Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 72 gości oraz 1 użytkownik.

• fasol
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Rolki rekreacyjne w slalomie

O:Rolki rekreacyjne w slalomie 22 Cze 2009 20:22 #20816

• jarek
  • jarek's Avatar
  • Platinum Boarder
m4xon napisał:
Jestem początkujący, więc mógłby mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć czym się różnią rolki do fitnesu od tych do slalomu :) Jak kupowałem to dla mnie wszystko tak samo wyglądąło :D 8 kółek i jazda hehe

Mam wrazenie ze robisz sobie jaja ale niech Ci tam ;)

WSZYSTKIM !!!

Poczawszy od budowy i materialów buta zew -zapiecia ,sznurowanie ,linera ,ksztaltu cuffa lub jego braku patrz Seba KSJ, Szyna!!! material i konstrukcja, sposób mocowania szyny i mozliwosc regulacji,kola- twardosc i profil-przekroj ,łozyska .Chyba nie ma wiecej czesci w rolkach .Pominalem sznurowadla .

Zajzyj tutaj www.s3skalivssebadelux.jpg.pl/ to porównanie Seba high z Skali S3 pro . S3 to mutacja buta C8 od jazdy szybkiej ,zaadaptowana do slalomu.

Tutaj Seba ksj www.universkate.net/sebaskates/?page_id=15
Ostatnio zmieniany: 22 Cze 2009 20:58 przez jarek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Rolki rekreacyjne w slalomie 22 Cze 2009 21:37 #20820

• m4xon
  • m4xon's Avatar
  • Senior Boarder
Dzięki wielkie, byłem świadomy, że się różnią, ale nie tak bardzo. Teraz już rozumiem o co w tym chodzi :)

O:Rolki rekreacyjne w slalomie 23 Cze 2009 16:33 #20835

• karol212
  • karol212's Avatar
  • Fresh Boarder
jarek napisal:
Ciekawy jestem jak dlugo wytrzymasz to potrafi wciagnac jak narkotyk ;)

Szczerze mowiac juz nie wytrzymuje
Ostatnio zmieniany: 23 Cze 2009 16:35 przez karol212.

O:Rolki rekreacyjne w slalomie 23 Cze 2009 19:38 #20841

• nevsh
  • nevsh's Avatar
  • Fresh Boarder
przede wszystkim krótsza szyna;]

O:Rolki rekreacyjne w slalomie 23 Cze 2009 22:17 #20844

• jarek
  • jarek's Avatar
  • Platinum Boarder
nevsh napisał:
przede wszystkim krótsza szyna;]

Trudno mi sie z tym zgodzic ,gdyż sama krótsza szyna owszem doda zwrotnosci ale jak material bedzie byle jaki ,jak but bedzie za miekki to i tak bedzie lipa.Niestety w przypadku rolek slalomowych jedno bez drugiego to marna konstrukcja ,wiec mowienie "przede wszystkim" w przypadku któregokolwiek elementu ,ale solo, mija sie z prawda .

O:Rolki rekreacyjne w slalomie 29 Cze 2009 17:27 #20920

Wracając do twojej wcześniejszej wypowiedzi jarku, chciałbym zapytać czy to rzeczywiście wygląda tak strasznie z jazdą slalomu na rolkach nie przeznaczonych do tego( innych niz seba, twister i celle)?? czy rzeczywiście powodują one jakieś nieodwracalne kontuzje, złamania, etc.?

O:Rolki rekreacyjne w slalomie 29 Cze 2009 21:59 #20927

• jarek
  • jarek's Avatar
  • Platinum Boarder
Prosze nie demonizowac ,na pewno latwiej nabawisz sie kontuzji jezdzac slalom w rolce fitnessowj ,co nie znaczy ze trwale i ze to one powoduja .Mam na wlasnym podworku spory uraz ktory dokonal sie w Seba high i brak urazu w fitnessach jezdzonych od roku .Problem polega na tym do jakich granic jestes w stanie dojsc na miekkiej rolce ktora nie trzyma kostki .Sprobuj sprobowac (maslo maslane ;) ) pojechac ktorykolwiek z prostych piruetow na jednej nodze w rolce fitnessowej ,jesli jestes mistrzem Joga czy czegos w rodzaju kung-fu masz kostki mocne jak stal wtedy zrobisz to nawet w kapciach ,ja probowac nie bede ( w kapciach oczywiscie ).Zreszta po co daleko szukac crazy ale troche pokombinowane jakas tam odmiana ktorej nazwy nie pamietam i w dobrym tempie ,jak mieki fitness ma wytrzymac na dluzsza mete niemal szorowanie zew strona rolki po asfalcie .Wygniesz noge owszem a ile tak wytrzymasz i czy bedziesz w stanie powrocic do pionu i znowu na dol itd itd .
Zaczac mozna ale zeby swiadomie dluzej jezdzic jesli sa mozliwosci finansowe na np twistera to igranie z losem .Spodziewam sie finanse to moze byc problem ale mimo ze sprzet nie jest najwazniejszy to na pewno potrafi ograniczac
Ostatnio zmieniany: 29 Cze 2009 22:00 przez jarek.
  • Strona:
  • 1
  • 2