Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 47 gości oraz 0 użytkowników.

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Jakie rolki do hokeja

Jakie rolki do hokeja 01 Sty 2020 14:53 #78699

• wulisu
  • wulisu's Avatar
  • Gold Boarder
Witam wszystkich
Dawno mnie tu nie było zima mniej się jeździ na dworze mokro postanowiłem coś z tym zrobić i znalazłem sobie sekcję hokeja na rolkach idę na pierwsze zajęcia za 2 tygodnie i tu potrzebuję waszej pomocy.
Posiadam łyżwy CCM jestspeed rozmiarówkę zatem znam tego producenta i dobrze mi leży , znalazłem taki model www.monkeysports.uk/ccm-tacks-9060-sr-roller-hockey-skates
już prawie je zamówiłem ale jedno nie daje mi spokoju chyba jawięjszly standard to 80-80-76-76 a CCM ma 4x80 i szyna chyba w lekkim rockerze . Czy waszym zdaniem ten model jak w/w będzie ok ? Czy zdecydowanie szukać tylko czegoś w układzie 80-80-76-76
Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady.
Pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Jakie rolki do hokeja 01 Sty 2020 15:54 #78701

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Hokej to nie moja bajka, ale zwróć uwagę, że praktycznie każda firma ma swoją wizję tego jak powinien wyglądać układ jezdny. Serio - zrób mały rizercz i wybierz to co Cię przekonuje. :)

Jakie rolki do hokeja 01 Sty 2020 16:31 #78702

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Chyba lepszym pomyslem bedzie 80 80 76 76. Przód mniejsze, żeby byc bardziej nastawionym na sprinty i ja gdybym kupowal takie to bym takich szukal.
sam się zastanawiam nad rolkami hokejowymi od dawna. Chcialbmy sobie pograc... Kij, krazek itd... swietnie sie wyrabia technika jazdy, duzo zwrotów, hamowania, zmian kierunku, jazdy tyłem. Nic tak dobrze nie wplywa jak wlasnie takie zabawy na malej przestrzeni :)

Jakie rolki do hokeja 01 Sty 2020 19:50 #78705

• wulisu
  • wulisu's Avatar
  • Gold Boarder
Andreee napisał:
Chyba lepszym pomyslem bedzie 80 80 76 76. Przód mniejsze, żeby byc bardziej nastawionym na sprinty i ja gdybym kupowal takie to bym takich szukal.
sam się zastanawiam nad rolkami hokejowymi od dawna. Chcialbmy sobie pograc... Kij, krazek itd... swietnie sie wyrabia technika jazdy, duzo zwrotów, hamowania, zmian kierunku, jazdy tyłem. Nic tak dobrze nie wplywa jak wlasnie takie zabawy na malej przestrzeni :)
Dokładnie tak jak mówisz miałem okazję pograć w hokeja rok temu w Poznaniu z kilkoma osobami zwrotów było sporo i zabawa ze hej . Co do układu 4x80 czy 80x76 to nie takie proste bo jedne i drugie są używane przez zawodowców. Te co podałem w linku mają tak zbudowana szynę że środek ciężkości jest na środku i są zwrotne. Najlepiej byłoby się przejechać na jednych i drugich ale niestety nie mam takiej możliwości ☹

Jakie rolki do hokeja 01 Sty 2020 20:03 #78708

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
wulisu napisał:
Najlepiej byłoby się przejechać na jednych i drugich ale niestety nie mam takiej możliwości ☹

To może pogadaj z ekipą, z którą będziesz grać w tego hokeja jaki układ jezdnym im bardziej odpowiada. Na pewno będą mieli większe rozeznanie niż my.

No i zgaduję, że pierwsze parę zajęć możesz pojeździć na standardowych rolkach, dlatego nie ma aż takiego pośpiechu, a może się okazać, że standard Ci wystarczy...

Jakie rolki do hokeja 01 Sty 2020 20:55 #78709

• wulisu
  • wulisu's Avatar
  • Gold Boarder
qbajak napisał:
wulisu napisał:
Najlepiej byłoby się przejechać na jednych i drugich ale niestety nie mam takiej możliwości ☹

To może pogadaj z ekipą, z którą będziesz grać w tego hokeja jaki układ jezdnym im bardziej odpowiada. Na pewno będą mieli większe rozeznanie niż my.

No i zgaduję, że pierwsze parę zajęć możesz pojeździć na standardowych rolkach, dlatego nie ma aż takiego pośpiechu, a może się okazać, że standard Ci wystarczy...
Masz rację tak zrobię pójdę na zajęcia pogadam z ludźmi zobaczymy co doradzą a póki co mogę sobie założyć 80-76 w moich twisterach . Podzielę się wrażeniami jak będę coś więcej wiedział.
  • Strona:
  • 1