Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 93 gości oraz 2 użytkowników.

• Sainti
  • ifryt
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Oxelo mf500 czy K2 etu eco?

Oxelo mf500 czy K2 etu eco? 26 Lut 2019 22:06 #74263

• jundymek
  • jundymek's Avatar
  • Fresh Boarder
Witam. Po około 20 latach przerwy postanowiłem razem z córką "pobawić" się znowu na rolkach. Stwierdziłem, że dzieciaka nie ma co uczyć na piechotę i chyba zapadła decyzja o zakupie rolek dla siebie. Jak już wspomniałem ostatni raz rolki na nogach miałem ponad 20 lat temu, także wszystko muszę sobie na nowo przypomnieć. Z czasów kiedy ja jeździłem nie przypominam sobie takiego wyboru rolek jak jest obecnie. Były Bauery, Rocesy i Roxy z tego co mi tam świta. Więcej rolek nie pamiętam. Nie przypominam sobie również rolek na 3 kółkach i tylu rodzajów co jest w tej chwili. W Decathlonie zakupiłem dziecku pierwsze rolki Oxelo i tak naprawdę myślałem, że kupię sobie Oxelo mf500 i będę zadowolony. Tak się jednak trafiło, że kolega ma na sprzedaż raz założone rolki K2 Etu Eco (coś w tym stylu - rolki około 10 letnie nieśmigane;)) i mam teraz zagwostkę. Nie mam zamiaru wyczyniać na rolkach nie wiadomo jakich rzeczy, ale kiedyś z jakiś tam schodów zjeżdżałem, skakałem przez doniczki i może najdzie mnie jeszcze ochota na jakąś fantazję. Dlatego myślałem o rolkach z kategorii "Freeride" i tu tanie Oxelo wydało mi się strzałem w dziesiątkę. Niby mógłbym dopłacić do czegoś "bardziej markowego", ale nie wiem czy warto, z uwagi na wiek i oczekiwania. Chciałbym sobie po prostu czerpać przyjemność z jeżdżenia. Jeśli macie jakieś rady odnośnie przedstawionych propozycji rolek będę zobowiązany. Jutro przymierzę sobie K2 i pewnie podjadę na przymiarkę do Decathlona założyć Oxelo i może jeszcze Powerslidy Imperiale (a co tam - podobają mi się;)). Dzięki za wszelkie rady.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Oxelo mf500 czy K2 etu eco? 27 Lut 2019 06:37 #74264

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Seba FRX będą dobrym wyborem. To najtańszy model Seba, a jakość pozwoli na przyjemną jazdę. Zawsze też dokupisz części wymienne.

Oxelo mf500 czy K2 etu eco? 27 Lut 2019 10:21 #74269

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Oxelo mf500 jak dla mnie mają fatalne trzymanie stopy, ale w teorii mam wąską i super się czuje w imperialach, jak przymierzałem mf500 to miałem wszędzie sporo miejsca.

Co do K2 - jeśli mają 10 lat, to przygotuj się, że za chwilę dokupisz do nich kółka...

Najlepiej jak rolki po prostu pomierzysz. Te skorupowe warto przymierzać w sklepach rolkowych. W Warszawie masz Bladeville (Ptasia oraz Inspektorowa), Rollinn (Ząbkowska) i SkatePro (Zamieniecka oraz Wrzeciono - chyba bo w SkatePro nigdy nie byłem...).

Oxelo mf500 czy K2 etu eco? 27 Lut 2019 11:28 #74270

• jundymek
  • jundymek's Avatar
  • Fresh Boarder
Dzięki za rady. K2 przymierzyłem i raczej nie są dla mnie. Po pierwsze chyba chcę coś w skorupie, po drugie nie były zbyt wygodne. Na dobry początek zobaczę dziś Imperiale i Oxelo. Jak się nie napalę I nie kupię to może podjadę jeszcze w weekend do jakiegoś sklepu typowo rolkarskiego.

Oxelo mf500 czy K2 etu eco? 27 Lut 2019 20:29 #74276

• jundymek
  • jundymek's Avatar
  • Fresh Boarder
Udało mi się dziś podjechać do Bladeville. Przymierzyłem sobie Rollerblade RB 80 i prawdopodobnie zdecyduję się na ten konkretny model. W weekend przymierzę jeszcze Powerslide - Zoom 80 i podejmę decyzję.

Jak myślicie - będzie to dobry wybór? Ma ktoś porównanie Rollerblade RB 80 i Rollerblade RB 80 Pro. Warto ewentualnie dopłacić 100 zł to wyższej wersji? Przy okazji polecam Bladeville - obsługa super i faktycznie można uzyskać poradę i pomoc w wyborze.

Oxelo mf500 czy K2 etu eco? 27 Lut 2019 21:40 #74277

• qbajak
  • qbajak's Avatar
  • Platinum Boarder
Czy ja dobrze rozumiem, że Zoom to mocowanie ssm + adapter do trinity + szyna trinity? Zupełnie bez sensu, czyli Trinity, które marketingowo "obniża środek cieżkości" + adapter który jednak podwyższa... B)

Chyba bym już wolał dołożyć do Nextów. Bo z opisu Zoomy mi wyglądają na "nie chcemy już robić szyn z mocowaniem SSM i starych PS One, które znudziły się wszystkim... "
Ostatnio zmieniany: 27 Lut 2019 23:18 przez qbajak.

Oxelo mf500 czy K2 etu eco? 27 Lut 2019 22:21 #74278

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
Rollerblade RB80 bardzo dobre roleczki. A wersji PRO jeszcze lepsze. Jeśli pasują to można brać. Jak najważniejsze dopasowanie.

Oxelo mf500 czy K2 etu eco? 27 Lut 2019 22:41 #74279

• jundymek
  • jundymek's Avatar
  • Fresh Boarder
Co do zoomow to na technikaliach się kompletnie nie znam. W miarę podobają mi się wizualnie i po prostu chcę przymierzyć inny model żeby mieć jakieś porównanie. Myślę że skończy się na rb80 zwykłym albo pro. Czekam do weekendu i mam nadzieję, że będę miał swoje rolki :)

Re:Oxelo mf500 czy K2 etu eco? 28 Lut 2019 07:22 #74280

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Grunt:
1. Trzymanie stopy. Pięta nie może się podnosić. Cała stopa nie może się przesuwać na boki.
2. Brak bolesnych ucisków. Te rozpoznajemy zostając przynajmniej 15-20 minut w rolkach.
Jak to siądzie, to reszta to niuanse.
A! Warto mieć możliwość regulacji szyny na boki.
Ostatnio zmieniany: 28 Lut 2019 13:07 przez Tomcat.

Oxelo mf500 czy K2 etu eco? 03 Mar 2019 13:20 #74326

• jundymek
  • jundymek's Avatar
  • Fresh Boarder
Ok Dziękuję za wszystkie rady. Wybór rolek już za mną. Stanęło na Powerslide Imperial One . Po prostu uznałem, że najlepiej czuję się w tych rolkach i będzie to najlepszy wybór. Rollerblady były jakby obszerniejsze i stopa miała za dużo luzu.

Duża brawa dla pracowników Bladeville Stegny, którzy wykazali się mega cierpliwością i fachową pomocą. Rolki wybierałem łącznie 2 dni i wyszło tego chyba z 3 godziny przymierzania. Gorąco polecam - jeśli chcecie uzyskać fachową pomoc w wyborze to Bladeville jest jak najbardziej godny polecenia.

Teraz czekam na pogodę i palę się do wypróbowania moich Imperiali...;)

Oxelo mf500 czy K2 etu eco? 03 Mar 2019 13:42 #74327

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Jeśli tylko siadło z wygodą, to będzie Pan zadowolony i Żona też będzie zadowolona! :)

Oxelo mf500 czy K2 etu eco? 03 Mar 2019 14:40 #74330

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
3h to dobry czas :) U mnie to wychodzi znacznie dłużej :) Grunt to dokładne mierzenie i cierpliwość. Jeśli wygodne, to znaczy, że zakup udany. Ale jak będzie, to się zobaczy po miesiącu regularnej jazdy ;)
Powodzenia

Oxelo mf500 czy K2 etu eco? 03 Mar 2019 14:56 #74333

• mx3
  • mx3's Avatar
  • Expert Boarder
jundymek napisał:
...jeśli chcecie uzyskać fachową pomoc w wyborze...

Imperiale One mają buty "MyFit „Fat Boy” Dual Size, które obejmują dwa rozmiary. Dzięki rozciągliwemu materiałowi na przodzie stopy, but rozciąga się o jeden rozmiar, nie naciskając na palce."
Jak mierzyć taki but?
Ma być bez żadnego luzu w palcach?
Który rozmiar zamówić, mając stopę długości 271 mm?
Wg Bladeville rozmiarówka wygląda tak:
41-42 dla wkładek/stóp(?) 265-272 mm
czy
43-44 dla " " 279-286 mm
Nie rozumiem tego :-)

Oxelo mf500 czy K2 etu eco? 03 Mar 2019 16:18 #74336

• Andreee
  • Andreee's Avatar
  • Moderator
mx3 napisał:
jundymek napisał:
...jeśli chcecie uzyskać fachową pomoc w wyborze...

Imperiale One mają buty "MyFit „Fat Boy” Dual Size, które obejmują dwa rozmiary. Dzięki rozciągliwemu materiałowi na przodzie stopy, but rozciąga się o jeden rozmiar, nie naciskając na palce."
Jak mierzyć taki but?
Ma być bez żadnego luzu w palcach?
Który rozmiar zamówić, mając stopę długości 271 mm?
czy
43-44 dla " " 279-286 mm

Musisz przymierzyc

Oxelo mf500 czy K2 etu eco? 03 Mar 2019 17:53 #74339

• jundymek
  • jundymek's Avatar
  • Fresh Boarder
czy
43-44 dla " " 279-286 mm

Ja mam rozmiar stopy 42 i wziąłem Impreriale 41-42. Tak jak przedmówca napisał najlepiej przymierzyć kilka par i wybrać najlepsze dla siebie. Każda firma ma inny krój buta i długość wkładki, dlatego nie ma co się napalać na konkretne modele i producentów. Zresztą ja się nie będę wypowiadał, bo dopiero jak zacznę jeździć będę w stanie napisać czy faktycznie rolki były dobrze dobrane - na razie to takie gdybanie. Po prostu w sklepie lepiej się czułem w rolkach Powerslide niż RollerBlade i stąd mój wybór. Ogólnie przymierzałem 5 par rolek i szukałem po prostu najwygodniejszych (rozmiary od 40,5 do 42).

Oxelo mf500 czy K2 etu eco? 03 Mar 2019 18:42 #74340

• mx3
  • mx3's Avatar
  • Expert Boarder
jundymek, a jak długie są twoje stopy w skarpetach, w których zamierzasz jeździć?
Wziąłeś na styk, licząc, że cos jeszcze ustąpią, czy zostawiłeś sobie jakiś luz w palcach?

Czy to rozciąganie się MyFit „Fat Boy” Dual Size ma miejsce w momencie włożenia buta, czy potem też się ta wkładka ubija jak inne linery.

Oxelo mf500 czy K2 etu eco? 03 Mar 2019 18:56 #74343

• jundymek
  • jundymek's Avatar
  • Fresh Boarder
a jak długie są twoje stopy w skarpetach, w których zamierzasz jeździć?
Wziąłeś na styk, licząc, że cos jeszcze ustąpią, czy zostawiłeś sobie jakiś luz w palcach?

Stóp nie mierzyłem. Wziąłem na styk licząc, że jeszcze dojdzie 2-4 mm luzu. Według sprzedawcy wkładka na pewno się minimalnie powiększy, poza tym rolki były w odczuciu w zasadzie idealne. Tak jak napisałem, wydawały mi się najlepiej dopasowane ze wszystkich, które mierzyłem - brałem jednocześnie poprawkę, że może jeszcze dojść te kilka mm.

Oxelo mf500 czy K2 etu eco? 07 Mar 2019 16:02 #74491

• jundymek
  • jundymek's Avatar
  • Fresh Boarder
Pierwsza jazda za mną. Korzystając z ładnej pogody i dnia wolnego zrobiłem dziś na roleczkach ponad 14 km...;) Rozmiar był chyba strzałem w dziesiątkę - zero obtarć, bólu itp. Wydaje mi się, że naprawdę udało się dobrze dobrać rolki. Tylko Endomondo oszalało, bo w podsumowaniu wyszło, że max. speed to ponad 50 km/h... Ogólnie Imperiale jak najbardziej polecam, o ile pierwsza jazda może o czymś świadczyć. Na razie zarówno model, jak i rozmiar na duży +...:) Fajne uczucie po 20 latach znowu mknąć na rolkach - jeszcze nie czuję się mega pewnie, ale myślę, że z czasem będzie tylko lepiej...
  • Strona:
  • 1