Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 96 gości oraz 1 użytkownik.

• Slokey
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: stozki do slalomu:)wiem gdzie kupic tanio

stozki do slalomu:)wiem gdzie kupic tanio 09 Lis 2007 17:50 #10850

• madiza
  • madiza's Avatar
  • Junior Boarder
słuchajcie polecam wam stozki właściwie to kubki plastikowe wys.13cm gr.5 cm mozna kupic na allegro w dziale DOM I OGRÓD - KUBKI str.17 1 kpl.-4kubki-2 zł ale jest promocja 5 pkl czyli 24 kubki -tylko 8 zł.
polecam -kolorowe i wytrzymałe
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:stozki do slalomu:)wiem gdzie kupic tanio 09 Lis 2007 18:02 #10851

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
Ależeś zagadkę zadała. Można było prosćiej - dać linka :).

Pewnie chodzi o te: www.allegro.pl/item267300506_zestaw_4_ku...ych_mix_kolorow.html

Muszę porównać z IKEA-owskimi, bo te z allegro wyglądają na trochę za wysokie...

O:stozki do slalomu:)wiem gdzie kupic tanio 09 Lis 2007 18:13 #10854

• madiza
  • madiza's Avatar
  • Junior Boarder
dla mnie sa oki ale dla kazdego cos innego i oki rozumiem:)

O:stozki do slalomu:)wiem gdzie kupic tanio 09 Lis 2007 18:14 #10855

• madiza
  • madiza's Avatar
  • Junior Boarder
owszem mozna było:) ale ja lubie pisac

O:stozki do slalomu:)wiem gdzie kupic tanio 09 Lis 2007 18:20 #10856

• madiza
  • madiza's Avatar
  • Junior Boarder
te z Ikei sa mniejsze faktycznie- 10cm wys.

O:stozki do slalomu:)wiem gdzie kupic tanio 09 Lis 2007 18:25 #10857

• Agent L
  • Agent L's Avatar
  • Platinum Boarder
hmm, no fakrycznie, 1,75 zł za 4 sztuki kupując "nasz komplet" 20 szt (5 kpl) = 8.75.
Ale można się pokusić o kupno od razu 80 szt by mieć zestaw w jednym kolorze : D
W sumie najlepiej to ustawić się w parę osób i kupić razem : )

Choć nie wiem czy one są naprawdę lepsze od ikeowskich; są wyższe, choć już te z ikei są większe niż pro-słupki slalomowe.

O:stozki do slalomu:)wiem gdzie kupic tanio 09 Lis 2007 18:36 #10858

• madiza
  • madiza's Avatar
  • Junior Boarder
no własnie:)można przyszaleć:)

O:stozki do slalomu:)wiem gdzie kupic tanio 09 Lis 2007 18:37 #10859

• madiza
  • madiza's Avatar
  • Junior Boarder
w kazym razie polecam !sa faktycznie wytrzymałe

O:stozki do slalomu:)wiem gdzie kupic tanio 09 Lis 2007 19:25 #10866

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
IKEAowskie są osiem na osiem. (nie kłócąc sie o milimetry). Nie mam teraz czasu szukać info, ile powinny mierzyć kubki regulaminowe, ale powtórzę za Agentem, że napewno są mniejsze od IKEAowskich.

Kubki z allegro mają 13 cm wysokości - są więc dość wysokie. Do treningów na pewno starczą. Pewnie jak człowiek jeżdzi dłużej, to umie powiedzieć w czym różnica. Ja wiem tylko, że mniejsze łatwiej omijać :).
A te (z allegro) może być łatwiej przewrócić, bo są troche za wysokie. Detale...

Madzia, a jak z grubośćią kubków z allegro, ile mm ma ten plastik? Jesteś w stanie na nim stanąć w rolkach? Kubki IKEA wytrzymują takie obciążenie (gdy jest statyczne). Próbowałaś upadać na nie np. tyłkiem/biodrem?

p.s/Co prawda, nie jestem adminem, ale chciałbym Ci zwrócić uwagę: Madzia, gdy masz wielowątkową odpowiedż, postaraj się pisać wszystko w jednym poście (masz zawsze funkcje "Edytuj"). To ułatwi nam czytanie.

O:stozki do slalomu:)wiem gdzie kupic tanio 09 Lis 2007 21:20 #10871

• bj43
  • bj43's Avatar
  • Platinum Boarder
Nie mam wprawdzie pojęcia o slalomie na rolkach, ale wiem co nieco o "zaliczaniu gleby", o co chyba nie jest tak trudno podczas ćwiczeń z kubkami. Bierzcie więc też pod uwagę to, czy kubki są bezpieczne. Podczas upadku na kubek, kubek powinien się rozpłaszczyć, a nie wbić w nasze żebra. Uważam, że kubki grubościenne tego warunku nie spełniają.

O:stozki do slalomu:)wiem gdzie kupic tanio 09 Lis 2007 21:26 #10872

• madiza
  • madiza's Avatar
  • Junior Boarder
no tak ale taki "rozpłaszczony" kubek nie nadaje sie do niczego nawet jak go skleisz tasma to i tak kicha te z Allegro sa wytrzymałe mój pies nie dał sobie z nimi rady :) ja tez kilka razy przydzwoniłam i jest oki
poza tym wiesz sport jaki by nie był wymaga poswieceń

O:stozki do slalomu:)wiem gdzie kupic tanio 09 Lis 2007 22:09 #10874

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
bj43 napisał:
Podczas upadku na kubek, kubek powinien się rozpłaszczyć, a nie wbić w nasze żebra. Uważam, że kubki grubościenne tego warunku nie spełniają.
No zgadzam się. Ale: Papierowe są nie trwałe, kubki jednorazowe do napojów wyglądają brzydko po zniszczeniu. Mniemam, że gdzieś na świecie, ktoś wymyślił kubki pro w kształcie żółtych stożków, wykonanych z gumy (bądż czegoś elastycznego, ale zachowującego formę stożka). Takie byłyby idealne.

Jakby nie było: Upadając i tak spadasz, więc obrażenia są wkalkulowane. Owszem, niektóre niefortunne wypadki i nabicia się na kubek są bolesne.

Ostatnio spadłem na żółty kubek, tak siadłem na nim, nogi do góry, tyłek w dół. kubek pękł, ale się nie rozwalił. Mnie nic nie było. Nie chcę natomiast myśleć, jak będzie boleć, gdy się nabiję np. lędzwiami, plecami na kubek :)

O:stozki do slalomu:)wiem gdzie kupic tanio 09 Lis 2007 22:13 #10875

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
bj43 napisał:
Podczas upadku na kubek, kubek powinien się rozpłaszczyć, a nie wbić w nasze żebra. Uważam, że kubki grubościenne tego warunku nie spełniają.
Ale w żebra? O maj gad!

O:stozki do slalomu:)wiem gdzie kupic tanio 10 Lis 2007 10:20 #10885

• bj43
  • bj43's Avatar
  • Platinum Boarder
Jeśli ktoś woli, to zamiast w żebra można też nosem trafić w kubek, sprawa upodobań i szczęścia lub pecha (niepotrzebne skreślić).
Miko ma rację, kubki z gumy byłyby najlepsze - są elastyczne, nie do zdarcia i ciężkie - byle wietrzyk ich nie przestawi.

O:stozki do slalomu:)wiem gdzie kupic tanio 10 Lis 2007 10:52 #10890

• Agent L
  • Agent L's Avatar
  • Platinum Boarder
Właśnie, wiatr jest największym problemem eliminujacym np kubki jednorazowe.
Guma nie jest aż tak dobrym pomysłem jakby się zdawało - kto jeździł na połówkach piłeczek tenisowych ten wie że po najechaniu guma (w przeciwieństwie do twardego kubka który odskakuje) daje natychmiastowe zatrzymanie rolki w miejscu. Tak więc może bezpieczniej upadać na gumowe, ale jeżdząc na gumowych leżysz za każdym razem gdy kółka dotkną pachołka.

O:stozki do slalomu:)wiem gdzie kupic tanio 10 Lis 2007 11:17 #10892

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
W poszukiwaniu idealnych stożków :). Zatem proponuje, aby idealne miały podstawę z twardego, ślizgającego się plastiku, a cały stożek z gumy, który będzie się zapadał , gdy będziemy na niego upadać ;)

O:stozki do slalomu:)wiem gdzie kupic tanio 10 Lis 2007 11:18 #10893

• bj43
  • bj43's Avatar
  • Platinum Boarder
Szymon też ma rację. Wynika z tej wymiany poglądów, że złotym środkiem są jednak kubeczki jednorazowe. Są bezpieczne, odskakują po najechaniu kółkiem i są tanie. Jak się taki zniszczy, to bierze się następny za parę groszy.
Jedynym minusem jest to, że nie można ich stosować przy wietrznej pogodzie.

O:stozki do slalomu:)wiem gdzie kupic tanio 10 Lis 2007 12:20 #10898

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
Być może, Bolek, być może. Jeżdziłem krótko na podobnych kubkach jak te w których podawali picie na 8.PM. Sa fajne małe, odbijają się od rolki, łatwo się gniotą, zdarza się je przejechać, co może prowadzić do potknięcia. przy regularnej jeździe będzie ich często ubywać. Największe doświadczenei z papierowymi kubkami ma u nas thecrow (vlado?).

Mimo wszystko nie rezygnuję narazie z IKEA - z powodu trwałości. Na żebro/szczęke nie upadłem jeszcze. Wylądowałem jedynie biodrem na kubku, bardzo bolało, owszem. Ale nie bardziej jak typowa gleba przy slajdach na biodro :). Dlatego dla mnie bez różnicy. No o ikeowskie kubki nie można się potknąć. :)

Są też inne zalety kubków IKEA - kolor! Jeśli jednorazowe, to pewnie przezroczyste, jeśli papierowe to pewnie białe. Widoczność kubków IKEA jest większa, szzczególnie wieczorem.

O:stozki do slalomu:)wiem gdzie kupic tanio 11 Lis 2007 19:48 #10916

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
bj43 napisał:
Wynika z tej wymiany poglądów, że złotym środkiem są jednak kubeczki jednorazowe. Są bezpieczne, odskakują po najechaniu kółkiem i są tanie.

Dziś jeżdziłem na papierowych kubkach, jak ktoś musi, to niech używa, ale nie polecam. Już po pięciu minutach wjechałem na kubek, zgniotłem go, kubek jakoś dostał się miedzy kółka, zablokował je i ... potknąłęm się. Czyli jednak kubki papierowe nie zawsze odskakuja. Przeważnie odskakują.

Problem jest jeszcze jeden: Kubek IKEAowski można nawet nogą ustawić na swoim miejscu, papierowego się nie da. Od razu się przewraca.

O:stozki do slalomu:)wiem gdzie kupic tanio 11 Lis 2007 19:52 #10918

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
Dodam jeszcze, że można też rozpatrzyć kubki universkate'a. Nie są tanie. Jakieś 75 zeta za 20 sztuk, ale mają swoje konkretne zalety. (np. zajmują mnie j miejsca po spryzmowaniu, są mniejsze i zgrabniejsze. Pozatym można się zdecydować na jeden kolor, zamiast tęczy)
  • Strona:
  • 1
  • 2