 2018 14:14 #67913

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Platinum Boarder
Lotnik napisał:
Ja chyba chcę mieć jedną parę do wszystkiego. ;) Dedykowany sprzęt nie zrobi ze mnie mistrza.

No niestety, w Egde speeda nie da sie raczej jezdzic i na jednej parze nie przejade swojego rolkowego zycia :) Maxxum90 to juz bardziej uniwersalna rolka i nawet smialo moznaby w nim przejechac maratony - na dluzszej szynie.

Czytajac w internecie opinie itp, chyba na poczatek definitywnie odpuszcze sobie uklad 3x125 i tak jak napisalem, zaczne od 4x100 lub hybrydy 110.
Jazda speed to zupelnie inna jazda, niz FSK. Ludzie i po 10 lat jezdza FSK, a jazdy SPEED praktycznie od poczatku musza sie uczyc, oczywiscie techniki.

Prawdopodobnie cos sobie zloze. Jakis bucik (nowy) jakas szyna (moze byc uzywana) bardzo dobre kola (nowe) i lozyska (wlasciwie obojetnie mi jakie - ale nowe)
But moze i nawet niski. Bo przy 4x100 na niskim bucie mozna spokojnie zaczynac.
Tempesty nie leza na mojej stopie i ich nie kupie ze wzgledu na rozmiarowke. A tam sa fajne hybrydy..

Dobra, koniec rozkminki o jezdzie SPEED.

Wracajac do EDGE. to troche mnie to otarcie skory pieklo i zakleilem to plastrem.
Moze dzisiaj zaloze rolki i przejade sie moj ulubiony sprinterski dystans, zeby zmierzyc predkosc maksymalna. Aplikacja runastic przynajmniej mi ja pokaze dokladnie. Ta wbudowana w Samsungu stala w miejscu na predkosci 27km/h.
Zastanawialo mnie to, bo jesli bylby to 1 raz to bym nawet sie na to nabral. Ale to 27
km/h pokazywalo za kazdym razem, wiec zbieg okolicznosci to nie mogl byc. Odinstalowalem to dziadostwo i zainstalowalem Runastic i mi wystarczy. Nawet przez 7 dni mam wersje Premium - choc nie potrzebuje.
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2018 14:20 przez Andreee.

Rollerblade Twister Edge X - recenzja - BLOG 2018 23 Maj 2018 14:18 #67914

• wulisu
  • wulisu's Avatar
  • Gold Boarder
No ja też uważam że na początek 4x100 albo 3x110+1x100 jest idealne .
Co do tempestów już przyszły ;) ale niestety dopiero za 5 tygodni będę w Poznaniu to wtedy będzie chwila prawdy czy mi będą leżeć czy nie. Co ci w nich nie leżało ? A może seba Marathon buty ci podejdą ?

Rollerblade Twister Edge X - recenzja - BLOG 2018 23 Maj 2018 14:23 #67915

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Platinum Boarder
wulisu napisał:
Co do tempestów już przyszły ;) ale niestety dopiero za 5 tygodni będę w Poznaniu to wtedy będzie chwila prawdy czy mi będą leżeć czy nie. Co ci w nich nie leżało ? A może seba Marathon buty ci podejdą ?

W Tempestach? Rozmiarowka. Marathon moze i bylyby OK, bo konstrukcja przypominaja Grand Prix. Jednak 3x125 chyba sobie odpuszcze - na poczatek.
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2018 14:24 przez Andreee.

Rollerblade Twister Edge X - recenzja - BLOG 2018 23 Maj 2018 14:24 #67916

• wulisu
  • wulisu's Avatar
  • Gold Boarder
Andreee napisał:
wulisu napisał:

W Tempestach? Rozmiarowka. Marathon moze i bylyby OK, bo konstrukcja przypominaja Grand Prix. Jednak 3x125 nie chce, nie na poczatek.
Jest szansa że tempesty będą idealne rozmiar jest na mnie ta osoba też ma taką stopę jak ja więc jest szansa, co do Seba Marathon chodziło mi tylko o but.

Rollerblade Twister Edge X - recenzja - BLOG 2018 23 Maj 2018 14:38 #67917

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Platinum Boarder
Aa, Seba Marathon. A ja mialem na mysli PS. Seby Marathon moze i bylyby OK. Zobacze po sezonie, kiedy sobie na spokojnie bede mierzyl rozne buty.

Rollerblade Twister Edge X - recenzja - BLOG 2018 23 Maj 2018 18:33 #67918

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Platinum Boarder
Miałem się przejechać kawałek i zmierzyć prędkość.
Zmierzylem i było słabo.

Screenshot_20180523-181221.png

Nie zakończylem jazdy. Pojezdzilem sobie godzinę, byłem już bardzo zmęczony i mówię sobie - Nie no, muszę ten czas poprawić, mimo znaczenia.
No i zrobiłem drugie podejście.
Doszedł wiatr niestety, a tak już mi się nie chciało...
No i przejechałem z całkiem fajnym wynikiem.
Nie jest to mój rekord, ale na pewno najlepsza predkosc na Edge. 36.2km/h. Celem jest 40km/h na krotkim odcinku. Moze za pare lat sie uda... Na razie rekord to 38km/h zrobiony rok temu na Twisterach Pro.

Screenshot_20180523-181144.png

Odcinek ma 500 metrów, trzeba uważać na samochody i dzieciaków
Muszę znaleźć lepszą miejscówka do takich sprawdzianów. Bo tutaj nie zawsze są miarodajne
Czas był mierzony od prędkości 0 do 0. Ostatnie 100 metrów to hamowanie.

Później jeszcze przejechałem 2km. Dzisiaj zrobiłem rekord 1.5h na rolkach. Ostatnio tak długo jeździłem w sierpniu.
Pięta otarta lekko szczypala po wczorajszym, z plastrem i footies.
Ale z takim czymś da się jeździć. Lekko szczypie...
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2018 23:40 przez Andreee.

Rollerblade Twister Edge X - recenzja - BLOG 2018 25 Maj 2018 21:39 #67993

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Platinum Boarder
Kolejny rekord pobity - przejechane 15km, bez przystankow, w zadawalajacym czasie.
Plecy dokuczaly i to bardzo.
Kiedys 15km robilem na sniadanie, na jednej nodze, teraz mozolnie i spokojnie nadrabiam zaleglosci. Ale widac progres...
Zatem w tym tygodniu zaliczone 3 wyjscia na rolki - nie wierze. Powoli wszystko wraca do normalnosci.

Zapomnialem napisac, ze wialo w twarz i to calkiem solidnie. Jak ja nie lubie jezdzic pod wiatr...

Z Edge wszystko OK, pracują elegancko.
Ostatnio zmieniany: 25 Maj 2018 22:09 przez Andreee.

Rollerblade Twister Edge X - recenzja - BLOG 2018 25 Maj 2018 22:00 #67994

• wulisu
  • wulisu's Avatar
  • Gold Boarder
Będzie dobrze tylko stopniowo ja tez w tym tygodniu mam już przejechane 45 km jutro jadę na dłuższą przejażdżkę pilnuję kolana żeby nie forsować . Podobnie jak ty wracam powoli normalnego jeżdżenia

Rollerblade Twister Edge X - recenzja - BLOG 2018 25 Maj 2018 23:35 #68001

No wiatr na rolkach strasznie wpływa na jazdę, jak jest z tyłu to można bez odpychania jechać kilometry po plaskim. Jak w twarz to potrafię mieć zakwasy na plecach :laugh:

Re:Rollerblade Twister Edge X - recenzja - BLOG 2018 26 Maj 2018 06:36 #68010

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
No więc właśnie u elity tego (kurna) nie widać.
Ani górek :-(

Re:Rollerblade Twister Edge X - recenzja - BLOG 2018 26 Maj 2018 17:15 #68024

• Mix552
  • Mix552's Avatar
  • Fresh Boarder
A więc rolki wymieniłem na rozmiar 44.5. Po zalozeniu poczulem ze jest lepiej niz bylo, w palcach rzeczywiscie wtedy bylo za ciasno teraz idealnie. No, ale bol ktory wystepowal nie zniknal, jest nieco lepiej ale ten ucisk nadal by byl na tyle uciazliwy, ze nie dalbym rady jezdzic. Co ciekawsze w lewej stopie ucisk w tym samym miejscu jest znikomy.
Ostetecznie rolki raczej odeślę i poszukam czegos od seby albo powerslide.
Polecicie cos do 1000zł?
Z powerslide mysle nad imperial one ale mam obawy, ze beda za waskie.
A seby nie wiem, moze fr1 2015? wtedy za reszte pieniedzy bym kupil kask i ochraniacze.

Re:Rollerblade Twister Edge X - recenzja - BLOG 2018 26 Maj 2018 17:30 #68025

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Platinum Boarder
Mix552 napisał:
A więc rolki wymieniłem na rozmiar 44.5. Po zalozeniu poczulem ze jest lepiej niz bylo, w palcach rzeczywiscie wtedy bylo za ciasno teraz idealnie. No, ale bol ktory wystepowal nie zniknal, jest nieco lepiej ale ten ucisk nadal by byl na tyle uciazliwy, ze nie dalbym rady jezdzic. Co ciekawsze w lewej stopie ucisk w tym samym miejscu jest znikomy.
Ostetecznie rolki raczej odeślę i poszukam czegos od seby albo powerslide.
Polecicie cos do 1000zł?
Z powerslide mysle nad imperial one ale mam obawy, ze beda za waskie.
A seby nie wiem, moze fr1 2015? wtedy za reszte pieniedzy bym kupil kask i ochraniacze.

To musisz miec cos z koscia w stopie, moze jest bardzo wystajaca.
Najwidoczniej skorupa Edge nie pasuje dla Twojej stopy, czasem tak bywa, to normalne. Po to jest wybor, by kazdy znalazl cos dla siebie.
Dziwna sytuacja z ta Twoja stopa. Mozna skorupe lekko odbarczyc i powinno byc Ok.
Ale jak nie chcesz cudowac, to przymierz inne. Z tym ze gwarancji nie masz.
Jest jeszcze jedna kwestiwa - podczas jazdy wszystko wyglada zupelnie inaczej. Stopa sie dopasowuje do buta. Czasem w mieszkaniu cos jest nie tak, a po kilku jazdach jest super.
Chyba ze jest naprawde jakis mocny ucisk, to nie ma sensu kombinowac. Kup inny model.

Sa jeszcze stare Twistery Pro do kupienia, oraz Twister X z zeszlego roku. Skorupa jest na pewno szersza, a roleczki pierwsza klasa.

Seba Fr1 jest szersza, bardzo dobry model - w 2016 lepszy liner i wygodniejsze. Musisz zmierzyc.
Ostatnio zmieniany: 26 Maj 2018 17:35 przez Andreee.

Rollerblade Twister Edge X - recenzja - BLOG 2018 27 Maj 2018 22:03 #68056

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Platinum Boarder
Nowe kółeczka od Rollerblade - Hydrogen Pro. Szczególnie wersja 110 podoba mi się..
Po co szukać w cudzym ogródku, jeśli w moim tez są owoce? :D
Ostatnio zmieniany: 27 Maj 2018 22:05 przez Andreee.