Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: :: Jazda tyłem :: v.0.1

:: Jazda tyłem :: v.0.1 17 Kwi 2007 12:18 #4593

• slesh
  • slesh's Avatar
  • Platinum Boarder
Zwg na chwilê wolnego czasu i zapotrzebowanie na tego typu informacje, udostepniam jeden ze sposobow nauki jazdy tylem oryginalnie pope³niony przez Duncan Clarke w wersji angielskiej ktora to pozwolilem sobie przetlumaczyc i uzupelnic dretwymi graficzkami ktore pozwola nieco latwiej zrozumiec technike jazdy.

Nauka podzielona jest na 5 faz, ponizej przedstawie kazda pokolei. Strzalka na kazdym obrazku pokazuje kierunek w jakim sie poruszamy.
Faza 1:

Polega na jechaniu obiema nogami synchronicznie wyjezdzajac na zewnatrz oraz wracajac do srodka

Faza 2/3:

Utrzymuj jedna stope skierowana do przodu natomiast druga staraj sie odpchac gdzie w poczatkowej fazie skieruj palce ku srodkowi. W czasie gdy bedziesz to robic srodek ciezkosci bedziesz trzymac na drugiej nodze (ta ktora nie skrecasz). Gdy noga bedzie wracac ku srodkowi do wyrownania sie z kierunkiem jazdy, nie prubuj jej podnosic - wyrownaj tor jazdy obu rolek i powtorz cwiczenie.
Rozped nadajemy w momecie wyjezdzania noga na zewnatrz w poczatkowej fazie cwiczenia.
Warto tu zaznaczyc ze w zaleznosci czy ktos jest lewo czy prawo nozny, bedzie mu lepiej robic to cwiczenie jedna badz druga noga - sami zdecydujcie jak wam wygodniej.
Gdy opanujesz noge wiod±c±, powtorz cwiczenie z drug± nog±.

Faza 4:

Od tego cwiczenia wiele osob zaczyna wiec biorac pod uwage jego popularnosc nie mam watpliwosci iz wiekszosc bedzie wiedziala o co chodzi. Nabieramy rozpedu na zasadzie poprzedniego cwiczenia z tym ze odpychamy sie naprzemian raz lewa raz prawa noga na zewnatrz. Koncentruj sie na wykozystaniu momentu odepchniecia w poczatkowej fazie skrecania stopa na zewnatrz

Faza 5:

Jako ostatni manewr bierzemy na warsztat jazde synchroniczna obiema nogami popularnie zwana Fish(ang.). Zasada nabierania predkosci jest podobna jak jazda przodem wykonujac ten manewr natomiast zamiast stawac na pietach, latwiej to wykonac przenoszac ciezar nieco na przod buta.

A tak poza tym przypominam: Nie odrazu Rzym zbudowano :)

Za wszelkie bledy nie odpowiadam, popelnilem je niecelowo, poprawie zapewne z czasem.
gg: I9ooo9 :: Photoshop for the win ! :D
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Re::: Jazda tyłem :: v.0.1 17 Kwi 2007 22:41 #4611

• Frodoq
  • Frodoq's Avatar
  • Senior Boarder
Slesh, masz u mnie browara :laugh: Tego w³añ¶nie brakuje Takim lamom jak ja i pozostali chêtni do zag³êbiania siê w coraz efektowniejsze je¿d¿enie :)

Dziêki!!!!!!
Always look on the bright side of life!

GG: 4445593

- Zobacz mnie na Go

Re::: Jazda tyłem :: v.0.1 20 Kwi 2007 00:41 #4713

• bartko
  • bartko's Avatar
  • Administrator
Well done Slesh, art zosta³ uwieczniony w Poradni .

Re::: Jazda tyłem :: v.0.1 20 Kwi 2007 23:21 #4786

• Nowy
  • Nowy's Avatar
  • Senior Boarder
Dobra robota! I zazdroszczê wolnego czasu :P

Re::: Jazda tyłem :: v.0.1 26 Kwi 2007 22:56 #5011

• Polders
  • Polders's Avatar
  • Fresh Boarder
¦wietny pomys³ zawsze mo¿na co¶ udoskonaliæ;)
  • Strona:
  • 1