Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 31 gości oraz 1 użytkownik.

• Andreee
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zegarek sportowy

Re:Zegarek sportowy 05 Cze 2018 12:46 #68449

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Podbijam temat i potrzebuję pomocy.

Mój Polar M400 po 1,5 roku używania zaczyna być w statnie agonalnym. Problemy mam 2:
- pasek - zaczyna pękać i puszczać, boje się, że po prostu zleci mi kiedyś z ręki i nawet nie zauważę - nowy pasek to około 100PLN + przesyłka, podróbki jakieś 80PLN (przesyłka wliczona)
- baternia nie trzyma już tyle ile na początku - tzn maraton + przygotowania łyknie - ale mam wrażenie, że ostatnio cały czas go ładuję (używam około 2h dziennie na GPS ładuje praktycznie codziennie).

Z jednej strony z produktu jestem zadowolony - z drugiej jak pomyślę, że to dopiero 1,5 roku to jednak nie jestem....

Nie wiem czy inwestować w pasek (i płakać nad baterią ;)) - czy szarpać się na coś bardziej. Z mojej perspektywy to co chciałbym mieć jeśli miałbym kupować nowy zegarek:
- GPS i A-GPS
- Możliwość podpięcia różnych dyscyplin (rolki)
- Długą żywotność baterii na GPS (deklarowana M400 to 8h, przy nówce sztuce nieśmiganej - fajnie by było dostać coś więcej)
- Możliwośc przypięcia zewnętrznych pulsometrów (dokładnie Polar h10 - nie wiem czy tu firma ma jakiekolwiek zanaczenie)
- Synchronizacja treningów do chmury - potrzebuje mieć możliwość zajrzenia do treningu przez coś na wzór Endomondo/Polar Flow

Czego mieć nie musi:
- Eksport do Endomondo (i tak zawsze jeżdże z telefonem)
- Super wypaśnych funkcji do pływania, skakania przez tyczkę i tym podobnych
- Innych "badziewi", których i tak nigdy w życiu nie użyję

Jakieś pomysły? Coś godnego polecenia?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zegarek sportowy 05 Cze 2018 15:08 #68452

• joca666
  • joca666's Avatar
  • Platinum Boarder
Ja mam starego Tom Tom Spark i pulsometr na klate. 3 sezon pasek cały, bateria trzyma długo. Nie wiem ile bo np godzina na GPS to max 15% zużyte może mniej, a jako zegarek bez żadnego monitorowania kilka tygodni.

Zegarek sportowy 05 Cze 2018 15:30 #68453

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Tom tomy są całkiem ok, ale to co w nich jest kompletnie drewniane to aplikacja internetowa.
Praktycznie żadnych możliwości analiz. To już bezpłatne endo jest lepsiejsze. Bo jest bezpłatne ;-)
Kolega mi pokazywał i psioczył strasznie.

Natomiast sam zegarek jest całkiem ok.
Look and feel ma bardzo podobny do M400. Taki trochę saperką robiony. ;-)

Ja zmieniłem M400 na Suunto Wrist Trainer HR bo:
1. się mi zamortyzował ;-) to co mam nie zmienić :silly:
2. ciągle jeszcze był na gwarancji i można było odzyskać połowę wtopionej kasy B)
3. miałem dosyć wymiany co rok pasa z miękkimi elektrodami, który się zużywa i pokazuje daty z zeszłego roku zamiast bieżącego tętna.
4. miałem dosyć ciągłego zapominania pasa z miękkimi elektrodami.
5. chciałem mieć coś co liczy baseny
6. a V800 nie ma pomiaru z nadgarstka
7. Suunto lepiej pasuje do gajera B) :laugh:

Nie ma dla mnie znaczenia multisport.
Mocniejsza bateria jest ok.
Wibracje zamiast pikania są ok.

Jestem bardzo zadowolony.
Pomiar tętna jest zadowalająco dokładny. Trzeba tylko zapinać zegarek wyżej, nie na kościach nadgarstka, tylko tak bardziej na przedramieniu, żeby tam więcej mięsa i tętnic było ;-)
Wreszcie nie zapominam pasa. Wszystkie aktywności, w tym pływanie, są z odczytem tętna.

Zanim nie pojawił się Wrist Trainer HR na taki zegar trzeba było wywalić ponad dwa tysiące.
A aktualnie tysiąc. No okazja! ;-)
(Natomiast w Finlandii kosztuje 350 euro. Bogaty kraj. To już w CH jest taniej.)

Zegarek sportowy 05 Cze 2018 15:32 #68454

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Kuba, a zastanów się nad M430. Jak Ci M400 pasował, to jest praktycznie to samo, tylko odkurzone plus HR z nadgarstka, ciut lepsza bateria, wibra zamiast pikania.

Zegarek sportowy 05 Cze 2018 15:36 #68456

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
ja nie mam zadnego zegarka. Zalozylem raz, w Skawinie i mnie zawiodl. Do mierzenia mam aplikacje w telefonie. Ale ja jeszcze nie jezdze speeda, wiec na razie mi to wystarczy :)
Ostatnio zmieniany: 05 Cze 2018 15:37 przez Andreee.

Zegarek sportowy 05 Cze 2018 15:54 #68460

• tOOmki
  • tOOmki's Avatar
  • Senior Boarder
Też mam M400, możne trochę krócej bo od września. Noszony codziennie, używany na rolkach, skike, rowerze w górach.

Co do paska to max 30zł
pl.aliexpress.com/item/Silicone-Replace-..._2&priceBeautifyAB=0

Wymiana baterii - 60 zł
support.polar.com/pl/pomoc/cennik_serwisu

Zegarek sportowy 05 Cze 2018 17:41 #68467

• joca666
  • joca666's Avatar
  • Platinum Boarder
Tomcat napisał:
Tom tomy są całkiem ok, ale to co w nich jest kompletnie drewniane to aplikacja internetowa.
Praktycznie żadnych możliwości analiz. To już bezpłatne endo jest lepsiejsze. Bo jest bezpłatne ;-)
Kolega mi pokazywał i psioczył strasznie.

Natomiast sam zegarek jest całkiem ok.
Look and feel ma bardzo podobny do M400. Taki trochę saperką robiony. ;-)

Wszystko prawda zwłaszcza z tym wyglądem

Apka jest bardzo prosta, ale mi wystarczy, GPS dokładny, międzyczasy wprawdzie tylko co kilometr ale tez ok. Tam gdzie trenuje okrążenia ma kilometr więc się sprawdza. Podstawowe dane są a ja i tak nie mam głowy do większych analiz.

Zegarek sportowy 05 Cze 2018 17:54 #68468

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Andreee napisał:
ja nie mam zadnego zegarka. Zalozylem raz, w Skawinie i mnie zawiodl. Do mierzenia mam aplikacje w telefonie. Ale ja jeszcze nie jezdze speeda, wiec na razie mi to wystarczy :)

Zegarek się przydaje od momentu, gdy chcesz utrzymywać jakieś konkretne charakterystyki treningu. Np. prędkość lub tętno. Lub odległość. Lub czas.
Przykładowo interwały bez zegarka są awykonalne. Bo jak się naprawdę ciężko walczy to nie masz głowy do liczenia sekund czy coś tam coś tam.

Czego jeszcze nie można zrobić bez zegarka?
Np. będę utrzymywał na całej prostej 25 km/h.
Będę utrzymywał tętno poniżej 148 bpm (jak tam dla kogo definiuje się zakres tlenowy).
Będę zapierniczał przez minutę i odpoczywał pół minuty i heja od nowa dziesięć razy.

To już takie bardziej zaawansowane elementy.
W bieganiu doszedłem do kresu radzenia sobie bez takiego narzędzia. Już nie mogłem iść dalej bez niego. Odkąd miałem - było dużo lepiej. Nawet zwykły, krótki glance na bieżącą prędkość mnóstwo daje.
Biegać czy jeździć z telefonem w ręce? I ciągle np. odblokowywać ekran? C'mon...

Zegarek sportowy 05 Cze 2018 19:07 #68473

• joca666
  • joca666's Avatar
  • Platinum Boarder
Telefon odpada zupełnie

Ja tylko odległość i czas ( bo chcę jak najszybciej :) ) jedynie podglądam sobie średnią prędkość w czasie jazdy żeby trzymać tempo.
No i teraz chyba muszę spoglądać na tętno, zawsze to robiłem po i z reguły 70% było na przedostatniej strefie i 30% na max. Ale po Lęborku się zdziwiłem

Zegarek sportowy 05 Cze 2018 21:21 #68476

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
tOOmki napisał:
Też mam M400, możne trochę krócej bo od września. Noszony codziennie, używany na rolkach, skike, rowerze w górach.

Co do paska to max 30zł
pl.aliexpress.com/item/Silicone-Replace-..._2&priceBeautifyAB=0

Wymiana baterii - 60 zł
support.polar.com/pl/pomoc/cennik_serwisu

Dzięki tOOmki - uratowałeś mój budżet domowy. Masz piwo/kiełbaskę na najbliższych zawodach na których uda nam się złapać :D.

O AliExpress w ogóle nie pomyślałem. Na allegro ceny mnie zabiły. Możliwość wymiany baterii w supporcie zupełnie mnie zaskoczyła... chyba mam już zbyt konsumpcyjne podejście do życia. Wyślę sobie do zmiany po sezonie jak zegarka o wiele mniej używam - powinienem pociągnąć codzienne ładowanie przez te parę miesięcy.

Pasek z Ali już zamówiony :D. Teraz czekać 1-2 miesiące aż przyjdzie ;). Jeszcze raz dzięki!
Kuba, a zastanów się nad M430. Jak Ci M400 pasował, to jest praktycznie to samo, tylko odkurzone plus HR z nadgarstka, ciut lepsza bateria, wibra zamiast pikania.

No właśnie w M430 odstrasza mnie nadgarstek - już gdzieś pisałem, że nie zaciągnę paska tak, żeby zaczytywało - więc szkoda na niego baterii.

Ale skoro pasek już zamówiłem to dla mnie chyba koniec tematu. Nie będę na raz reanimował "starego" zegarka i szukał jednocześnie alternatyw.

Zegarek sportowy 05 Cze 2018 22:34 #68478

• damch
  • damch's Avatar
  • Platinum Boarder
Za późno przeczytałem, ale polecam pasek z M430. Pasuje idealnie, jest cieńszy i szybciej się zakłada. Do tego dziurkowany, więc chłodniej. Ale już zamówiłeś....

Zegarek sportowy 05 Cze 2018 23:07 #68479

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
damch napisał:
Za późno przeczytałem, ale polecam pasek z M430. Pasuje idealnie, jest cieńszy i szybciej się zakłada. Do tego dziurkowany, więc chłodniej. Ale już zamówiłeś....

Wziąłem zamiennik z Ali, tam jest jeden wzór do M400/M430 - także dużego wyboru nie miałem ;). Zobaczymy jak dojdzie, mam nadzieję, że do tego czasu mój pasek wytrzyma.

Zegarek sportowy 06 Cze 2018 09:48 #68497

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
damch napisał:

Ten cieńszy pasek może być bardzo fajny.
Suunto ma delikatniejszy, właśnie cieńszy, z dużą perforacją, która jest jednocześnie szeregiem dziurek do zapinania i to jest zupełnie inna przyjemność noszenia.
Nie wiem czy będzie w związku z tym jakieś problemy sprawiał. Przekonam się zapewne.

Zegarek sportowy 11 Cze 2018 14:44 #68716

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
No i klops. Opaska padła całkowicie.

Zamienik z AliSlow ma przyjść dopiero za 1-2 miesiące. No i się zdenerowałem, bo stwierdziłem, że nie kupie kolejnej podróbki tym razem z Allegrogo, tym bardziej, że koszt jak pisałem 60-80PLN.

Napisałem więc do Polara, żeby mi podali w którym sklepie w W-wie dostanę oryginał od ręki, bądź żeby mi wysłali namiary na coś internetowego, bo w ich oficjalnym sklepie dostać nie można

Odpisali, że oni mają paski i jak chce zamówić to mam wysłać maila tu i tu. Nie kumam polityki, że żeby coś kupić to mam maila napisać ale ok - chyba się udało przesyłka opłacona i idzie kurierem.

Na koniec najlepsze - cena oryginału to 60PLN + 12 za przesyłkę. Czyli taniej niż za połowę podróbek na Allegro :woohoo:

Z jednej strony się cieszę. Z drugiej nie kumam polityki zamawiania, no nie kumam...

Zegarek sportowy 11 Cze 2018 17:15 #68717

• damch
  • damch's Avatar
  • Platinum Boarder
Ja też u nich kupowałem. Babeczka z obsługi była zdziwiona, że pasek od M430 pasuje do M400
WP_20180611_17_15_16_Pro.jpg

Szkoda, że nie wziąłeś od M430. Jak napisał Tomcat: "Zupełnie inna jakość noszenia". Choć pisał o innym zegarku to odczucia takie same
Ostatnio zmieniany: 11 Cze 2018 17:21 przez damch.

Zegarek sportowy 03 Lip 2018 13:59 #69489

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Oryginalny pasek Polar już od jakiegoś czasu na ręku. Nosi się dobrze, jak to M400 :). Wczoraj przyszła paczka z chińskim zamiennikiem z AliExpress. Nie zakładałem, bo z racji posiadania oryginały nie mam potrzeby, ale:

1) Zamiennik ma 2 razy mniej dziurek niż oryginał
2) Wykonany jest z mniej sztywnego materiały (co akurat może być na plus - zależy jak szybko by się zużywał...)
3) Niesamowicie, ale to nie-sa-mo-wi-cie cuchnie plastykiem - co odstrasza chyba najbardziej, aż do tego stopnia, że nie chce mi się go zakładać nawet na próbę...

Zegarek sportowy 03 Lip 2018 14:05 #69490

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
qbajak napisał:
do tego stopnia, że nie chce mi się go zakładać nawet na próbę...

No i dlatego conversy kosztują dwie stówy, a i za 10 mozna trafić wyrób trampkopodobny.

Zegarek sportowy 03 Lip 2018 15:15 #69497

w materii zegarka - 1 wrzesnia biegniemy z Kasia Spartan Ultra, tj chcemy go UKONCZYC. zeby to zrobic trzeba zmiescic sie z limitach, czyli pokonac np pierwsze 25 km w 6h. Nie czujemy sie na tyle przygotowani zeby miec tak duzy zapas zeby nie monitorowac tempa - ktore w wersji minimum wynosi ok. 13 min/km. Potrzebujemy 2 zegarkow, ktore wytrzymaja 10+ godzin pracy. Kupowac nie zamierzamy. Jest to bieg przeszkodowy i zegarek najprawodpodobniej niebedzie na rece tylko w jakims wodoszczelnym opakowaniu tak zeby raz na czas na niego zerkac. Czy jest jakas opcja pozyczenia gdzies takiego sprzetu? (Fazi - pamietamy i dzieki)

Zegarek sportowy 03 Lip 2018 16:03 #69500

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Mój odpada z powodu baterii.
W tej kategorii potrzebne by Ci były zegarki do ultra, a one są mocno droższe.

Zegarek sportowy 03 Lip 2018 16:12 #69501

Dokladnie bede wiedziec na ok 2-3 tygodnie przed - wtedy podadza limity. Najwazniejsze jest zeby wytrzymał do pierwszego "sita", ten nastepny bywa jużlzejszy. Przynajmniej teoretycznie ;)