Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Szybkie Rolki 5 kółkowe ABEC7

Szybkie Rolki 5 kółkowe ABEC7 05 Cze 2006 21:48 #819

• qujon
  • qujon's Avatar
Witam

Na allegro dostepne sie rolki do szybkiej jazdy firmy Landway wyposa¿one w 5 kó³ek[84mm]. Czy to rozwi±zanie faktycznie poprawia walory trakcyjne rolek, czy tylko generuje dodatkowe koszy przy wymianie kolek i lozysk. Rolki sa zdecydowanie dlu¿sze od standarowych - czy to nie wplynie na ich skrêtnosc ? [Jestem pocz±tkuj±cym rolkarzem, je¼dzilem tylko na rolkach z 4 kolkami [76mm] i bylo ciagle za wolno !;)].
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:Szybkie Rolki 5 kółkowe ABEC7 05 Cze 2006 22:04 #820

• Jakbson
  • Jakbson's Avatar
Hejka,

roznica jest bardzo duza, jesli lubisz szybka jazde, ale bez elementow freestylowych to 5 kolek jest dla Ciebie, ewentualnie 4 kolka ale o srednicy 100 - 110 mm.

Na maratonie widac bylo doskonale jak jest roznica - dwa odpepchniecia na rolkach 5 kolkowych i facet byl duzo z przodu.

Zerknij tutaj www.zico-skating.com/ - tutaj ekipa preferuje wlasnie tego typu sprzet.

Pozdro

Re:Szybkie Rolki 5 kółkowe ABEC7 07 Cze 2006 00:44 #823

• Rejdych
  • Rejdych's Avatar
5 kó³eczkowe - zrezygnuj. Landway ma dobre modele 4 kó³kowe (model I-max jak pamiêtam - pomarañczowy lub czarny I-max Neo). Maj± ¶wietne kólka (a¿ 84mm !!!, 82A, ABEC-7). Je¶li chcesz kupiæ t± firmê, wybierz pomiêdzy pomarañczowym a czarnym modelem - ten który ma najmniejszy prze¶wit pomiêdzy kolejnymi kó³kami (bêd± o wiele \"skrêtniejsze\").

Oba modele testowa³em, mia³em na nogach, dobrze siê je¼dzi dla tych którzy lubi± fitness i szybk± jazdê, nie wymagaj± du¿o. Te szmaciane (materia³owe) rolki jak ka¿de inne z tej klasy do¶æ wystarczaj±co trzymaj± stopê dla pocz±tkuj±cego (kostkê dobrze, przód, boki - przeciêtnie i niewystarczaj±co). Klamerka jest niebezpieczna w trwa³o¶ci - mechanizm naci±gaj±cy z±bki zbyt delikatny (rzep lepszy). Dobre o¶ki, dobra w±ska konstrukcja buta.

Te rolki to dobry wybór (jako¶æ/cena) rolki dla pocz±tkuj±cego.

Poza tym ABEC7 (608 ZZ?) montowany w Landwayach (pochodzenie koreañskie) tak samo jak w K2, Rollerblade i podobnych firm trafiaj±cych na nasz rynek to zazwyczaj odpad z lini ta¶mowej który nie spe³nia I kategorii restrykcyjnych norm ISO zachodnich. Certyfikowany pe³noliniowy ABEC7 (odpowiednie toczenie, profile, k±ty i stop wg. organizacji publikacji norm ³o¿ysk ABEC) zaczyna siê w rolkach które nie trafiaj± do Polski < 600 PLN, bo cena jest za wysoka i nieop³acalne w sprzeda¿y hurtowej.

Tak naprawdê je¼dzimy na II kategorii ABEC, i tak¿e t± sam± kategoriê w ³o¿yskach na sztuki dostaniemy w firmowych sklepach (GO!, MaksSport, ShateShop i inne). (Zapytaj sprzedawcê o pochodzenie ³o¿ysk, a nie zdradzi Ci importera. Zapytaj o gwarancjê bezpieczeñstwa - zaciêcia siê ³o¿ysk i wypadek, a nie dostaniesz ¿adnej).

Acha: nie przep³acaj nigdy za pseudopomocne systemy (Salomon, Fila) odprowadzania potu, bajeranskie wk³adki z podbiciami i ¿elowymi piêtami. Role s³u¿± do je¿d¿enia i wyczuwania asfaltu.

Re:Szybkie Rolki 5 kółkowe ABEC7 18 Lip 2006 01:03 #1706

• Martolka
  • Martolka's Avatar
  • Gold Boarder
Szczerze mówi±c ja nie jestem ekspertem ale mój wujek kupi³ sobie 5- ko³ow.. nie wiem dok³±dnie jakie ale siê dowiem:) w Ka¿dym razie kosztowa³y dosyæ sporo.. przecenione by³ jednak co¶ z 1000 z³ na 700 czytam 600z³.. W ka¿dym razie jak na nich je¿dzi³am to faktycznie.. dwa odepchniêcia i jestem juz daleko daleko.. ale to raczej dla osób startuj±cych w maratonach.. demonów prêdko¶ci ¿e tak siê wyra¿e:D Tzn oczywiscie ka¿dy normalny te¿ mo¿e na nich pojezdzic:) Ale ja o wiele bardzij wole siê troszke zmêczyc na moich 4-ko³owych rocesach ni¿ po¶migaæ na tych 5- ko³owych.. no i je¶li chodzi o jazdê wyczynow±..albo o zwyk³e przek³adanki, snake'y, rybki itd to wed³ug mnie wygodniej w takich 4-kó³owych, krótsze i ³±twiej siê skrêca.. No ale takie s± moje odczucia.. Kto¶ siê mo¿e ze mn± nie zgadzaæ,bo jak ju¿ powiedzia³am nie jestem ekspertem:) pozdrawiam:*
  • Strona:
  • 1