Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 74 gości oraz 3 użytkowników.

• Tomcat
  • Joannap
  • Pieta
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zawody rolkowe 2020

Zawody rolkowe 2020 16 Sty 2020 18:44 #78969

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
82494067_763901070761658_7352507136238157824_n.jpg
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zawody rolkowe 2020 16 Sty 2020 20:52 #78975

Sebu napisał:
...Jeśli prace budowlane, związane z remontem alejki przy Rudawie zostaną zakończone przed 25 kwietnia, to trasa będzie miała swój standardowy przebieg - po alejkach wokół Błoń. ..

Rozpoczęli już te prace ?
Obok mnie na DDR położyli asfalt na istniejącej kostce. Dł. ponad 600m i szer. ok. 1.8m (tak na oko). Trwało to ok. tyg.

Zawody rolkowe 2020 20 Sty 2020 20:19 #79030

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Le Mans w 2021? :)

Zawody rolkowe 2020 20 Sty 2020 20:59 #79033

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Andreee napisał:
Le Mans w 2021? :)

Pracujemy, pracujemy. ;)

Z takimi zobowiązaniami łączy się to, że o ile pomysł zawsze wydaje się za*bisty jak jest rok, półtora do eventu, to wraz z przybliżaniem się poziom za*bistości dramatycznie maleje...
Na ten moment WIEM, że nie jestem gotowy na taką imprezę. Może w trakcie tego sezonu coś się zmieni...

Zawody rolkowe 2020 21 Sty 2020 07:50 #79039

Le Mans w 2021?
Ja tam jestem od zawsze gotowy, przynajmniej mentalnie :) to moze byc super przygoda i jestem za. Waga tego celu na naszej liscie nieco spadla jednak ciagle jest zalozony. Trudnosci nr 1 - koszty. Z innej - 1,5 roku to czas, w ktorym spokojnie mozna wszystko ogarnac. Wlacznie z kasą czy przygotowaniami sportowymi z "niskiego pulapu", np nasze przygotowania do ultra - dalem rade po 9 miesiacach przygotowan zaczynajac z poziomu gdzie W OGOLE nie biegalem. Czyli grunt to dobry plan :)
Ostatnio zmieniany: 21 Sty 2020 07:52 przez Szyszkownik.

Zawody rolkowe 2020 21 Sty 2020 13:52 #79047

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Coś wymyślimy w przyszłości. Powinno się udać. Teraz muszę złapać dobra formę :) więcej cardio zacząć robić.
Na dzień dzisiejszy to maraton bym jechał że 2 godziny :)
Tak sobie myślę, a gdyby ten sezon przejechać na tym samym układzie co poprzedni? Miałbym porównanie np do Katowic. 2 starty na tym samym i obserwacja progresu albo regresu.
Przyznam że na krótkie dystanse jak te 2 w Skawinie, to się to super sprawdza. Mam lepsze przyspieszenie od reszty i zgrabniej przepycham się w tłumie. Na prostej tracę, ale później nadrabiam. A ostatnio pociąg mnie przecież dogonić nie potrafił haha... chciałbym znów im tak uciekać w tym roku :) ciekawe co sobie wtedy myśleli :) to mi sprawiło więcej radości i satysfakcji niż wszystko inne.
A Katowice to skurcze, które mnie załatwily już po 30km. Chęci były ale nie było możliwości, bo bałem się skurczu, który mnie zwyczajnie zastopuje i zakończę jazdę.
Dlatego teraz mocniej ćwiczę mięśnie nóg, żeby im dać wycisk.

Zawody rolkowe 2020 21 Sty 2020 14:43 #79050

2 starty na tym samym i obserwacja progresu albo regresu.
mala szansa ze waruki beda takie szame, bardzo trudno porownac wyniki w tej dyscyplinie...
bo bałem się skurczu, który mnie zwyczajnie zastopuje i zakończę jazdę.
Musztarda :) Łapie skurcz - zjadasz pol lyzeczki i puszcza :) Jak reka odjal. Na spobie nie probowalem bo za zycia skurcz mialem moze 1-2x, za to bylem swiadkiem na spartanie ultra - spotkalem znajomego, ktory juz siedzial na boku trasy. Łyknal musztardy i polecial jak nowy :) Za jakis czas go zlapalo znowu, powtorzyl procedure i tak do mety :)

Zawody rolkowe 2020 21 Sty 2020 15:35 #79052

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
pSzyszkownik napisał:
bo bałem się skurczu, który mnie zwyczajnie zastopuje i zakończę jazdę.
Musztarda :) Łapie skurcz - zjadasz pol lyzeczki i puszcza :) Jak reka odjal. Na spobie nie probowalem bo za zycia skurcz mialem moze 1-2x, za to bylem swiadkiem na spartanie ultra - spotkalem znajomego, ktory juz siedzial na boku trasy. Łyknal musztardy i polecial jak nowy :) Za jakis czas go zlapalo znowu, powtorzyl procedure i tak do mety :)

Tu piszą, że nie działa, ale warto mieć ze sobą wodę z ogórków.

Co prawda nie dokopałęm się do żadnej publikacji (bo aż tak mnie temat nie interesuje), ale jest podane nazwisko jakiegoś profesora, więc można i pogrzebać... Chyba, że i naukowiec wyssany z palca - takżę podaję jako ciekawostkę, a nie jako coś w co wierzę/stosuję.

jacekbedkowski.pl/Skurcze

Zawody rolkowe 2020 21 Sty 2020 15:58 #79053

Widzialem skuteczne dzialanie w praktyce na kilku osobach wiec teoria i jakis "profesor" mnie malo interesuja ;)

Skurcz przy musztardzie ustepowal NATYCHMIAST. Efekt dzialania kapsaicyny. Jest to usuniecie SKUTKU, a nie przyczyny skurczu, swego rodzaju odwrocenie uwagi organizmu od tego miejsca.

Co do tabletek solnych - rzeczywiscie mit. Wody z ogorkow nie znalem, ani zeby ktos gdziekolwiek mowil o tym patencie.
Ostatnio zmieniany: 21 Sty 2020 16:06 przez Szyszkownik.

Zawody rolkowe 2020 21 Sty 2020 16:11 #79054

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Nie musiałem stosować, bo generalnie problemów ze skurczami podczas biegu nie miewałem, ale widziałem skuteczność.
Chodzi o kapsaicynę, więc łagodna musztarda może nie zadziałać i nawet nie trzeba tego łykać, wystarczy wziąć do ust.
A ponieważ ta kapsaicyna to jakieś czary są, tak uważam, to może być, ze nie zadziała na każdego w ten sam sposób.
Ale mieć ze sobą jedną saszetkę pikantnej musztardy na pewno nie zaszkodzi. A może pomoże.

Zawody rolkowe 2020 25 Sty 2020 14:27 #79122

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Półmaraton w Koronowie

sport-time.com.pl/competitions/view?id=3...9swhkY6OxHixVbV1dcpQ

Jestem dziwne pewny, że w zeszłym roku to były zawody tylko dla dzieciaków. Teraz można pyknąć półmaraton. Większość z Was będzie miała kolizję bo zawody 26.04.2020, ale może jakaś zbłąkana dusza się na Kujawach znajdzie.

Zawody rolkowe 2020 03 Lut 2020 21:51 #79181

• Sebu
  • Sebu's Avatar
  • Gold Boarder
Ruszyły zapisy na Gostynin (fitness, półmaraton, maraton):
b4sportonline.pl/Rolki_Gostynin/
Powyższy link otrzymałem od UKS Zwoleń-Team.

Co ciekawe, a w zasadzie nieco dziwne, że w sieci zapisy prowadzi jeszcze inna strona: elektronicznezapisy.pl/event/4632/strona.html

Zawody rolkowe 2020 03 Lut 2020 22:56 #79184

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder

Zawody rolkowe 2020 04 Lut 2020 09:54 #79190

• Sebu
  • Sebu's Avatar
  • Gold Boarder
qbajak napisał:
I oczywiście, tradycyjnie już, bez Cracovia Maraton na Rolkach... :(

Zawody rolkowe 2020 04 Lut 2020 11:06 #79191

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Sebu napisał:
qbajak napisał:
I oczywiście, tradycyjnie już, bez Cracovia Maraton na Rolkach... :(

Mam dziwne wrażenie, że zawody oznaczone jako lokalne na tej liście to zawody, które posiadają patronat PZSW. I tu może warto by było zwrócić PZSW uwagę, żeby to jawnie napisali - od lat mam to samo zastrzeżenie - taka lista powoduje wrażenie, że nic innego się nie dzieje. Gdyby jawnie dodali, że tam są "nasze imprezy" z mojej strony nie byłoby żadnego problemu.

Zawody rolkowe 2020 10 Lut 2020 14:33 #79292

Cracovia Maraton na Rolkach
Kraków, 25 kwietnia 2020

Zapisy:
zapisy.zis.krakow.pl/event/74

Zawody rolkowe 2020 13 Lut 2020 16:40 #79384

Ważna informacja dot. IX Biegu Skawińskiego na Rolkach:

„Drodzy biegaczki i biegacze!!!

W związku z wyznaczeniem daty wyborów prezydenckich na dzień 10 maja 2020 roku organizatorzy XVIII Biegu Skawińskiego oraz IX Biegu Skawińskiego na Rolkach zmuszeni zostali do zmiany terminu w/w imprez na dzień 17 maja 2020r (godziny bez zmian). Bardzo przepraszamy już zapisanych uczestników ale niestety nie otrzymalibyśmy ze strony władz Miasta i Gminy Skawina stosownych zgód i zezwoleń. Zdaniem odpowiednich organów wyborczych zamknięcie drogi Skawina – Radziszów na czas trwania biegów tj. około 2 1/2 godziny mogłoby stać się przyczyną do ewentualnych protestów wyborczych. Jest to sytuacja wyjątkowa, jeszcze raz bardzo przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Serdecznie zapraszamy do udziału imprezie, w wyjątkowych sytuacjach w terminie 7 dni tj. do 21 lutego będziemy zwracać opłatę startowa, kontakt uksjedynka_skawina(ad)op.pl”.
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2020 16:47 przez MaksMichalczak.

Zawody rolkowe 2020 13 Lut 2020 16:45 #79385

na dzień 17 maja 2020r
O, dzien po Mazurach. To rekreacyjnie bedzie :silly: :side: :whistle:

Zawody rolkowe 2020 13 Lut 2020 16:48 #79386

Tak.

A ma ktoś przecieki dot. Weekendu Naftowego Gorlice? Teoretycznie te zawody mogą wypaść właśnie 16/17 lub 23/24 maja.

Zawody rolkowe 2020 13 Lut 2020 17:17 #79387

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Do Skawiny zawsze jestem chętny i z przyjemnością zawitam, jeśli będę miał taką możliwość.
Na Mazury i północ nie wybieram się w tym roku z rolkami, więc mi z niczym nie koliduje. Raczej południe Polski mnie będzie w 2020 interesować,
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2020 17:18 przez Andreee.