Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 44 gości oraz 1 użytkownik.

• Tomcat
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: 30 km/h jazda szybka

30 km/h jazda szybka 14 Lip 2017 22:07 #61040

• Ania_09
  • Ania_09's Avatar
  • Gold Boarder
Po ilu sezonach zaczęliście osiągać średnią 30 km/h, na odległości co najmniej 10 km? (nie wliczając jazdy z górki)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

30 km/h jazda szybka 14 Lip 2017 22:24 #61041

• Lotnik
  • Lotnik's Avatar
  • Platinum Boarder
Kwestia zapewne mocno indywidualna. Marzy mi się właśnie taka średnia na tym dystansie. Czy kiedykolwiek się uda, tego nie wiem - czy jest to prędkość dostępna dla amatora na 4x90mm.

30 km/h jazda szybka 14 Lip 2017 22:54 #61044

• Sainti
  • Sainti's Avatar
  • Platinum Boarder
30km/h średniej prędkości na płaskim odcinku 10km? Samemu nadal chyba jeszcze tak nie zrobię. Na zawodach jadąc w pociągu z innymi udało się w ubiegłym roku. Było to wtedy w czwartym roku jazdy na rolkach, po 2,5 tak bardziej na serio (chociaż bardziej slalom) i drugie zawody na rolkach szybkich z niskim butem.

20km na Torze Poznań przy okazji Wrotkarskiej Makówki 2016. Miał być lajtowy start, bo 3 dni wcześniej jechałem półmaraton w Grodzisku Wielkopolskim, ciągle jeszcze przyzwyczajałem się do niskiego buta i wcześniej brałem też udział w warsztatach slalomowych. Po starcie jak już się trochę luźniej zrobiło słyszę za sobą głos jakiegoś dziadka (pozdrawiam Piotra :)), który mnie zachęcał "Goń tego gościa przed nami, bo nam odjedzie". No to stwierdziłem, że spróbuję go dogonić i tak plan na lajtowy start diabli wzięli. Dogoniłem i okazało się, że za mną się niezła grupka utworzyła i jak tak razem jechaliśmy zmieniając się na prowadzeniu, to cały dystans ze średnią 30,9km/h przejechaliśmy. Jak zobaczyłem wyniki, to sam się nieźle zdziwiłem, że takie tempo wytrzymałem. :laugh:
Ostatnio zmieniany: 14 Lip 2017 22:56 przez Sainti.

30 km/h jazda szybka 15 Lip 2017 06:02 #61048

Nie osiagnalem nigdy takiej sredniej. Ze statystyk datasportu w zawodach w tym roku mialem na CM ~25,5 kmh (czas ukonczenia 1:39); momentami na innych zawodach na kilku km odcinkach (zalezy jaki "miedzyczas" sobie ustalą) miewalem 27-28. To w jezdzie solowej, w grupowej za rzadko jezdze i nie mam danych.

Moze na rekordowym przejezdzie (2015) w Skawinie na 9 km moglem miec cos lekko wiecej.

Co innego solo co innego w grupie. W grupie 30 to ZUPELNIE cos innego niz samemu. Pamietam maraton w Warszawie ktory z powodu nie czucia specjalnej formy celowo powiozlem sie przez jakies 80% dystansu. Czas na mecie mnie bardzo zaskoczyl, bo w ogole nie czulem sie zmeczony ani tym bardziej nie mialem wrazenia ze jedziemy szybko, a bylo 1:27, co wg moich obliczen daje blisko 29 km/h.
Ostatnio zmieniany: 15 Lip 2017 06:16 przez Szyszkownik.

Re:30 km/h jazda szybka 15 Lip 2017 07:57 #61052

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Ja nie wiem. To jeszcze przede mną :-)
Na dychę mam jeszcze zdrowo ponad 20min.

Re:30 km/h jazda szybka 15 Lip 2017 08:02 #61053

aaa i jeszcze wrazenia z tegorocznej Osiecznicy przejechanej w ~95% w grupie, tym razem bardzo rowno zmieniajacej i wspolpracujacej, bez niczyjego wozenia etc. Wydawalo mi sie ze jedziemy szybko (a na pewno szybcej niz ja sam) a czas na mecie 1:38 (rok wczesniej solo 1:37).

Na ten moment bardzo trudno mi jest wyczuc jakie tempo jest w grupie.

Co do dychy - w okolicy chyba nie ma zawodow na dyche ;) Skawina to 9 km, Foch to lekko ponad 10, chyba 10,8, Jaslo tez cos nie do konca jest rowne 10 km. Nie orientuje sie jak Katowice.

Re:30 km/h jazda szybka 15 Lip 2017 13:06 #61078

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Grójecka dycha? :-)

30 km/h jazda szybka 17 Lip 2017 21:44 #61135

Dużo zależy od warunków - mówisz o jeździe w grupie czy indywidualnej?

Re:30 km/h jazda szybka 18 Lip 2017 08:21 #61146

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Wszystkie komentarze dotyczą czasówek indywidualnych.

Utrzymanie się w grupie która jedzie nawet i 35 km/h w łatwym terenie, czyli bez dużej ilości zakrętów i po płaskim nie jest bardzo ambitne.
Ale jak jest dużo zakrętów... To robią się konkretne interwały! ;-)
Ostatnio zmieniany: 18 Lip 2017 09:37 przez Tomcat.

30 km/h jazda szybka 19 Lip 2017 21:03 #61228

• Bossmat
  • Bossmat's Avatar
  • Junior Boarder
Witam
Fajny Temat !
A może tak ktoś podpowie jak poprawić technikę jazdy by osiągać lepsze śr prędkości.
Po prawie rocznej przerwie, 4 raz w tym roku na rolach i szału ni ma :(( a przesiadłem się na niski but 4x110 , a rok temu 3x100/1x90 but wysoki i średnie wyższe były o 2-3 km/h

30 km/h jazda szybka 19 Lip 2017 22:41 #61231

• Sainti
  • Sainti's Avatar
  • Platinum Boarder
Tak ogólnie:
1. Poczuć się pewnie na nowych rolkach. Wiem, że na początku przesiadka na niskiego buta wymaga trochę przyzwyczajenia. U mnie na początku też szału nie było, ale jak się trochę rozjeździłem, to zacząłem przyspieszać. Szczególnie jak próbowałem utrzymać tempo szybszych ode mnie ;)
2. Nie bać się zewnętrznych krawędzi. Nawet minimalny underpush daje potem dłuższe odbicie.
3. Uginać kolana. Niższa pozycja jest zazwyczaj szybsza.
4. Poprawiać kondycję. Dobra średnia prędkość wymaga połączenia dobrej techniki z dobrą kondycją. Jak jest jest technika to się można szybko rozpędzić, ale potem na zmęczeniu już nie można jej utrzymać.

Re:30 km/h jazda szybka 20 Lip 2017 09:19 #61240

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Ad 4. O, to to to to! Jak brzuch szoruje po ziemi to strasznie przeszkadza. :-)

Re:30 km/h jazda szybka 20 Lip 2017 17:49 #61251

• Bossmat
  • Bossmat's Avatar
  • Junior Boarder
Witam
Co do siły i kondycji to przesiadka na rower szosowy powinna dać wiele, troszku km wykręciłem w tym roku a technika wiadomo sama się nie pojawi.
Problem mam z utrzymaniem nogi w kostce wydaje mi się że bardzo wykrzywiam a powinna stopa raczej być linii prostej.

Re:30 km/h jazda szybka 20 Lip 2017 19:27 #61263

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Tego na szosie nie poprawisz. Rolki w łapę i jeździć trzeba.
Robić półbeczki, jazdę na jednej nodze i inne takie.

Re:30 km/h jazda szybka 20 Lip 2017 21:10 #61268

• Bossmat
  • Bossmat's Avatar
  • Junior Boarder
Co do techniki to Tom masz rację ale czytaj dokładnie co piszę, siła i kondycja na rowerze. A porady na zasadzie inne takie... itd to troszku na odczep się chyba bez urazy .

Re:30 km/h jazda szybka 20 Lip 2017 21:35 #61269

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Nie. Inne takie jak napisałem.
Półbeczki można robić w dziesiątkach wariantów. Ich celem jest po trochu wzmacniać umiejętności pociągnięcia prosto, a potem na zewnętrznej krawędzi nogi jadącej na wprost.
A jazda na jednej - wiadomo.

Re:30 km/h jazda szybka 21 Lip 2017 00:30 #61271

• Sainti
  • Sainti's Avatar
  • Platinum Boarder
Jeszcze co do przesiadki na niskiego buta i większe kółka: ustawienie szyny robi różnicę. Trzeba z tym trochę poeksperymentować, ale można zredukować sporo to krzywienie rolek i ułatwić sobie przechodzenie między krawędziami.

Na początek polecam znaleźć z tylu środek pięty, tak żeby przy staniu rolki były prosto i nie przekrzywiały się za bardzo w żadną stronę. Potem z przodu celować mniej więcej między duży palec a ten drugi i sprawdzać jak idzie przechodzenie między zewnętrzną i wewnętrzną krawędzią.
  • Strona:
  • 1
  • 2