Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 112 gości oraz 2 użytkowników.

• Patgor
  • joannap
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Podniesienie pięty a jazda na jednym kółku

Podniesienie pięty a jazda na jednym kółku 01 Cze 2010 13:21 #25415

• jedrek
  • jedrek's Avatar
Hej,
pytanie do praktyków - czy łatwiej jeździ się na przednim kółku przy wyższym podniesieniu pięty (na wyższych podkładkach jakie są np. w sebach)? Prościej zapytać niż rozplatać metry sznurówek ;)

pozdro,jedrek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Podniesienie pięty a jazda na jednym kółku 01 Cze 2010 20:27 #25422

• Suwi
  • Suwi's Avatar
  • Platinum Boarder
Bardziej niz pozycja piety, pomoze lekkie cofniecie szyny, ale nie wolno z tym przesadzac, jak jest z pieta to pytanie raczej do uzytkowniko Seb.

Uwagi techniczne:
Najwazniejsze to dobrze sie do tego zabrac, lapki do przodo-gory, lekko przygarbiony i polecam "wspinanie sie", czyli przejscie z jazdy na jednej nodze na jedno kolo.

O:Podniesienie pięty a jazda na jednym kółku 01 Cze 2010 22:36 #25423

• Pedro
  • Pedro's Avatar
  • Gold Boarder
o wlasnie, lepsze "wspinanie" czy z jazdy na obu przednich kolkach (jakims toe-toe snake'm) odrywac jedna noge ? pytam, bo w sumie najwyzsza pora jakies wheelingi ... probowac, a w Sebach latwiej niz w Twisterach
Ostatnio zmieniany: 01 Cze 2010 22:38 przez Pedro.

O:Podniesienie pięty a jazda na jednym kółku 01 Cze 2010 22:43 #25424

• Suwi
  • Suwi's Avatar
  • Platinum Boarder
Tak jak napisalem, jesli chodzi o toe to mi bardziej podchodzi wspinanie. Na heel natomiast jade na dwoch stopach (lewa cala, prawa tylko pieta) i odrywam lewa po zrobieniu prawa 1-2 pierwszych "zakretow". Jest na tym forum jeszcze pare osob ktore moga sie wypowiedziec, wiec poczekaj taz na inne rady :).

O:Podniesienie pięty a jazda na jednym kółku 02 Cze 2010 17:42 #25436

• jarek
  • jarek's Avatar
  • Platinum Boarder
Czy lepiej sie wspinac czy podrywac to indywidualnie potraktowanie tematu nie ma czegoś takiego jak lepsze rozwiazanie .Niektorzy sugeruja rozpoczecie cwiczenia whellingow od lapania równowagi stajac na jednym kólku i łapaniu równowagi w tej pozycji .Kazdy musi sam wybrac co dla niego lepsze i jak cwiczyc .

Wracajac do pierwotnego pytania nie pamietam by ktoś zwracał na to uwagę .Na ustawienie szyny to tak .Kiedyś Miko (pozdrawiam ) badał watek podniesionej pięty ale nie przypominam sobie by pisał coś o wpływie w/w na łatwość wykonywania czy trenowania whelling'u . Np Igor'y nie maja zadnych podkładek a jest łatwiej a to dlatego ze jest sztywniej w rejonie kostki .Moim zdaniem wazniejsze sa sztywność konstrukcji czyli kostka mimo ze ruchoma -ruchy lewo prawo lub obrotowe przy switch'u (night & day ),kolano i dobry przeprost oraz mieśnie które to przeniosą .Podkładki moim zdaniem sa bardzo przydatne jesli ktoś ma za niskie podbicie i luzy w rolce a to tez część sztywności konstrukcji.
Ostatnio zmieniany: 02 Cze 2010 21:34 przez jarek.

O:Podniesienie pięty a jazda na jednym kółku 03 Cze 2010 21:11 #25455

• jedrek
  • jedrek's Avatar
Dzięki za porady, spróbuje cofnąć szynę i się nie potłuc po zmianie geometri zawieszenia ;) Zastanawiam się czy w Sebach bezpieczne jest cofnięcie szyny nie o jeden centralny otwór (jak na zdjęciu poniżej ze środka na całkiem w lewo lub prawo) ale cofnięcie się do jednego z zaznaczonych otworów. Tylko czy przykręcenie jednej śruby nie leżącej w osi podłużnej wytrzyma naprężenia? A może wkręcić dwie śruby (oba zaznaczone kółka) o ile otwory w szynie pozwolą?

O:Podniesienie pięty a jazda na jednym kółku 03 Cze 2010 23:50 #25477

• jarek
  • jarek's Avatar
  • Platinum Boarder
Wytrzyma !!! .Ale nie przesadzaj z tym cofaniem szyny .Ja to zrobiłem na BW 09 i była to głupota .Szybciutko wróciłem do optymalnego ułożenia tak by kosztem przodu nie zyskac tyłu .To nie prowadzi do niczego .Trzeba po prostu znależc swój punkt "G" i tego sie trzymac a póżniej cwiczyć i ćwiczyć i ćw...... i nagle okaze sie ze o k... wyszło i to jest dopiero frajda ,...bezcenna
Ostatnio zmieniany: 03 Cze 2010 23:51 przez jarek.

O:Podniesienie pięty a jazda na jednym kółku 04 Cze 2010 00:08 #25478

• Suwi
  • Suwi's Avatar
  • Platinum Boarder
Jarek, przesuniecie tuz przed zawodami to cos innego niz przesuniecie do treningu, potrenuje troche tak i pozniej jak mu juz bedzie dobrze szlo przesunie spowrotem to srodkowego ustawienia, to pomaga :)

O:Podniesienie pięty a jazda na jednym kółku 04 Cze 2010 00:15 #25479

• jarek
  • jarek's Avatar
  • Platinum Boarder
Problem polega na tym ze nie wiedziaałem ze mi to nie pomaga a przeszkadza a uwidoczniło sie to na zawodach .Wydawało mi sie ze chwyciłem byka za rogi ,ze znalazłem proste rozwiazanie a tu d..a .To nie było to zagrnie na zawody ,bo to dopiero była by głupota z mojej strony .Owszem moze pomogło wyrobic jakis tam odruch ale powinienem był wrócić szybciutko do wyjsciowego położenia.

O:Podniesienie pięty a jazda na jednym kółku 04 Cze 2010 00:22 #25481

• Suwi
  • Suwi's Avatar
  • Platinum Boarder
ja tam wycofalem szyne o 7mm w h evo zeby poprawic wheelinga na przodzie, i tak jezdzilem spory czas nie mogac zrobic za to dobrego wheelinga na tylnym, po czym wrocilem do orginalnego (idealnie srodkowego) ustawienia i trzaskam juz oba wheelingi w miare dobrze, widac to kwestia indywidualna, a pokombinowac troche zawsze mozna, byleby nie przekombinowac.
  • Strona:
  • 1