Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 74 gości oraz 4 użytkowników.

• Andreee
  • Sainti
  • Tomcat
  • Pieta
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Stawy

Stawy 15 Paź 2007 23:19 #10419

• mrv
  • mrv's Avatar
  • Platinum Boarder
Witajcie,

Nie wiem czy ktoś miał podobne problemy. Opiszę to bo może się komuś przydać. Mi zaczeło się od bólów w pachwinie oraz w wewnętrznej części stawu biodrowego ograniczających zakres ruchu. Prześwietlenia nie wykazały nic ciekawego i lekarz zrzucił wszystko na przeciążenia. Postanowiłem poeksperymentować na sobie.
W ruch posżły różne preparaty na glukozaminie, na ziołach używanych do znieczulania koni wyścigowych (really) - na nic. Niestety glukozamina to bujda - nie dajcie się nabrać.
Obecnie pasę się od blisko miesiaca Recalcinem - ból się cofa i biodro uzyskało nieco większy zakres ruchu. Wydaje mi się że w końcu dobrze trafiłem. Wszystkim z kłopotami stawowymi polecam ten preparat.
Z rolek jestem cienki bolek.gg:4212726
hubert(-at-)rolkarz.com
KAWA A ROLKI
W PUSZCZY
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Stawy 15 Paź 2007 23:22 #10420

• Agent L
  • Agent L's Avatar
  • Platinum Boarder
mrv napisał:
Niestety glukozamina to bujda - nie dajcie się nabrać.

hmm Recalcin:
Sól sodowa siarczanu glukozaminy 500,00 mg
Sól sodowa siarczanu chondroityny (90%) 440,00 mg
Witamina PP 6,00 mg
Selenin sodu 1% w węglanie wapnia 4,818 mg
(eqv.20 µg selenu)

Mi to wygląda na preparat na glukozaminie : P

O:Stawy 15 Paź 2007 23:50 #10422

• mrv
  • mrv's Avatar
  • Platinum Boarder
Agent L napisał:
mrv napisał:
Niestety glukozamina to bujda - nie dajcie się nabrać.

hmm Recalcin:
Sól sodowa siarczanu glukozaminy 500,00 mg
Sól sodowa siarczanu chondroityny (90%) 440,00 mg
Witamina PP 6,00 mg
Selenin sodu 1% w węglanie wapnia 4,818 mg
(eqv.20 µg selenu)

Mi to wygląda na preparat na glukozaminie : P

Może sie jakis wracz wypowie? Oto skład Arthrostopu Rapid który nic nie dał:

Siarczan glukozaminy*2KCl 534,0 mg
Siarczan chondroityny 200,0 mg
Boswellin 50,0 mg (Boswellia serrata extract; 65% kwasu boswelliowego)
Mangan 1,5 mg
Witamina C 10,0 mg

Na mały rozumek misia chondroityny jest 2x mniej brak witaminy PP i seleninu sodu.

Kurcze już całkowicie nie wiem o co chodzi.
hubert(-at-)rolkarz.com
KAWA A ROLKI
W PUSZCZY

O:Stawy 16 Paź 2007 11:13 #10423

• Down
  • Down's Avatar
  • Junior Boarder
Na lekach sie nie znam :P , ale dzięki za opisanie problemu. Bo ja też sie gdzieś nadwyrężyłem (przewracając sie z boku na bok w łóżku :side: ) i nie mogłem ćwiczyć "omegi". W sumie dalej nie mogę. Ale może jak to zacznę brać to sie coś poprawi. THX

O:Stawy 16 Paź 2007 12:27 #10424

• DŻOANA
  • DŻOANA's Avatar
  • Fresh Boarder
Apropos zażywania glukozaminy. Zażywa sie ja przede wszystkim w chorobie zwurodnieniowej stawów i w uszkodzeniach stawów spowodwowanych jakimś procesem patologicznym w stawie. Glukozamina jest tzw. aminocukrem który występuje w chrząstce stawowej. Dzieki niej do chrzastki przenika płyn maziowy, który amortyzuje staw podczas ruchu i pomaga w odżywieniu stawu. Kazdy człowiek ma w org. glukozamine...jednak np przy bardzo ubogiej diecie //duzo gluk. jest w krewetkach, małżach, ...owocach moża przede wszystkim - a nie wszystkich stac na takie bajery :)// i duzym wysiłku , poziom gluk. moze się obniżyć i trzeba wtedy uzupelnic go farmakologicznie.
W przypadku bólu w pachwinie, jest on w 90% procentach spowodowany przeciążeniem. Mozna wtedy czuć "klucie" lub "ciągniecie" w tych okolicach //sprawdzcie jakie miesnie działaja wam podczas jazdy....a omega to jest juz wyjątkowo extremalna pozycja dla nóg :). Może to być zwykłe przeciązenie mięsnia lub naciągniecie więzadła pachwinowego. Polecam odpoczynek 1 lub 2 dni...lub dla niecierpliwych zmiane pozycji jazdy na "nie sprawiająca bólu"
MAŁE PS. do treningów maratońskich. Zapoczątkowałam wątek dot. maratonu...niestety przez najbliższy miesiac nie bedzie to jeszcz możliwewe ZA CO WSZYSTKICH PRZEPRASZAM...przynajmniej z mojej strony...musze zlikwidowac ból pleców, który baaardzo przeszkadza przy jeżdzie :(//mam nadzieje ze do maratonu przejdzie:) a poza tym mam tak zawalony plan na studiach ze chyba o 5 rano lub 22 byśy mogli jeździc. Jeżdzijcie na razie tyle ile to możliwe...jednak z punktu widzenia fizjologii wystarczy zacząc intensywny trening 4 miesiące przed startem...a wczesniej po prostu być aktywnym -BIEGANIE !!!! jazda na rolkach , łyżwach, basen, itd. Odezwę sie za jakiś czas w sprawie spotkań treningowych.
POZDRAWIAM

O:Stawy 16 Paź 2007 20:36 #10426

• Agent L
  • Agent L's Avatar
  • Platinum Boarder
Z tego co ja wiem, glukozaminę bierze się 3 miesiące i przestaje.
Inna rzecz że biorę ją bez przekonania, ponieważ badania mówiące że ilość zjadanej glukozaminy przekłada się na jej ilość w mazi są równoważone przez podobną ilość badań mówiących że nie ma to żadnego znaczenia : )

O:Stawy 16 Paź 2007 21:58 #10428

• mrv
  • mrv's Avatar
  • Platinum Boarder
Agent L napisał:
Z tego co ja wiem, glukozaminę bierze się 3 miesiące i przestaje.
Inna rzecz że biorę ją bez przekonania, ponieważ badania mówiące że ilość zjadanej glukozaminy przekłada się na jej ilość w mazi są równoważone przez podobną ilość badań mówiących że nie ma to żadnego znaczenia : )

Wlasnie - 95% powaznych zrodel mowi o zerowym lub znikomym dzialaniu glukozaminy. Zatem moze chodzi o zawartosc i dzialanie chondroityny ?
hubert(-at-)rolkarz.com
KAWA A ROLKI
W PUSZCZY

O:Stawy 17 Paź 2007 20:01 #10431

• Agent L
  • Agent L's Avatar
  • Platinum Boarder
albo tzw "efekt placebo" : )
  • Strona:
  • 1