Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 418 gości oraz 0 użytkowników.

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Pierwsze kroki agressive

Pierwsze kroki agressive 17 Cze 2016 23:47 #52418

• Gutek458
  • Gutek458's Avatar
  • Fresh Boarder
Witam wszystkich!

Kolejne dwa akapity to drobne przedstawienie sie z mojej strony jako, ze jest to moj pierwszy post tutaj. Jezeli masz to gdzies - pomin! :laugh:

Moj pierwszy temat na forum wiec na poczatku delikatnie przyblize moja osobe. Rolkami na powaznie zainteresowalem sie niedawno, zaledwie 2 miesiace temu. Wczesniej sporo jezdzilem na lyzwach, ale jednak czegos mi brakowalo i po pewnym czasie stawalo sie to dla mnie nudne i monotonne. Doszedlem wiec do wniosku, ze rolki to bedzie to, w szczegolnosci, ze kiedys trenowalem parkour i jakos w mojej glowie ten sport laczy sie z jazda agresywna na rolkach. Mam prawie 25 lat wiec moze to juz troche pozno no nauke, w szczegolnosci kiedy w skate parku 17 letnie dzieciaki zwracaja sie do mnie "Prosze Pana" ;) Wierze jednak, ze nigdy nie jest zbyt pozno na zajawke.

Wystartowalem generalnie z grubej rury bo stwierdzilem, ze nie bawie sie w jakies podstawy, fitnessy i inne takie tylko od razu kupuje rolki agresywne.Probowalem wielu modeli, nie chcialem tez od razu wywalac tysiaka bo nie wiedzialem nawet czy faktycznie tak sie wciagne. Troche czytalem i opini jest tyle co ludzi zatem stwierdzilem, ze wybieram po prostu takie, w ktorych mi bedzie wygodnie. Wybor padl na K2 Fatty Pro. Nie wiem czy to dobrze, czy zle - jezdzi mi sie naprawde przyjemnie, sa wygodne, idealnie dopasowane, pewnie ten sezon na nich dojezdze do konca, a pozniej zobacze. :cheer:

Przechodzac do sedna sprawy! Opanowalem juz jakies podstawy podstaw - umiem drop in z cwiartki, skoki, podskoki, przeskoki, zeskoki z przeszkod tez nie sa dla mnie zadnym problemem, potrafie zrobic koslawo 180 na cwartce czy wlasciwie dowolnej przeszkodzie. Rzeczy typu skrecanie, hamowanie itp. tez mam za soba bo wszystko to nauczylem sie na lyzwach i bardzo szybko dzieki temu przystosowalem sie do rolek.
No i tutaj pojawia sie moj problem - chce zaczac uczyc sie grindow. Soul grind mam juz opanowany na dobrym poziomie na dowolnej nadajacej sie przeszkodzie, ladowanie przodem czy tylem, jakkolwiek. No i co dalej? Nie wiem jakiego grindu uczyc sie w nastepnej kolejnosci. Myslalem o Royale, ale to chyba na razie zbyt trudne. Co polecalibyscie jako drugi, trzeci grind do nauki?

Z gory dzieki za wszelkie odpowiedzi, przepraszam za moze malo profesjonalne slownictwo, ale tak jak wspominalem jestem totalnie poczatkujacy!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Pierwsze kroki agressive 18 Cze 2016 07:24 #52419

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator
Cześć,zajawkę masz fajną tylko problem polega na tym,że obecnie to forum niema nikogo kto profesjonalnie zajmuje się jazdą agresywną.Nie bardzo będzie miał kto Ci doradzić w temacie :whistle: Może kiedyś jakiś SPEC od ramp i poręczy zacznie się tutaj udzielać.

Pierwsze kroki agressive 18 Cze 2016 10:56 #52423

• Gutek458
  • Gutek458's Avatar
  • Fresh Boarder
Wielka szkoda... W takim razie moze pora zeby stac sie ekspertem. :)

To moze w takim razie ktos jest w stanie polecic jakies zagraniczne fora dotyczace jazdy agresywnej? :)

Pierwsze kroki agressive 18 Cze 2016 12:18 #52424

• Sainti
  • Sainti's Avatar
  • Platinum Boarder
Nie znam się za bardzo, ale jak szukałem jak w ogóle Royale wygląda, to znalazłem listę grindów i wygląda na to, że jest ułożona od najprostszych do najtrudniejszych:
www.grindhouse.eu/en/trickguide.html

Zagranicznych forów nie znam, ale jest subreddit o rolkach i sporo jest tam o jeździe agresywnej: www.reddit.com/r/rollerblading/. W Polsce jest serwis www.rolki.com, ale nigdy nie zagłębiałem się jaki ma poziom.

Pierwsze kroki agressive 18 Cze 2016 14:59 #52425

• Gutek458
  • Gutek458's Avatar
  • Fresh Boarder
Sainti napisał:
Nie znam się za bardzo, ale jak szukałem jak w ogóle Royale wygląda, to znalazłem listę grindów i wygląda na to, że jest ułożona od najprostszych do najtrudniejszych:
www.grindhouse.eu/en/trickguide.html

Zagranicznych forów nie znam, ale jest subreddit o rolkach i sporo jest tam o jeździe agresywnej: www.reddit.com/r/rollerblading/. W Polsce jest serwis www.rolki.com, ale nigdy nie zagłębiałem się jaki ma poziom.

Tym pierwszym linkiem mega mi pomogles, wielkie dzieki. Moze ekspertow nie ma, ale widze dobre dusze sie znajda. Dokladnie o taki spis mi chodzilo! :laugh: Daj adres na PW to wysle Ci browara! ;)
  • Strona:
  • 1