Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 109 gości oraz 1 użytkownik.

• fazi
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Nierówna długość nóg

Nierówna długość nóg 26 Cze 2016 15:24 #52599

Cześć, moim problemem są nierówne nogi, co z każdą jazdą jest dla mnie coraz bardziej odczuwalne i niewygodne. Przede wszystkim coraz gorzej idzie mi najzwyklejsze odepchnięcie się lewą nogą (krótszą), nie wspominam już o wariacjach, gdzie lewa idzie do przodu. Brak odwagi nie jest problemem :D
Ta nierówność dokucza mi nie tylko przy jeździe na rolkach, także przy tańczeniu czy chodzeniu.
Ale zastanawiam się co z rolkami. Na logikę -> wkładki. Tylko czy lepiej spróbować z wkładką na całą długość czy tylko podpiętki? Dopuszczam do siebie myśl, że może wkładki to zły pomysł, ale spróbuję.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nierówna długość nóg 26 Cze 2016 15:50 #52600

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Wszyscy mają nierówne nogi. Tzn. funkcjonalnie nierówne ze względu na dysfunkcje mięśni głębokich które powodują rozmaite przekoszenia miednicy, przez co zawsze jakaś noga jest dłuższa od drugiej.
Nie wiem o ile jedna Twoja noga jest krótsza od drugiej, ale wkładka plus wieksze ugięcie nóg powinny zmniejszyć problem. Ponieważ na rolkach jeździ się zasadniczo na jednej nodze, to problem, przynajmniej teoretycznie, powinien być mniejszy niż przy chodzeniu. Bieganie, ale takie z przodostopia, z lądowaniem na ugiętej nodze z punktem podparcia pod centrum masy również powinno być łatwiejsze niż chodzenie (nie mówię, że mniej męczące ;) ), a o pływaniu to już zupełnie nic nie powiem, bo tutaj różnic nie wyczujesz.
Powodzenia.

Nierówna długość nóg 28 Cze 2016 10:11 #52641

• borusz
  • borusz's Avatar
  • Fresh Boarder
Też kiedyś słyszałem że wszyscy są w jakimś stopniu nierówni ;) Ja mam tak, że jedną stopę mam ciut większą od drugiej i do tej mniejszej zawsze używam wkładek, nawet w zwykłych butach - i to wystarczająco pomaga.

Nierówna długość nóg 28 Cze 2016 10:27 #52642

U mnie tak samo. Wyszlo ze 3 lata temu przy dobieraniu butow do biegania lewa stopa dluzsza o prawie cm od prawej. Potem pojscie do fizjo i odpowiedzi na pytanie czemu tak jest i czemu bola achillesy. Dluga lista, ale praca nad miesniami stabilizujacymi to podstawa tutaj. Plus rolowanie, rozciaganie i inne takie zeby zniwelowac kompensacje...
  • Strona:
  • 1