Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 226 gości oraz 1 użytkownik.

• Sainti
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Świecące kółka? Wymiana rzepów w Fusion X3.

Świecące kółka? Wymiana rzepów w Fusion X3. 21 Cze 2018 12:50 #69086

• Aaapsik
  • Aaapsik's Avatar
  • Fresh Boarder
Hej, chciałbym się Was poradzić w kilku kwestiach, ponieważ zamierzam trochę zaktualizować moje rollerblade fusion x3. Z łożysk postawiłem na K2 ilq-9, zastanawiam się wciąż jakie kółka kupić. Swojego czasu chciałem bardzo zamontować świecące kółka, ale nie wiem jak wygląda ich jakość. Jeżdżę FS po mieście. Ostatnio wypatrzyłem Rollerblade Supreme 80mm 85A. Myślicie, że to będzie lepszy wybór niż świecące? :)

A i jeszcze jedno pytanie... rolki mam rok i jestem z nich bardzo zadowolony, jednak rzepy strasznie się poniszczyły i nigdzie nie mogę znaleźć do kupienia samych zapięć. Czy jest ktoś kto wymieniał rzepy na nowe lub rzepy na klamry? Czy to w ogóle możliwe?
Pozdro
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Świecące kółka? Wymiana rzepów w Fusion X3. 21 Cze 2018 13:55 #69089

• fasol
  • fasol's Avatar
  • Gold Boarder
Świecące są bez sensu - zbędny gadżet :)

Kółeczka Rollerblade Supreme Urban są spoko - aktualnie mam je u siebie. Jednak moim zdaniem lepsze są Hyper Concrete. Dostępne chyba w podobnej cenie co Supremy.

Wymiana rzepa wiąże się niestety z ingerencją mechaniczną - trzeba rozwiercić nity, usunąć stare rzepy i zastąpić nowymi. Możesz też zastąpić klamrą - gdzieś w sklepach są gotowe zestawy. Zastanawiam się jak je użytkowałeś skoro po roku czasu już nie trzymają ? :woohoo: Ja mam X3 od 6 lat, eksploatowane dość mocno i rzepy nadal trzymają bardzo dobrze. Może trochę zmechacone na krawędziach ale nadal można się solidnie zapiąć B)

Świecące kółka? Wymiana rzepów w Fusion X3. 21 Cze 2018 14:09 #69090

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
A i jeszcze jedno pytanie... rolki mam rok i jestem z nich bardzo zadowolony, jednak rzepy strasznie się poniszczyły i nigdzie nie mogę znaleźć do kupienia samych zapięć. Czy jest ktoś kto wymieniał rzepy na nowe lub rzepy na klamry? Czy to w ogóle możliwe?

Najprostrsze rozwiązanie to: zabierz do najbliższego szewca i poproś o przeszycie. Jeśli pasek masz wytarty, to poproś o wzmocnienie dodatkowym kawałkiem skóry. 15-30PLN i "będzie Pan zadowolony"... Ja tak zrobiłem z moimi starymi fitnessami. Z resztą w Bladeville mi doradzili :D.

Świecące kółka? Wymiana rzepów w Fusion X3. 21 Cze 2018 14:15 #69091

• fasol
  • fasol's Avatar
  • Gold Boarder
qbajak napisał:
Najprostrsze rozwiązanie to: zabierz do najbliższego szewca i poproś o przeszycie. Jeśli pasek masz wytarty, to poproś o wzmocnienie dodatkowym kawałkiem skóry. 15-30PLN i "będzie Pan zadowolony"... Ja tak zrobiłem z moimi starymi fitnessami. Z resztą w Bladeville mi doradzili :D.

WOW! :woohoo: W życiu bym nie wpadł na takie rozwiązanie! Genialne w swej prostocie

Świecące kółka? Wymiana rzepów w Fusion X3. 21 Cze 2018 14:25 #69095

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Świecące kółka mają sens jak sporo jeździsz w nocy. Kwestia widoczności.

Natomiast jest to kosztem oporów, bo z czegoś energię brać muszą. Więc w każdym kole jest dynamo.

Przy założeniu wszystkich świecących to naprawdę daje po nogach. No ale na downhillu jak się dobrze bujniesz, to gwiazd nie widać, taka łuna idzie od kółek! :-)

Jakość - adekwatna do ceny. ;-) Tanie chińskie są dobre bo tanie. :)

Świecące kółka? Wymiana rzepów w Fusion X3. 21 Cze 2018 14:41 #69099

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
WOW! :woohoo: W życiu bym nie wpadł na takie rozwiązanie! Genialne w swej prostocie

Właśnie. Ja gdyby nie podpowiedź Bladeville to też bym nie wpadł... Pokazuje niestety jak bardzo konsumpcyjne podejście do życia ma człowiek...

Świecące kółka? Wymiana rzepów w Fusion X3. 21 Cze 2018 15:15 #69100

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Platinum Boarder
Możesz kupić rzep każdej innej marki. Czasem ludzie zaraz po zakupie wymieniają na inne. Choć najlepiej kupić klamrę.
Ale tak jak napisał kolega, trzeba będzie tam trochę powiercić i pobawić się z tym.
Ostatnio zmieniany: 21 Cze 2018 15:19 przez Andreee.

Świecące kółka? Wymiana rzepów w Fusion X3. 21 Cze 2018 21:19 #69119

• Aaapsik
  • Aaapsik's Avatar
  • Fresh Boarder
Dzięki Panowie za konkretne odpowiedzi! :) :)

Świecące kółka? Wymiana rzepów w Fusion X3. 10 Lip 2018 15:54 #69689

Jedyna zaleta świecących jest taka, że jesteś lepiej widoczny i dobrze wygląda - reszta na minus - m.in. większe opory toczenia.

Ostatnio na grupie na fb - wrotkarski targ widziałem, że ktoś wstawił na sprzedaż Fusion X3 z aluminiowymi klamrami :P może podzieli się z Tobą wiedzą jak to zrobić :P
Załączniki:
  • Strona:
  • 1