Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 53 gości oraz 1 użytkownik.

• Slokey
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Co powinny miec rolki do slalomu:)

Co powinny miec rolki do slalomu:) 09 Kwi 2008 16:51 #13839

• Thorial
  • Thorial's Avatar
  • Junior Boarder
Witam
Mam pytanie jak mniej więcej powinny wyglądać dobre rolki do slalomu chodzi mi o to jakie powinny mięć łożyska,kolka itp ;D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Co powinny miec rolki do slalomu:) 09 Kwi 2008 18:15 #13845

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
Wklejam ci fragment artykuły, który (chyba) niedługo pojawi się i tu na stronie:

I uzupełnienie do niego:
Co do łożysk: to raczej nieistotne.
Co do kółek to już zupełnie inna bajka - i są one bardzo istotne: Stosuje się rozmiar od 72 do 80mm. Profil eliptyczny, twardość około 83A.

Dobra koła do slalom robi np. GYRO (model slalom), albo Hyper 250, ale zaczynać można na wszystkim, byle nie na ogryzkach...
Sprzęt:
Jestem zwolennikiem teorii (i praktyki nawet, bo kilka miesięcy jeździłem na rolkach \"streetowych\"), że zaczynać można praktycznie na każdym sprzęcie, no może z wyjątkiem rolek wyścigowych (długa płoza, wielkie koła=100mm). Po kilku miesiącach będziesz wiedział, czy chcesz iść dalej w slalom i będziesz znał ograniczenia użytkowanego sprzętu - wtedy rozważysz zakup wyspecjalizowanej rolki. Na początku jednak pozostań przy swojej, podstawowe figury slalomu stylowego - wbrew wielu fałszywym obiegowym opiniom laików - są w 100% wykonalnych na przeciętnych rolkach. Odkręć jedynie hamulec.

Rolka slalomowa to rzadkość na sklepowych półkach. Pisząc te słowa, czyli w marcu 2008, najpopularniejsze są takie modele jak: SEBA High, SEBA FR (www.universkate.com, janarolki.pl), Rollerblade Twister II Pro (Decathlon, www.zicoracing.com), Powerslide Maven (www.powerslide.pl, www.lazyrolling.com, zicoracing.com i inne sklepy internetowe). Jak sam widzisz, wiele tego nie ma. Większośc do nabycia przez sieć. Ostatecznie można spróbować slalomować na rolkach przeznaczonych do hokeja, na jeden sezon wystarczą.

Czym charakteryzuje się rolka do slalomu? Dobrą rolkę do slalomu powinna wykazywać się dobrą reaktywnością (odpowiadać bezzwłocznie na impulsy), świetną zwrotnościa, wytrzymałością i wygodą. Rolki slalomowe mają szynę około 250mm i krótszą. Szyna to ten kawałek aluminium pod butem (czasem szyna kompozytowa, w gorszych rolkach plastikowa). Długość szyny mierzymy od środka mocowania pierwszego koła do centralnego punktu mocowania ostatniego koła. Długość szyny jest jednym z czynników, które gwarantują zwrotność rolki. Drugim czynnikiem zwiększającym zwrotność rolki jest specyficzna konfiguracja kół. Nazywamy to ustawieniem w banana. Jak nazwa wskazuje banan to ustawienie, które powinno przypominać wygląd płozy hokejowej. Dwa środkowe koła są nieco większe (zwykle o 4mm) od dwóch skrajnych. Na tej stronie, opisującej wyczerpująco różne manipulacje przy ustawieniu kół możecie zobaczyć to na własne oczy, banan nazywa się tam full rocker. Oprócz zwrotności but musi być bardzo wygodny, bo przyjdzie nam spędzić w niej wieeele godzin. Wytrzymałość to wytrzymałość, co tu dużo tłumaczyć, co nam po tanim sprzęcie, który rozpadnie się po miesiącu, dwóch? Mowa tu i o kiepskich, tanich kołach, jak i również o całej rolce.

Reasumując na temat sprzętu:
Zacznij na tym co masz, zdemontuj hamulec bo się o niego potkniesz krzyżując nogi. Ustaw koła w tzw. banana, czyli zamontuj koła o mniejszej średnicy (o 4mm) na pierwszej i ostatniej pozycji. Schematycznie można to przedstawić w ten sposób o-O-O-o. Wyczerpujące informację na temat ustawień kół znajdziesz w powyższym akapicie jak i również na tej stronie. Jeśli Cię stać kup rolki przeznaczone do slalomu (podaję wyżej jakie np.).

O:Co powinny miec rolki do slalomu:) 09 Kwi 2008 21:32 #13859

• Thorial
  • Thorial's Avatar
  • Junior Boarder
Widze ze znasz sie na rzeczy :P wiec mam jeszcze jedno pytanie:P ile mniejwiecej mogą kosztować te rolki co wyżej wymieniłeś;)?

Edit. Zna ktoś może chaslo na powerslide.pl by sciagnac katalog:)?

O:Co powinny miec rolki do slalomu:) 09 Kwi 2008 21:52 #13866

Newbe here! ^_~
Nowy S±cz/Kraków
\\"I wanna have fun, before I die\\"
gg#5495503

O:Co powinny miec rolki do slalomu:) 09 Kwi 2008 23:27 #13883

• Orken
  • Orken's Avatar
  • Platinum Boarder
Thorial napisał:
Widze ze znasz sie na rzeczy :P wiec mam jeszcze jedno pytanie:P ile mniejwiecej mogą kosztować te rolki co wyżej wymieniłeś;)?

Edit. Zna ktoś może chaslo na powerslide.pl by sciagnac katalog:)?
http://www.zicoracing.com
zobacz tutaj.
licz tak okolo 500-700 zl na jakis porzadny sprzet, oczywiscie mozna cos taniej znalezc :)

O:Co powinny miec rolki do slalomu:) 10 Kwi 2008 14:55 #13897

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
SEBA High 2008 to chyba rowny tysiak.
SEBA FR - to okolo 800 stowek
Seba Low? (Kaśka kupowała, to powie)

Twister II pro 2008 - prawie 900 stowek.
Powerslide II CELL naleza do tych tanszych 400-500 i nie nadają się na dłuższą metę do slalomu. :)
Hokejówki to wydatek 500-600 zeta.

Sa jeszcze nowe modele powerslide - ale nie znam ceny. Patrz na powerslide.pl, lazyrolling.com i u Zica (zicoracing.com)

Ciekawa opcja wydaje sie powerslide maven -> nie bedzie modelu na 2008 rok, wiec moze zalapiesz sie na wyprzedaz modelu z 2007 -> patrz na lazyrolling.com, a moze i zico cos bedzie mial.

Katalog Powerslide był tutaj linkowany w zimie (na początku 2008). Jeśli tu nie znajdziesz linka, to znajdziesz na www.rolkarz.com (tam jest mniej postów)

O:Co powinny miec rolki do slalomu:) 10 Kwi 2008 15:12 #13901

• boolz
  • boolz's Avatar
  • Expert Boarder
miko napisał:
Seba Low? (Kaśka kupowała, to powie)

Kaśka kupowały Seba FR2.
Twister II pro 2008 - prawie 900 stowek.

to jest taka rolka ;) powinna być III

ps chyba wychodzę na czepiacza.

O:Co powinny miec rolki do slalomu:) 10 Kwi 2008 20:36 #13912

• Thorial
  • Thorial's Avatar
  • Junior Boarder
Co to Powerslide II CELL czemu nie nadają sie na dłuższa meta;D? szybko sie niszczą?:)
PS.czy takie by sie nadawaly?
zicoracing.com/index.php?products=product&prod_id=94

O:Co powinny miec rolki do slalomu:) 10 Kwi 2008 23:16 #13932

• krip
  • krip's Avatar
Thorial napisal:
Co to Powerslide II CELL czemu nie nadają sie na dłuższa meta;D? szybko sie niszczą?
PS.czy takie by sie nadawaly?
zicoracing.com/index.php?products=product&prod_id=94

Powerslide Vintage, jak rowniez Powerslide II CELL - przeznaczone sa bardziej do freeridu.

Powerslide Vintage, to w sumie takie customy. But od USD Realm (do jazdy agresywnej) i ploza freeridowa/freeskatowa 255 z kolkami 84 mm. Wiec do slalomu sie nie nadaje.

Typowe do slalomu, te te ktore wymieniali powyzej.
Moze jeszcze dorzuce 2 modele:
- Roces ASP (749 zl)
http://frontside.pl/rocesasp-p-159.html?osCsid=1f9744917118ac1c79c5bc287abee4a7
- oraz alternatywa jesli brak funduszy, czyli Rolki Tempish Serpentin
http://www.botas.pl/sklep/191_724_Rolki_Tempish_Serpentin_40-46
i wersja na 2008 rok:
http://swat.cz/maloobchod/inline-hts-urban.php

O:Co powinny miec rolki do slalomu:) 11 Kwi 2008 07:12 #13937

• Thorial
  • Thorial's Avatar
  • Junior Boarder
żeby nie zakładać nowego tematu napisze tutaj:)
Czy w krk są jakieś sklepy rolkarskie z fachowa obsługa która zna sie na rzeczy?:)
www.botas.pl/sklep/191_1368_Powerslide_Cell_II_FS
takie sie nadają:D?

O:Co powinny miec rolki do slalomu:) 11 Kwi 2008 15:00 #13950

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
Thorial napisał:
żeby nie zakładać nowego tematu napisze tutaj:)
Czy w krk są jakieś sklepy rolkarskie z fachowa obsługa która zna sie na rzeczy?:)
www.botas.pl/sklep/191_1368_Powerslide_Cell_II_FS
takie sie nadają:D?

W Krakowie nie.
poprzez janarolki.pl możesz kupić SEBY do slalomu i to będzie dobry wybór.

Pisał już krip, że PS Celle II są raczej do freerajdu. Ja tam wogóle twierdzę, że PS Celle są chybotliwe, miękkie i są raczej mówiąć uniwersalne. Na dodatek mają duże koła. Arnold wczoraj mi np. zeznawał, że słabo trzymają stopę. Na początek, czytaj jeden sezon slalomu, napewno Ci stykną, ale docelowo to nie jest dobry wybór. Mnóstwo ludzi tak zaczynało (od PS CELL II). Ja jeździłem nawet na bucie sprzed dziesięciu lat (agressiv/street) i płozie 265 mm i dawałem radę. Pozatym cztery stówy to sporo za ten sprzęt (za PS CELL II). Lepiej weż (jak się upierasz) Celle 2007. Za drugie tyle masz już SEBY FR (800stowek) - porządne i jednoznacznie chwalone.

Jesli chcesz stanąć cenowo w pół drogi to rozglądnij się za Powerslide Maven, te rolki wg. opinii wielu dobrze się sprawdzają w slalomie a ja słyszałem o dystrybutora, że jest szansa na obniżkę. Normalna cena tej rolki to sześć stówek. Spróbuj skontakować się z powerslide.pl, bo lazyrolling.com coś zmieniło oblicze.

BTW: Chętnie bym się dowiedział sam czegoś więcej o tych czeskich freeskateowych botasach swat.cz/maloobchod/inline-hts-urban.php
Jakieś opinie?

O:Co powinny miec rolki do slalomu:) 11 Kwi 2008 17:17 #13953

• Thorial
  • Thorial's Avatar
  • Junior Boarder
www.skrecz.pl/index.php?cPath=61_87 tutaj widzę jakiej ladne rolki :D i sklep na terenie krakowa tak na oko wydaja sie dobre to slalomu co o tym sadzisz miko:D?xD
Jak patrzyłem na kilka stron związanych z sprzedażą rolek nie widzialem nigdzie Powerslide Maven :D

O:Co powinny miec rolki do slalomu:) 11 Kwi 2008 17:44 #13957

miko napisał:
Chętnie bym się dowiedział sam czegoś więcej o tych czeskich freeskateowych botasach swat.cz/maloobchod/inline-hts-urban.php
Jakieś opinie?

Miko Landway to koreańska firma. Miałem z tej firmy moje pierwsze 5 kółkowe rolki. Mnie o one jakoś nie przypadły, za wąski but miały, ale mój kumpel dalej w nich śmiga już 3 sezon choć pękła mu płoza ;) Zaś jeśli chodzi o czeskie freestylowe rolki Tempish Serpentin, to jakby tu powiedzieć... są tanie +, połasił się na nie jeden taki ze Śląska (pozdrawiam jak czyta :)), po dwóch miesiącach się mu rozpadły.

A już zdecydowałem www.narolkach.pl/component/option,com_jo...d,13/id,13956/#13956

O:Co powinny miec rolki do slalomu:) 11 Kwi 2008 18:02 #13958

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
Thorial napisał:
www.skrecz.pl/index.php?cPath=61_87 tutaj widzę jakiej ladne rolki :D i sklep na terenie krakowa tak na oko wydaja sie dobre to slalomu co o tym sadzisz miko:D?xD
Tak, ladne są. :lol: Ale to rolki fitnessowe.
Ja bym ich nie brał. Zobacz co napisał Dorysowywany. Sprzedaje Twistery za pół ceny sklepowej.

O:Co powinny miec rolki do slalomu:) 11 Kwi 2008 18:09 #13960

• Thorial
  • Thorial's Avatar
  • Junior Boarder
Niestety za mały rozmiar maja twistery dorysowanego:)

O:Co powinny miec rolki do slalomu:) 11 Kwi 2008 18:59 #13962

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
Z Powerslide Maven może być faktycznie kłopot. Nie będzie ich na 2008 rok. Niedługo będzie dostępna oferta Powerslide.pl, ale powiem Ci z góry, że ceny przekraczają tysiąc złotych (Hardcore C8 i Skali Pro Model - S3).

O:Co powinny miec rolki do slalomu:) 11 Kwi 2008 22:13 #13965

• mrv
  • mrv's Avatar
  • Platinum Boarder
miko napisał:
Z Powerslide Maven może być faktycznie kłopot. Nie będzie ich na 2008 rok. Niedługo będzie dostępna oferta Powerslide.pl, ale powiem Ci z góry, że ceny przekraczają tysiąc złotych (Hardcore C8 i Skali Pro Model - S3).

Albo osłepłem albo te buty są żywcem wzięte z ubiegłorocznych modeli speed (S3 bodajze z modelu sprzed 2,3 lat). Ale to by pasowalo do powerslida narobic elemencikow i poskladac je w czasami absurdalne kombinacje
Z rolek jestem cienki bolek.gg:4212726
hubert(-at-)rolkarz.com
KAWA A ROLKI
W PUSZCZY

O:Co powinny miec rolki do slalomu:) 12 Kwi 2008 00:26 #13972

• Slawek
  • Slawek's Avatar
  • Senior Boarder
mrv napisał:
Ale to by pasowalo do powerslida narobic elemencikow i poskladac je w czasami absurdalne kombinacje

Dlaczego absurdalne ???

Slawek
*janarolki freestyle skating team*

O:Co powinny miec rolki do slalomu:) 06 Lip 2010 22:13 #26198

A co powiecie o rolkach z nowej kolekcji 2010 Powerslide Metro 2010

www.zicoracing.com/Powerslide_Metro_2010-524.html

a i jeszcze jedno mam pytanie czy zicoracing to dobra strona i zaufana bo niedługo chyba będe zamawiał te powerslide i żeby wszystko ładnie i szybko doszło mówią że w 24 godziny dochodzi towar

O:Co powinny miec rolki do slalomu:) 06 Lip 2010 22:22 #26199

• Suwi
  • Suwi's Avatar
  • Platinum Boarder
Po prawej stronie u góry masz takie okienko z napisem "szukaj w forum", polecam wpisanie dwóch haseł, najpierw "metro", pozniej "zicoracing".
  • Strona:
  • 1
  • 2