Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 146 gości oraz 1 użytkownik.

• g_kamyk
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Nowe rolki czy kółka

Nowe rolki czy kółka 07 Sie 2017 10:13 #61771

• Ruzik
  • Ruzik's Avatar
  • Fresh Boarder
Witam i proszę bez linczu. Widzę że już macie dość postów początkujących ale kto pyta nie błądzi ;)
Rolki kupiłam jakieś 3 lata temu bez żadnej wiedzy za 200 zł firmy spokey. Chciałam wrócić do jazdy i wymienić kółka, które są już w złym stanie, ale po poczytaniu na tej stronie zastanawiam się nad kupnem nowych za niewielkie pieniądze. Zauważyłam że polecacie stronę niecodzienni i zastanawiam się nad tymi: niecodzienni.pl/tempish-grade-damskie-ro...eacyjne-2017-id-4894
ewentualnie te ale bym musiała poczekać a nie jestem cierpliwą osobą ;) : niecodzienni.pl/k2-alexis-80-rolki-damsk...eacyjne-2017-id-4814
Jeździłabym ok. 2 razy w tyg przede wszystkim po kostce. Nie ma u mnie za bardzo gdzie jeździć.
Te rolki będą odpowiednie? Czy lepiej wymienić kółka i odłożyć więcej pieniędzy aby rolki kupić za rok?
I jeszcze jeżeli kupić kółka to takie same? ABEC5 72MM 82A
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nowe rolki czy kółka 07 Sie 2017 10:42 #61773

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
A co za rolki masz? Czy są ok? Wygodne? Trzymają nogę? Są sprawne? NIc nie pęka, nie urywa się?
Jeśli tak, to nawet jak to są jakieś wyroby rolkopodobne typu raven to nie ma podstaw do wymiany.
Jeśli coś się w bucie Ci nie podoba to oczywiście szukaj lepszego, jasne.
Ale dopóki działa i nie ma się do czego przyczepić to bym nie kombinował.

Teraz kółka. Nie planujesz dużych przebiegów i masz kiepską nawierzchnię. Więc raczej nie ma mowy o dużych prędkościach.
Więc zupełnie nietypowo dla mnie proponowałbym kółka o profilu okrągłym i to dosyć miękkie.
Np. HyperConcrete.

Zwróć uwagę, że cena kompletu kółek aftermarketowych jest zbliżona do ceny nowych niskiej jakości rolek już z kółkami. To odzwierciedla ich jakość i wytrzymałość na zużycie.
Alternatywnie możesz kupić jakieś podstawowe kółka np. K2 o twardości 80A i też będziesz zapewne zadowolona, wydając mniej. Tylko szybciej się skończą i na kostce profil eliptyczny jest mniej poręczny bo bardzie "wchodzi w szczeliny" niż półokrągły.

Nowe rolki czy kółka 07 Sie 2017 10:56 #61776

• Ruzik
  • Ruzik's Avatar
  • Fresh Boarder
Po przejechaniu kilku kilometrów bolała mnie stopa ale myślę że to przez bardzo zjechane kółka, ogólne chyba wszystko jest ok. Model rookie.
W takim razie chyba rozważę kupno nowych. Tych firmy Tempish. Dziękuję za odpowiedz :)

Re:Nowe rolki czy kółka 07 Sie 2017 11:36 #61780

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Nie za bardzo kółka mają jak powodować ból stopy. To by ich już musiało nie być.
Dobieraj bez luzu. Pół numeru na pewno się rozbiją.
  • Strona:
  • 1