Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Odpinane kolka?

Odpinane kolka? 20 Kwi 2007 13:09 #4732

• Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Fresh Boarder
Czy ktos wie, gdzie mozna kupic w Polsce rolki odpinane? Hypno, albo jakies podobne.
Szukamy juz dosc dlugo i nic nie mozemy znalezc... :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Odpinane kolka? 20 Kwi 2007 13:13 #4733

• Martolka
  • Martolka's Avatar
  • Gold Boarder
Chodzi o takie buty z czterema odpinanymi kó³kami po bokach?

Re:Odpinane kolka? 20 Kwi 2007 13:18 #4735

• mrv
  • mrv's Avatar
  • Platinum Boarder
Martolka napisa³:
Chodzi o takie buty z czterema odpinanymi kó³kami po bokach?

Oj Martolka - chodzi o odpowiednik Step in Systemu czyli rolki np. Rossignol model 50 lub 55 SiS z odpinan± p³oz±.

Rossignol ju¿ niestety rolek nie robi wiêc i ten model to tylko rynek wtórny (choæ sam przyznajê mam takie - czarne meskie i damskie bordowe numer 37,5 - te ostatnie, zupe³nie niezagrzybione i czyste, czekaj± na godn± przedstawicielkê p³ci przeciwnej).
Z rolek jestem cienki bolek.gg:4212726
hubert(-at-)rolkarz.com
KAWA A ROLKI
W PUSZCZY

Re:Odpinane kolka? 20 Kwi 2007 14:30 #4743

• Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Fresh Boarder
Chodzi o normalne rolki, z ktorych mozna szybko zdjac cala ploze i np. wejsc do metra lub autobusu. :)
Cos takiego mozna zobaczyc tutaj http://www.hypno.it
Problem jest w tym, ze nie udalo nam sie znalezc takiego cuda w zadnym sklepie w Polsce. :(

Re:Odpinane kolka? 20 Kwi 2007 17:09 #4754

• Martolka
  • Martolka's Avatar
  • Gold Boarder
Hmm.. a ¿aden sklep nie mo¿e tego sprowadziæ na zamówienie?

Re:Odpinane kolka? 21 Kwi 2007 12:08 #4809

• theCrow
  • theCrow's Avatar
  • Senior Boarder
wedlug mnie rolki z odpinana ploza - niezbyt dobry pomysl ze wzglegu na slaba konstrukcje, ploza do buta musi byc bardzo dobrze przymocowana bo najwieksze obciazenia w rolce sa akurat w tym miejscu
Salomon Chill - juz lepszy pomysl - but wyciagany ze skorupy

Re:Odpinane kolka? 22 Kwi 2007 00:24 #4822

• Slawek
  • Slawek's Avatar
  • Senior Boarder
theCrow napisa³:
wedlug mnie rolki z odpinana ploza - niezbyt dobry pomysl ze wzglegu na slaba konstrukcje,

ale te Rossignole maja to bardzo solidnie wykonane, wiec nie ma problemu - oczywiscie pod warunkiem ze ich ktos nie katuje bezmyslnie, tylko jezdzi sobie spokojnie po miescie...

wg mnie jest wlasnie odwrotnie - Chill jest bez sensu, bo po wyjeciu buta ze skorupy musisz potem ta skorupe targac ze soba, np. w plecaku, wiec jaka to roznica w porownaniu do zwyklych rolek ? a w przypadku odpinanej plozy plecak nie jest potrzebny bo zajmuje ona o wiele mniej miejsca i jest wygodniejsza w noszeniu.... i oto przeciez chodzi....

Slawek
> www.janarolki.pl

Re:Odpinane kolka? 22 Kwi 2007 00:28 #4823

• Martolka
  • Martolka's Avatar
  • Gold Boarder
Yhm zgadzam siê z przedmówc±. Ale trzeba przyznac ze te salomony chill wygl±daj± slicznie:* :

[url] http://www.6kc.ru/pic/806_lXyPnLV.jpg [/url]

Re:Odpinane kolka? 22 Kwi 2007 11:10 #4828

• Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Fresh Boarder
Slawek napisa³:
theCrow napisa³:ale te Rossignole maja to bardzo solidnie wykonane, wiec nie ma problemu - oczywiscie pod warunkiem ze ich ktos nie katuje bezmyslnie, tylko jezdzi sobie spokojnie po miescie...

Mamy zamiar jedynie dojezdzac na nich (grzecznie!) do pracy. Ot, taki kaprys osob spedzajacych przy biurku wiekszosc dnia... :)
wg mnie jest wlasnie odwrotnie - Chill jest bez sensu, bo po wyjeciu buta ze skorupy musisz potem ta skorupe targac ze soba, np. w plecaku, wiec jaka to roznica w porownaniu do zwyklych rolek ? a w przypadku odpinanej plozy plecak nie jest potrzebny bo zajmuje ona o wiele mniej miejsca i jest wygodniejsza w noszeniu.... i oto przeciez chodzi....
Wlasnie tu jest problem. Jeden plecak juz ze soba targamy, wiec dodatkowy worek z rolkami to juz spory dyskomfort... :(

Re:Odpinane kolka? 22 Kwi 2007 13:29 #4832

• mrv
  • mrv's Avatar
  • Platinum Boarder
theCrow napisa³:
wedlug mnie rolki z odpinana ploza - niezbyt dobry pomysl ze wzglegu na slaba konstrukcje, ploza do buta musi byc bardzo dobrze przymocowana bo najwieksze obciazenia w rolce sa akurat w tym miejscu

Ze wzglêdu na fakt iz niektórzy zarzucaja mi wysoki stopieñ demagogii postanowi³em jako user R50 w odpinanan± p³oz± podj±æ rzeczow± polemikê z Tob± theCrow.

- Rossignole SiS maj± dobrze skonstruowany i zadziwiaj±co sztywny but
- W bucie SiS da sie przej¶æ spory dystans - oczywi¶cie nie ma cudów latem noga poci sie niemi³osiernie. Nie jest to trampek i troche stuka podczas chodzenia.
- SiSowa p³oza i ca³y mechanizm s± naprawdê solidne i banalnie proste w konserwacji

Ze 4 lata temu zap³aci³em za nie spory maj±tek i powiem Ci ¿e do dzi¶ nie ¿a³ujê, bo SiS to moim skromnym zdaniem najwiêksza rewolucja (niedoceniona) od czasów przytwierdzenia na sta³e 4 kó³ek do rolki.
hubert(-at-)rolkarz.com
KAWA A ROLKI
W PUSZCZY

Re:Odpinane kolka? 22 Kwi 2007 21:51 #4850

• Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Fresh Boarder
Do mrv!
Probowalam doszukac sie tu jakiegos systemu \"Prywatnych Wiadomosci\", ale nic takiego nie widze, wiec kompletnie nie wiem, jak sie z Toba skontaktowac. Czy tutaj macie cos takiego, czy tez podajecie adresy e-mail do wiadomosci publicznej?
Lilith

Re:Odpinane kolka? 22 Kwi 2007 22:01 #4851

Jako ¿e jestem posiadaczem Rossignoil STEP IN to pozwolê sobie na kilka s³ów komentarza.
Rolki kupi³em te¿ trzy lata temu w i jestem bardzo zadowolony. Ca³y czas na nich je¿d¿ê i ani razu mnie nie zawiod³y (nie licz±c o¶ki, która odkrêci³a siê na maratonie). Mam równie¿ Salomony FSK Pro, które kupi³em specjalnie na slalom i freeride, ale po przetestowaniu stwierdzi³em, ¿e na d³ugie przejazdy, maratony itd. to lepsze s± jednak Rossignoile. Pomijam fakt braku konieczno¶ci wo¿enia z sob± butów w plecaku oraz wygodê korzystania ze ¶rodków komunikacji miejskiej, wchodzenia do pubów czy nawet jazdy samochodem- s± po prostu wygodniejsze. Jest krótszy but i noga pracuje w kostce. Staw nie jest na sztywno unieruchomiony i noga mniej siê mêczy. W Rossignoilach mogê je¼dziæ ca³y dzieñ i noga oczywi¶cie siê poci, ale nie tak jak w Salomonach, w których po 2-3 godzinach jest problem.
Reasumuj±c. Na freeride maraton itd. Rossignoile s± lepsze. Na slalom, placyk i ewolucje Salomony.
Well I\'m a skater, yes I am

Re:Odpinane kolka? 23 Kwi 2007 01:52 #4863

• mrv
  • mrv's Avatar
  • Platinum Boarder
Lilith napisa³:
Do mrv!
Probowalam doszukac sie tu jakiegos systemu \"Prywatnych Wiadomosci\", ale nic takiego nie widze, wiec kompletnie nie wiem, jak sie z Toba skontaktowac. Czy tutaj macie cos takiego, czy tez podajecie adresy e-mail do wiadomosci publicznej?
Lilith

Z³ociuka - na dole ka¿dej wypowiedzi podaje swoj numer GG ;-)
hubert(-at-)rolkarz.com
KAWA A ROLKI
W PUSZCZY

Re:Odpinane kolka? 23 Kwi 2007 13:24 #4865

• theCrow
  • theCrow's Avatar
mrv napisa³:

Ze wzglêdu na fakt iz niektórzy zarzucaja mi wysoki stopieñ demagogii postanowi³em jako user R50 w odpinanan± p³oz± podj±æ rzeczow± polemikê z Tob± theCrow.

nie mam zamiaru rozpoczynac dyskujsji gdyz nigdy nie mialem takich rolek i nie zamierzam miec

wypowiedzialem swoje skromne zdanie jako power-juzera swoich rolek(nie jezdze bloniami tylko tam i z powrotem) i nie jestem przekonany do roznego rodzaju \"patentow\" jako przyklad moze sluzyc przypadek jak Musatafy jak prawie stracil ploze podczas wypadu do Tynca(mial jakos smiesznie przymocowana te ploze).
HULAJNOGA-STYLE jest cool, ale na krotkich odcinkach :P

jezeli chodzi o dojazd do pracy - nie siedzialbym przez 8h w pracy w sztywnych butach od rolek ....

a co do rolek i plecaka - ja sobie przypinam role trokami do plecaka (na zewn. plecaka) i jest git

btw, mrv: jak piszesz ze kupiles te role 4 lata temu i jestes z nich baardzo zadowolony - nie zgadza mi sie to troche z tym ze piszesz w swoim profilu ze nie umiesz chamowac i jezdzic przekladanka ... //powyzsze nie bylo zaproszeniem do dyskusji, tylko hmm .. moimi obserwacjami na glos, nie zamierzam odpowiadac na flame

na tym forum zdecydowanie brakuje dzialu FLAME i prywatnych wiadomosci //wiem ze propozycje ulepszania forum znajduja sie gdzie indziej )

Re:Odpinane kolka? 23 Kwi 2007 13:28 #4866

• theCrow
  • theCrow's Avatar
  • Senior Boarder
zeby nie bylo watpliwosci - ostatni post - moj

Re:Odpinane kolka? 23 Kwi 2007 14:26 #4868

• mrv
  • mrv's Avatar
  • Platinum Boarder
theCrow napisa³:
HULAJNOGA-STYLE jest cool, ale na krotkich odcinkach :P
Na tych hulajnogach na ABEC 3 taki antytalent jak ja jedzie 20km/h (waze ponad setke). Te hulajnogi juz raz mialy zmieniane kolka co chyba dowodzi paruset km w nich zrobionych (co prawda na wprost ale one sa wlasnie do jazdy na wprost plus normalne manewry przy jezdzie).
Naprawde nie jest tak ¼le.
jezeli chodzi o dojazd do pracy - nie siedzialbym przez 8h w pracy w sztywnych butach od rolek ....
Wiesz, kiedy¶ biega³em do pracy z ubraniem w plecaku, po przybiegniêciu do pracy bra³em prysznic u¿ywaj±c zostawionego tam myd³a i szamponu.
Na tej samej zasadzie w pracy mo¿na sobie zostawiæ pantofle lub lekkie buty. Nie widzê przeszkód
mrv: jak piszesz ze kupiles te role 4 lata temu i jestes z nich baardzo zadowolony - nie zgadza mi sie to troche z tym ze piszesz w swoim profilu ze nie umiesz chamowac i jezdzic przekladanka ... //powyzsze nie bylo zaproszeniem do dyskusji, tylko hmm .. moimi obserwacjami na glos, nie zamierzam odpowiadac na flame
Faktycznie ta czê¶c jest niejasna
Bardzo bym chcia³ ale niestety nie umiem jezddzic inaczej niz na wprost.
Kupilem je 4 lata temu i przele¿aly sobie praktycznie bez jezdzenia do zesz³ego sezonu. A to ¿e rolki traktuje bardziej jako panaceum na sad³o ni¿ co¶ na czym chcia³bym \"czesaæ\" triki to zupe³nie inna sprawa.

Mam pare rodzajów rolek i ka¿de s± do czego¶ innego. Mo¿e trochê na wyrost ale mam te¿ pó³maratonówki 90mm;-) Je¶li kto¶ chce kupiæ z odpinana ploza to o ile jest swiadom ich przeznaczenia i s± dobre (a twierdzê ze R50 i w ogole SiSy s± dobre) to dlaczego ma ich nie kupiæ?

Przestudiowa³e¶ mój profil - to naprawde dla mnie zaszczyt. Gdyby¶ przestudiowa³ go dok³adniej to s³owo \"demagogia\" u¿yta w tym w±tku nie zosta³aby przez Ciebei niefortunnie zrozumiana. Jestem raczej osob± o pogodnym i pozytywnym usposobieniu (prawda Martolka ? ;-)) wiêc w ¿adnym wypadku nie traktujê Twojego komentarza jako atak na moj± osobê i atakowanie Ciebei by³o moim ostatnim zamiarem.
hubert(-at-)rolkarz.com
KAWA A ROLKI
W PUSZCZY

Re:Odpinane kolka? 23 Kwi 2007 16:23 #4871

• grejs
  • grejs's Avatar
  • Fresh Boarder
a ja takie mam:)

Re:Odpinane kolka? 23 Kwi 2007 22:56 #4881

• Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Fresh Boarder
theCrow napisa³:

My takze nie mamy takiego zamiaru. :) I tak w miejscu pracy zdarza nam sie zmieniac butki, wiec przy rolkach robilibysmy to na co dzien.

theCrow napisa³:
a co do rolek i plecaka - ja sobie przypinam role trokami do plecaka (na zewn. plecaka) i jest git

Ale nie probujesz wciskac sie z takim bagazem do zatloczonego autobusu? A poza tym frajda ma byc z jazdy, a nie ze sznurowania rolek raz po raz :dry: .

Do mrv! ale ja nie mam gadu gadu... :( Poczekasz, az sobie zaloze?

Re:Odpinane kolka? 24 Kwi 2007 12:40 #4898

• mrv
  • mrv's Avatar
  • Platinum Boarder
Lilith napisa³:
Do mrv! ale ja nie mam gadu gadu... :( Poczekasz, az sobie zaloze?
Dosyc dlugo zakladasz ;-)
hubert(-at-)rolkarz.com
KAWA A ROLKI
W PUSZCZY

Re:Odpinane kolka? 01 Maj 2007 18:02 #5138

• Lilith
  • Lilith's Avatar
  • Fresh Boarder
Znalezlismy takie cos na ebayu:
http://cgi.ebay.pl/NEUF-ROLLER-ROSSIGNOL-STEP-IN-SIS-55-P-41_W0QQitemZ160110836237QQihZ006QQcategoryZ115181QQrdZ1QQcmdZViewItem
Czy ktos ma juz doswiadczenie z tym modelem?
Jak myslicie, warto? Czy kupno bez przymierzania to bardzo zly pomysl ?

Lilith
  • Strona:
  • 1
  • 2