Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 72 gości oraz 3 użytkowników.

• wolek
  • joannap
  • Slokey
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: tanie rolki do jazdy slalomowej

tanie rolki do jazdy slalomowej 08 Maj 2013 01:13 #34547

• ixolite
  • ixolite's Avatar
  • Fresh Boarder
Cześć! Znalazłem na allegro tanie rolki do freestylu, co o nich sądzicie??

allegro.pl/rolki-powerblade-abec-7-lyzwo...-43-i3214232427.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

tanie rolki do jazdy slalomowej 09 Maj 2013 08:20 #34558

• Pedro
  • Pedro's Avatar
  • Gold Boarder
Zapomnij - to podróba chyba wszystkiego na raz - z wyglądu wzorowane na Twisterach (skorupa, szyna i nawet imitacja shock absorbera), nazwa Powerblade - to nazwa stylu jazdy, a jednocześnie próba podszycia się pod Powerslide/Rollerblade, FXR - to przeróbka Sebowego oznaczenia FRX ... no i te noname kółka "kauczukowe".
Nawet o gwarancji nic nie ma, co może wskazywać na mizerną jakość, zresztą - za taką cenę nic godnego uwagi do freestyle'u nie znajdziesz ... naprawdę odpuść sobie !

tanie rolki do jazdy slalomowej 09 Maj 2013 10:12 #34562

• ixolite
  • ixolite's Avatar
  • Fresh Boarder
Wniosek nasuwa się sam, chcesz uprawiać slalom musisz mieć drogi markowe rolki... Takto wszyscy cię wyśmieją. Myślałem, że liczą się też chęci i umiejętności :((((((( Smutne

tanie rolki do jazdy slalomowej 10 Maj 2013 11:55 #34577

• Pedro
  • Pedro's Avatar
  • Gold Boarder
Niestety, źle wnioskujesz ! Nikt Cię za model rolek nie wyśmieje. Chodzi o to, że nikt Ci chłamu nie poleci ! Możesz próbować slalomu na w/w rolkach, ale nikt Ci nie da gwarancji jak długo na nich pojeździsz, czy padną Ci po tygodniu, czy po miesiącu, czy dokupisz do nich części w razie czego
... w slalomie bardzo obciążasz stopy, wykręcasz je na wszystkie strony, dużo jeździ się na zewnętrznych krawędziach kółek, na kółkachprzednich/tylnich, a do tego niezbędne jest mocne trzymanie stopy, rolka musi je oblebiać jak imadło - nikt Ci nie zagwarantuje czy na w/w rolkach nie pokoślawisz sobie stóp albo się nie połamiesz.

przez analogię - dacią też można startować w rajdach, można też w trampkach z Biedronki grać w nogę - ale sam sobie odpowiedz - czy to bezpieczne i ile takich przypadków widziałeś ...

Zresztą - pisałem już - nawet sprzedawca nie daje CI żadnej gwaracji ! Ale Twój wybór - chcesz to się w nie pakuj, ale jakoś nie widzę tłumu fanów tych rolek. W tej cenie możesz też kupić jakąś markową używkę - na początek wystarczy, ew. dozbieraj jeszcze drugie tyle i już coś znajdziesz, są też zakupy na raty ...

tanie rolki do jazdy slalomowej 12 Maj 2013 16:00 #34620

• Suwi
  • Suwi's Avatar
  • Platinum Boarder
ixolite napisał:
Wniosek nasuwa się sam, chcesz uprawiać slalom musisz mieć drogi markowe rolki... Takto wszyscy cię wyśmieją. Myślałem, że liczą się też chęci i umiejętności :((((((( Smutne

Jesteś dystrybutorem tego szajsu? Bo trochę tak zaleciało :P

Sprzęt sportowy po prostu kosztuje, rolki to nie zabawka, ludzie często o tym zapominają. Na rolki do slalomu trzeba mieć minimum 600-700zł. Jeśli posiadasz jakieś rolki rekreacyjne z małymi kołami ( w okolicy 76-84mm) to możesz zacząć slalom na nich, a kasę na "slalomówki" dozbierać.

tanie rolki do jazdy slalomowej 12 Maj 2013 17:29 #34624

• Leszek
  • Leszek's Avatar
  • Expert Boarder
Z wyglądu rzeczywiście wyglądają jak Twistery. Za te pieniądze też prawdopodobnie mają tylko imitację shock absorbera. Żeby jednak wystawić jednoznaczną ocenę trzeba by włożyć na nogi i pojeździć, bo produkt jest nieznany i żadnych opinii nie znajdziesz. Do slalomów i innych ewolucji rzeczywiście jest ważne to, aby noga była dobrze trzymana. Sam zaczynałem w rolkach no name, które kupiłem za 50 zł w komisie sportowym. Wytrzymały rok. Nie wiedziałem, że się katuję, ale jak się potem założyłem powerslide metro, to się okazało, że umiem triki, o których wcześniej tylko pomarzyć. Na koniec rada: jak chcesz spędzać czas na rolkach i podoba Ci się freestyle, a możesz wyłożyć kasę, to lepiej kup od razu jakieś przyzwoite. Jak nie chcesz na początek dużo wydawać, to ćwicz na tym co masz i szukaj po aukcjach używanych rolek dobrej klasy. I spoko - nikt Cię nie wyśmieje - liczą się chęci i to czy jazda na rolkach sprawia Ci przyjemność. Umiejętności przychodzą z czasem :)
Aha - kup ochraniacze :)

tanie rolki do jazdy slalomowej 04 Wrz 2013 20:50 #36433

• mifam83
  • mifam83's Avatar
  • Fresh Boarder
Też się zastanawiałem nad tymi rolkami, :huh: bałem się że będą tanią plastikową podróbą ale są naprawdę dobre, mam je już jakiś czas i jeszcze nic nie zawiodło. :) Jedyne do czego można się doczepić to sznurówki, którymi ciężko jest ścisnąć but i dobrze zawiązać bo są dość śliskie. :(

tanie rolki do jazdy slalomowej 10 Wrz 2013 11:54 #36449

• mundial
  • mundial's Avatar
  • Gold Boarder
ewentualnie masz jeszcze jedno wyjście... kupić rolki tylko nie jakieś za 150 zł tylko dać troche więcej jak 300zł i zrobić modyfikacje kółek BANAN czyli kupujesz mniejsze kółka niż te co masz w rolkach np jak oryginalnie masz 84 mm to kupić 4 kółka 80 mm i wymontować z rolki pierwsze i ostatnie kółeczko wkręcasz mniejsze kółka na te miejsca i masz banana czyli bardziej zwrotne roleczki i nikt tutaj nie będzie sie śmiał

Jak to sie mówi każdy orze jak może :P skoro coś sie podoba to trzeba sobie radzić a jak z czasem dojdziesz do wprawy to zdecydujesz sie czy rolki spełniają twoje oczekiwania czy potrzebujesz czegoś lepszego
  • Strona:
  • 1