Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 231 gości oraz 0 użytkowników.

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Żona mnie namówiła... wybór będzie ciężki jak Ja..

Żona mnie namówiła... wybór będzie ciężki jak Ja.. 09 Kwi 2018 21:19 #66268

Nie znam się, ale gdybym kupował rolki teraz, to brałbym jak najwygodniejsze (oczywiście w interesującej kategorii) i jak najlepszej jakości, trwałości, z twardymi kołami (no i pewnie 2x droższe niż moje TWS80). Dużo mniej startych kostek, uwierania, ugniatania, latającej pięty itp. Ciężko upewnić się w sklepie, że wszystko będzie ok - mi się wydawało że jest ok, ale chyba warto pomierzyć jednak więcej par.

Ważę 90kg i przy nauce hamowania / skręcania koła szły na wiór szybko, a i plastikowe elementy szybko się ścierały, także miękkie koła to dla mnie (i pewnie dla Ciebie też) wyrzucanie kasy w błoto. Nowe, twarde koła 8x 80mm 84a to jakieś 240zł (Hyper Concrete- jeszcze nie testowane), także ja bym przeszacował jeszcze raz przyszłe koszty, zadecydował czy może nie pobiegać z psem raczej, a jak już to kupił coś bardzo dobrego z wyższej półki, raz na sezon czy ile tam wstawiał dobre koła i jeździł.

Ty pewnie chcesz rolki bardziej rekreacyjne - patrząc po moich to rolki rekreacyjne (z dłuższą szyną i kołami o profilu eliptycznym) jadą *znacznie* szybciej i przyjemniej po prostym asfalcie niż TWS80, czyli urban na kołach płaskich. Nie wiem jaki udział mają w tym łożyska. A że eliptyczne szybciej się zużyją, to trzeba brać twarde. Wg mnie rolki na dłuższej szynie są bardziej stabilne, szybsze i nie miota nimi na boki gdy jedziesz szybko z górki. Czyli jak jedziesz prosto po asfalcie, to jest dobrze - gorzej gdy chcesz skręcać lub często się przewracać - krótka szyna lepiej skręca, a co by nie mówić, moje TWS80 ZNACZNIE lepiej usztywniają kostkę niż te drugie, rekreacyjne.

No i ochraniacze..

A jak rolki mają iść w kąt po miesiącu, to może lepiej wziąć tego psa na bieganie :)

No i jeszcze dwa grosze: rekreacyjne są wygodne jak stare kapciochy, i to jest duży plus, no ale ja np. mam dużo kiepskich terenów do pokonania i lubię to tu to tam, także muszą być tępe kadłuby :) No i hamulec - jak nie umiesz w ogóle jeździć, to powiem tylko że nie wiem czy siedmiu żyć by mi starczyło bez hamulców ;)

Inni znają się lepiej, ale może to coś Tobie pomoże. Pozdro.
Ostatnio zmieniany: 09 Kwi 2018 21:25 przez Wpisznazwe.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Żona mnie namówiła... wybór będzie ciężki jak Ja.. 09 Kwi 2018 21:36 #66269

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Maja tam Maxxum 84. Wystarczy ze przymierzysz :) Zeby zobaczyc jak leza. Rozmiar 44.5 nawet jest.
www.sportrebel.pl/Rolki-freestyle-Rollerblade-Maxxum-84-17/3977

Pozniej mozesz kupic te. Tylko ze tu jest rozmiar 44. Jesli rozmiar 44.5 bylby za duzy, to 44 powinien byc OK
niecodzienni.pl/rollerblade-maxxum-90-un...fitness-2017-id-4775

Przymierz w Sportrebel Maxxum 44.5 i jak beda dobre, to gdzies w innym sklepie znajdziesz wersje 90mm w rozmiarze 44.5.
Chyba ze wersja 84mm sie spodoba, to tez mozesz brac :)

Przy okazji przymierz model Twister EDGE. Przy Twoim rozmiarze kolka maja tam 84mm i jest oczywiscie dluzsza szyna.
Ostatnio zmieniany: 09 Kwi 2018 21:38 przez Andreee.

Żona mnie namówiła... wybór będzie ciężki jak Ja.. 09 Kwi 2018 22:03 #66271

• LICHU
  • LICHU's Avatar
  • Fresh Boarder
Ok bardzo dziękuję za tak wyczerpujące odpowiedzi !! Jutro jeszcze się przejadę i przymierzę. Faktycznie odpuszczę sobie te RB 80. Czasem warto posłuchać mądrzejszych kolegów.
  • Strona:
  • 1
  • 2