Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 119 gości oraz 2 użytkowników.

• fazi
  • grzesztof
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: Rolki - zmiana ?

Rolki - zmiana ? 02 Mar 2019 18:10 #74319

• treeev
  • treeev's Avatar
  • Junior Boarder
Obecnie mam Rollerblade Spark 84, brakuje im szybkości (robiłem im czyszczenie łożysk) .Z drugiej strony patrząc na stan ścieżek lepiej się zbyt nie rozpędzać.
Any help ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Rolki - zmiana ? 03 Mar 2019 13:47 #74328

• Tomcat
  • Tomcat's Avatar
  • Platinum Boarder
Punkty oznaczają tyle, że przed załatwieniem poprzedniego nie przechodzimy do następnego B)

1. Czy kółka lepiej się kręcą na niedokręconych śrubach? I mean zauważalnie lepiej? Jeśli tak, to masz do dopasowania tulejki.

2. Na fitnesowych rolkach powinieneś być w stanie dobijać do 25 km/h. Jeśli nie jesteś w stanie przekroczyć 20 km/h, to musisz w pierwszej kolejności poprawić umiejętności - ogarnij filmiki na YT z techniką rolkarską, z naciskiem na jeżdżenie na jednej nodze. W miękkim bucie nigdy nie będzie takiej kontroli jak w ścigaczu, ale podstawowa technika daje się opanować.

3. Kolejnym krokiem byłyby 4x90 lub 3x100 - zależy jak jesteś ze stabilnością. To da Ci możliwość zrobienia następnego kroku z szybkością.

Powodzenia!
Ostatnio zmieniany: 03 Mar 2019 13:49 przez Tomcat.

Rolki - zmiana ? 15 Kwi 2019 08:03 #75187

• treeev
  • treeev's Avatar
  • Junior Boarder
ad.1
Tulejki raczej ok bo nic nie było wymieniane, wszystko oryginał. Po dość mocnym dokręceniu nie ma większych oporów.

ad.2
Dobijam teraz do 40km/h postimg.cc/pps4sr8B więc nie jest tak źle

ad.3
Etap mocnego zaciskania buta mam już za sobą :) Teraz zapinam go normalnie i jest ok. Wydaje mi się, że początkowo musiały "wyrobić się mięśnie, koordynacja ruchowa

W sumie prędkość nie jest teraz moim problemem. Mniejsza może też wynikać ze smaru jakiego użyłem, bodajże zwykły LT-43, zielony. Zauważyłem, że jak jest cieplej to się szybciej jeździ.
Teraz mam pytanie, moje kółka niedługo się "skończą" robiłem ze 3x rotacje. Trzeba się powoli rozglądać za nowym zestawem kółek/łożysk lub nowymi rolkami. Tak wstępnie wybrałbym Powerslide, Rollerblade. Trriki, jazda na zawodach itp. mnie nie interesują, jestem typem samotnego rolkarza :) Budżet, 600zł (do 1000 zł w uzasadnionych przypadkach).

Może takie: Rolki do jazdy szybkiej, kondycyjnej, fitness VI CORTEX MEN Powerslide. Jest na nie promo na 600zł
www.google.com/search?client=firefox-b-d...ORTEX+MEN+Powerslide
Ostatnio zmieniany: 15 Kwi 2019 08:11 przez treeev.
  • Strona:
  • 1