Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 70 gości oraz 2 użytkowników.

• Sainti
  • Slokey
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Nazwenictwo

Nazwenictwo 05 Lip 2010 15:25 #26119

• Bart599
  • Bart599's Avatar
  • Expert Boarder
Witam

Ciupie sobie na rolach już grubo ponad 13 lat. W ten cały czas by urozmaicić sobie jazdę na rolkach wymyślałem różne kombinacje (tzw prze ze mnie tricki) nawet je nazywałem po swojemu (nie znam nikogo kto by jeździł i znał się na tym więc moja wiedza teoretyczna jest marna. Przypuszczam, że wiele z tego co tu wyczytałem jakieś snaki, crosy i inne znam i sam do tego doszedłem ale nadałem temu inną nazwę ;). Wyrobiłem sobie jak najbardziej równowagę i płynność. Do niedawna nie wiedziałem czym jest ta moja jazda (nazywałem to figurówkom od łyżew ;D). Tak więc nie widząc tematu o tym proszę was o wyjaśnienie mi co czym jest po kolei jak dla początkujących (te wszystkie nazwy i definicję bym skojażył co bardziej pracowici mogą wstawić filmiki). Uważam, że przyda się taki mini słownik dla innych ludzi takich jak ja... żyjących w nieświadomości....
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Nazwenictwo 05 Lip 2010 15:56 #26120

• hoody
  • hoody's Avatar
  • Expert Boarder
www.beatajanik.pl/viewpage.php?page_id=2
Na tej stronce znajdziesz duza liczbe trickow slalomowych, bo zakladam, ze tego typu rzeczy wlasnie tworzyles na rolkach wraz z nazewnictwe, gifami pokazujacymi "z czym to sie je" oraz videosami.
Mam nadzieje, ze pomoze ;)

O:Nazwenictwo 05 Lip 2010 16:00 #26121

• Suwi
  • Suwi's Avatar
  • Platinum Boarder
Slalomowe nazewnictwo masz miedzy innymi tutaj:
www.youtube.com/results?search_query=munobal&aq=f
te same figury poza slalomem czesto nazywaja sie tak samo: cross snake eagle (Polacy mowia raczej Omega niz eagle) footgun itp. Niektore natomiast poza slalomem nie maja sensu.

Skoki nazywa sie od rotacji i ew. nazwy graba, np. 360 safety
tu akurat wykonany na nartach:

slide'y zarowno na freestylowe, kolami po asfalcie jak i aggressive na rurkach maja to samo nazewnictwo, na przykład mistral:

Ostatnio zmieniany: 05 Lip 2010 16:02 przez Suwi.

O:Nazwenictwo 05 Lip 2010 18:30 #26122

• Bart599
  • Bart599's Avatar
  • Expert Boarder
O wielkie dzięki koledzy ;) No z obrotami w nazewnictwie trafiłem :D Linki na pewno się przydadzą ;).

Haha, że też ktoś takie marności jak fish nazwał trickiem :D (przypuszczam, że korzenie tego "tricku" biorą się od nart bo tak się na nartach ciupie. Jeżdżę tak od czasu do czasu jako, że na nartach pykam hah kto by pomyślał ;D).

Łatwizna te tricki dla mnie, ale fajnie, że ktoś to nazwał :D.

A jazda na tylnim kółku lewej i pierwszym prawej z tzw snake nzawałem "statułą wolności" hehe Bo dla równowagi na początku żem ręce do góry dawał :D hłehłe

wo, nelson nowość ide poćwiczyć na dwór ;D Dubble crazy już żem dziś sam do tego doszedł a tu widzę, że nie pierwszy na to wpadam :D

Gdzieście byli przez te lata ;D żem tyle lat zmarnował ;D A jak byście nazwali kręcenie się w ogół własnej osi ;D??
Ostatnio zmieniany: 05 Lip 2010 18:52 przez Bart599.

O:Nazwenictwo 05 Lip 2010 20:26 #26128

• jarek
  • jarek's Avatar
  • Platinum Boarder
A zawitaj kolego w ten weekend do Wawy bedziesz miał tych kręciołków i innych spinów ,robali itp do woli a nazewnictwo w tempie przyspieszonym zalaapiesz i to od najlepszych na swiecie

O:Nazwenictwo 05 Lip 2010 20:28 #26129

• Bart599
  • Bart599's Avatar
  • Expert Boarder
no może jak skuterek sobie kupię... za jakieś 2 miechy zadupcania w maku ;/

O:Nazwenictwo 05 Lip 2010 20:32 #26130

• jarek
  • jarek's Avatar
  • Platinum Boarder
Taniej pociągiem bedzie :laugh: ,a za mak to zadupcyc moga ;)

O:Nazwenictwo 06 Lip 2010 08:00 #26143

• Pedro
  • Pedro's Avatar
  • Gold Boarder
Chibi napisał:
A jak byście nazwali kręcenie się w ogół własnej osi ;D??
egocentryzm ;)
no i dziwi mnie trochę, że dopiero po 13 latach jeżdżenia na rolkach zacząłeś się tym w necie interesować ... rozumiem, że w wieku 6 lat zacząłeś ?!

O:Nazwenictwo 06 Lip 2010 10:17 #26151

• Orken
  • Orken's Avatar
  • Platinum Boarder
nie wiem jak wy, ale ja mam z goscia ostra beke.

O:Nazwenictwo 06 Lip 2010 11:10 #26158

• Suwi
  • Suwi's Avatar
  • Platinum Boarder
Chibi muszę Cię troszkę zdemotywować :P, obejrzyj:

http://www.youtube.com/watch?v=ZzSAicJDS5o

http://www.youtube.com/watch?v=P45sp8oIcuQ&feature=related

Jak znajdziesz czas zapraszam na błonia, wiem że daleko ale możemy się kiedyś zgadać i pojeździć razem, może złapiesz slalomowego bakcyla. ;)

P.S. Skoro jestes z Krakowa, to mów jak Krakus (na pole, nie na dwór ) :)

O:Nazwenictwo 06 Lip 2010 15:07 #26183

• Bart599
  • Bart599's Avatar
  • Expert Boarder
No korciło mnie z tym "polem" :D Nie no dziś byłem na Błoniach ciupałem sobie elegancko 2 kółeczka w tym pół do tyłu i wróciłem z błoni przez bulwary wiślane i park awf na północno wschodni kraniec krakowa gdzie mieszkam :D

~Pedro na jakiś czas odłożyłem role bo zajawiłem się na gitarę oraz paintball staram się pogodzić ze sobą 3 pasje ;D A i w CSa czasem trzeba zagrać :D. A po necie szperałem wcześniej ale nie znałem odpowiedniej frazy ;) Nawet o istnieniu slalomiarzy nie wiedziałem... Nowa Huta to taka jaskinia, nie wiesz co się dzieje po za nią bo starasz się w niej nie stracić głowy i nie zostać oszytym gdzieś w zaułku :D

~suwi Gdybym miał swojego "mistrza" od slaloniku to bym też tak się gibał :D

~Orken No też bym się z siebie śmiał i również mam bekę jak jakiś zielony włazi na małopolskie forum paintballowców i wypisuje pierdoły ;D No ale po pierdołach następuje proces nauki i samodoskonalenia się ;)

Dobra nie wiem kiedy się pojawię raz jeszcze na błoniach, może jak będę miał pewność, że spotkam tam lud na kubkach bo dziś tylko jakiś popierdalacz w obcisłym wdzianku na speedówach był i pare lasek ;). Może się w porę nie wpasowałem (od 11 do 13...)
Ostatnio zmieniany: 06 Lip 2010 15:16 przez Bart599.

O:Nazwenictwo 06 Lip 2010 20:19 #26195

• silence
  • silence's Avatar
  • Fresh Boarder
po 18 prawie zawsze ktos jest, tam od strony zaczka :)

O:Nazwenictwo 08 Lip 2010 23:38 #26242

• Pedro
  • Pedro's Avatar
  • Gold Boarder
Chibi napisał:
.. dziś tylko jakiś popierdalacz w obcisłym wdzianku na speedówach był ...
:woohoo: nooo, powoli stajesz się moim idolem :laugh: pisz na forum więcej :laugh:

btw - a nie próbowałeś 3 swoich pasji pogodzić ? popierdalasz sobie na rolach, przygrywając na gitarce i co jakiś czas ze swojego uzi na kulki jakiegoś lachona upaćkasz :woohoo:
  • Strona:
  • 1