Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 90 gości oraz 1 użytkownik.

• Andreee
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Pomoc w \"złotym\" wyborze :)

Pomoc w \"złotym\" wyborze :) 13 Lis 2007 11:38 #10956

• maneton
  • maneton's Avatar
  • Fresh Boarder
Hejka,

trapi mnie dylemat od paru dni... podobają mi się roleczki K2 roadie 07 i Powerslide Cell II 2007... ale z braku kasy musze wybrać tylko jeden model:P

K2 mają miękki but chociaż producent mówi, że można uzywać jej do jazdy slalomowej i freestyle'owej, natomiast Powerslide Cell - wiadomo, twardy but i gora z 5 godzin wytrzymać można więc dłuższe trasy odpadają...

Idealna dla rolka musi sprawdzac się w jezdzie po miescie, krawezniki, dziury itp, zeby troche porobic trickow, ale tez pojezdzic sobie poza miastem na jakiejs plaskiej betonce... prosze wiec o porade i ewentualne sugestie bardziej doswiadczonych specjalistow :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Pomoc w "złotym" wyborze :) 13 Lis 2007 12:23 #10960

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
Witaj!
Jeśli przeskok miasto, to raczej CELL 2007. Ma mocniejszą szynę, mocniejszy but. który lepiej trzyma stopę - to ważne przy jeżdzie po mieście. Krótka szyna sprawia, że rolka jest zwrotniejsza, stąd lepsza na miasto, gdzie trzeba szybko reagować. To popularna, często wybierana rolka do freerajdu/freestajlu/hokeja. Jest droższa pewnie o jakąś stówkę od K2 Roadie, która to ma kompozytową płozę, co jest jej minusem. No i ten półmiękki but. Jakby nie było K2 Roadie ma wygląd rolki fitnesowej.

W obydwóch rolkach napewno pojeżdzisz sobie po płaskim betonie. Na dłuższy dystans to pewnie roadie jest lepsza, bo jej płoza wydaje się być nieco dłuższa od krótkiej płozy w CELL 2007. No i może jest faktycznie trochę wygodniejsza. Jeśli dystanse są poniżej 20km, to bym nie brał tego aspektu pod uwagę. Na obu rolkach to przejedziesz z palcem ... między kółkami.

Aha, czy 550 zeta za Twistera (Rollerblade Twister II Pro) z decathlonu to dużo? Jest teraz promocja, a to jest jednak dobra rolka.

Jestem ciekaw co inni powiedzą, bo moja opinia jest tylko taka poglądowa. K2 roadie nie znam, nie miałem w rękach, natomiast przyglądałem się z bliska Cellom Drugim.

O:Pomoc w \"złotym\" wyborze :) 13 Lis 2007 13:59 #10962

• maneton
  • maneton's Avatar
  • Fresh Boarder
w sumie do 600 PLN moge dac :P mam nadzieje ze w decathlonie na takim zad..piu jak warszawa beda jeszcze o tej porze roku :P

O:Pomoc w \"złotym\" wyborze :) 13 Lis 2007 14:49 #10963

• Down
  • Down's Avatar
  • Junior Boarder
Ja kupiłem K2 Exo które są bardzo podobne w budowie do Roadie jeśli nawet nie identyczne. Powiem tylko dwie rzeczy:
1) Kółka sie rozpadły po 2 miesiącach jazdy a nity w kostce po trzech. Więc jak chcesz więcej jeździć z nimi po gwarancjach niż na nich to proszę bardzo. :)
2) Na tych rolkach można jeździć slalom ale to sie mija z celem bo mają dużo za dużą szynę i do tego plastikową. Po za tym but jest przystosowany do jazdy rekreacyjnej a nie slalomu co sprawia że jest bardzo wygodny ale nie trzyma dobrze stopy. :unsure:

Co o Twisterów to znam paru ludzi i mówią że bardzo fajna roleczka. I cena też całkiem przystępna. Mierzyłem je w sklepie i w porównaniu od Exo są po prostu genialne :D

O:Pomoc w 13 Lis 2007 15:10 #10964

• Slawek
  • Slawek's Avatar
  • Senior Boarder
maneton napisał:
w sumie do 600 PLN moge dac :P mam nadzieje ze w decathlonie na takim zad..piu jak warszawa beda jeszcze o tej porze roku :P

Twistery sa w Decathlonie w CH Reduta.... Gdybym mial wybierac z tych trzech modeli tez bym sie zdecydowal na Twistery - lepsza jakosc, dobrze trzymajacy wygodny but, niezla szyna - wiele osob jezdzi w nich slalom...

Slawek
www.janarolki.pl

O:Pomoc w 13 Lis 2007 16:56 #10967

• Agent L
  • Agent L's Avatar
  • Platinum Boarder
hmm, kiedy ja ostatnio byłem w Warszawie, moje Celle zdjąłem dopiero gdy się rozsiadłem w Ex do Krakowa : )
Choć nie wiem czy trwało to dłużej niż 5 godzin no i np w WKD je luzowałem : )

Kiedy Celle kosztowały 400 a Twistery 800, można było się wahać. Gdy teraz kosztują prawie tyle samo (450 vs 550) - nie ma się nad czym zastanawiać.

O:Pomoc w 13 Lis 2007 17:07 #10969

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
Pusty post! (skasowałem, bo napisałem głupoty!)

O:Pomoc w 13 Lis 2007 18:05 #10971

• krip
  • krip's Avatar
K2 mają miękki but chociaż producent mówi, że można uzywać jej do jazdy slalomowej i freestyle'owej, natomiast Powerslide Cell - wiadomo, twardy but i gora z 5 godzin wytrzymać można więc dłuższe trasy odpadają...

Tym co mowi producent, nie sugerowalnym sie za bardzo ;]. Do slalomu trzeba miec rolke z tzw. "twardym butem",
wtedy jazda jest o niebo lepsza (tricki lepiej i latwiej wychodz).

Sam jezdze na podobnych rolkach (salomony). I nie wyobrazam sobie, zeby jezdzic na "miekkich". Czasami spedzalem w nich po 10 godzin i nie czulem ich na nogach (oczywiscie nie od razu przy kupnie, ale po pewnym czasie - kiedy rolka dopasowala sie do ksztaltu stopy).

Co do twisterow. I promocji. -> jezeli jest taka mozliwosc, to kupuj twistery. :)

O:Pomoc w 13 Lis 2007 18:13 #10972

• Agent L
  • Agent L's Avatar
  • Platinum Boarder
krip napisał:
kiedy rolka dopasowala sie do ksztaltu stopy
Chyba na odwrót : )

O:Pomoc w 13 Lis 2007 19:30 #10978

• krip
  • krip's Avatar
Agent L napisal:
krip napisał:
kiedy rolka dopasowala sie do ksztaltu stopy

Chyba na odwrót : )

Kiedy liner dopasowal sie do stopy oraz stopa do linera ;]. W kazdym razie, wtedy kiedy juz nic mnie nie bolalo:P B)

O:Pomoc w 13 Lis 2007 21:30 #10980

• maneton
  • maneton's Avatar
  • Fresh Boarder
Byłem dziś w Decathlonie i roleczki na promocji kosztuja koło 650 przecenione z 800 coś... ale to Stolyca wię chyba dlatego...

Dzieki za pomoc wszystkim :)

O:Pomoc w 14 Lis 2007 11:27 #10992

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
maneton napisał:
Byłem dziś w Decathlonie i roleczki na promocji kosztuja koło 650 przecenione z 800 coś... ale to Stolyca wię chyba dlatego...)
No to masz zgryz...

Przymierzałeś? W decathlonie można pojeżdzić spokojnie cały dzień :)

O:Pomoc w 14 Lis 2007 11:46 #10993

• Slawek
  • Slawek's Avatar
  • Senior Boarder
Jaki tam zgryz.... Popros kierownika i sie troche potarguj - czasem da sie wynegocjowac wiekszy rabat...

O:Pomoc w 14 Lis 2007 12:13 #10994

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
heh, powiedz, ze krakowie mają większy rabat i że gotów jesteś pojechać do kraka! ;)

(co się zupełnie nie kalkuluje)

O:Pomoc w 14 Lis 2007 13:39 #11003

• meta
  • meta's Avatar
  • Senior Boarder
Decyzja chyba już podjęta, ale dorzucę swoje 3 grosze, bo mam roadie.
Mi odpowiadają w zupełności, gdyż traktuję je jako rolki przejściowe/uniwersalne. Prostych trików można się uczyć i nie narzekam na trzymanie stopy. Szyna "dość długa" bo ma 255, ale jak się zorganizuje Hi-lo-banan-mod to +5 do zwrotności 10% większe szanse na wykonanie crazy ;)
Na średnio długie dystanse niezła, bo jeździłem z Dąbia, bulwarami na Błonia, po Błoniach i z powrotem tą samą drogą, więc to koło 20km (wtedy bez banana). Mam w planach udeżyć w nich najbliższy maraton zmieniając na kółeczka 80mm (to jest max jakie wchodzą). Aha, z torami, krawężnikami i brukiem radzą sobie tak jak radzi sobie rolkarz ;) Nie wiem, czy cokolwiek ułatwiają w tej kwestii, ale na pewno nie utrudniają :D
pzdr

O:Pomoc w 14 Lis 2007 16:25 #11009

• maneton
  • maneton's Avatar
  • Fresh Boarder
:P kupilem je za niecale 600 zł, bo byly juz ostatnie i mialy od stojaczka na ktorym byly troche obdrapana farbe na szynie :P a teraz wlasnie mam je na nozkach zeby sie ncieszyc :P sa extra, troche jak but narciarski :P ale milo i nic nie cisnie jak narazie :P

O:Pomoc w 14 Lis 2007 16:54 #11011

• iskierka
  • iskierka's Avatar
  • Expert Boarder
maneton napisał:
:P kupilem je za niecale 600 zł, bo byly juz ostatnie i mialy od stojaczka na ktorym byly troche obdrapana farbe na szynie :P a teraz wlasnie mam je na nozkach zeby sie ncieszyc :P sa extra, troche jak but narciarski :P ale milo i nic nie cisnie jak narazie :P

myślę, że będziesz zadowolony z zakupu ;)
ja mam twistery od września (co prawda wtedy kosztowały ponad 800 zł - ale nie żałuje), nigdy mnie nie obtarły, nie gniotły, dobrze trzymają nogę i w ogóle super się w nich jeździ zarówno slalom jak również po mieście.

O:Pomoc w 14 Lis 2007 17:06 #11012

• boolz
  • boolz's Avatar
  • Expert Boarder
No to teraz musisz się tylko przyzwyczaić do charterystycznego skrzypienia twisterów ;) (ja nie wyobrażam sobie juz ostrej jazdy bez skrzypienia).

O:Pomoc w 14 Lis 2007 17:24 #11014

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
No to gratulejszyn maneton, będziesz zadowolony. Tylko gdzie ty pojeżdzisz teraz :)

O:Pomoc w 14 Lis 2007 17:24 #11015

• miko
  • miko's Avatar
  • Moderator
No to gratulejszyn maneton, będziesz zadowolony. Tylko gdzie ty pojeżdzisz teraz :)
  • Strona:
  • 1
  • 2