Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 89 gości oraz 4 użytkowników.

• Andreee
  • Tomcat
  • ifryt
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Wrocław Nightskating

Wrocław Nightskating 22 Lut 2010 23:29 #23074

• odys_kg
  • odys_kg's Avatar
  • Fresh Boarder
W związku ze zbliżającą się imprezą Nightskating poszukujemy osób dobrze jeżdżących na rolkach do zespołu zabezpieczającego. Więcej informacji pod e-mailem Wrocławskiego Stowarzyszenia Wrotkarskiego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Wrocław Nightskating 09 Wrz 2019 10:44 #77501

• Pieta
  • Pieta's Avatar
  • Junior Boarder
Czwarty i ostatni nightskating w tym roku odbędzie się w tą środę 11.09.2019
Zbiórka: 19:30 pod galerią Wroclavia
Odjazd: 20:00

8 maja byłem na swoim pierwszym i było to fajne przeżycie, dobre szkoleniowo. Polecam początkującym. W zależności od poziomu zaawansowania zajmuje się miejsce, albo z przodu gdzie jedzie się szybko (względnie) i w dużym tłoku, więc trzeba umieć dobrze manewrować, albo z tyłu, gdzie jedzie się luźniej i z mniejszą prędkością. Co jakiś czas są przystanki, żeby wolniejsi dogonili szybkich. Trzeba uważać by się nie zagapić, jeśli ktoś nie panuje nad hamowaniem, bo można staranować grupę rolkarzy przed sobą :)
Dystans 14km też może dać się we znaki początkującym, ale jest muzyka, dobra atmosfera i ona powinna pociągnąć większość do końca.

Teraz pewnie będę tylko ziewał, świecił kółkami, czułkami i machał do kierowców przymusowo przytrzymanych przez policję :)

Na poprzednich dwóch nightskatingach nie byłem, bo wolałem swoje środowe zajęcia rolkarskie, które tym razem mam odwołane, więc powinienem się pojawić.
Ostatnio zmieniany: 11 Wrz 2019 10:02 przez Pieta.

Wrocław Nightskating 11 Wrz 2019 18:22 #77560

• damch
  • damch's Avatar
  • Platinum Boarder
Właśnie jadę. Do godziny powinienem być we Wrocku.

Wrocław Nightskating 12 Wrz 2019 10:23 #77568

• damch
  • damch's Avatar
  • Platinum Boarder
Mój pierwszy i raczej nie ostatni nighskating we Wrocławiu odbieram bardzo pozytywnie. Sporo ludzi, niektórzy poprzebierani. Ogólnie wesoła i życzliwa atmosfera. Na miejscu zbiórki spotkałem Pięte z żoną (dziewczyną? ;) ) i Anię. Pięta nie mógł jechać z powodu kontuzji. Z Anią prawie cały przejazd przegadaliśmy. Dzięki za towarzystwo :) . Średnie tempo z Polara 10,1 km/h, ale to łącznie z przystankami. Organizacyjnie wszystko ogarnięte. Jeśli były jakieś niedociągnięcia to ja ich nie zauważyłem. Ludzie czekający w korku z powodu przejazdu nastawieni raczej pozytywnie. Na 2 osoby w postaci pieszych trafiłem jak przeklinali, że przejść nie mogą, ale to incydenty.
Całość 14 km po pięknie oświetlonym Wrocławiu, ciepło, muza i super atmosfera. Czego chcieć więcej? Na trasie kilka drobnych upadków, ale ludzie podnosili się raczej z uśmiechem na twarzy. W przyszłym roku na pewno się wybiorę przynajmniej raz.
IMG_20190911_203913.jpg

IMG_20190911_201030.jpg
Ostatnio zmieniany: 12 Wrz 2019 10:25 przez damch.

Wrocław Nightskating 12 Wrz 2019 10:28 #77569

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Ilu mniej więcej ludzi się pojawiło na wydarzeniu? Bo ja już wczesniej pisałem mnie przeraża ogrom warszawskiej imprezy i ciekaw jestem jak to wygląda w innych miastach.

Wrocław Nightskating 12 Wrz 2019 10:36 #77570

• Ania_09
  • Ania_09's Avatar
  • Gold Boarder
I ja dziękuję ;)

Wrocław Nightskating 12 Wrz 2019 10:47 #77571

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
qbajak napisał:
Ilu mniej więcej ludzi się pojawiło na wydarzeniu? Bo ja już wczesniej pisałem mnie przeraża ogrom warszawskiej imprezy i ciekaw jestem jak to wygląda w innych miastach.

W KRK w zależności od pogody od 600-800 (niemalże grad i burza) do 2500 (piękna, ciepła, letnia noc).

Wrocław Nightskating 12 Wrz 2019 21:28 #77572

• Pieta
  • Pieta's Avatar
  • Junior Boarder
Teraz naliczono 488 osób, w maju 669 - jedyny raz kiedy jechałem.

Dzień wcześniej nie mogłem podnieść nogi, no to następnego dnia wybrałem lekcję jazdy szybkiej i naciągnąłem pachwinę tak, że jazda się skończyła tego dnia i pewnie na kilka następnych :(

Był Pieta ze swoją laską. Na pocieszenie kupił sobie w galerii obcisłe do jazdy...
Ostatnio zmieniany: 12 Wrz 2019 21:29 przez Pieta.

Wrocław Nightskating 12 Wrz 2019 22:06 #77573

• damch
  • damch's Avatar
  • Platinum Boarder
Obstawiałem na 300-400 osób :) Kolega widział nightskating w Warszawie i jako widzowi bardzo mu się to podobało. Pięta wracaj szybko do zdrowia.

Wrocław Nightskating 12 Wrz 2019 22:38 #77574

• Joannap
  • Joannap's Avatar
  • Platinum Boarder
Ania, ten warkocz.... jak u tej, która była druga rok temu w Berlinie... Sandrine Tas www.instagram.com/sandrinetas/

Wrocław Nightskating 12 Wrz 2019 23:17 #77575

• damch
  • damch's Avatar
  • Platinum Boarder
Joannap napisał:
Ania, ten warkocz.... jak u tej, która była druga rok temu w Berlinie... Sandrine Tas www.instagram.com/sandrinetas/

Porównanie w punkt :) Zauważyliście na drugim zdjęciu, że kaski można policzyć na palcach jednej ręki? Masakra
Przed takimi eventami powinien być wyświetlany film przemawiający do wyobraźni jeśli chodzi o jazdę bez kasku.
Raz do roku mam obowiązkowe szkolenie z BHP i z reguły jest nudne. Dla urozmaicenia puszczono film po którym już nikt nie był senny. Coś podobnego, o tematyce jazdy bez kasku 3-minutowego przydałoby się przed eventem rolkowym umieszczać.

Polecam oglądać do końca.
Ostatnio zmieniany: 12 Wrz 2019 23:29 przez damch.

Wrocław Nightskating 12 Wrz 2019 23:23 #77576

• Joannap
  • Joannap's Avatar
  • Platinum Boarder
damch napisał:
Zauważyliście na drugim zdjęciu, że kaski można policzyć na palcach jednej ręki? Masakra

Dziś dla mnie niewyobrażalne iść na rolki bez kasku. Ale przez kilka lat jeździłam bez - i nie pytajcie dlaczego, bo nie ma wytłumaczenia - po prostu nie przyszło mi do głowy jeździć w kasku. Dopiero, gdy się zapisałam na pierwszy półmaraton to kupiłam kask.

Wrocław Nightskating 13 Wrz 2019 01:48 #77577

• damch
  • damch's Avatar
  • Platinum Boarder
Na rowerze to i owszem popylałem bez kasku, ale przy kupnie rolek od razu kask, jakoś tak samo z siebie z obawy o głowę. I ochraniacze. Swego czasu za łebka, kiedy jedynymi dostępnymi wrotkami były metalowe, rozsuwane, w których jeździło się w butach nikt nie myślał o kasku (brak dostępności? beztroska rodziców? ) ;)

images.jpg
Ostatnio zmieniany: 13 Wrz 2019 01:54 przez damch.

Re:Wrocław Nightskating 13 Wrz 2019 09:19 #77579

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Kiedyś w ogóle rodzice byli beztroscy. Poziom swobody jaką mieliśmy gdyby ja wdrożyć teraz to sprowadziłby na głowę wizytację z MOPS.
A mimo wszystko większość przeżyła.

Wrocław Nightskating 13 Wrz 2019 09:30 #77581

• Ania_09
  • Ania_09's Avatar
  • Gold Boarder
Joannap napisał:

Z takich ciekawostek, moje uczesanie do ślubu, ze względu na długość włosów, trwało 2,5 godz… :whistle: :D Na szczęście warkocz robię w 3 min.

Wrocław Nightskating 13 Wrz 2019 09:57 #77582

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Ania_09 napisał:
Z takich ciekawostek, moje uczesanie do ślubu, ze względu na długość włosów, trwało 2,5 godz… :whistle: :D Na szczęście warkocz robię w 3 min.

No, ale jak mus to mus. Inaczej by się włosy w kółka wplątywały :)
Sandrine po tym warkoczu z daleka idzie wypatrzeć, no ułatwia zadanie fakt, że zazwyczaj jest na samiuśkim przedzie.

pobrane_2019-09-13.jpeg

Wrocław Nightskating 13 Wrz 2019 11:49 #77584

• Ania_09
  • Ania_09's Avatar
  • Gold Boarder
Kiedyś rolki nie były takie popularne to i śmiertelność była mniejsza. Jeśli w prosty sposób można zmniejszyć ryzyko to warto z tego skorzystać.

"❗️ Kask założony na głowie pochłania nawet do 70 % procent energii kinetycznej uderzenia i o tyle mniejszy będzie uraz powstały po wypadku. Kask chroni nas przed ciężkim urazami czaszkowo-mózgowym.
❗️ Brak kasku w trakcie wypadku może skutkować złamaniem kości czaszki, wgnieceniami czaszki z uszkodzeniem kory mózgowej oraz rozległymi krwawieniami podpajęczynówkowymi.
❗️ Kolejne potencjalne problemy, kiedy nie ochronimy naszej głowy - to wstrząśnienie mózgu a w „najlepszym wypadku” kończy się uszkodzeniem powłok czaszki, czyli ranami owłosionej skóry głowy, które potrafią być przyczyną obfitego krwotoku.
❗️ Kas może chronić również części twarzoczaszki, ponieważ częściowo dystansuje głowę od podłoża podczas wypadku.
⚠️ Sporty uprawiane rekreacyjnie i wyczynowo są każdego roku przyczyną setek tysięcy lekkich, umiarkowanych, ciężkich i śmiertelnych urazów głowy. Powszechne używanie kasków ochronnych przez dzieci jeżdżące na rowerach, łyżworolkach, deskorolkach, … może w znacznym stopniu zmniejszyć liczbę wypadków śmiertelnych i ciężkość urazów głowy, do których dochodzi podczas uprawiania sportu.
⚠️ Kask zakładamy NIEZALEŻNIE OD WIEKU. Ta zasada dotyczy również osób DOROSŁYCH.

Z ratowniczymi pozdrowieniami,
GOTOWI DO RATOWANIA”

źródło
Ostatnio zmieniany: 13 Wrz 2019 11:50 przez Ania_09.

Wrocław Nightskating 13 Wrz 2019 13:03 #77585

• Pieta
  • Pieta's Avatar
  • Junior Boarder
Wczoraj we Wrocławiu zginął gościu na hulajnodze. Tych nie widziałem jeszcze w kasku, a ten wjechał sobie na czerwonym świetle.

Wrocław Nightskating 13 Wrz 2019 14:07 #77586

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Pieta napisał:
Wczoraj we Wrocławiu zginął gościu na hulajnodze. Tych nie widziałem jeszcze w kasku, a ten wjechał sobie na czerwonym świetle.

Ja niestety w Warszawie widuję. Czemu niestety, bo jak ktoś na e-hulajnodze ma kask to znaczy, że ma swoją hulajnogę, a ta już z wielkim prawdopodobieństwam ma sciągnięte ograniczniki prędkości (20-25km/h). Tacy ludzie lecą na tych hulajnogach nawet 50-65km/h... Nic dziwnego, że jeżdżą w kaskach motocyklowych...

Także, jeśli wejdzie ustawa i komukolwiek zdaży się wypadek z udziałem hulajnogi nie należącej do sieci wyporzyczalni: ZAWSZE wzywacie policję i ZAWSZE w rozmowie podajecie w wątpliwość prędkość hulajnogarza i wagę hulajnogi

Wrocław Nightskating 13 Wrz 2019 14:16 #77587

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Ale to po chodniku tak popylają?
To już jest kalectwo umysłowe...
  • Strona:
  • 1
  • 2