Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 105 gości oraz 2 użytkowników.

• joca666
  • Tomcat
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Prośba o pomoc

Prośba o pomoc 24 Cze 2018 18:26 #69233

• micmor
  • micmor's Avatar
  • Fresh Boarder
Witam serdecznie!
Przymierzam się do kupna rolek do szeroko pojętej jazdy miejskiej. Mój budżet wynosi ok 400 zł . Przeglądałem różnego rodzaju oferty i wpadły mi w oko dwa modele

allegro.pl/hit-rolki-playlife-bronx-ii-8...zwy-i7061451329.html

oraz

allegro.pl/tempish-rolki-freestyle-miejs...r41-i7275355571.html

Rolki myślę że będą używane dosyć intensywnie po różnego rodzaju nawierzchni ( asfalt, chodnik, kostka brukowa itp) . Co sądzicie o tych modelach jak z jakością wykonania, wytrzymałością itd. Być może mieliście już okazję je przetestować jeżeli tak to chętnie wysłucham waszych opinii . Może polecieć jakiś inny model w podobnej cenie.
Dzięki za pomoc.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Prośba o pomoc 25 Cze 2018 22:57 #69268

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Hej,

Trochę mi się nie spina 400PLN z pierwszym linkiem bo tam rolki za 632PLN...

Przyznam szczerze: z tanich rolek w twardych skorupach to nie jestem wstanie doradzić które. Nie umiem też powiedzieć czym różnią się takie rolki od flagowych produktów Rollerblade/Seba/Poweslide.

Ale forumowy Szafa w takich przypadkach poleca Spokey Skalar. Ewentualnie możesz pomyśleć o Decathlonowych MF500 MB.

Zaznaczam, że obu nie znam, ani na oczy nie widziałem... No i zbyt leniwy jestem, żeby wklejać link do recenzji (jakby Szafa odpowiadał, to link byś miał ;) - ale wierzę, że opcja szukaj na forum działa :D)

Co mogę napisać ze swoich doświadczeń - przymierz rolki zanim je zamówisz (albo nastaw się na częste odsyłanie), tym bardziej jeśli zamawiasz skorupy. I pamiętaj że rolka to nie tylko długość stopy ale też jej szerokość - tym bardziej trzeba przymierzać.

Prośba o pomoc 26 Cze 2018 22:10 #69286

• Szafa76
  • Szafa76's Avatar
  • Moderator

Re:Prośba o pomoc 27 Cze 2018 08:20 #69297

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Tanie rolki mają problemy z:
- materiałami - mogą być zbyt miękkie, nie wspierać na upałach i mogą pękać po uderzeniu
- być źle wykończone - krzywo szyte linery, źle mocowane, uwierające śruby cuffa,
- geometrią buta lub podwozia - jak coś jest krzywo odlane, to najczęściej nic się nie da zrobić
- klamry słabe, wycierają się i pękają

Punkty 2 i 3 przy dużym obyciu można wyczuć oglądając. 4 można wymienić na markowe samemu lub w serwisie.
Ale 1 zazwyczaj wychodzi za późno.
Tylko, że jak ktoś waży 60 kg to raczej będzie ok, chyba że Oxelo...
Ostatnio zmieniany: 27 Cze 2018 08:22 przez Tomcat.

Prośba o pomoc 28 Cze 2018 22:53 #69375

• micmor
  • micmor's Avatar
  • Fresh Boarder
Śledzę internety od jakiegoś czasu i czytając różne opinie bardziej jestem przekonany do modelu Bronx II. Co do ceny, jak dobrze poszukać to już za 400 zł są do łyknięcia. Zastanawiam sie czy nie zwiększyć trochę budżetu z uwagi, iż zaczyna się już posezonowa wyprzedaż i ceny są bardzo atrakcyjne . Dziękuję wam za poświęcony czas i chęc pomocy.
Ostatnio zmieniany: 28 Cze 2018 22:58 przez micmor.
  • Strona:
  • 1