Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 51 gości oraz 1 użytkownik.

• EwaZ
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Night Skating w Frankfurcie - pierwsze wraznie

Night Skating w Frankfurcie - pierwsze wraznie 03 Wrz 2018 10:19 #71220

Tomcat napisał:
Masonski poganiacz bydla napisał:
Ale nigdy juz nie kupie rolek w miekkim bucie! Wczoraj mi sie snilo, ze jezdzilem znwo w miekkim bucie. Obudzilem sie caly spocony i wystraszony ;)

Mierzyłeś bezlinerowe? :)

Te pierwsze od K2 sa w miekkim bucie, nie ma tam Linera. Zapytalem kiedys, jak to jest roznica miedzy takim miekkim butem a skorupa. Bylem wtedy przed zakupem SEBA. To mi chyba tomcat wtedy link wyslal to jakis papci domowych :P :laugh: :laugh:

Teraz znam roznice :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Night Skating w Frankfurcie - pierwsze wraznie 03 Wrz 2018 11:16 #71222

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Bezlinerowe sa twarde z poprzyklejana cienka microfibra od srodka.
Takie mierzyles?

Night Skating w Frankfurcie - pierwsze wraznie 03 Wrz 2018 11:26 #71224

Nie, takie nie. Tylko albo "papcie" albo skorupe. Chcesz mi powiedziec, ze takie sa warte uwagi? ;) :silly:

Night Skating w Frankfurcie - pierwsze wraznie 03 Wrz 2018 11:51 #71225

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Nie, takie nie. Tylko albo "papcie" albo skorupe. Chcesz mi powiedziec, ze takie sa warte uwagi? ;) :silly:

Bardzo. Ale trzeba mieć idealnie dopasowane, bo zabijają. Za to kontrola nieporównywalna.
Ale do FR wystarcza skorupa plus kapeć.

Night Skating w Frankfurcie - pierwsze wraznie 03 Wrz 2018 12:55 #71227

Obczaje sobie. Mam pytanie. Jak jezdze z rekama za plecami, czasami mam bol plecow w dolnym odcinku, a czasami nie. Chyba cos technicznie zle robie. Gdzie powinien byc srodek ciezkosci i jak sie powinien przemieszczac?

Muskulature mam bardzo dobrze rozbudowana :pinch: poprzez dlugie lata treningow sportow walki i treningu silowego. To musi byc cos innego. Jakies porady?

thx

Night Skating w Frankfurcie - pierwsze wraznie 03 Wrz 2018 14:54 #71237

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Obczaje sobie. Mam pytanie. Jak jezdze z rekama za plecami, czasami mam bol plecow w dolnym odcinku, a czasami nie. Chyba cos technicznie zle robie. Gdzie powinien byc srodek ciezkosci i jak sie powinien przemieszczac?

Muskulature mam bardzo dobrze rozbudowana :pinch: poprzez dlugie lata treningow sportow walki i treningu silowego. To musi byc cos innego. Jakies porady?

thx

O, Panie... Jakby to było takie proste... :unsure:
Większość ma problem. I tyle. Co by nie robili.
Jedno czego możesz spróbować - i nie ma co liczyć, że się od razu dobrze uda, bo to zmienia wszystko w sposobie jazdy - to rozluźnienie grzbietu w pochyleniu. Koci grzbiet na luzie.
To znaczy, że jedziesz w tak dużym pochyleniu, że brzuch Ci naciska na uda.
Nie da się tego zrobić na wyprostowanych nogach. Musisz sam dojść do właściwej dla siebie sylwetki.
Tu są tipy:

Czołówka non stop robi trening core. Potrafią popylać w ten sposób godzinami! To nie są ludzie.

Night Skating w Frankfurcie - pierwsze wraznie 04 Wrz 2018 08:01 #71263

Tomcat napisał:

thx

O, Panie... Jakby to było takie proste... :unsure:
Większość ma problem. I tyle. Co by nie robili.
Jedno czego możesz spróbować - i nie ma co liczyć, że się od razu dobrze uda, bo to zmienia wszystko w sposobie jazdy - to rozluźnienie grzbietu w pochyleniu. Koci grzbiet na luzie.
To znaczy, że jedziesz w tak dużym pochyleniu, że brzuch Ci naciska na uda.
Nie da się tego zrobić na wyprostowanych nogach. Musisz sam dojść do właściwej dla siebie sylwetki.
Tu są tipy:

Czołówka non stop robi trening core. Potrafią popylać w ten sposób godzinami! To nie są ludzie.

Muzyka i grafika jest niesamowita :P Ale filmik super. Jedna rzecz zauwazylem juz na poczatku. Jak gosc sie odpycha to noga wedruje za piete. Zastanawialem sie dlaczego? Normalnie jak jade to noga wraca po lini prostej podemnie. Jak jade, mocno odpychajac sie na jednej nodze, to wtedy czasami mialem tendencje do wykonywania tego ruchu. To po to by mocniej sie odepchac prawda?

Dzis wyprobuje na TNS :D
THX

Night Skating w Frankfurcie - pierwsze wraznie 04 Wrz 2018 08:50 #71264

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Jak gosc sie odpycha to noga wedruje za piete. Zastanawialem sie dlaczego? Normalnie jak jade to noga wraca po lini prostej podemnie. Jak jade, mocno odpychajac sie na jednej nodze, to wtedy czasami mialem tendencje do wykonywania tego ruchu. To po to by mocniej sie odepchac prawda?

Tak, to po prostu ruch bardziej fizjologiczny, bardziej miękki, bo o ile ruch wykonywany jest z biodra to jest tutaj miejsce na relaksację. Przy długich odepchnięciach ta relaksacja jest zauważalna.
To nie jest proste i to też się ćwiczy. Noga idzie do tyłu z biodra. Podudzie ma być pionowo w "szczytowej" fazie ruchu. Ruch z samego kolana jest błędem.
Na filmach speedowych wydaje się, że noga z tyłu "zarzuca" w bok. Nieprawda. Noga robi coś a la literę D, czyli idzie po łuku do tyłu, a potem wraca prosto. Kolana mają być blisko siebie. Jeśli noga z tyłu wydaje się przekraczać linię nogi jadącej to nie dlatego, że zarzuca, tylko dlatego, że noga jadąca wyjeżdża w drugą stronę i wtedy faktycznie są skrzyżowane.
Krzyżowaniem się nie przejmuj. Odepchnięcie robisz jak najbardziej W BOK. Uczucie najczęściej jest takie, jakbyś je robił DO PRZODU. Oczywiście nie robisz do przodu, to niemożliwe. Prawidłowo wykonane odepchnięcie w bok oznacza, że jak jesteś na maksa odepchnięty i zatrzymasz ruch, to przednie kółko nogi która kopnęła powinno być na wysokości tylnego kółka nogi, która jedzie. Jak jest bardziej z tyłu to zrąbałeś kopnięcie, bo wywierałeś kółkami za małe ciśnienie, za krótko.
A to wszystko chodzi o ciśnięcie na asfalt, kopanie asfaltu. :)
Ostatnio zmieniany: 04 Wrz 2018 08:51 przez Tomcat.

Night Skating w Frankfurcie - pierwsze wraznie 04 Wrz 2018 11:18 #71268

Tomcat napisał:
Jak gosc sie odpycha to noga wedruje za piete. Zastanawialem sie dlaczego? Normalnie jak jade to noga wraca po lini prostej podemnie. Jak jade, mocno odpychajac sie na jednej nodze, to wtedy czasami mialem tendencje do wykonywania tego ruchu. To po to by mocniej sie odepchac prawda?

Tak, to po prostu ruch bardziej fizjologiczny, bardziej miękki, bo o ile ruch wykonywany jest z biodra to jest tutaj miejsce na relaksację. Przy długich odepchnięciach ta relaksacja jest zauważalna.
To nie jest proste i to też się ćwiczy. Noga idzie do tyłu z biodra. Podudzie ma być pionowo w "szczytowej" fazie ruchu. Ruch z samego kolana jest błędem.
Na filmach speedowych wydaje się, że noga z tyłu "zarzuca" w bok. Nieprawda. Noga robi coś a la literę D, czyli idzie po łuku do tyłu, a potem wraca prosto. Kolana mają być blisko siebie. Jeśli noga z tyłu wydaje się przekraczać linię nogi jadącej to nie dlatego, że zarzuca, tylko dlatego, że noga jadąca wyjeżdża w drugą stronę i wtedy faktycznie są skrzyżowane.
Krzyżowaniem się nie przejmuj. Odepchnięcie robisz jak najbardziej W BOK. Uczucie najczęściej jest takie, jakbyś je robił DO PRZODU. Oczywiście nie robisz do przodu, to niemożliwe. Prawidłowo wykonane odepchnięcie w bok oznacza, że jak jesteś na maksa odepchnięty i zatrzymasz ruch, to przednie kółko nogi która kopnęła powinno być na wysokości tylnego kółka nogi, która jedzie. Jak jest bardziej z tyłu to zrąbałeś kopnięcie, bo wywierałeś kółkami za małe ciśnienie, za krótko.
A to wszystko chodzi o ciśnięcie na asfalt, kopanie asfaltu. :)

Wow! Bede dzis probowal na TNS! Mozesz wiecej o tym kopaniu napisac. Zauwazylem, ze jak kopie mocno, to robie dlugie "wykroki" nie jak sie to ma do tego co napisales. Na filmikach kopia oni naprawde krotko! Ale jak kopie dluzej to jade szybciej, czy glupi jestem?

Night Skating w Frankfurcie - pierwsze wraznie 04 Wrz 2018 11:42 #71269

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Wow! Bede dzis probowal na TNS! Mozesz wiecej o tym kopaniu napisac. Zauwazylem, ze jak kopie mocno, to robie dlugie "wykroki" nie jak sie to ma do tego co napisales. Na filmikach kopia oni naprawde krotko! Ale jak kopie dluzej to jade szybciej, czy glupi jestem?

Żeby robić dlugie kopanie trzeba zejść nisko. Sobie sprawdź ile możesz kopnąć w bok jak masz ugięcie 30 stopni, a ile jak masz 45.
Kopią krótko bo to nie wyścig, a zejście w dół kosztuje dużo.
Jak jadą w pociągu na którejś pozycji to nie ma problemu. Ale przyobserwuj sprinty.

Night Skating w Frankfurcie - pierwsze wraznie 04 Wrz 2018 11:45 #71270

Tomcat napisał:

Żeby robić dlugie kopanie trzeba zejść nisko. Sobie sprawdź ile możesz kopnąć w bok jak masz ugięcie 30 stopni, a ile jak masz 45.
Kopią krótko bo to nie wyścig, a zejście w dół kosztuje dużo.
Jak jadą w pociągu na którejś pozycji to nie ma problemu. Ale przyobserwuj sprinty.

Thx ziomus! Nie moge sie juz doczekac dzis TNS :side: :silly:

Night Skating w Frankfurcie - pierwsze wraznie 04 Wrz 2018 12:55 #71272

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder

FYI
Niska pozycja rolkarska jest wtedy, gdy możesz podeprzeć łokcie na kolanach, a brodę na nadgarstku.
Miłej zabawy. :P
Większość ludzi po 30 sekundach w tej pozycji czuje się skrzywdzonych ;)

Night Skating w Frankfurcie - pierwsze wraznie 10 Wrz 2018 08:55 #71421

Tomcat napisał:

FYI
Niska pozycja rolkarska jest wtedy, gdy możesz podeprzeć łokcie na kolanach, a brodę na nadgarstku.
Miłej zabawy. :P
Większość ludzi po 30 sekundach w tej pozycji czuje się skrzywdzonych ;)

Skrzywdzonych? Chyba pod prysznicem? w wiezieniu! :D

Wyprobowalem ta pozycje pasuje mi, ale tylko na gladkiej drodze. Na chodnikach nie bardzo :(

Jutro ide na NS to bede mogl wiece poprobowac. Chcialem juz tydzien temu sprobowac, ale sie nie udalo! Spakowalem wszystko, kupilem LED-owa opaske, lampke na czolo.... i wpadlem na genialny pomysl. Przed NS spotkam sie z jedna babeczka z tindera. Mysle sobie pierwsze spotkanie, gadu gadu, cos zjemy, wszystko max 1-1.5h. Ale mnie zaskoczyla! Po 1h zaprosila mnie do siebie, stanalem... przed dylematem :silly: NS czy zaproszenie! No coz, sprawdzilem szybko na stronie NS, "a moze odwolali" ;) NIe odwolali! Ale znalazlem inna wymowke: "trasa byla krotsza o 8km i dla poczatkujacych". No to przeciez nie bede w takiej sytuacji rezygnowal z zaproszenia na kwadrat do seksownej, 8 lat mlodszej babeczki :side:

Takze wyciagnicie wnioski z mojej historii. Jesli chcecie isc na NS nie umawiajcie sie davor :whistle:

Jutro na 100% jestem na starcie!

3ma

Night Skating w Frankfurcie - pierwsze wraznie 10 Wrz 2018 11:27 #71431

• fasol
  • fasol's Avatar
  • Platinum Boarder
Hahahah

Zrezygnowałeś z NS dla jakiejś laski z tindera ? :woohoo:
Brawo Ty B)

Warto było ? ;)

Night Skating w Frankfurcie - pierwsze wraznie 10 Wrz 2018 11:41 #71432

fasol napisał:
Hahahah

Zrezygnowałeś z NS dla jakiejś laski z tindera ? :woohoo:
Brawo Ty B)

Warto było ? ;)

Nie wiem czy warto bylo! Ale jak rucha*em to myslalem o rolkach :P Czyli to tak jakbym na nich jechal, bo tez... sie spocilem! .... Czy jednak nie?! :lol:

Night Skating w Frankfurcie - pierwsze wraznie 10 Wrz 2018 11:43 #71433

jaka jest roznica miedzy jazda gdy trzymam rece za plecami, a gdy trzymam je pod broda?

Pytam o teorie :pinch:
Ostatnio zmieniany: 10 Wrz 2018 11:43 przez Masonski poganiacz bydla.

Night Skating w Frankfurcie - pierwsze wraznie 10 Wrz 2018 11:44 #71434

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
jaka jest roznica miedzy jazda gdy trzymam rece za plecami, a gdy trzymam je pod broda?

Zależy czyją brodą. ;)

Night Skating w Frankfurcie - pierwsze wraznie 10 Wrz 2018 11:55 #71435

Tomcat napisał:

Zależy czyją brodą. ;)

Hahaha! Placze ze smiechu! Dzieki ziomus! hahaha. You make my day!
Ostatnio zmieniany: 10 Wrz 2018 11:56 przez Masonski poganiacz bydla.

Night Skating w Frankfurcie - pierwsze wraznie 10 Wrz 2018 12:26 #71437

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Niektórzy wolą czasami jechać z rękami z przodu. Można sobie wtedy np. zapuścić żelka, albo kostkę cukru, albo podłubać w nosie.
Ważne, żeby łokcie blisko siebie, bo figura ma być aero.
Łapy jak leżą z tyłu to ramiona nie pracują. Zaplatasz palce i rozluźniasz mięśnie. Mniejsze zużycie energii.

Night Skating w Frankfurcie - pierwsze wraznie 10 Wrz 2018 12:51 #71439

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Ha ha... Na nastepny raz przyjdz na spotkanie z rolkami na nogach :p W trakcie wyskoczysz na NS i po nim wrocisz - caly spocony :side:

Jezdzac na miescie lubie miec rece swobodnie opatre o przednie partie ciala. Od czasu do czasu mam je splecione na posladkach, ale to nie jest na miescie komfortowe. W razie gleby itp, mozesz przejechac nosem po krawezniku. Na prostych i dlugich odcinkach OK, ale generalnie bezpieczniej i wygodniej na luzaka. Byle tylko nie wkladac rak do kieszeni!! Jesli masz plecak, to mozesz sobie trzymac go :laugh:
Troche inne zasady panuja w jezdzie SPEED, a inne w FSK :P ciezko jest jechac w niskiej pozycji na krotkiej szynie - kilka razy probowalem.

Jak bedziesz chocial to wpadnij do mnie. Tu sa NS przez caly rok (nawet zima) w piatki poznym wieczorem. Oaz w ciagu dnia w kazda niedziele o 14.30. W piatki dla lepiej jezdzacych, poniewaz jest troche bardziej "ekstrelamnie" A w niedziele spokojnie i dla poczatkujacych:)
Chyba ze gdzies pierdyknie cos w powietrze, to wstrzymuja na kilka tygodni :D (zart) :)
Ostatnio zmieniany: 10 Wrz 2018 12:56 przez Andreee.