Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 173 gości oraz 2 użytkowników.

• Andreee
  • g_kamyk
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: smarowanie łożysk

smarowanie łożysk 22 Cze 2006 14:29 #1095

• czacha
  • czacha's Avatar
  • Fresh Boarder
W gwarancji moich rolek mam taki tekst w jednym z punktów dzia³u \"Instrukcja obs³ugi i konserwacji\", cytujê: \"£o¿yska po ka¿dej je¼dzie nale¿y zakonserwowaæ olejem jakiego u¿ywa siê do smarowania maszyn do szycia\". Czy rzeczywi¶cie nale¿y robiæ to po ka¿dej je¿dzie? Jaki smar/olej najlepiej stosowaæ? Jak to prawid³owo wykonaæ? Z góry dziêki za odpowiedzi.
If you don\'t live for something you\'ll die for nothing
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re:smarowanie łożysk 22 Cze 2006 14:56 #1099

• bartko
  • bartko's Avatar
  • Administrator
No wiesz, nowe ³o¿yska kosztuj± ok 40z³ za komplet. Je¿eli mia³bym siê babraæ w smarze po ka¿dej je¼dzie to bym wola³ wymieniaæ te ³o¿yska nawet co miesi±c. A zapewniam Ciê, ¿e w porzadnych rolkach ³o¿yska wytrzymuj± conajmniej jeden sezon. I to bez ¿adnego smarowania. Oczywi¶cie przy za³ozeniu, ¿e nie je¼dzisz po ka³u¿ach i b³ocie.
Z zabiegów kosmetycznych to warto czasem przeczy¶ciæ z zewnatrz ³o¿yska z drobinek piasku a gdy s± mokre zostawiaæ je w przewiewnym miejscu.

Re:smarowanie łożysk 22 Cze 2006 15:27 #1100

• Jakbson
  • Jakbson's Avatar
No wstyd siê przyznaæ, ale jak do tej pory to jeszce nic nie robilem z moimi ³o¿yskami (ale jak na raze nic im nie jest :) ).
Z porad Canmanskiego: poleca³ on olej do skrzyni biegów, a podawaæ go chyba najlepiej strzykawk±. :laugh:

Pozdro

Re:smarowanie łożysk 22 Cze 2006 20:22 #1112

• czacha
  • czacha's Avatar
  • Fresh Boarder
Dziêki za rady. W rolkach mam ³o¿yska ABEC 7. W sumie faktycznie pro¶ciej wymieniæ ³o¿yska na nowe (w hurtowni, w której kupowa³em rolki po 3 z³ za sztukê). Nie zamierzam je¼dziæ po mokrej nawierzchni wiêc mo¿e wytrzymaj± choæ jeden sezon.

Re:smarowanie łożysk 23 Cze 2006 00:29 #1118

• slesh
  • slesh's Avatar
  • Platinum Boarder
pamietaj ze z czasem z ABEC 7 robi sie ABEC 5 i nizej :blink:
gg: I9ooo9 :: Photoshop for the win ! :D

Re:smarowanie łożysk 09 Lip 2006 14:13 #1477

• czacha
  • czacha's Avatar
  • Fresh Boarder
Mam jeszcze pytanko poniewa¿ chyba nadszed³ ju¿ u mnie czas na przeczyszczenie ³o¿ysk. Czy muszê je wybiæ z kó³ek zeby je oczy¶ciæ? Je¶li tak to jak to najefektywniej wykonaæ ¿eby nie uszkodziæ ³o¿ysk? Czy drobinki piasku mog± siê dostaæ do ¶rodka ³o¿yska czy raczej s± one do¶æ hermetyczne? S³ysza³em, ¿e dobrze jest wybiæ ³o¿yska i wyk±paæ je w nafcie lub benzynie ale te substancje przecie¿ wyp³ucz± z nich smar. Je¶li ³o¿yska s± hermetyczne to jakim sposobem je nasmarowaæ po takiej kuracji czyszcz±cej (je¶li w ogóle j± stosowaæ)?

Re:smarowanie łożysk 09 Lip 2006 14:43 #1478

• Jakbson
  • Jakbson's Avatar

Re:smarowanie łożysk 09 Lip 2006 18:10 #1483

• pulemiot
  • pulemiot's Avatar
Wystarczy czy¶ciæ ³o¿yska rez w sezonie, chyba, ¿e poje¼dzili¶my w deszczu ;)
Procedura:
1. upewnij siê, ¿e masz ³o¿yska serwisowalne (zamkniête albo gumow± tarcz± albo metalow± pokrywk± zabezpieczon± c-ringiem
2. ³o¿ysk nie wybijaj tylko wyjmij u¿ywaj±c np. wiert³a fi 10 lub innego grubego metalowego bolca
3. zdejmij c-ring (uwaga - lubi wyskakiwaæ i jego koñce siê ró¿ni± kierunkiem sciêcia - nie z ka¿dej strony da siê wyj±æ)
4. zdejmij pokrywki
5. wrzuæ ³o¿yska do s³oiczka
6. zalej benzyn± ekstrakcyjn±, zakrêeæ szczelnie i od³ó¿ na pó³kê.
7. mieszaj/wstrz±saj od czasu do czasu.
8. wyjmij ³o¿yska i roz³ó¿ na papierowym rzêczniku.
9. po wyschniêciu przedmuchaj (najlepiej sprê¿onym powietrzem) pokrêæ nimi i znowu przedmuchaj (dla usuniêcia resztek piasku itp
10. zapakuj do ¶rodka smaru do ³o¿ysk tocznych (dawniej smary kodowane skrótem £T)
11 zamknij pokrywkami i c-ringami.

P.

Re:smarowanie łożysk 22 Sie 2006 15:56 #2957

• anik
  • anik's Avatar
  • Fresh Boarder
czacha napisa³:
Dziêki za rady. W rolkach mam ³o¿yska ABEC 7. W sumie faktycznie pro¶ciej wymieniæ ³o¿yska na nowe (w hurtowni, w której kupowa³em rolki po 3 z³ za sztukê). Nie zamierzam je¼dziæ po mokrej nawierzchni wiêc mo¿e wytrzymaj± choæ jeden sezon.

witam,
...a gdzie jest takowa hurtownia w rolkami??

pozdr.
Anika

Re:smarowanie łożysk 18 Kwi 2007 14:01 #4624

• kay
  • kay's Avatar
  • Senior Boarder
allegro .pl :P

Ale ja nie polecam tamtych lozysk, kup sobie od jakbsona 7demki za 60zl przynajmniej beda sluzyc pare sez.

Kocham rolki ;**