Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 152 gości oraz 1 użytkownik.

• g_kamyk
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: CRACOVIA MARATON NA ROLKACH

Re:Re:CRACOVIA MARATON NA ROLKACH 21 Mar 2016 15:05 #49585

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
alien napisał:
Tomcat napisał:
Myślicie że kółka 84A dla 90 kg gościa oblecą?
:-) Sam najlepiej wiesz, że to tylko napis i nie zawsze idzie w parze z wytrzymałością i innymi cechami kółek. Jakość, jakość, jakość....
Mogę dostać dobra cenę na komplet RB dawanych fabrycznie do Igniterow. Mają 84A. Połowa ceny Am-Wingow... No i nie wiem...
Temat został zablokowany.

CRACOVIA MARATON NA ROLKACH 21 Mar 2016 15:53 #49586

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
Czyli chcesz zakupić koła które fabrycznie zakładano również do Crossfaierów www.zicoracing.com/pl/p/Kolka-do-rolek-R...yska-SG9-tuleje/1222, po zakupie AmWing 86A fabrycznych używam jako kół zimowych na gorsze warunki :) Nie są złe ale zużywają się zauważalnie szybciej od AmWing (ważę 93kg)
Ostatnio zmieniany: 21 Mar 2016 18:38 przez Szafa76.

CRACOVIA MARATON NA ROLKACH 21 Mar 2016 16:16 #49588

Nie testowalem Atomow, ale polecam z pelna odpowiedzialnoscia AmWingi. Warte ceny i trudne do zajechania. Przy wadze ok 73 kg starczaja na spokojnie 2 sezony, ja przejezdzilem 3 (razem z zimami).
Ostatnio zmieniany: 21 Mar 2016 16:18 przez Szyszkownik.

CRACOVIA MARATON NA ROLKACH 21 Mar 2016 16:24 #49589

• k0gut88
  • k0gut88's Avatar
  • Junior Boarder
Atomy znalazłem w dobrej cenie, 230 zł za 8 szt.
AM-Wing od 320 się zaczynają.

A jak na początek to jest różnica :)

CRACOVIA MARATON NA ROLKACH 21 Mar 2016 16:30 #49591

Jakby ktos chcial AMwingi 100 mm (10 km przebiegu) to mam namiar za 250 zl.

CRACOVIA MARATON NA ROLKACH 21 Mar 2016 16:31 #49592

• k0gut88
  • k0gut88's Avatar
  • Junior Boarder
100mm nie zmieści mi się do szyny od Sainti ;)

CRACOVIA MARATON NA ROLKACH 21 Mar 2016 17:45 #49599

• Sainti
  • Sainti's Avatar
  • Platinum Boarder
Też nie testowałem, ale Atomy mają generalnie dobre opinie. Sporo osób się na nich ściga.

Re:CRACOVIA MARATON NA ROLKACH 21 Mar 2016 17:55 #49601

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Szyszkownik napisał:
Nie testowalem Atomow, ale polecam z pelna odpowiedzialnoscia AmWingi. Warte ceny i trudne do zajechania. Przy wadze ok 73 kg starczaja na spokojnie 2 sezony, ja przejezdzilem 3 (razem z zimami).
Tylko cena też jest razy dwa :-)

Ok, to biorę te z Igniterow. Dzięki Szafa :-)

Rule number one: don't spend money you don't have.
Second rule number one: cheap is expensive ;-)

Re:CRACOVIA MARATON NA ROLKACH 24 Mar 2016 16:17 #49645

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Szyszkownik napisał:

Daj znac jak idzie :)

Do gimnastyki jeszcze nie wrocilem. Napawam się barkiem rozluźnionym po ostatnich batach od fizjo.

Ale pyknalem sobie dzisiaj na pełnym lajciku 2 godziny jazdy. Zmieściło się 26 km (PELNY lajcik mówię ;-) )
I to byłby na razie Maks że względu na kolana. Muszę kombinować żeby przejechać poniżej dwóch godzin, to będzie git. A jak nie to DNF.
No i jeszcze:

Aaaa, zdecydowanie kupię opalarke lub inne profesjonalne narzędzie do odbarczania skorupy rolki!

Lewą kostkę mam najwyraźniej w złym miejscu. Jakaś taka jest... lewa.
Zastanawiam się nad podejściem do tematu:
1. Zdjąć cuff
2. Owinąć nogę azbestem i włożyć do rolki.
3. Podgrzać miejscowo skorupę.
4. Zaciągnąć klamrę.
5. Wytrzymać i ... Gotowe jak wystygnie.
A może jednak wypychac paluchem po podgrzaniu. Nie będzie idealnie, ale jakoś tak spokojniejszy będę ;-)

Robił już to ktoś?

pzdr T
Ostatnio zmieniany: 24 Mar 2016 16:19 przez Tomcat.

Re:CRACOVIA MARATON NA ROLKACH 24 Mar 2016 16:26 #49646

• k0gut88
  • k0gut88's Avatar
  • Junior Boarder
Jest film na youtube jak gość opalarką i śrubokrętem formuje twistery i imperiale. :)

CRACOVIA MARATON NA ROLKACH 24 Mar 2016 17:07 #49647

Zaden DNF ;) jeszcze 1,5 miesiaca do startu :) sprobuj pojechac 2h15 min B)

Ja nie podgrzewalem i nie formowalem nic, osobiscie zlecilbym specowi.

Re:CRACOVIA MARATON NA ROLKACH 24 Mar 2016 17:19 #49648

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Szyszkownik napisał:
Zaden DNF ;) jeszcze 1,5 miesiaca do startu :) sprobuj pojechac 2h15 min B)

Ja nie podgrzewalem i nie formowalem nic, osobiscie zlecilbym specowi.

Zobaczymy ile będzie. Na jesieni miałem ISTOTNIE lepsiejsze wyniki, więc zobaczymy.

Chętnie do speca tylko kto i gdzie?

pzdr T

Re:CRACOVIA MARATON NA ROLKACH 24 Mar 2016 23:11 #49651

• Sainti
  • Sainti's Avatar
  • Platinum Boarder
Tomcat napisał:
Ale pyknalem sobie dzisiaj na pełnym lajciku 2 godziny jazdy. Zmieściło się 26 km (PELNY lajcik mówię ;-) )
I to byłby na razie Maks że względu na kolana. Muszę kombinować żeby przejechać poniżej dwóch godzin, to będzie git. A jak nie to DNF.
26km to był maksymalny dystans jaki przejechałem jednorazowo przed swoim pierwszym maratonem. Też mi się wydawało, że ukończenie dystansu może być problematyczne, bo stopy mi wysiadały przy dłuższej jeździe. W trakcie zawodów wygląda to jednak trochę inaczej. Dochodzą emocje, rywalizacja, doping kibiców i nagle okazuje się, że jesteś w stanie pojechać lepiej niż sam przypuszczałeś. ;)

Tomcat napisał:
No i jeszcze:

Aaaa, zdecydowanie kupię opalarke lub inne profesjonalne narzędzie do odbarczania skorupy rolki!
(...)
Robił już to ktoś?
Mam znajomego, który kilka takich operacji przeprowadził. Z tego co mówił, to on zaznacza konkretne miejsce wewnątrz skorupy, w którym występuje ucisk i w tym miejscy grzeje a potem używa specjalnego narzędzia do wypchnięcia plastiku w tym miejscu. Narzędzie jest podobne do tych szczypiec: www.cadomotus.com/media/wysiwyg/knobbeltang1.jpg (na dole jest kulka a na górze okręg w który ta kulka wchodzi). Możesz to zaimprowizować innymi sprzętami, ważne tylko żeby dobrze temperaturę dobrać.

Jeśli chcesz mieć to profesjonalnie zrobione, to poszukaj wśród serwisów narciarskich. Na takiej samej zasadzie dopasowuje się tamte buty.

Re:Re:CRACOVIA MARATON NA ROLKACH 25 Mar 2016 09:08 #49665

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Sainti napisał:
26km to był maksymalny dystans jaki przejechałem jednorazowo przed swoim pierwszym maratonem. Też mi się wydawało, że ukończenie dystansu może być problematyczne, bo stopy mi wysiadały przy dłuższej jeździe. W trakcie zawodów wygląda to jednak trochę inaczej. Dochodzą emocje, rywalizacja, doping kibiców i nagle okazuje się, że jesteś w stanie pojechać lepiej niż sam przypuszczałeś. ;)

Mój Maks do tej pory to 10 kółek wokół błoń, czyli 35 km. I też mi to wtedy zajęło 2h.
Czekam teraz na szyny od Zico, zobaczymy czy setki bardzo będą mi wykręcać nogi ;-)
Sainti napisał:

Mam znajomego, który kilka takich operacji przeprowadził. Z tego co mówił, to on zaznacza konkretne miejsce wewnątrz skorupy, w którym występuje ucisk i w tym miejscy grzeje a potem używa specjalnego narzędzia do wypchnięcia plastiku w tym miejscu. Narzędzie jest podobne do tych szczypiec: www.cadomotus.com/media/wysiwyg/knobbeltang1.jpg (na dole jest kulka a na górze okręg w który ta kulka wchodzi). Możesz to zaimprowizować innymi sprzętami, ważne tylko żeby dobrze temperaturę dobrać.

Jeśli chcesz mieć to profesjonalnie zrobione, to poszukaj wśród serwisów narciarskich. Na takiej samej zasadzie dopasowuje się tamte buty.

Przymierzylem się do tego już wczoraj.
Mały sukces jest. Próbowałem wypychac śrubokrętem, ale efekt nie do konca zadowalający. Trzeba będzie powtórzyć, tylko muszę właśnie lepszy rozpierak zorganizować.
Odbarczanie to min. 50 zł za punkt i gość nie robi tego na poczekaniu. A już zauważyłem, że łatwo jest źle określić punkt ucisku - liner przeszkadza. Więc może być tak, że trzeba jeszcze raz.

pzdr T

Re:Re:Re:CRACOVIA MARATON NA ROLKACH 28 Mar 2016 19:27 #49710

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Dzisiaj przetestowałem nowe podwozie (3x100 + 90). Wyniki: no jest szybciej, ale trzeba mocy. Jak się moc przyłoży to jest większa praca wykonana, ale bez mocy ni hu hu.
Pocieszające jest, że nie mam żadnego problemu z wyniesieniem w górę, najwyraźniej technika już jako tako obleci.
Co przeszkadza: długość płozy. Makabryczny brak skretnosci. No i wyszło że hamowanie pługiem mam do poprawy. Do tej pory na krótkiej szynie było mnóstwo lepszych sposobów hamowania.
No i zakręty: bez przekładanki nie ma zakrętów.
Myślę, że nie będę miał na CM problemów z dojechaniem, aczkolwiek nie powalcze w debiucie o pudło ;-P

BTW. Ktoś z forum dzisiaj pomykal na Kolnej i wałami (w cieniu aerodynamicznym rowerzysty) na niskim białym bucie i w białym kasku?

pzdr T
Ostatnio zmieniany: 28 Mar 2016 20:50 przez Tomcat.

Re:Re:Re:CRACOVIA MARATON NA ROLKACH 28 Mar 2016 19:29 #49711

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Tomcat napisał:

Przymierzylem się do tego już wczoraj.
Mały sukces jest. Próbowałem wypychac śrubokrętem, ale efekt nie do konca zadowalający. Trzeba będzie powtórzyć, tylko muszę właśnie lepszy rozpierak zorganizować.
Odbarczanie to min. 50 zł za punkt i gość nie robi tego na poczekaniu. A już zauważyłem, że łatwo jest źle określić punkt ucisku - liner przeszkadza. Więc może być tak, że trzeba jeszcze raz.

Po dzisiejszej jeździe: pełen sukces odbarczania. Zero problemów z kostką. Opalarka i stary srubokret dały radę! :-)

Edit 2016-04-02: Niestety nie ma pełnego sukcesu. Trzeba odbarczyć bardziej. Kostka ciągle cierpi. Może faktycznie zlecę temat serwisowi.

pzdr T
Ostatnio zmieniany: 02 Kwi 2016 16:35 przez Tomcat.

CRACOVIA MARATON NA ROLKACH 29 Mar 2016 09:50 #49723

Bedzie solidna reprezentacja forumowa na CM :)

Ja sie wybieram na kolna na jakas dluzsza jazde w weekend jesli pogoda dopisze, kto chetny niech da znac .

Re:CRACOVIA MARATON NA ROLKACH 29 Mar 2016 15:35 #49737

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Szyszkownik napisał:
Bedzie solidna reprezentacja forumowa na CM :)

Ja sie wybieram na kolna na jakas dluzsza jazde w weekend jesli pogoda dopisze, kto chetny niech da znac .
Jak mi Zarząd da dyspense to chętnie :-)

Dzisiaj solidnie wieje. Na Błoniach momentami prawie stawiało w miejscu. Co ciekawe: lepiej się sprawdzało jechanie półbeczkami bez odrywania kół od ziemi niż normalny krok - pewnie kwestia częstotliwości odepchniec jest w takich warunkach ważniejsza niż siła.
Też macie takie spostrzeżenia?

pzdr T

Re:CRACOVIA MARATON NA ROLKACH 21 Lip 2017 10:24 #61279

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Może by tak zamknąć ten wątek?

CRACOVIA MARATON NA ROLKACH 22 Lip 2017 15:43 #61319

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
Wróci Szyszkownik to skonsultujemy kwestię zamknięcia tego tematu ja nie mam nic przeciwko,a większość botów spamuje tutaj, chyba angielsko brzmiąca Cracovia je przyciąga.
Ostatnio zmieniany: 23 Lip 2017 07:16 przez Szafa76.