Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 45 gości oraz 2 użytkowników.

• Tomcat
  • robertp
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Tor Wrotkarski - Wrocław

Tor Wrotkarski - Wrocław 24 Paź 2019 19:44 #78008

• Pieta
  • Pieta's Avatar
  • Senior Boarder
Zbudowany na World Games 2017
ul. Sukielicka/Jacksonowicka/Domasławska - mapy google'a

Tor zewnętrzny, asfaltowy o długości 580m, szerokości 8m otwarty jest od "świtu do zmierzchu", zaokrąglając, więc co jakiś czas te godziny się zmieniają.

Tor wewnętrzny z żywicy długości 200m, szerokości 6m otwarty jest 2 godziny w tygodniu w sobotę 15:00-17:00, a czasami też inne dni. Poza tym można się zapisywać na kursy, które są tam prowadzone regularnie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Tor Wrotkarski - Wrocław 24 Paź 2019 19:45 #78009

• Pieta
  • Pieta's Avatar
  • Senior Boarder
Temat zakładam, bo co prawda sezon się kończy, ale ostatnio bywam tam coraz częściej i coraz więcej spotykam ludzi jeżdżących "szybko".

Teraz, po przesunięciu czasu, po pracy nie będę miał szans pojeździć, jednak weekendy obowiązkowo, jeśli tylko będzie w miarę sucho i nie za zimno.
Szkoda, że tor nie jest oświetlony.

Tor Wrotkarski - Wrocław 24 Paź 2019 20:43 #78011

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Super :)
Niech go oświetlą i można całą zime jeżdzić. Przynajmniej nikt nie bedzie sypał piachem :laugh:
Oczywiście zimą też się trafiają dni z suchym asfaltem. Ale na zwykłej drodze jest zwykle ten nieszczęsny piach.
Pojeżdziłbym po takim torze.

Tor Wrotkarski - Wrocław 25 Paź 2019 09:48 #78018

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Andreee napisał:
Super :)

+1

Tor Wrotkarski - Wrocław 25 Paź 2019 19:27 #78026

• Pieta
  • Pieta's Avatar
  • Senior Boarder
Andreee napisał:
W Rudzie Śląskiej masz Burloch Arenę. Jeździłem tam parę razy. Tor 400m i prawie 8m szerokości. Może nie ma pochyłych łuków, ale jest na takim gładziutkim betonie. Taki sam mamy w środku tego niebieskiego toru. Idealny do slide'ów. Można się fajnie pobawić na rolkach.

Ej i Burloch ma oświetlenie :angry:
Ostatnio zmieniany: 25 Paź 2019 19:31 przez Pieta.

Tor Wrotkarski - Wrocław 25 Paź 2019 20:57 #78027

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Pieta napisał:
Andreee napisał:
W Rudzie Śląskiej masz Burloch Arenę. Jeździłem tam parę razy. Tor 400m i prawie 8m szerokości. Może nie ma pochyłych łuków, ale jest na takim gładziutkim betonie. Taki sam mamy w środku tego niebieskiego toru. Idealny do slide'ów. Można się fajnie pobawić na rolkach.

Już proponowałem się tam kiedyś umówić na pojeżdżenie forumowe...
Ode mnie jest 100 km, w większości autostradą. Czasowo godzina.
W tygodniu może być słabo, ale w jakiś ładny, suchy weekend? Skoro jest oświetlenie?...

Tor Wrotkarski - Wrocław 25 Paź 2019 21:41 #78029

• Sebu
  • Sebu's Avatar
  • Gold Boarder
Jeszcze nie szukałem po internetach, ale może ktoś wie ile kosztowało wykonanie tego toru/torów we Wrocławiu?

Tor Wrotkarski - Wrocław 25 Paź 2019 21:49 #78030

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Sebu napisał:
Jeszcze nie szukałem po internetach, ale może ktoś wie ile kosztowało wykonanie tego toru/torów we Wrocławiu?

Koszt obu to tylko 6 baniek. Niech ten do jazdy szybkiej stoi pusty i niedostępny dla gawiedzi (poza 2h w sobotę, o których pisał Pięta), bo jeszcze nawierzchnie zepsują... Nie czekaj, ona już się sama popsuła :blink: :evil: :whistle:

www.tuwroclaw.com/wiadomosci,profesjonal...wia5-3266-43620.html
Ostatnio zmieniany: 25 Paź 2019 21:49 przez qbajak.

Tor Wrotkarski - Wrocław 26 Paź 2019 09:06 #78031

• Sebu
  • Sebu's Avatar
  • Gold Boarder
Widzę dwa zasadnicze problemy do zrobienia takiego toru w Krakowie np. z Budżetu Obywatelskiego: 1 - znaleźć odpowiednie miejsce, działkę będącą własnością miasta; 2 - pieniądze. Zadanie nie może kosztować więcej niż 2 mln.

Tor Wrotkarski - Wrocław 26 Paź 2019 10:56 #78032

• Pieta
  • Pieta's Avatar
  • Senior Boarder
Ja (bez ę) cieszę się chociażby z tych 2 godzin i tego jaką ma jeszcze nawierzchnię, mimo że idealna nie jest, to do lepszej nie mam dostępu.

Szczegółów inwestycji i zarządzania nie znam, więc nie chcę krytykować. Z tego co wiem 1,5 miliona przyszło z ministerstwa sportu, a właścicielem toru jest jednoosobowa spółka Spartan, utworzona po likwidacji wrocławskiego MOSiRu.

Gdyby to było ciągle otwarte, instruktorzy mieliby problem z przeprowadzaniem płatnych zajęć, których faktycznie jest mało, ale może zainteresowanie torem jest zbyt małe?

Na Burloch Arenę mam 190km, ale będę na górnym Śląsku w ten zaduszny weekend :) pogody może nie być :(
  • Strona:
  • 1