Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 225 gości oraz 1 użytkownik.

• Sainti
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Które kupić, żeby nie przesadzić?

Które kupić, żeby nie przesadzić? 21 Cze 2018 13:27 #69087

• mx3
  • mx3's Avatar
  • Fresh Boarder
Dzień dobry,
Mam ponad pół wieku :-)
Od zawsze biegam rekreacyjnie na biegówkach (śladówkach), od ponad roku na nartorolkach do techniki klasycznej.
Rozmyślam nad nartorolkami do techniki łyżwowej, ale trochę bez przekonania, bo biegałbym łyżwą bardzo okazjonalnie (raz na tydzień), bo nie wiem, czy nie będę zmuszony ze względu na kręgosłup zrezygnować z tej aktywności i odsprzedać sprzęt, co nie jest takie łatwe. Za rozsądne pieniądze, oczywiście.
Przypadkiem znalazłem filmik instruktażowy do Nordic Blading.
Spodobało mi się.
Wydaje mi się, że w okolicach 500 zł kupiłbym już jakieś rolki, na których byłbym w stanie przejechać bez specjalnego wysiłku 20-30 km raz na tydzień (dla odmiany od klasyka) wyłącznie po asfalcie, i które nie rozsypałyby się po miesiącu.
Potrzebuję porady :-)
Wstępnie wybrałem te modele:
Rollerblade SIRIO 84 ST
www.sportisimo.pl/rollerblade/sirio-84-st/199504/?rozmiar-buta[]=2350&rozmiar-buta[]=2351&rozmiar-buta[]=2352

Rollerblade MACROBLADE 84
www.sportisimo.pl/rollerblade/macroblade...162711/?rozmiar-buta[]=2350&rozmiar-buta[]=2351&rozmiar-buta[]=2352

Rollerblade SIRIO 90 ST
www.sportisimo.pl/rollerblade/sirio-90-st/162713/?rozmiar-buta[]=2350&rozmiar-buta[]=2351&rozmiar-buta[]=2352

K2 Inline Skating VELOCITY SPORT M
www.sportisimo.pl/k2/velocity-sport-m/202090/?rozmiar-buta[]=2350&rozmiar-buta[]=2351&rozmiar-buta[]=2352

Czy zmierzam w dobrym kierunku?
Czy warto dopłacić i kupić coś droższego, mając na uwadze to, jak mało intensywnie zamierzam je eksploatować, że być może będę chciał/musiał je odsprzedać?

Na przykład któreś z tych:
K2 VO2 90 Speed Boa
www.skatepro.com.pl/119-27643.htm

K2 F.I.T. 84 Speed Boa
www.skatepro.com.pl/119-27625.htm

Generalnie cena nie jest najważniejsza, pod warunkiem, że wyższa będzie uzasadniona.
Dziękuję z góry za uargumentowane porady :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Które kupić, żeby nie przesadzić? 21 Cze 2018 14:30 #69097

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
W Twoim przypadku celowałbym w koła 90 - będziesz miał dłuższe podparcie, choć i tak niczym to nie będzie przypominać nartorolek.
No i jednak Rollerblade. Chociaż różnice przy modelach fitness nie są duże, to jednak są jakieś takie wytrzymalsze.

Pamiętaj, noga nie może latać na szerokość, a rolki się lekko rozbiją. Te modele mają miękkiego buta. Jak będzie za duży, to może Ci być ciężko.
Na rolkach stoisz ZDECYDOWANIE wyżej niż na nartorolkach, bo całe kółka się muszą zmieścić pod butem. Więc na początku będziesz walczył ze stabilnością.

Które kupić, żeby nie przesadzić? 10 Lip 2018 16:11 #69692

Tomcat dobrze pisze ;) Większe kółka zapewnią wyższą płynność jazdy przy dłuższych dystansach.
  • Strona:
  • 1