Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 92 gości oraz 1 użytkownik.

• bartko
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT: slalom na Imperialach

slalom na Imperialach 17 Kwi 2019 02:39 #75220

Cześć, mam pytanie. Chcę zacząć kombinować coś ze slalomem, ale śmigam na Imperialach z szyną 243 przy niewielkim rozmiarze stopy - 38.
Czy na początek wystarczy zamontować im banana i czy na takim układzie będę w stanie w ogóle cokolwiek podstaw opanować, czy od razu rozglądać się za mniejszą szyną? Byłoby fajnie, gdybym mogła zacząć od samych kółek, żeby zorientować się, czy bakcyl wejdzie, ale zastanawiam się na ile te wystające koła będą przeszkadzały (i w czym najbardziej).
Z góry dzięki :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

slalom na Imperialach 17 Kwi 2019 06:14 #75222

sea_badger napisał:
...
Czy na początek wystarczy zamontować im banana i czy na takim układzie będę w stanie w ogóle cokolwiek podstaw opanować, ...
Z góry dzięki :)

Wystarczy. Swego czasu na Błoniach w K. trenowali free. Podglądać, ćwiczyć i nie pękać. Będzie git :) .

slalom na Imperialach 17 Kwi 2019 07:04 #75223

Wystarczy. Banan to podstawa :)

slalom na Imperialach 17 Kwi 2019 12:10 #75225

• Sainti
  • Sainti's Avatar
  • Platinum Boarder
Pierwsze kroki w slalomie (fish, snake, cross, jazda na jednej nodze) możesz robić nawet bez zmiany kółek. ;)

Banan bardzo pomaga przy płynności wszelkich przejść i poprawia zwrotność, ale też nie jest niezbędny. Ja zaczynałem bez niego i po prostu zrobił się w trakcie jazdy.

Co do długości szyny, to najbardziej to przeszkadza w trickach na dwóch i jednym kółku. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych i nawet kiedyś próbowałem wheelingów na speedowych rolkach. :silly:

slalom na Imperialach 17 Kwi 2019 13:28 #75226

Super, dzięki chłopaki za odpowiedź.
Sainti, właśnie zaczęłam podstawy na tym co mam, ale wychodzi na razie pokracznie, więc się przestraszyłam, że te szyny przy krótkich nóżkach to będzie katastrofa :silly:
W takim razie dokupię kółka 4x76 i będę śmigać :)
Ostatnio zmieniany: 17 Kwi 2019 13:29 przez sea_badger.
  • Strona:
  • 1