Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 1 użytkownik.

• Andreee
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Zegarek sportowy

Zegarek sportowy 03 Lip 2018 20:47 #69509

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Skoro nie musisz mieć go na ręce, to rozwiązaniem dla Ciebie jest jakiś smartfon z przypiętym gumką battery packiem. Łatwiej będzie skołować niż zegarek, który by miał wytrzymać dystans ultra.
Najtańszy, który mi przychodzi do głowy z takich zegarków to Polar V800.
Tańszych nie można nawet ładować podczas rejestracji sesji.
Ostatnio zmieniany: 03 Lip 2018 20:48 przez Tomcat.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Zegarek sportowy 03 Lip 2018 21:14 #69513

Nie wydam na jeden raz na zegarek 1,2k PLN ;)

Dzieki za rozwiazanie z telefonem! Jako osoba nieposiadajaca takiego nie wpadlem na ten pomysl ;) Bede szukac opcji :)

Zegarek sportowy 10 Lip 2018 15:45 #69688

Miałem kiedyś Sunto z takimi funkcjami, jednak tego typu zegarki szybko się starzeją :P
Generalnie Garmin jest popularny jeżeli chodzi o tego typu rzeczy ;)

Zegarek sportowy 26 Wrz 2018 14:23 #71952

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Wraca u mnie temat zegarka.

Poczytałem trochę o Garmin Fenix 5 (nie żebym chciał tyle wydać, ale poczytać można) i aż mnie zmroziło: tam nie ma profilu rolkowego!

Niby można zrobić swój, no ale...

Stąd pytanie, czy ktoś wie jakie zegarki mają wbudowany profil rolek? (Oprócz Polara bo to to wiem).

Zegarek sportowy 26 Wrz 2018 14:39 #71953

Dorzuce opinie po fakcie. Mialem polara m400 na wspominanego wczesniej spartana ultra. Jako ze nie uzywam takich rzeczy to bylem bardzo milo zaskoczony intuicyjnoscia obslugi.

Wytrzymal ok 6h, potem nie ryzykowalem ze padnie i wylaczylem gps.

Swoja droga ciekawe skad byly tak wielkie rozbieznosci w pomiarach dystansu - pierwszy odcinek ludzie podawali od 24 do nawet 27 km.

Zegarek sportowy 27 Wrz 2018 10:13 #71960

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
qbajak napisał:
Wraca u mnie temat zegarka.

Poczytałem trochę o Garmin Fenix 5 (nie żebym chciał tyle wydać, ale poczytać można) i aż mnie zmroziło: tam nie ma profilu rolkowego!

Niby można zrobić swój, no ale...

Stąd pytanie, czy ktoś wie jakie zegarki mają wbudowany profil rolek? (Oprócz Polara bo to to wiem).

No ale co?
Fenix to jest taki kombajn, że można go przerobić nawet na maszynkę do mielenia mięsa.
Tzw. społeczność pisze programy na te sikory jak popierniczeni. I wszystko sobie możesz wgrać na zegarek. Większym problemem jest zdecydowanie co byś chciał i ograniczenie się w jakiś sposób.
Nie ma opcji, że Ci czegoś nie obsłużył. Pytanie, czy masz ochotę wywalić tyle siana.

Natomiast dedykowany profil rolkowy ma np. mój Suunto Spartan Trainer. Ale i tak zrobiłem swój. I myślałem że mnie szlag trafi na Fochu... bo po raz pierwszy odpaliłem wystrugany przez siebie nowy tryb i okazało się, że nie umieściłem na nim ODLEGŁOŚCI. A w pewnym momencie popierniczyło mi się ile już kółek przejechałem (sześć to dużo jak na liczenie na zmęczeniu ;) ) i chętnie bym to sprawdził, a tutaj dystansu ni ma...

Inna sprawa co to znaczy profil rolkowy?
Czy on liczy jakoś inaczej? Niby jakąś tam kadencję podaje. Ale w kalkulacji wysiłku największe znaczenie ma tętno i czas. Odległość przy rolkach nie ma takiego znaczenia, bo możesz robić ślizgi po metr i po dziesięć długie. Kadencja się nie ma jak przełożyć.

Już wiem co mi NIE podoba się w tym Suunto.
Ekran mi się nie podoba. Jest za mały.
No, ale dzięki temu ZEGAREK mi się podoba.
Tyle, że małe literki są nie do przeczytania podczas jazdy.
Stąd nowy profil rolkowy z prędkością powiększoną, bo w standardzie powiększona jest odległość, a prędkość jest taka kurcze jak Honduras, o taka mała!...
Ale rozwiązaniem jest zrobienie kilku ekranów i na każdym umieszczenie na środku powiększonej danej o którą chodzi.
Ostatnio zmieniany: 27 Wrz 2018 10:15 przez Tomcat.

Zegarek sportowy 27 Wrz 2018 12:40 #71973

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Tomcat napisał:
Nie ma opcji, że Ci czegoś nie obsłużył. Pytanie, czy masz ochotę wywalić tyle siana.

No właśnie nie mam ochoty. 1k to jest max jakby chciałbym wydać. A że ma to być mój 2 zegarek multisport to już mniej więcej wiem czego chce.
Inna sprawa co to znaczy profil rolkowy?

Ma być ikonka i już ;). A tak na poważnie, to rzeczywiście jest to wyzwanie. Estymata np kcal z rolek przy Polarze bez włączonego HR to kpina. To już zdecydowanie wolę zawyżone Endomondo, niż 10x niedomierzonego Polara.

Jak się zastanowić - to mnie chyba wkurza w Polarza M400 najbardziej.

Oraz to, że ostatnio ładuję do 2 razy dziennie - tj na noc + raz w ciągu dnia. Ale tak się przyzwyczaiłem do posiadania zegarka na ręku (nawet jako zwykłego pokazywacza godziny), że ciężko mi go wysłać do serwisu na wymianę baterii.

Dlatego jeśli wymieniać, to coś co ma baterię większą od M400. Doczytałem, że np. Suunto Spartan Sport - ma możliwość zmiany częstotliwości odbioru GPS, co wydłuża czas trwania na jednym ładowaniu, co jest fajne. Oglądam zegarek dalej i... ma jakiś dziwny port zamiast zwykłego USB - co jest już słabe...

Najgorzej jak się wie co chce, a trudno takie coś znaleźć na rynku...

Zegarek sportowy 27 Wrz 2018 13:14 #71974

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
qbajak napisał:
Ma być ikonka i już ;). A tak na poważnie, to rzeczywiście jest to wyzwanie. Estymata np kcal z rolek przy Polarze bez włączonego HR to kpina. To już zdecydowanie wolę zawyżone Endomondo, niż 10x niedomierzonego Polara.

Jak się zastanowić - to mnie chyba wkurza w Polarza M400 najbardziej.

Oraz to, że ostatnio ładuję do 2 razy dziennie - tj na noc + raz w ciągu dnia. Ale tak się przyzwyczaiłem do posiadania zegarka na ręku (nawet jako zwykłego pokazywacza godziny), że ciężko mi go wysłać do serwisu na wymianę baterii.

Dlatego jeśli wymieniać, to coś co ma baterię większą od M400. Doczytałem, że np. Suunto Spartan Sport - ma możliwość zmiany częstotliwości odbioru GPS, co wydłuża czas trwania na jednym ładowaniu, co jest fajne. Oglądam zegarek dalej i... ma jakiś dziwny port zamiast zwykłego USB - co jest już słabe...

Najgorzej jak się wie co chce, a trudno takie coś znaleźć na rynku...

Zegarek z pomiarem z nadgarstka jest naprawdę wygodny. Nie ma że zapominasz pasa i mierzenie wysilenia jest do bani.
Niedokładność jest hipotetyczna bo pasy też się knocą razem z rozciągnięciem.

Swoje Suunto - nie Sport, tylko Trainer, dużo tańszy - ładuję raz na tydzień. Polar M400 tyle nie wytrzymywał.
Ma możliwość zmiany czestotliwości próbkowania, ale tego nie używam, bo nie robię tras powyżej 4 godzin.
Ten "dziwny port" to jest plus, a nie minus. W polarze non stop te USB pada ze względu na zwarcia po zasoleniu. Tutaj odległości między pinami są tak duże, że nie ma żadnego problemu.
No i Suunto prezentuje się dużo lepiej na ręce niż saperką robiony Polar.

Ale można się zastanawiać, bo Polar wypuścił nową serię. Vantage M i V :)

Zegarek sportowy 27 Wrz 2018 15:07 #71980

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Ale można się zastanawiać, bo Polar wypuścił nową serię. Vantage M i V :)

Zegarek w preorderze :lol: ... Dobre uśmiałem się jak nigdy :lol:
Ten "dziwny port" to jest plus, a nie minus.

Minus jest taki, że wyjeżdzając musisz pamiętać o dodatkowym kabelku. Usb masz ze sobą zawsze (no chyba, że jedziesz na Apple a nie Android)... Ale musi coś być w tym co piszesz bo te nowe Vantage mają znowu inne wyjścia.
Zegarek z pomiarem z nadgarstka jest naprawdę wygodny. Nie ma że zapominasz pasa i mierzenie wysilenia jest do bani.
Niedokładność jest hipotetyczna bo pasy też się knocą razem z rozciągnięciem.

Już o tym pisałem, zegarki noszę luźno - tu jest klops nr 1. Klops nr 2 - jest taki, że w zimniejsze dni zakładam zegarek na rękawek termoaktywnej bluzki, nie pod. Nr 1 dałoby się obejść ciaśniejszym zapinaniem tylko na czas treningu. Ale musiałbym przetestrować.

Rozumiem, że jak się uprę to pod Suunto Trainera mogę podpiąć zewnętrzny HR?

Zegarek sportowy 27 Wrz 2018 15:20 #71981

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
qbajak napisał:
Rozumiem, że jak się uprę to pod Suunto Trainera mogę podpiąć zewnętrzny HR?

Nie testowałem, ale podobno tak.

Zegarek sportowy 27 Wrz 2018 16:39 #71985

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Czarna magia dla mnie te zegarki :laugh: Te słowa, nazwy... :lol: Wolę zwykły na wskazowki :laugh: