Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 121 gości oraz 2 użytkowników.

• Andreee
  • Sainti
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Slalom od czego zacząć

Slalom od czego zacząć 10 Sie 2007 22:59 #8000

• Kamil92
  • Kamil92's Avatar
  • Fresh Boarder
Tak jak w temacieB)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Slalom od czego zacząć 10 Sie 2007 23:31 #8002

• daniello
  • daniello's Avatar
  • Junior Boarder
Kamil 92 jakbym umiał to powiedziałbym Ci, ale nie umiem slalomu :) Gdzieś są filmiki na tej stronce to poszukaj sobie. Tak wymiatają slalomem jakby nogi z gumy mieli:laugh:

O:Slalom od czego zacząć 11 Sie 2007 02:04 #8005

• atomisko
  • atomisko's Avatar
  • Senior Boarder
hehe najgorzej sie od ekspertów uczyć, którzy tak wymiatają że nic nie wydać ;) hehehe.. proponuje założyć szkółkę początkujących i nawzajem dzielić się doświadczeniami. :P

O:Slalom od czego zacząć 11 Sie 2007 03:26 #8007

• Slawek
  • Slawek's Avatar
  • Senior Boarder
Jak po raz kolejny bedziemy sie wybierac do Krakowa to damy znac wczesniej i moze zorganizujemy na Bloniach jakies warsztaty slalomowe dla poczatkujacych.... Najlepiej uczyc sie na zywo, bo z filmow rzeczywiscie czasem niewiele da sie zrozumiec, a w slalomie wazne sa szczegoly - nieraz juz sie przekonalem, ze wystarczy jedna, malutka podpowiedz i trick, ktory wydawal sie nie do zrobienia okazuje sie calkiem latwy... :)

Slawek
> www.janarolki.pl <
> www.wrotkarstwo.pl/forum <

O:Slalom od czego zacząć 11 Sie 2007 11:49 #8013

• pgpilot
  • pgpilot's Avatar
  • Expert Boarder
coz, zupelnie powaznie, radzilbym zaczac od zakupu/uzupelnienia kompletu ochraniaczy, koniecznie kasku! Niestety, z autopsji, wiem jak potencjalnie niebezpieczne sa upadki do tylu , ktore przy cwiczeniu trikow "mogą" sie zdazyc. pozdrawiam.

O:Slalom od czego zacząć 11 Sie 2007 13:15 #8022

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
Właściwie wszystko zostało już w tym temacie napisane przez freestajlowych rolkarzy z wawy.

www.janarolki.pl/index.asp?inc=articles

Pod podanym adresem jest 3 częściowy przewodnik po slalomie. (1. Co to jest slalom, 2. Jak zacząć zabawe, część 1 i 2).

Ja stoję właśnie na początku tej długiej drogi, także moje doświadczenia są skromne. Od siebie mogę dodać

a) Oczywiście idealnie byłoby mieć rolki dedykowane do slalomu. Jeśli jednak jest dziura w budżecie, to postaw rolki na stole i zobacz, czy przednie i tylne kółko nie przylega czasem do blatu. Jeśli jednak przylega, zdobądź cztery kółka o mniejszym rozmiare (4 mm mniej od srodkowych i zamontuj je z przodu i z tyłu. Będzie niestabilnie na początku, ale przyzwyczaisz się, a rolka nabierze zwrotnośći i nie będziesz czuł się jak przyklejony do podłoża.

b)zacznij od podstawowych umiejętności typu:

fish: slalom między kubkami z rolkami prowadzonymi równolegle (tył i przód)
snake: rolki ustawione w jednej linii, czyli prawa przed lewą, bądź lewa przed prawą. (również tył/przód)
criss-cross: hm, to jest trudno wytłumaczyć :) Zobacz na www.kompakombo.com (forward cross)
one-foot: jazda na jednej nodze (przód tył)

Gdy perfekcyjnie opanujesz crossy, zabrałbym się za "crazy".

c) na początku będziesz się potykał o własne nogi, ale nie zniechęcaj się i pracuj nad swoją słabszą stroną

Dla mnie taka kolejność okazała się być w porządku.
Nie byłbym zupełnie szczery, gdybym nie przynał się do tego, że niektóre z podstawowych umiejętności (choćby criss-cross) wciąż kuleją, ponieważ koniecznie chciałem zacząć uczyć się crazy. :) Jestem tylko człowiekiem.

Poddruffka.

p.s/ ktoś zna w centrum jakiś garaże podziemne, gdzie nie wyganiają za jazde na rolkach?
Korci mnie, żeby dziś pojeżdzic troche..

O:Slalom od czego zacząć 11 Sie 2007 13:15 #8023

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
Kurcze, post wysłał mi się dwa razy. Skasowałem jeden.

Kamil92 - gdzie jeżdzisz zazwyczaj?

O:Slalom od czego zacząć 17 Sie 2007 17:05 #8208

• łukasz
  • łukasz's Avatar
  • Expert Boarder
No Miko nieźle się rozpisałeś:)
I tak: przednie kułko nie przylega do blatu a tylne niewiem bo kiedys na to patrzyłem ale raczej uznałem że coś jest nie tak ale to zostawiłem a na tylne nie spojżałem. I nie rozumiem tego fish-a o co w tym chodzi:(

ps: galeria krakowska :P

O:Slalom od czego zacząć 17 Sie 2007 18:30 #8214

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
Okej.
Zapomniałem Ci powiedzieć, żebyś bardzo mocno docisnął rolkę. Kółka mają swoją sprężystość, więc się nieco ugną. To będzie pomiar bliski prawdzie.

nie wdając się jednak w detale: Możesz zignorować ustawienie kółek w banana o-0-0-o i ćwiczyć na takich rolkach, jakimi je Pan Bóg stworzył.

Fish, to jazda slalomem z rolkami prowadzonymi równolegle, ściśle przy sobie.
Ta niesamowita umiejętność wygląda np. tak:
www.kompakombo.com/index.php?id=115

Niby proste. Ale przejechać tak tyłem miedzy kubkami wcale tak łatwo nie jest. ;)

O:Slalom od czego zacząć 17 Sie 2007 18:50 #8216

• łukasz
  • łukasz's Avatar
  • Expert Boarder
teraz wszystko jarze:)
Zabieram sie za trening
  • Strona:
  • 1