Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 406 gości oraz 2 użytkowników.

• damch
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Szyna one-sided

Szyna one-sided 22 Sty 2019 22:10 #73714

• mx3
  • mx3's Avatar
  • Senior Boarder
Trafiłem na te rolki (nie wiem, jak wrzucić zdjęcie; może ktoś to zrobi);
niecodzienni.pl/k2-rolki-vo2-s-100-pro-m-vo2s-id-5351

eu.k2skates.com/en_PL/inline-skates/x-tr...0-pro-mens-2019.html
i oniemiałem.
Z zachwytu.
Moje ulubione kolory-czarny i żółty.
Jak dla mnie to jest dzieło sztuki.
Czy ta szyna to absolutna nowość?
Żaden producent wcześniej nie zrobił czegoś takiego?
Co to ma na celu, poza tym że pięknie wygląda?
Oszczędność na wadze chyba nie, bo jednostronna musi być, tak podejrzewam, mocniejsza (grubsza).
Czy to nie powoduje gorszego prowadzenia się rolki-mniejsza sztywność całego układu szyna-koła.
Jak to wytrzyma ewentualne uderzenia albo konieczność wbiegnięcia na pobocze?
Ostatnio zmieniany: 22 Sty 2019 22:16 przez mx3.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Szyna one-sided 22 Sty 2019 22:27 #73716

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Swego czasu się z tego na forum śmialiśmy, ale wątpię żeby ktoś się skusił/używał.

Jak dla mnie nie ma racji bytu bo cała siła idzie na jedną stronę i gwinty śrub... Wygląda na mega awaryjne, ale to tak tylko mój racjonalizm.

No i ten producent. K2 to raczej producent rolek fitness. Wątpię, żeby mieli jakiś mega superowski dział innowacji i zatrudniali tam mądre głowy na etatach, żeby produkowali im patenty :P.

Szyna one-sided 23 Sty 2019 06:25 #73718

Kolejny przyklad szukania oszczednosci na materialach ;) To rozwiazanie nie ma prawa dlugo wytrzymac.

Co trzeba oddac K2 to design. Zawsze na tym polu robili produkty, ktore mi sie podobaly. Jednak na rolkach sie najpierw jezdzi, a pozniej je oglada. Absolutnie rozumiem kazdego kto chce miec takie, ktore mu/jej sie podobaja, jednak "oryginalne" rozwiazania typu:

- szyna mocowana na jednej srubie
- sznurowki "mechaniczne"
- szyna jednostronna

uwazam za eksperymenty na testowanie ktorych - przy swojej wiedzy technicznej - nie wydalbym nigdy wlasnych pieniedzy.
Ostatnio zmieniany: 23 Sty 2019 07:14 przez Szyszkownik.

Szyna one-sided 23 Sty 2019 17:38 #73731

• marcin79
  • marcin79's Avatar
  • Senior Boarder
Również uważam że konstrukcja szyny tego typu nie ma prawa bytu.
Generalnie K2 to spoko firma a tu poszli za daleko ;)
Z końcem minionego roku nawet skusilem się na jeden z ich modeli...
k2-mod-125.jpg

Szyna one-sided 23 Sty 2019 17:43 #73732

• marcin79
  • marcin79's Avatar
  • Senior Boarder
Co prawda w tych K2 mod 125 też trochę przekombinowali bo w środek wystawili kółko 120mm ale z tym da się jeszcze żyć. Zewnętrzne koła to 125mm i pewnie od razu wstawię lepsze. Rolki bardzo dobrze leżą na nodze, dobre trzymanie. Chcę pojeździć na nich jakiś czas zanim zdecyduje się na niski but.

Szyna one-sided 23 Sty 2019 18:31 #73735

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
marcin79 napisał:
Co prawda w tych K2 mod 125 też trochę przekombinowali bo w środek wystawili kółko 120mm ale z tym da się jeszcze żyć. Zewnętrzne koła to 125mm i pewnie od razu wstawię lepsze. Rolki bardzo dobrze leżą na nodze, dobre trzymanie. Chcę pojeździć na nich jakiś czas zanim zdecyduje się na niski but.

Eeeee :S Nie chcę straszyć ale powodzenia w szukaniu kółek 120mm - zbyt dużego wyboru to chyba nie ma...

No i jak tak myślę, to rozwiązanie zupełnie bez sensu. Mniejsze kółko w układach 4 kołowych robi się po to, żeby maksymalnie obniżyć środek ciężkości... To ze zdjęcia widać, że gdyby środkowe cofnąć o 0,5cm to 125mm weszło by bez problemu... Pewnie niesymetryczna szyna nie wyglądałaby wtedy tak fajnie, no ale o wyglądzie już w tym wątku pisaliśmy ;).

Szyna one-sided 23 Sty 2019 18:38 #73737

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Eeeee :S Nie chcę straszyć ale powodzenia w szukaniu kółek 120mm - zbyt dużego wyboru to chyba nie ma...

No dobra poszukałem. Wybór jest ale wśród kółek do hulajnóg, więc tragedii nie ma :).

Szyna one-sided 23 Sty 2019 19:15 #73741

• marcin79
  • marcin79's Avatar
  • Senior Boarder
Co do wyboru kół 120 to masz rację,niby są a tak de facto nie ma ;) Ale przyjąłem taktykę że będę zmieniał zewnętrzne a to środkowe zawsze będą oryginalne. Te koła od K2 zdają się nie być w sumie najgorsze więc to jedno w środku chyba nie będzie bardzo "zamulać". No i z dostępem do tych 120mm na chwilę obecną też nie jest źle. Generalnie pozostaje czekać na poprawę warunków i po pierwszej jeździe będę mógł powiedzieć coś więcej o tych rolkach.

Szyna one-sided 23 Sty 2019 21:11 #73742

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Ale przyjąłem taktykę że będę zmieniał zewnętrzne a to środkowe zawsze będą oryginalne.

To trochę nie tak działa. Masz koła 125-120-125. Powiedzmy że ścierasz 4mm z każdego z nich. Stąd 121-116-121. I nagle buch okazja na najlepsze na świecie 125 za 1PLN sztuka. Postanawiasz kupić, wkładasz w szynę i nagle masz układ 125-116-125. Środkowe kółko wisi ci 2mm nad ziemią - co defacto przełoży się na jazdę na 2 kołach przez jakiś czas...

I to jest chyba powód dla którego nigdy się na hybrydowa płozę nie zdecydowałem...

Szyna one-sided 23 Sty 2019 21:17 #73743

• mx3
  • mx3's Avatar
  • Senior Boarder
Co do szyny one-sided, która wzbudziła nawet wątpliwości takiego nowicjusza jak ja, to jednak K2 jest chyba drugą firma na świecie, podejrzewam, że zatrudniają jakichś inżynierów i trudno mi uwierzyć, że ryzykowaliby reputację, koszty potencjalnych reklamacji itp.
Aż mam ochotę wysłać do nich zapytanie o cel tego projektu :-)
Bo nie wierzę, jak napisał Szyszkownik, że chodziło o oszczędność materiałów; nie przy tych cenach rolek.
No chyba że założyli używanie tych rolek na równiutkich i gładziutkich nawierzchniach, ale nawet wtedy pozostają siły działające przy każdym odepchnięciu. Dwa lata gwarancji może oznaczać mnóstwo przejechanych kilometrów.
Szyszkowniku, co do sznurówek "mechanicznych" to też przed kupnem pierwszych butów z takowymi byłem bardzo sceptyczny, a dzisiaj jest to dla mnie plus. Oczywiście mam na myśli sznurowanie typu BOA albo quicklace Salomona, takie z bardzo cieniutkim linkami, bo tylko takie rozkładają nacisk równomiernie; nie chodzi o sam mechanizm samozaciskowy jak w każdym plecaku.

Szyna one-sided 24 Sty 2019 06:17 #73744

Jak kupisz one sided to przyjmuje zaklady kiedy sie to rozwiazanie rozleci :evil:
Dwa lata gwarancji może oznaczać mnóstwo przejechanych kilometrów.
Gwarancja w dzisiejszych czasach wiekszosci rzeczy nie obejmuje, zawsze czytam "listę wyłączen" ;) ktora jest dluzsza niż tego co pod nia podchodzi. Mialem do czynienia z K2 za ~900 zł, rozlecialy sie (m.in. nit) po 2 sezonach (jazda 3-4x w tygodniu) - powod odrzucenia reklamacji "niewlasciwe uzytkowanie", pod co mozna podpiac absolutnie wszystko. Zatrzymalismy sie na rzeczniku praw konsumenta, a sklep, poza braniem na przeczekanie, pofatygowal sie nawet zeby zasiegnac opinii "rzeczoznawcy", ktorego argumenty kazaly mi tu postawic cudzyslow. Wiec prawo prawem, ale tez kwestia dobrej woli.

Dla porownania na moich PS R2 przejezdzilem 7 sezonow :) I dalej jezdze :) Jedyna usterka to troche powycierana wysciolka w srodku. A rolki byly katowane w jesieni, zimie, gdzie sie dalo.

Szyna one-sided 24 Sty 2019 10:32 #73745

• fasol
  • fasol's Avatar
  • Platinum Boarder
Szyszkownik napisał:
Jak kupisz one sided to przyjmuje zaklady kiedy sie to rozwiazanie rozleci :evil:

Dla porownania na moich PS R2 przejezdzilem 7 sezonow :) I dalej jezdze :) Jedyna usterka to troche powycierana wysciolka w srodku. A rolki byly katowane w jesieni, zimie, gdzie sie dalo.

Wchodzę w zakłady :evil:

Potwierdzam też, PS R2 świetny model... aż mi szkoda sprzedawać moich :( No ale trzeba iść dalej a kasa na nowe sprzęty potrzebna :laugh:

Szyna one-sided 24 Sty 2019 10:47 #73746

Daję poł roku oraz odrzucenie reklamacji ze wzgledu na "niewlasciwe uzytkowanie" z uzasadnieniem w stylu ze sa przeznaczone do jazdy po rownej nawierzchni.

Nie wiem jak wspolczesne R2, moje sa chyba z roku 2012 albo nawet 2011 (jak kupowalem w 2013 to byl to model juz "passe").

Szyna one-sided 24 Sty 2019 13:13 #73750

• marcin79
  • marcin79's Avatar
  • Senior Boarder
qbajak napisał:
Ale przyjąłem taktykę że będę zmieniał zewnętrzne a to środkowe zawsze będą oryginalne.

To trochę nie tak działa. Masz koła 125-120-125. Powiedzmy że ścierasz 4mm z każdego z nich. Stąd 121-116-121. I nagle buch okazja na najlepsze na świecie 125 za 1PLN sztuka. Postanawiasz kupić, wkładasz w szynę i nagle masz układ 125-116-125. Środkowe kółko wisi ci 2mm nad ziemią - co defacto przełoży się na jazdę na 2 kołach przez jakiś czas...

I to jest chyba powód dla którego nigdy się na hybrydowa płozę nie zdecydowałem...

Oczywiście wiem jak to działa, z rolkami mam do czynienia około 20 lat ;) Miałem na myśli wymianę zawsze wszystkich kół w rolkach a nie tylko zewnętrzne 125mm. Z tym że środkowe zawsze będą firmy K2, model ELITE 120mm

Szyna one-sided 24 Sty 2019 13:57 #73751

• fasol
  • fasol's Avatar
  • Platinum Boarder
Marcin - a jak Ci się te Rollerblade Endurance widziały ? Bo kojarzę, że chyba sprzedawałeś na wrotkarskim targu :P

Szyna one-sided 24 Sty 2019 14:11 #73752

• marcin79
  • marcin79's Avatar
  • Senior Boarder
Dobrze kojarzysz ;)
Rolki Rb ENDURACE niby ok. Ale kupiłem przez internet bez wstępnego przymierzenia i niestety nie trzymają mojej stosunkowo wąskiej stopy. Sądziłem że jakoś się z tym uporam lecz niestety nie udało się. A że ich użyłem toteż nie mogłem zwrócić. Na tą chwilę rolki nadal mam ale chyba sprzedam same buty bo szyny mi się podobają i jeśli kiedyś pójdę w niski but to szyny będą jak znalazł ;)

Szyna one-sided 24 Sty 2019 14:39 #73753

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
marcin79 napisał:
Oczywiście wiem jak to działa, z rolkami mam do czynienia około 20 lat ;) Miałem na myśli wymianę zawsze wszystkich kół w rolkach a nie tylko zewnętrzne 125mm. Z tym że środkowe zawsze będą firmy K2, model ELITE 120mm

Ok. Nie skumałem wcześniej o co Ci chodziło i odczytałem jak odczytałem :).

Swoja drogą jak z przekładanim kółek na takim układzie? Myślałeś już o tym?
A że ich użyłem toteż nie mogłem zwrócić. Na tą chwilę rolki nadal mam ale chyba sprzedam same buty bo szyny mi się podobają i jeśli kiedyś pójdę w niski but to szyny będą jak znalazł ;)

A do tych Twoich K2 szyna by nie pasowała? :P

Szyna one-sided 24 Sty 2019 14:53 #73754

• marcin79
  • marcin79's Avatar
  • Senior Boarder
"A do tych Twoich K2 szyna by nie pasowała? :P[/quote]"

Oczywiście przymierzylem te szyny rollerblade do butów K2 i co stwierdziłem...
-szyna jest cofnięta o około centymetr, może mniej ale przednie koło jest mocno schowane pod butem natomiast tylne prawie całe wychodzi spod buta ;) Po prostu K2 przesunęło sobie otwory montażowe nieco w tył. Musiałbym do tych butów szukać właśnie takiej szyny 3x125 gdzie jest przesunięcie w przód.

Szyna one-sided 24 Sty 2019 14:58 #73755

• marcin79
  • marcin79's Avatar
  • Senior Boarder
Co do przekładania to jedynie standardowo - skrajne koła przełożyć po skosach a środkowe porostu zanienic lewe z prawym. Jak się zrobi spory "banan" to zacznę slalom jeździć :lol:

Szyna one-sided 24 Sty 2019 16:34 #73756

• fasol
  • fasol's Avatar
  • Platinum Boarder
Ta szyna 3WD z Endurance jest super - sam na nią choruje od dłuższego czasu :woohoo: Jakbyś miał w planach jej sprzedaż za jakieś sensowne pieniążki to przemyślę to bardzo poważnie B)

Ciekawe, że K2 wymyśla jakieś nowe standardy zamiast trzymać się utartych szlaków... chyba chcieli się czymś na siłę wyróżnić i wyjdzie im to na niekorzyść skoro podstawowe systemy montażowe nie są do końca kompatybilne
  • Strona:
  • 1
  • 2