Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 281 gości oraz 3 użytkowników.

• Szyszkownik
  • Tomcat
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Okulary do jazdy samochodem +na rolki

Okulary do jazdy samochodem +na rolki 30 Gru 2018 12:39 #73460

• treeev
  • treeev's Avatar
  • Fresh Boarder
Polecicie jakieś okulary do jazdy samochodem + na rolki? Często jeżdżę w nocy i szczególnie uciążliwe są oślepiające reflektory (źle ustawione światła, odbicia na mokrej nawierzchni itp.)
Wydaje mi się, że trzeba by się zaopatrzyć w 2 pary (ew. oprawki z wymiennymi szkłami), jedne do jazdy w dzień drugie w nocy (żółte)

1/ allegro.pl/okulary-polaryzacyjne-slonecz...mat-i7571743905.html
2/ allegro.pl/okulary-polaryzacyjne-do-jazd...owe-i7551144118.html
3/ allegro.pl/oferta/okulary-rozjasniajace-...azdy-noca-7542532664
4/ allegro.pl/oferta/okulary-dla-kierowcow-...em-czarne-7559224436
5/ allegro.pl/oferta/okulary-przeciwslonecz...laryzacja-7561617071
6/ eokulary.com.pl/pl/p/Okulary-polaryzacyj...zani-GGP-025-Y/12334
7/ allegro.pl/okulary-polaryzacyjne-do-jazd...uta-i7197498971.html
8/ allegro.pl/arctica-okulary-s-116-fotochr...cja-i7584193679.html
9/ allegro.pl/okulary-arctica-s-209f-fotoch...isy-i7396123523.html
11/ allegro.pl/okulary-arctica-s-123-wymienn...jne-i7281984301.html

Moje faworyty:
1/ tanie, fajny wygląd
4/ tanie, dwa szkła
5/ fajne, firmowe, klasyczny wygląd
7/ fajne, sportowe, dwa kpl. szkieł, tylko te tęczowe szkła, hmm
8/ 9/ fotochromy podobno nie sprawdzają się w samochodzie
11/ extra
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Okulary do jazdy samochodem +na rolki 03 Sty 2019 14:50 #73493

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Nie wiem czy już kupiłeś ale jak dla mnie będziesz się musiał zaopatrzyć w 2 (lub więcej) par. Z doświadczenia: okulary do samochodu to okulary do samochodu. Mają być pod ręką zawsze kiedy są potrzebne. U mnie stan osiągalny bardzo łatwo i tylko w jeden sposób = nigdy nie opuszczają pojazdu.

W aucie używam tylko ciemnych. W nocy (nawet gdy ktoś inny oślepia) nie wyobrażam sobie miec nic na nosie co mogłoby zaciemniać obraz - choć przyznam, że kontrastowych w takich warunkach nie próbowałem używać - ale to pewnie dlatego, że nie tak często jeżdzę poza miastem po zmroku.

Rolki. To inna para kaloszy. Używam okularów z białymi szkłami. Najtańsze z Decathlonu albo OBI. Kiedyś próbowałem jeździć w ciemnych ale miałem wrażenie, że mi spada szybkość rekacji na bodźce. W innych przypadach nie mam takich problemów ,tylko na rolkach. Stąd tylko białe szkoło.

Okulary do jazdy samochodem +na rolki 03 Sty 2019 17:03 #73497

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Do samochodu staram się używać przyciemnianych polaryzacyjnych - na słońce oczywiście. Fajnie podkręcają kontrast w takich warunkach. Nie chodzi tylko o szyby aut, ale także odbicia od wszystkich powierzchni, w tym asfaltu, chodników, malowań na asfalcie, budynków, w tym witryn...

W nocy kiedyś jeździłem w blueblockerach i sobie chwaliłem, bo poprawiają kontrast wycinając mniej światła niż zwykłe żółte szyby. Teraz już odpuściłem, wolę nic nie mieć na oczach jak światła jest mało.
No i okulary mają leżeć w samochodzie zawsze w tym samym miejscu, a nie wędrować.

Na rolki używam rolkowych okularów powerslide lub ewentualnie rowerowych z białymi szkłami.
Jak nie będę miał co z kasą robić to sobie zapuszczę fotochromy Uvexa. Jako jedyni póki co opracowali technologię, gdzie fotochromy się rozjaśniają do poziomu białej szybki. No ale kosztują, nie tyle co jawbreakery, ale kosztują.

W ogóle okulary sportowe to działka mocno kolekcjonerska :) Można nomen omen wdepnąć jak sneakerheadzi. :laugh: Najgorsze są Oakleye B)
  • Strona:
  • 1