Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 302 gości oraz 1 użytkownik.

• g_kamyk
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (:

Jazda szybka, długie dystanse, zawody, i inne (: 11 Sie 2015 06:47 #47617

Widzialem (: Ja tyle chyba z gorki nie jechalem :side: :silly:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody, i inne (: 11 Sie 2015 08:15 #47619

Niedlugo 3 stawy (: Dystanse: 42 km, 21 km, 10 km i 2 km.

Bylem 2 lata temu.

Strona zawodow: silesiaskating.pl/puchar-slaska/ Dystanse dla kazdego (:

Zawody na trasie w dobrym stanie (jest maly odcinek ok 100-150m gdzie jest gorzej), w przypadku zachodniego wiatru robi sie pod gorke i pod wiatr. W deszczu nawroty o 180 st staja sie niebezpieczne (jeden jest na pasach dla pieszych ktore robia sie bardzo sliskie).

Jedyne zawody na ktorych tablica z aktualnym czasem w trakcie jazdy i iloscia okrazen byla umieszczona w sposob, ktory pozwalal na jej odpowiednio wczesne dostrzezenie i zorientowanie sie w swojej sytuacji.

Wpisowe 50-65 zl, dostajesz dyplom, nie ma pamiatkowych medali ani koszulek.

profil-katowice-3-stawy.jpg

Profil trasy. Jedzie sie z tego co pamietam niecale 8 okrazen. Gorka za kazdym robi sie nieco wyzsza.

Moje doswiadczenia z zawodow, profile i opisy bede wrzucac do pierwszego postu, z czasem sie tam nazbiera "baza" do ktorej bedzie latwo odeslac (:
Ostatnio zmieniany: 11 Sie 2015 08:39 przez Szyszkownik.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody, i inne (: 11 Sie 2015 10:20 #47627

• lipq
  • lipq's Avatar
  • Platinum Boarder
A kto się wybiera do Gdańska na maraton Wałęsy? :)
Będę i szukam kogoś kto jedzie na 1h 40 min:)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody, i inne (: 11 Sie 2015 10:28 #47628

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
Bart Swings nawet motocykla nie potrzebował i 74km/h poszło :woohoo: tacy goście są przykładem na to ,że amator owszem może się na nich wzorować ale raczej na zbliżenie się do ich wyników nie ma raczej większych szans :whistle: Ja sobie dzisiaj wyszedłem trochę wcześniej niż zazwyczaj na rolki i 26km.nawinąłem w miłej temperaturze około 20°C. :)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody, i inne (: 11 Sie 2015 10:35 #47629

• alien
  • alien's Avatar
  • Platinum Boarder
lipq napisał:

Jak się uda to będę, ale teraz tylko 10 km. luzacko szyna 243 i te sprawy ;) dziś się wpisałem
Patrzyłem, że mimo odległości z KRK też kilka osób będzie.
Ostatnio zmieniany: 11 Sie 2015 10:39 przez alien.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody, i inne (: 11 Sie 2015 10:49 #47630

Na sierpniowy? Jeszcze nie w tym roku, jednak odleglosc troche odstrasza, ale ze pędolino leci 6h, wiec coraz bardziej mnie kusi i chyba w przyszlym roku pojade.

Bart Swings to jest wyczynowiec swiatowej klasy, nie widze najmniejszego sensu porownywania sie, ale fajnie wiedziec, ze sie tak da (: Na razie to balbym sie tyle z gorki :silly:

Ja dzisiaj bylem przed 6 rano na rolkach.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody, i inne (: 11 Sie 2015 10:49 #47631

• lipq
  • lipq's Avatar
  • Platinum Boarder
Na 243 też bym poszedł maraton:)
Ostatnio ogólnie ich sporo przejechałem na moich cudownych, pięknych i w ogóle wspaniałych sebach fr :)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody, i inne (: 11 Sie 2015 11:04 #47632

• alien
  • alien's Avatar
  • Platinum Boarder
lipq napisał:
Na 243 też bym poszedł maraton:)

Myslisz, że bym nie chciał :-) mam po prostu pewne ograniczenia i moje kolana nie wytrzymują dłuższej jazdy. Półmaraton to niestety max, jeżeli chodzi o czas jazdy :-( ale nie ma co narzekać, zobaczę jak bedzie i w przyszłym roku pewnie półmaraton

Jazda szybka, długie dystanse, zawody, i inne (: 11 Sie 2015 11:36 #47633

A nie dasz rady zrobic czegos zebys mogl dluzej jechac?

Jazda szybka, długie dystanse, zawody, i inne (: 11 Sie 2015 11:57 #47634

• alien
  • alien's Avatar
  • Platinum Boarder
:) już zrobiłem i nadal ciągle robię :-) po prostu ćwiczę i wzmacniam, ale czas półmaratonu to niestety max.
I atak jest super! :laugh:
ale naprawdę sporo osób spotykam na rolkach, które np.: nie mogą biegać, achillesy szyte, kolana robione, połamańce... i nie trzeba daleko szukać, co Szafa :laugh:
Rolki tak naprawdę, mają małe wymagania jeżeli chodzi o sprawność. To temat morze i przykładów można by mnożyć.. :-) Ale serducho pracuje! i o to chodzi

edit:
A! Szyszkownik jak można prosić, to daj z czasem jakieś wskazówki na temat odżywiania przed zawodami. Oczywiście oparte na własnych doświadczeniach :laugh: Na pewno sporo osób to zainteresuje..
Ostatnio zmieniany: 11 Sie 2015 12:00 przez alien.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody, i inne (: 11 Sie 2015 12:18 #47636

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
alien napisał:
ale naprawdę sporo osób spotykam na rolkach, które np.: nie mogą biegać, achillesy szyte, kolana robione, połamańce... i nie trzeba daleko szukać, co Szafa :laugh:.

Zgadza się,mój fart w nie farcie był jednak taki że pomimo konkretnego połamania się nogi i miednica wyszły praktycznie bez szwanku po prostu przed uderzeniem zdążyłem położyć motocykl. Tułów,ręce i twarzoczaszka już tak kolorowo nie miały :whistle: Ale faktycznie wielokrotnie czytałem że rolki są jak najbardziej odpowiednie dla ludzi mających kłopoty z kolanami lub stawami po prostu mniej je obciążają niż bieg czy choćby chód sportowy.Nie mówię tu oczywiście o jeździe ekstremalnej ze skokami,saltami i braniem przechodniów na klatę ;) :)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody, i inne (: 11 Sie 2015 12:28 #47638

Jesli chodzi o zywienie to jest temat rzeka... Kazdy jest inny i co dla mnie ok to dla kogos juz tak nie bedzie. Ja ogolnie mam metabolizm nornicy - ile waze tyle jem... :silly: Co zauwazam dopiero jak gdzies z innymi ludzmi pojade :silly: Kiedy ja jem 3 sniadanie oni zbieraja sie do pierwszego :lol:

Jak jechalem na 100km (4h45min) to na trasie poszlo:
3-4 zele, 3,5 banana, woda (nie wiem ile), ze 2 izotoniki 0,7, takie zwykle, domowy izotonik (cytryna, miod szczypta soli), i ok szklanka coli i okazalo sie, ze to bylo malo i w pewnym momencie padlem i ledwo dojechalem. Przyjaciolka z ktora jechalem, jak zjadla jednego banana i ze 2 zele plus izotonik to max, a zachowala wiecej sil.

Na pewno polecam kazdemu zrobic sobie badanie metabolizmu, ile kalorii potrzebujecie, jakie proporcje wegli, bialek i tluszczy itp, wtedy mozna budowac indywidualna diete i tylko taka ma wg mnie sens.

Jesli chodzi o dzien zawodow to jesli sie da (start na 100 km byl o 8 rano wiec wczesnie) to wsuwam solidny weglowodanowy posilek na jakies 2 h przed, najczesciej makaron zytni ze serem. Tuz przed banan albo batonik ziarnisty, albo oba :whistle: Na trasie zele i izotoniki, na pewno nie cos co trzeba gryzc. Po cos zeby bylo wiecej bialka.

Na maraton jeden zel starcza, temat dalszych jazd bede doskonalic w przyszlym roku.

Tak samo 2-3 dni przed raczej ide mocniej w weglowodany. Nie stosuje diety bialkowej, zeby zrobic "glod" weglowodanowy, przy swoim metabolizmie moglbym nie dozyc konca :side:

Dzien w dzien owsianka wzbogacona migdalami i orzechami, razowe pieczywo, twarog, 4-5 bananow dziennie, ryze, makarony, jogurty, mieso z kurczaka, jajka, owoce.

Chod sportowy jest jedna z najbardzej niebiomechanicznych dyscyplin... Kazdemu skrzwyi nogi, kwestia czasu...
Ostatnio zmieniany: 11 Sie 2015 12:30 przez Szyszkownik.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody, i inne (: 11 Sie 2015 13:08 #47640

• lipq
  • lipq's Avatar
  • Platinum Boarder
O matko, a ja myślałem, że dużo jem:)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody, i inne (: 11 Sie 2015 14:44 #47654

• Sainti
  • Sainti's Avatar
  • Platinum Boarder
lipq napisał:
Wybieram się, bo w tym roku wcześniej nie mogłem nigdzie wystartować, a po pierwszych zawodach mi się spodobało. Nie nastawiam się na razie na konkretny czas. Chciałbym poprawić życiówkę z 1h53min zrobioną na kołach 80mm. Tym razem zamierzam spróbować pojechać na takim kombinowanym zestawie 90mm i zobaczymy jak pójdzie. Pierwsze testy wskazują, że nie powinno być problemu z zejściem poniżej 1:50, ale wolę mieć mniejsze oczekiwania i się pozytywnie zaskoczyć niż być rozczarowany jak się coś nie uda. ;)

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 11 Sie 2015 17:57 #47656

Mysle ze dasz rade (: Daj znac jaki czas uzyskasz, w ogole napisz cos o tych zawodach: ilu ludzi, jaka trasa, jaka jakosc trasy, co dają w ramach pakietu B)
Ostatnio zmieniany: 11 Sie 2015 18:08 przez Szyszkownik.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 11 Sie 2015 21:17 #47663

• lipq
  • lipq's Avatar
  • Platinum Boarder
Dziś stwierdziłem, że sprawdzę czy dam radę zjechać do 1h40m na maratonie.
I efekt niestety mnie nie zadowala
www.navime.pl/trasa/815948/Trasa+z+dnia+2015-08-11+20%3A19
Ostatnio zmieniany: 11 Sie 2015 21:18 przez lipq.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 12 Sie 2015 07:21 #47666

W przygotowaniach do maratonu nigdy nie trenuje pelnego dystansu. Krotkie treningi 10-15 km, jakies interwaly itp, raz na czas "dlugie wybieganie" ale raczej nie wiecej niz 30 km, dopiero na zawodach sie okazuje ile wypracowalem i co to da na pelnym dystansie (:

Dasz na pewno rade, wiele zalezy od trasy (zjazdy/podjazdy, ostre nawrotki), dyspozycji dnia, warunkow (deszcz, wiatr); takze tak naprawde wiele poza trenowaniem nie mozna zrobic. Pewne znaczenie maja tez kolka i w dalszej kolejnosci nasmarowanie lozysk.
Ostatnio zmieniany: 12 Sie 2015 07:23 przez Szyszkownik.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 12 Sie 2015 08:29 #47667

• lipq
  • lipq's Avatar
  • Platinum Boarder
Słyszałem, że treningi 10-15 km to max;)

Wczoraj tylko chciałem zobaczyć jaką teraz mam forme:)

Co do podwozia to troche słabo bo dość miękkie koła, 84A i tylko 100mm robi swoje:)
Nie wspomnę o wysokim bucie fitnesowym:)

Ciekawe jakby było na 110 w niskim bucie:D

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 12 Sie 2015 08:46 #47668

Spotkalem sie z opinia, ze kola 110 mm maja sens jesli jezdzisz maratony w okolicach 1:25. Ja jezdze na 100 i na razie nie planuje zmieniac.

Przydalyby sie 85, albo nawet 86 A, ale to tez zalezy od wagi rolkarza. Twardosc moze dac spora roznice na tak dlugim dystansie.

Jazda szybka, długie dystanse, zawody i inne (: 12 Sie 2015 08:55 #47669

• lipq
  • lipq's Avatar
  • Platinum Boarder
Ja akurat lekki jestem bo zaledwie 65 kg. Ale widzę różnicę przy odepchnięciu przy ludziach którzy jeżdżą na tych metterach F1 klasycznych :)
Jakoś te ich koła znacznie lepiej idą.