Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Spokey skylar

Spokey skylar 08 Maj 2018 00:40 #67154

Siema, mam zamiar kupic używane rolki skylar podobno używane tylko parę razy czy tam pół godziny i nie wiem czy jak do mnie dotrą rolki to czy je rozkręcić, przesmarować? Jak tak to co polecacie żeby rolki, kółka śmigały?

PS. mam pytanie jaki smar, czym je przeczyśćić?
I mam pytanie odnośnie recenzji narolkach.pl/forum/10-sprzt/36410-spokey...test-dlugodystansowy
Ktoś może podrzucić linka do kółek wymienianych wspomnianych w recenzji bo nie znam się i nie chce kupić byle gowna?
Czy po dotarciu wyczyścić je przed pierwszą jazdą?
Ktoś jakieś porady dotyczące tych rolek? Jakieś porady piszcie wszystko. Z góry dziękuję i pozdrawiam Mateusz :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Spokey skylar 08 Maj 2018 00:42 #67155

Siema, mam zamiar kupic używane rolki skylar podobno używane tylko parę razy czy tam pół godziny i nie wiem czy jak do mnie dotrą rolki to czy je rozkręcić, przesmarować? Jak tak to co polecacie żeby rolki, kółka śmigały?

PS. mam pytanie jaki smar, czym je przeczyśćić?
I mam pytanie odnośnie recenzji narolkach.pl/forum/10-sprzt/36410-spokey...test-dlugodystansowy
Czy te kółka są przykręcone, że są tylko 80mm i nowe (czarne) są zamienione za 76mm? Bo na jednym ze zdjęć sa do środka a w środku sa fabrycznie też 80mm a na kolejnym zdjęciu przy skakaniu widać, ze czarne nowe są od tyłu i max z przodu.
Ktoś może podrzucić linka do kółek wymienianych wspomnianych w recenzji bo nie znam się i nie chce kupić byle gowna?
Czy po dotarciu wyczyścić je przed pierwszą jazdą?
Ktoś jakieś porady dotyczące tych rolek? Jakieś porady piszcie wszystko. Z góry dziękuję i pozdrawiam Mateusz :D
Ostatnio zmieniany: 08 Maj 2018 00:46 przez DeMatuZero.

Spokey skylar 08 Maj 2018 05:37 #67157

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
www.fsknews.pl/viewtopic.php?f=7&t=2208 tutaj masz wszystko na temat skylarów, a kółka są fabrycznie ustawione do slalomu czyli w tzw. banan.

Po co zakładasz dwa wątki o tym samym w różnych działach, tworzy to niepotrzebny bałagan. Moderator
Ostatnio zmieniany: 08 Maj 2018 06:00 przez Szafa76.

Spokey skylar 08 Maj 2018 11:52 #67176

do szybszej jazdy mógłbym zmienić kółka fabryczne 2x76mm mógłbym zmienić na 80mm 82a spokey'a? Te był by gicik? www.ceneo.pl/53835038#tab=click

Spokey skylar 08 Maj 2018 20:00 #67189

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
Dokładnie tak,chcesz pojeździć po mieście zakładasz 4x 80mm,idziesz na jazdę między kubkami robisz banana.

Spokey skylar 09 Maj 2018 00:15 #67191

Szafa, polecasz jakiś smar, coś na łożyska na pozniej zeby to smigalo czy raczej nie? Ile na fabrycznych łożyskagg skylarow pośmigam?

Spokey skylar 09 Maj 2018 10:36 #67195

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
Nikt ci tu nie napisze ile pośmigasz, jak się bardzo postarasz to każde łożyska możesz zarznąć nawet jedną jazdą. Wystarczy, że złapie cię deszcz, łożyska dostaną trochę wody i piachu i nie zostaną przeczyszczone i nasmarowane. Ja do smarowania używam towotu wymieszane z olejem silnikowym półsyntetycznym to w sezonie jesienno zimowym, a w lecie na bieżąco oliwa maszynowa lub WD40 Silikon.

Spokey skylar 09 Maj 2018 12:57 #67197

Jakieś łożyska nie za drogie Pan poleca? bo nie chce kupić łożysk w cenie rolek XD

Spokey skylar 09 Maj 2018 13:16 #67198

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
Kup takie na jakie Cię stać, przy zwykłej nie wyczynowej jeździe mogą być nawet takie za kilkadziesiąt groszy sztuka np. z Allegro.Poszukaj sobie na forum tematów o łożyskach jest tego tutaj sporo i poczytaj.
niecodzienni.com/rolki/charakterystyka-l...ilq-czym-sie-roznia/
Ostatnio zmieniany: 09 Maj 2018 17:16 przez Szafa76.

Spokey skylar 09 Maj 2018 20:24 #67206

Jeszcze jedno pytanie, kupując kółka do spokey skylarow muszę mieć kółka renomowanej firmy typu spokey? Czy mogę kupić np od rollerblade i będzie git? Czy wystarczy rozmiar 80mm/82a-85a? Twardość to też musi być takie jak fsbryczne czy może być jakie się chce? :D

Spokey skylar 09 Maj 2018 20:33 #67207

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Musisz mieć kółko które wejdzie w szynę.

Jeśli max kółko które Ci wejdzie w szynę to 80mm, to możesz mieć 80mm albo mniejsze.
Twardość kółka, jak i firma która je wykonuje nie ma znaczenia - to już twoje osobiste preferencje.

Spokey skylar 09 Maj 2018 20:33 #67208

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
Po pierwsze Spokey nie jest renomowaną firmą to nawet nie jest średniak jakościowy,Udały im się dwa modele to Jest Spokey Skylar i Spokey GT .Rollerblade na rynku istnieje ponad 30 lat i to jest renoma.Do rolek możesz założyć kółka dowolnej marki byle rozmiar pasował.
Ostatnio zmieniany: 09 Maj 2018 20:40 przez Szafa76.

Spokey skylar 10 Maj 2018 21:40 #67235

Jak mam dwa po środku 85a to na zewnątrz jak dokupie 82a to odczuje różnice?

Spokey skylar 10 Maj 2018 21:44 #67236

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
Nie sądzę, musiał byś być wyjątkowym fachowcem żeby to wyczuć.

Spokey skylar 10 Maj 2018 22:46 #67239

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
To chyba jak chcesz, żeby Ci się na banana starły.
Do normalnej jazdy daje się twardsze na zewnątrz, a bardziej miękkie w środku.
Twardsze więcej zniosą - zawsze zewnętrzne kółka bardziej obrywają, a miększe polepszą przyczepność.

Spokey skylar 11 Maj 2018 00:36 #67242

Czyli w środku dwa wkręcam 82a czy tam jeszcze mniej "7-a" a twardsze po bokach, czyli zewnątrz 85A i twardsze :D Dzięki chłopaki za pomoc, szanuję :)!

Ps. Pierwsza jazda na slalomach i gacie pełne strachu bo za mocno skrętne XD
  • Strona:
  • 1