Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 65 gości oraz 1 użytkownik.

• bartko
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: 40 + na rolkach

40 + na rolkach 17 Gru 2018 10:29 #73338

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Szyszkownik napisał:
Szyszkownik: bardzo taśma rypie to do czego jest przyczepiona?
Nie rozumiem pytania, jakis słownik dodał tu moze swoje 3 grosze? ;)

Czy po zdjęciu taśmy z tego na czym była nawinięta, aby utrzymać akrobatę wyczyniającego akrobacje, aby nie spaść, widać, że rzeczy do których była przyczepiona, w domyśle drewniane, albo drzewiane, są bardzo zrypane? B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

40 + na rolkach 17 Gru 2018 11:12 #73344

Zalezy. Jak bedzi okragly przekroj (drzewo) to ciezar inaczej sie rozklada niz jak bedzie kwadratowy. Dalbym kawalek gumy, karimate czy cos w tym stylu, wazne zeby sie nie slizgalo, poza tym ciężar skupiony na kancie moze spowodowac przeciazenie tasmy. Wiec owinąć czymś - wtedy tasma, akrobata i punkt mocowania beda bezpieczne :)

Re:Re:40 + na rolkach 17 Gru 2018 18:33 #73349

• damch
  • damch's Avatar
  • Platinum Boarder
Tomcat napisał:
Ciekawe z tymi płozami. Wydawać by się mogło, że 38 cm to długo.
A to nie chodzi o wygięcie? Short trackowe służą do jazdy w łukach, nie?

No ja akurat mam proste (banan oczywiście jest),ale bocznie nie są wygięte. Będę jeszcze walczył.
Brawo za slacka! Ja sobie upatrzyłem już miejsce: zamontuję między "wieżyczką obserwacyjną" (konstrukcyjnie to zjeżdżalnia ;) oparta na czterech 12 cm słupach), a altanką u siebie w ogródku (konstrukcyjnie to altanka oparta na sześciu 10 cm słupach). :)

Dzięki i polecam. Był też trickboard, ale to mam w miarę ogarnięte.Dzisiaj czuję się jak zdjęty z krzyża. Wszystko napitala :) Już jestem po rolowaniu i aktywacji skokowego z Twojego filmiku.

Damian: ponawiam pytanie o hybrydy - jakie to?

Tomcat, w poście # 73115 czyli kilka wyżej odpowiedziałem na Twoje zapytanie. Łącznie z linkiem na Aliexpress.
Ostatnio zmieniany: 17 Gru 2018 18:33 przez damch.

Re:Re:40 + na rolkach 17 Gru 2018 20:58 #73350

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Dzieki, przegapiłem.

Re:Re:40 + na rolkach 31 Gru 2018 02:15 #73465

• damch
  • damch's Avatar
  • Platinum Boarder

Plik załącznika:

Nazwa pliku: trickboard.pdf
Wielkość pliku: 77 KB

Polecam zrobić samemu. Dużo taniej, ale wałek + ewentualnie matę trzeba kupić :(

allegro.pl/oferta/walek-roller-do-balanc...-indoboar-7018682527

allegro.pl/dywanik-mata-dywan-duzy-do-tr...e9-8a96-6c3be5bb21e8

Lub gotowiec : allegro.pl/zestaw-trickboard-l-dywanik-i...e9-b43b-000af7f640d0

Można na prosto, bez stoperów. Jak ktoś ma dywan to i koszt dywaników odpada, a całe " ustrojstwo" robi robotę . Wzmacnia mięśnie głębokie i polepsza stabilizację.
Ostatnio zmieniany: 31 Gru 2018 02:44 przez damch.

40 + na rolkach 01 Lut 2019 16:02 #73834

• mx3
  • mx3's Avatar
  • Expert Boarder
Wiem, że to nijak ma się do treści wątku, ale do tytułu jak najbardziej ;-)
"Po 40tce (i w październiku (!) jeszcze można ;-)"

40 + na rolkach 01 Lut 2019 17:57 #73835

• marcin79
  • marcin79's Avatar
  • Expert Boarder
Czy to Ty mx3 ??? :woohoo:

40 + na rolkach 02 Lut 2019 07:52 #73843

marcin79 napisał:
Czy to Ty mx3 ??? :woohoo:

I ile Masz aktualnie w s.s. B) :) ;) .

40 + na rolkach 02 Lut 2019 18:01 #73848

• mx3
  • mx3's Avatar
  • Expert Boarder
Nie miałbym nic przeciw temu, żeby mieć tyle gracji i takie poczucie równowagi jak ten gościu, ale póki co to kręci mi się głowie, kiedy próbuję nadążyć wzrokiem za jego rolkami :-)

40 + na rolkach 04 Lut 2019 18:24 #73857

• mx3
  • mx3's Avatar
  • Expert Boarder
Nie mogę się napatrzyć :-) Jakie rolki są najodpowiedniejsze do takich wygibasów? Jaka długość płozy, średnica i twardość kółek, rodzaj buta...

40 + na rolkach 04 Lut 2019 19:04 #73859

• joannap
  • joannap's Avatar
  • Gold Boarder
Takie rzeczy się robi po 40 w Lublinie :laugh: :laugh: :laugh:
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2019 19:04 przez joannap.

40 + na rolkach 04 Lut 2019 19:46 #73861

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
mx3 napisał:
Nie mogę się napatrzyć :-) Jakie rolki są najodpowiedniejsze do takich wygibasów? Jaka długość płozy, średnica i twardość kółek, rodzaj buta...

Przewaznie szyna 243mm w bananie 4x80 lub 2x76mm i 2x80mm. But nie ma wiekszego znaczenia, aczkolwiek podobno bezlinerowe" lepsze. Ale to tylko teoria - na poczatek kazdy skorupiak da rade. Kolka raczej twardsze, bo zajedziesz miekkie w jeden dzien.

40 + na rolkach 05 Lut 2019 19:02 #73879

• mx3
  • mx3's Avatar
  • Expert Boarder
joannap napisał:
Takie rzeczy się robi po 40 w Lublinie :laugh: :laugh: :laugh:

Sztukmistrz z Lublina.

40 + na rolkach 24 Lut 2019 17:38 #74219

• mx3
  • mx3's Avatar
  • Expert Boarder
Andreee napisał:
mx3 napisał:

Przewaznie szyna 243mm w bananie 4x80 lub 2x76mm i 2x80mm. But nie ma wiekszego znaczenia, aczkolwiek podobno bezlinerowe" lepsze. Ale to tylko teoria - na poczatek kazdy skorupiak da rade. Kolka raczej twardsze, bo zajedziesz miekkie w jeden dzien.

Zapomniałem o tym pomyśle, ale przypadkiem trafiłem na to:
HOW TO START FREESTYLE SLALOM ON INLINE SKATES

Najbardziej spodobało mi się, że istnieje metodyka nauki tych ewolucji.
Wstępnie wybrałem trzy modele:
ROLKI SEBA E3 80 2019 za 629 zł
www.zicoracing.com/pl/p/Rolki-Seba-E3-80-2019/2642

Rolki freestyle Seba FR3 80 '18 za 869 zł
www.sportrebel.pl/Rolki-freestyle-Seba-F...VEAYYASABEgKO1fD_BwE

Rolki freestyle Seba FR2 80 T '17 za 919 zł
www.sportrebel.pl/Rolki-freestyle-Seba-FR2-80-T-17/3622

Teraz główkuję, czy kupić najtańsze (rockering w płozie, szyna bez regulacji, jedna klamra + rzep) czy może najdroższe (bez rockeringu w płozie, ale montaż z 7 otworami do regulacji położenia, regulowany cuff, dwie klamry).
Seba FR 2016 - różnice w modelach
bladeville.pl/blog/seba-fr-2016-roznice-w-modelach/

Co radzicie?
Tylko freestyle slalom, zero jazdy po mieście.
Ostatnio zmieniany: 24 Lut 2019 17:58 przez mx3.

Re:40 + na rolkach 25 Lut 2019 11:52 #74231

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Do freestyle bez klamry 45 nie podchodź. Rolki najlepsze bezlinerowe.

40 + na rolkach 25 Lut 2019 15:15 #74232

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Prawdę mówiąc, nigdy nie wykorzystałem tych 7 otworów:) podobnie z ustawień cuffa też jakoś nie korzystałem. Jak przyszły tak jeżdżę. Jedynie szynę ustawiłem pod siebie.
Ja chyba będę sprzedawał swoje FR1. Na razie i tak nie będę jeździł, a ciągle szukam czegoś innego. Tak to jest, że kupujesz, sprzedajesz i kupujesz inne. Ja mam 1 parę rolek - nie mam w mieszkaniu miejsca na 2 pary :laugh: :P
Poza tą para nie posiadam nic, żadnych kółek, żadnych części
Stałem się ekstremalnym minimalista. I to nie dlatego że mnie nie stać, po prostu nie mam miejsca :)) ha ha.... i pomyśleć że jeszcze jakiś czas temu chciałem mieć jedną parę do tego, a druga do tamtego...
Zresztą.... u mnie ostatnio jest tak, że rolkowo więcej siedzę na L4 niż jestem na rolkach:) ciekawe co będzie w 2020.... aż się boję
Ostatnio zmieniany: 25 Lut 2019 15:20 przez Andreee.

40 + na rolkach 25 Lut 2019 17:50 #74233

• mx3
  • mx3's Avatar
  • Expert Boarder
Bez linera to jakieś kosmiczne ceny, a ja chciałbym coś na próbę, co względnie łatwo sprzedam ewentualnie za pół ceny i te pół ceny to nie będzie 800 zł :-)
Skłaniam się ku FR 3 80.

Andreee, czytałem kiedyś wywiad a jakimś topowym wspinaczem, chyba Ondrą i choć niewiele zapamiętałem, to jedna rzecz utkwiła mi w głowie. Powiedział coś takiego, że nigdy nie startuje ani nie trenuje z nawet najdrobniejszą kontuzją; czeka aż samo się wyleczy.
Teraz ja też czekam. Po moim zeszłoniedzielnym rekordzie życiowym (37 km w 2 godziny) coś mi się dzieje z okolicami prawej kostki-do wczoraj były delikatnie, ale widocznie opuchnięte i ścięgnem Achillesa-jakieś pieczenie. Od tej zeszłej niedzieli byłem trzy razy po godzinie na nartorolkach, ale na rolki się nie odważyłem. Trochę się boję, bo podobne sensacje odczuwałem cztery lata temu na rolkach terenowych Skike V8 Lift (choć używanych w 80 procentach na asfalcie) ale w dużo większym natężeniu. Boje się, żeby to nie było od kroku łyżwowego (rolkowego), bo wtedy... Zobaczymy.

40 + na rolkach 25 Lut 2019 18:02 #74237

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Nie wolno zostawiać bolącego achillesa. Strasznie szybko lubi się zapaskudzić, bo tam jest takie miejsce, z praktycznie zerowym metabolizmem i u białej rasy to zawsze w tym samym miejscu strzela.
Co robić?
1. Rozciąganie płaszczkowatego i achillesa oraz brzuchatego i dwójek.
2. Rolowanie achillesa, płaszczkowatego i brzuchatego.
3. Rozmasowanie bolącego punktu, jeśli taki jest.

Wersja minimum. Optimum to fizjo.
Powtarzać codziennie do ustąpienia objawów.
Nie należy odstawiać ruchu, bo to zadziała odwrotnie. Należy odstawić wyczyn i duże obciążenia.

40 + na rolkach 07 Kwi 2019 01:34 #75057

• damch
  • damch's Avatar
  • Platinum Boarder
Hej. Nie miałem zupełnie czasu na forum :whistle:
Od czasu do czasu coś poczytałem. Wybaczcie.
Wreszcie udało mi się uformować lewego buta. Poszedłem po bandzie. Wyciągnąłem sznurówkę i odkręciłem pasek 45 stopni. Do piekarnika na miękkiego ;) Założyłem na nogę i zamiast sznurówki użyłem trytytek. Szybko , miło i przyjemnie. Na to bandaż elastyczny i znów w odstępach 1 cm dłuższe i szersze trytytki. Efekt "po" to taki, że but trzyma genialnie, ale nie wolno przesadzać z dociąganiem trytytek służących za sznurówki. Pomimo naklejenia na kostkę podkładek filcowych na pierwszym treningu zaczęło gnieść w kostkę i na wierzchu stopy tuż przed kostką. Masakra.
Skorzystałem z zakupionej wcześniej najtańszej opalarki 2-biegowej i zagrzałem buta punktowo jeszcze raz. Podkładki filcowe na kostkę i wierzch stopy gdzie cisnęło i dowiązanie mocno sznurówką. Efekt super.
6 kwietnia był półmaraton w Stolnie (4 i ponoć ostatnia edycja ze względu na brak sponsorów :angry: ). Słoneczko i zacna temperatura, ale ten wiatr to była masakra lub nawet "rzeź niewiniątek". Sam po pierwszym okrążeniu miałem myśli aby dać spokój bo nie wydolę. Do tego od startu licząc 2 zakręt 90 stopni z górki i z wiatrem i T-stop na niewiele się zdawał. Ile tam było wywrotek to głowa mała :( Sam oczami wyobraźni za pierwszym razem chwytałem się beli słomy ustawionej na brzegu zakrętu dla bezpieczeństwa. Ktoś słabo to wymierzył bp pomimo ustawienia 3 sztuk, rolkarze i tak lądowali z 3 m za belami słomy :dry:
Pomimo złych warunków wietrznych udało się poprawić czas o ponad 3 min. z czego jestem mega zadowolony. But już nie ciśnie i było super wygodnie, więc podwójny powód do zadowolenia. Oczywiście nie pojechałem w ciemno tylko na czwartkowym treningu przetestowałem buta.
A jedzenie po wszystkim pycha. Szkoda, że to ostatnia edycja :( :( :(

40 + na rolkach 07 Kwi 2019 09:30 #75060

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
damch napisał:
6 kwietnia był półmaraton w Stolnie (4 i ponoć ostatnia edycja ze względu na brak sponsorów :angry: ).

Ehhhh... Aż mi brak słów :(. Szkoda zawodów. Szkoda że nas choróbska dopadły i nie mogliśmy pojechać :(. Ostatnia edycja raczej definitywnie skoro to nawet na wstążkach napisali :(...