Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 377 gości oraz 0 użytkowników.

Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Które kupić, żeby nie przesadzić?

Które kupić, żeby nie przesadzić? 21 Cze 2018 13:27 #69087

• mx3
  • mx3's Avatar
  • Senior Boarder
Dzień dobry,
Mam ponad pół wieku :-)
Od zawsze biegam rekreacyjnie na biegówkach (śladówkach), od ponad roku na nartorolkach do techniki klasycznej.
Rozmyślam nad nartorolkami do techniki łyżwowej, ale trochę bez przekonania, bo biegałbym łyżwą bardzo okazjonalnie (raz na tydzień), bo nie wiem, czy nie będę zmuszony ze względu na kręgosłup zrezygnować z tej aktywności i odsprzedać sprzęt, co nie jest takie łatwe. Za rozsądne pieniądze, oczywiście.
Przypadkiem znalazłem filmik instruktażowy do Nordic Blading.
Spodobało mi się.
Wydaje mi się, że w okolicach 500 zł kupiłbym już jakieś rolki, na których byłbym w stanie przejechać bez specjalnego wysiłku 20-30 km raz na tydzień (dla odmiany od klasyka) wyłącznie po asfalcie, i które nie rozsypałyby się po miesiącu.
Potrzebuję porady :-)
Wstępnie wybrałem te modele:
Rollerblade SIRIO 84 ST
www.sportisimo.pl/rollerblade/sirio-84-st/199504/?rozmiar-buta[]=2350&rozmiar-buta[]=2351&rozmiar-buta[]=2352

Rollerblade MACROBLADE 84
www.sportisimo.pl/rollerblade/macroblade...162711/?rozmiar-buta[]=2350&rozmiar-buta[]=2351&rozmiar-buta[]=2352

Rollerblade SIRIO 90 ST
www.sportisimo.pl/rollerblade/sirio-90-st/162713/?rozmiar-buta[]=2350&rozmiar-buta[]=2351&rozmiar-buta[]=2352

K2 Inline Skating VELOCITY SPORT M
www.sportisimo.pl/k2/velocity-sport-m/202090/?rozmiar-buta[]=2350&rozmiar-buta[]=2351&rozmiar-buta[]=2352

Czy zmierzam w dobrym kierunku?
Czy warto dopłacić i kupić coś droższego, mając na uwadze to, jak mało intensywnie zamierzam je eksploatować, że być może będę chciał/musiał je odsprzedać?

Na przykład któreś z tych:
K2 VO2 90 Speed Boa
www.skatepro.com.pl/119-27643.htm

K2 F.I.T. 84 Speed Boa
www.skatepro.com.pl/119-27625.htm

Generalnie cena nie jest najważniejsza, pod warunkiem, że wyższa będzie uzasadniona.
Dziękuję z góry za uargumentowane porady :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Które kupić, żeby nie przesadzić? 21 Cze 2018 14:30 #69097

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
W Twoim przypadku celowałbym w koła 90 - będziesz miał dłuższe podparcie, choć i tak niczym to nie będzie przypominać nartorolek.
No i jednak Rollerblade. Chociaż różnice przy modelach fitness nie są duże, to jednak są jakieś takie wytrzymalsze.

Pamiętaj, noga nie może latać na szerokość, a rolki się lekko rozbiją. Te modele mają miękkiego buta. Jak będzie za duży, to może Ci być ciężko.
Na rolkach stoisz ZDECYDOWANIE wyżej niż na nartorolkach, bo całe kółka się muszą zmieścić pod butem. Więc na początku będziesz walczył ze stabilnością.

Które kupić, żeby nie przesadzić? 10 Lip 2018 16:11 #69692

Tomcat dobrze pisze ;) Większe kółka zapewnią wyższą płynność jazdy przy dłuższych dystansach.

Które kupić, żeby nie przesadzić? 08 Sty 2019 12:22 #73517

• mx3
  • mx3's Avatar
  • Senior Boarder
Dobrego 2019!
Jeździłem trochę (choć niezbyt chętnie, bo w o rozmiar za dużych)na znalezionych w domu rolkach syna z czasów jego młodości Fila Thetis na kołach 80 mm o twardości 82A z łożyskami ABEC7 i płozie 264 mm. Dało radę, ale musiałbym mieć jednak coś bardziej dopasowanego do stopy bez dokładania skarpet.
Trafiłem na takie rolki:
www.sportisimo.pl/rollerblade/sirio-90-sp/123031/
Podoba mi się kolor, cena, rozmiar kół, ale nigdzie nie mogę znaleźć jakiejkolwiek recenzji tego modelu.
Cena zadziwiająco niska.
Nic o plusach ani minusach.
Pomożecie?
PS
Co oznaczają skróty ST, SP?
Ostatnio zmieniany: 08 Sty 2019 12:29 przez mx3.

Które kupić, żeby nie przesadzić? 08 Sty 2019 14:05 #73518

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Przy 20-30km raz w tygodniu to wychodzi jakieś 600-900km w sezonie.

Zdecydowanie odpuść wszystko co ma koła o twardości 80A (no chyba, że przed końcem sezonu chcesz jeszcze dokupować nowe). Z 82A może się uda, że wystarczą. Idealnie by było >82A (ale na siłę też nie szukaj bo większość fitnesów ma 82A).

Jakość łożysk kompletenie możesz olać. To marketing.

Szyna bardziej aluminiowa niż kompozytowa. Kompozyt rozprasza masę energii (szkoda ją marnować na trasach 30km) no i słaby przy cięższych rolkarzach.

Sirio 90 z ostatniego linka wydają się być ok.

Modeli fitnessowych jest tyle, że raczej ciężko będzie znaleźć recenzje do wszystkich, więc na tym się nie skupiaj. Jak masz możliwość to przymierzaj, przymierzaj i przymierzaj. Rolka fitnesowa ma być wygodna.

Widzę, że jesteś z Rybnika. Spróbuj od Decathlonu. W Decathlonie kiedyś mieli Fila na 90mm - jeździłem na nich i było ok. Tylko nie wiem czy jeszcze w sprzedaży - na te szare Fila z kołami 80mm uważaj ludzie bardzo jadą na jakość kółek i ich wytrzymałość.

Decathlon ma w ofercie swoje OXELO MF500 i podstawową wersję Powerslide Impersial One. Obie są w skorupach - przeżyją zdecysowanie więcej niż rolka fitnessowa, więc może warto spróbować. Z tym że MF500 jest bardzo budżetowe mi np nie paswowało, przymierzyłem i nawet nie próbowałem jeździć.
Na Imperialach jeżdże do dziś, tylko w trochę bogatszej wersji (inny liner, inna klamra 45oC) - tylko tu są małe kółka. No i to jest raczej wąska rolka - nie wszystkim pasuje.

Jak Ci się chce, to możesz się wybrać do Intersportu Katowice/Bielsko-Biała. Tam z tego co pamiętam Intersport ma dużo fitnesowaych K2, jak będziesz miał szczęście to znajdziesz do przymierzenia Rollerblade Tempest/Twister - ale to znowu wchodzimy w trochę inny budżet.

W Katowiach masz jeszcze Bladeville na Ceglanej - sklep typowo rolkowy, ceny będę nieco wyższe, ale powinni doradzić (przynajmniej BV w Warszawie umie ;) )

Z uwagi na to że masz czas, ja bym szedł w tryb przymierzam co mi pasuje/szukam w internecie tego samego modelu.

Które kupić, żeby nie przesadzić? 08 Sty 2019 17:57 #73525

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Proponuję zainteresować się modelem Rollerblade Maxxum - najlepiej w wersji 100mm. Bardzo dobre koła. Cenowo na promocji można je znaleźć za mniej niż 800zl. 300 zł zwróci się bardzo szybko, a przyjemność z jazdy naprawdę zadowalająca.

Które kupić, żeby nie przesadzić? 12 Sty 2019 16:08 #73557

• mx3
  • mx3's Avatar
  • Senior Boarder
Dzięki za podpowiedzi.
Jeżdżenie po sklepach raczej odpada, qbajak. Nie pamiętam, kiedy kupiłem coś, poza żywnością, nie za pośrednictwem internetu :-).Oczywiście wiąże się to często z zamawianiem dwóch sąsiednich rozmiarów albo domawianiem kolejnego i odsyłaniem, ale komfort przymierzenia w domu, zaoszczędzony czas są warte więcej. Na stronach tych sklepów jest jakoś bardzo ubogo, zwłaszcza z rozmiarami.
Andreee, pozostanę przy kołach 90mm. Przynajmniej na razie. Proponowane przez Ciebie Maxxumy (dlaczego masz w nicku 3 literki e, a Maxxum ma tylko dwie literki x-niedopatrzenie z ich strony) mają twardy but, nie wiem jak to smakuje, bo wszystkie moje buty sportowe są miękkie (na zjazdówkach nie jeżdżę). Trochę się tego boję.
Co sądzicie o rolkach TEMPISH BLACK SHADOW 90
catalogs.tempish.com/Tempish_In_Line_Katalog_2019/15/#zoom=z
Podobają mi się wizualnie. Płoza ma możliwość regulacji; nie wiem, czy będę z tego korzystał, ale ma.
Spodobało mi się też pokrętło do szybkiego sznurowania. We wszystkich butach, poza tymi do kościoła, mam jakiś system quick lace i to działa. Nie wiem tylko, jak jest z niezawodnością. To chyba jakiś nowy chiński patent MOZ wzorowany na BOA. Zna to ktoś?
Mam kilka pytań, może komuś będzie się chciało odpowiedzieć :-):
- Czy koła różnych producentów pasują wszystkich rolek, czy niekoniecznie; zakładam, że średnica pasuje do szyny
-Jako plus często (zawsze) wymieniana jest dobra wentylacja buta, ale co z chłodnymi miesiącami-na nartorolkach jeżdżę praktycznie na okrągło, byle asfalt był w miarę suchy, ale wtedy zamykam buty szczelnie; gdy jest ciepło, zewnętrzną cholewkę wywijam na zewnątrz
-Mam mętlik z twardością kół. Z lektury i podpowiedzi wychodzi mi, że 84-85A powinno być OK. Jednocześnie producenci kół PU do nartorolek skate podają dla mojej wagi (+70) maksimum twardość 78A, mocno jednocześnie uzależniając ją od rodzaju asfaltu (nartorolkowy.pl/kola-i-opony-do-nartorol...speed-100x24-mm.html) i jednocześnie nie ma kół o twardości wyższej od 82A.
Mam do dyspozycji drogi równe, ale niekoniecznie gładkie, raczej ze średnim ziarnem-bardzo je lubię, bo nie ślizgają się groty kijów. Czy na 84-85A nie rozwibruję się, nie wpadnę w rezonans i nie rozlecę na części pierwsze?
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2019 16:14 przez mx3.

Które kupić, żeby nie przesadzić? 12 Sty 2019 22:08 #73560

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Maxxum występuje też w wersji 90. Jednak wysokość 100 jest identyczna i jedynie trochę dłuższa szyna, co jest zaleta w pokonywaniu km.

Które kupić, żeby nie przesadzić? 12 Sty 2019 23:01 #73561

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Mam kilka pytań, może komuś będzie się chciało odpowiedzieć :-):
- Czy koła różnych producentów pasują wszystkich rolek, czy niekoniecznie; zakładam, że średnica pasuje do szyny

Tak, pasują do wszystkich. Jeśli szynę masz na max 90mm, to możesz tam wsadzić 90mm dowolnego producenta (bądź mniejsze).
-Jako plus często (zawsze) wymieniana jest dobra wentylacja buta, ale co z chłodnymi miesiącami-na nartorolkach jeżdżę praktycznie na okrągło, byle asfalt był w miarę suchy, ale wtedy zamykam buty szczelnie; gdy jest ciepło, zewnętrzną cholewkę wywijam na zewnątrz

Nic ;). Jeżdżę cały rok: od stycznia do grudnia, zawsze w skarpetach frote. Najmniejsza temperatura jaką zaliczyłem to -13oC, największa taka, że się asfalt rozpuszczał. Jak się boisz, że Ci będzie za zimno w chłodniejsze dni, to zawsze spodnie otwory wentylacyjne można zakleić srebrną taśmą. Wydaje mi się, że duża wentylacja zawsze będzie lepsza od mniejszej.

-Mam mętlik z twardością kół. Z lektury i podpowiedzi wychodzi mi, że 84-85A powinno być OK. Jednocześnie producenci kół PU do nartorolek skate podają dla mojej wagi (+70) maksimum twardość 78A, mocno jednocześnie uzależniając ją od rodzaju asfaltu (nartorolkowy.pl/kola-i-opony-do-nartorol...speed-100x24-mm.html) i jednocześnie nie ma kół o twardości wyższej od 82A.

Pewnie wynika to z szerokości obu. Rolki to 1-1,5cm (dzieciaki spią, to nie będę do szafy szedł mierzyć). Od kółek rozmiaru 90mm większość to profil "bullet" - więc szerokość powierzchni styku jeszcze mniejsza. O ilę kojarzę (ze zdjęć) budowę kółek narto-rolkowych to masz jakieś 4cm szerokości styku koła z powierzchnią.

Mam do dyspozycji drogi równe, ale niekoniecznie gładkie, raczej ze średnim ziarnem-bardzo je lubię, bo nie ślizgają się groty kijów. Czy na 84-85A nie rozwibruję się, nie wpadnę w rezonans i nie rozlecę na części pierwsze?

Moim zdaniem 85A powinno być ok.
Co sądzicie o rolkach TEMPISH BLACK SHADOW 90
catalogs.tempish.com/Tempish_In_Line_Katalog_2019/15/#zoom=z

Fitness jak fitness. Bierz jeśli będzie wygodna...

Które kupić, żeby nie przesadzić? 13 Sty 2019 11:01 #73563

• mx3
  • mx3's Avatar
  • Senior Boarder
@ qbajak
Koła nartorolek skate mają średnicę 100 i szerokość 24 mm. Przylegają do podłoża pewnie nie szerzej niż 1-1,5 cm. Dlatego nie bardzo rozumiem skąd tak różne zalecenia co do twardości dla rolek i nartorolek.
Andreee napisał:
Maxxum występuje też w wersji 90. Jednak wysokość 100 jest identyczna i jedynie trochę dłuższa szyna, co jest zaleta w pokonywaniu km.

Nie wytrzymałem i przyjrzałem się dokładniej Maxxumom 90 (wersja 100 jest chyba nieosiągalna). Te czarno-biało-czerwone są przepiękne:
www.zicoracing.com/pl/p/Rolki-Rollerblade-Maxxum-90-2018-/2534

Ale nie bardzo wiem, jakie jest ich przeznaczenie: fitness (w moim rozumieniu spokojna jazda na wprost po szosie) czy urban skating (jak rozumiem nierównomierna prędkość, hamowania i przyspieszenia, częste zwroty). W sklepie umieszczone zostały w obu kategoriach, ale do której pasują bardziej?
Skłaniałbym się do dołożenia różnicy w cenie, ale czy one będą bardziej odpowiednie do przejechania 20-30 km po szosie z kijami niż rolki z miękkim butem? Po mieście nie będę jeździł.
Nie chciałbym żałować.
Może ktoś przesiadał się z soft boota na hard i jeszcze pamięta różnicę.
Czy but hard jest równie wygodny jak soft?

Które kupić, żeby nie przesadzić? 13 Sty 2019 11:26 #73564

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Tak myślę, że na rolkach nie używasz kijów do odpychania, dlatego warto zminimalizować opory toczenia. Temu twarde kółka. Dodatkowo dobrze to wpływa na ich długowieczność. Jak się waży 90+ to kółka fabryczne 82A mają czas życia mierzony w tygodniach i to na palcach jednej ręki zasłużonego pracownika tartaku.

Pewnie, że pamiętam. Miękki but sucks.
Ale jest wiele stopni miękkości miękkiego buta.
Np. Powerslide Swell jest teoretycznie miękkim butem, bo nie ma skorupy, ale w praktyce wszyscy mówią, że czuć jak twardego.
Więc zależy.

Typowo miękki but najczęściej po rozbiciu traci trzymanie, a tutaj trzymanie boczne ze względu na odpychanie jest jeszcze ważniejsze niż w nartorolkach do łyżwy. Czyli trzeba by kupić trochę za ciasnego, a kto normalny kupi za ciasne buty? (co ważne - nie chodzi o za krótki, nie mogą być za krótkie, na długość to nie działa)

Jak chcesz jeździć z kijami, to czemu nie na nartorolkach? Manewrowość? Możliwość zahamowania? Ale zdecydowanie weź na tyle długie płozy, żeby wystawały przed i za buta. 4x90 powinny być już ok. Dla mnie są. A przy długości stopy 300 mm klasyczne płozy 4x80 czyli 243 mm to jest za mało. Chociaż do kręcenia się są super.
Ostatnio zmieniany: 13 Sty 2019 15:34 przez Tomcat.

Które kupić, żeby nie przesadzić? 13 Sty 2019 16:40 #73568

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Może ktoś przesiadał się z soft boota na hard i jeszcze pamięta różnicę.
Czy but hard jest równie wygodny jak soft?

Ja pamiętam :). Przesiadałem się w październiku 2016. Dwie podstawowe różnice:
1) Skorupa jest o wiele wytrzymalsza niż but zintegrowany w fitnessach. W hardzie jak sobie pianki w linerze wytrzesz/ubijesz to kupujesz nowy liner. W fitnessach kupujesz nową rolkę...
2) Skorupa to większa kontrola i czucie rolki podczas jazdy. Nawet jak się jedzie na wprost ;)

Wytrzymałościowe porównanie robiłem tutaj:
narolkach.pl/forum/jakie-rolki/37002-rol...e-i-cos-wiecej#67519

Tylko że to było w maju. Od tego czasu nabiłem +1700km. Ale bodaj w październiku wymieniałam też liner... Na szybko licząc na skorupie + pierwszy liner zrobiłem jakieś 5000km... To u mnie tyle tyle co 4 pary rolek fitness.

Jeśli chodzi o wygodę i jeśli masz rolki dobrze dobrane to jedyne co poczujesz to że w skorupie jest trochę cieplej, i masz mniejszą swobodę ruchu na cuffie (ale tu możesz nie dopinać górnej klamry w hardzie).

No i dobierając pamiętaj, że nie tylko długość się liczy ale także tęgość stopy. W skorupie czujesz to o wiele bardziej - i tu najlepiej przymierzyć sobie już modele dostępne na rynku i sprawdzić co pasuje najbardziej...

Które kupić, żeby nie przesadzić? 13 Sty 2019 17:30 #73569

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
@ qbajak
Koła nartorolek skate mają średnicę 100 i szerokość 24 mm. Przylegają do podłoża pewnie nie szerzej niż 1-1,5 cm. Dlatego nie bardzo rozumiem skąd tak różne zalecenia co do twardości dla rolek i nartorolek.

Dobra doczytałem. Macie (nartorolkarze) 2 rodzaje kół. Jedne do techniki klasycznej - które tak jak mi się wydawało mają 40mm oraz drugie to techniki łyżwowej - i to jest mniej więcej to samo co nasze kółka rolkowe.

www.skatepro.com.pl/c738.htm

I od razu pytanie - jak dobierasz kijki do rolek? W sensie wzrost + wysokość rolek, jakieś wzory? Bo jak mniej więcej rok temu próbowałem się wgłębić w temat to wyszły mi jakieś mega długie, których nigdzie nie dało się kupić (za rozsądne pieniądze). Pytam bo raz na jakiś czas nachodzi mnie żeby dobie kijki do moich SUVów dokupić...

Które kupić, żeby nie przesadzić? 13 Sty 2019 17:49 #73570

Jezdze od dosc dawna na kolach nartorolkowcych :) Kupowalam glownie kola miekkie celem zwiekszenia oporow toczenia na treningi.

w nartorolkach kolka sa 2 w rolkach 3/4, stad pewnie rozne marketingowe zalecenia. Z doswiadczenia specjalnej roznicy nie widzialem i te ktore chcialem zeby byly bardoz miekkie wcale az tak miekkie nie byly, mimo ze wg producenta bylo to 76A.

Które kupić, żeby nie przesadzić? 14 Sty 2019 08:46 #73574

• mx3
  • mx3's Avatar
  • Senior Boarder
@ Szyszkownik
Koła nartorolkowe 100x24 zakładasz do rolek? Bardzo miękkie, i toczą się tak sobie, są gumowe. Decathlon wprowadza nartorolki do oferty i oferują 4 koła uzbrojone za 200 zł:
www.decathlon.pl/xc-sr-koa-skating-500-id_8501671.html

@ qubajak

Kijki do stylu skate, czyli rolek, to teoretycznie wzrost razy 0,9. W praktyce może być nieco więcej albo mniej; trzeba dojść do swojej długości zaczynając od zbyt długich (bo w drugą stronę byłoby trudniej) i skracając (od góry, nie od dołu!) po powiedzmy...1-2 cm. To nie żart, jeden centymetr jest odczuwalny.

Tutaj gość bardzo rozsądnie pisze o długościach kijków-nic dodać, nic ująć:
crossblading.com/gear/

"Pole Length – Skates raise you up nearly 4″, so a dedicated Cross Blading pole is necessary. Beginners will size up their poles to about the bottom of their chin (with skates on). Advanced Cross Bladers might go up to their lips. My poles come up to my nose, but most experts would say that’s too long. With in this range, longer poles afford you more leverage, but you are also more committed to the lunge, so if your pole tip slips you’re closer to to a fall. Skaters with along reach or stronger upper body might choose a little longer pole and women often choose a bit shorter pole."

Do klasyka mam, przy wzroście 180 cm, kije 153 cm (do ramion stojąc na nartorolkach). Do skate 160 cm, ale są nieco za krótkie. Do rolek planuję kupić 175 cm i skracać po kawałeczku, choć 175 dość trudno dostać.
Decathlon ma rozsądne ceny na kijki:
www.decathlon.pl/kijki-biegowe-530-id_8501534.html
www.decathlon.pl/kijki-biegowe-570-id_8501535.html
Podobnie nartorlkowy.pl:
nartorolkowy.pl/kije-do-nartorolek/541-k...html#/dlugosc-160_cm
nartorolkowy.pl/kije-do-nartorolek/604-k...html#/dlugosc-170_cm
Albo SkatePro:
www.skatepro.com.pl/131-14108.htm

Powolutku przekonuję się do tych Maxxumów 90. Znalazłem recenzję Maxxum100:
www.fsknews.pl/viewtopic.php?f=7&t=3239&...e022a5cede048ae352ba
Zachęcająca.
Cena też ujdzie, biorąc pod uwagę ich trwałość:
www.skatepro.com.pl/119-28820.htm
SkatePro daje rabat 5% na kolejne zakupy, więc wyjdzie 1045 zł.

@tomcat
Bo na rolkach toczę się szybciej niż na nartorolkach :-), a w moim przypadku styl skate ma być tylko przerywnikiem dla klasyka.
Co do buta hard to już nie mam oporów.

Tak, chyba o nikim nie zapomniałem.

Ostatnie(?) pytanie:
Długość mojej stopy w skarpecie to 271 mm. W butach sportowych mam wkładki długości 275 cm i jest OK-są raczej ciaśniejsze, niż luźne. Czy celować we wkładkę 275, czy raczej 280 mm?
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2019 08:48 przez mx3.

Które kupić, żeby nie przesadzić? 14 Sty 2019 09:00 #73575

Koła nartorolkowe 100x24 zakładasz do rolek? Bardzo miękkie, i toczą się tak sobie, są gumowe.
Tak. Sa gumowe i poliuretanowe. Mam i jedne i drugie, jednak uzywane do jazdy wylacznie treningowej. Gumowe - ogromne zamulacze, idealne do trenowania sily. Gumowe tez sa w 3-4 twardosciach.

Które kupić, żeby nie przesadzić? 14 Sty 2019 09:23 #73576

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Kijki do stylu skate, czyli rolek, to teoretycznie wzrost razy 0,9. W praktyce może być nieco więcej albo mniej; trzeba dojść do swojej długości zaczynając od zbyt długich (bo w drugą stronę byłoby trudniej) i skracając (od góry, nie od dołu!) po powiedzmy...1-2 cm. To nie żart, jeden centymetr jest odczuwalny.

0,9 x wzrost czy 0,9 x (wzrost + wysokość rolki)? Z cytowanego tekstu wynika, że z rolkami założonymi ("with skates on"). SUVy dokładają jakieś 18-20cm... Po zsumowaniu wychodzi ponad 2 metry (205-210cm). Czyli musiałbym zaczynać z kijami 185-190mm. W standardach takich nie ma: zostają jakieś drogie zabawki... Niekoniecznie chce dać za kijki 400-500PLN, żeby się przekonać, że to dalej nie to :(.

Co by mi się zgadzało z tym co wyszukałem w zeszłym roku...

Które kupić, żeby nie przesadzić? 14 Sty 2019 10:55 #73578

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Jesli Maxxum, to rozmiar 42 lub 42.5. Roznica w grubosci wkladki - but ten sam. Ja bym bral 42.

Sa na promocji od wielu miesiecy, a przed swietami bylo jeszcze 20% taniej :)
www.grindhouse.eu/de/shop/inline-skates/...maxxum-100-2016.html

Skorupa z Maxxum 100 jest mieksza, co jest zaleta i wplywa na latwiejsze modelowanie skorupy gdyby gdzies punktowo uciskalo. Podgrzewasz i robisz co chcesz - w wersji 90 jest twardsza.
Ostatnio zmieniany: 14 Sty 2019 10:56 przez Andreee.

Które kupić, żeby nie przesadzić? 14 Sty 2019 11:43 #73580

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Uwaga! Zmiana modelu :)
Tegoroczne Maxxumy to jest nowa skorupa Edge :laugh:

Które kupić, żeby nie przesadzić? 14 Sty 2019 11:55 #73581

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
mx3 napisał:
Bo na rolkach toczę się szybciej niż na nartorolkach :-), a w moim przypadku styl skate ma być tylko przerywnikiem dla klasyka.

Było kilka zawodów, że startowaliśmy z nartorolkowcami i powiem szczerze, że były jednostki, które popylały łyżwą tak, że nie szło dogonić.
Natomiast zatrzymywanie na nartorokach to jest zupełnie inny sposób.
Samo zrobienie drag-stopa... Jak to ogarnąć na nartach, żeby nie obróciło?!
A plow stop? Z takim rozstawem kółek, trzeba cholernie uważać!
W zasadzie to ja bym się nie pierniczył i od razu hamował na trawie. :laugh:
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3