Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 227 gości oraz 1 użytkownik.

  • Tomcat
Od jakiegoś czasu jestem zapalonym „rolkarzem” i chciałbym zaproponować jedną z moich tras po Krakowie której dotychczas nie było w naszych mapkach. Trasę zaczynam na os. Ruczaj na ulicy Zachodniej.
Następnie kieruję się ulicami Pastelowa, Pszczelna, Kobierzyńska, Roweckiego, Brożka w kierunku Borku Fałęckiego, za mostkiem na Wildze przejeżdża się przez przejście dla pieszych i jedzie się dalej Brożka w kierunku Tesco. Następnie Kapelanką do samego końca (prawą stroną ze względu na asfaltową ścieżkę rowerową), pod bankiem PKO mamy do wyboru dwa kierunki, proponuję udać się w kierunku mostu Zwierzynieckiego ulicą Zielińskiego. Przed mostem skręcamy w prawo na ścieżkę rowerową koło Salezjan i jedziemy wzdłuż Wisły aż do mostu Grunwaldzkiego. Tam schodkami szybciutko na most i pod Wawel. Spod Wawelu jedziemy pod hotel Sheraton i obok Placu na Groblach uliczką (pod prąd) udajemy się na Planty, Rynek okrążamy zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara (wygodniej) i wracamy tą samą trasą, z tym, że z mostu Grunwaldzkiego możemy jechać wzdłuż ul. Monte Cassino.

Trasa w 95% jest asfaltowa i w 80% to ścieżki rowerowe (spacerowe) jest to najdłuższa trasa w Krakowie jaką mi osobiście udało się znaleźć. Fajne jest też to, że można ją modyfikować.

Poniżej dołączyłem mapkę poglądową, żółtą linią zaznaczyłem trasę główną, a czerwoną linią alternatywny skrót (ja go używam gdy wracam).

Zobacz mapkę:


mapka
Share

Komentarze   

 
#4 Guest 2013-05-12 21:24
Link do mapki, bo u mnie kliknięcie w miniaturkę nie działa:
http://www.narolkach.pl/images/stories/mapki/ruczaj-centrum.jpg
 
 
#3 Bernadetka 2012-05-16 15:33
A ja jeżdżę z wózkiem i nie dam rady tych schodów pokonać :-x
 
 
#2 Nemo 2008-06-07 13:38
Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni! Wybierajcie takich radnych miejskich, którzy stawiają na sport. To jedyna droga poprawienia stanu rzeczy.
 
 
#1 monao 2008-06-07 13:30
Jak widać w Krakowie maja super traski do pojezdzenia. Ja mieszkam w Szczecinie i powiem szczerze ze jestem zdruzgotana naszym stanem chodników,ulic i tym podobnych miejsc do jezdzenia. Śmigam na rolach z córcią która ma 5 lat i za każdym razem martwię się żeby nie zrobiła sobie krzywdy,bo jeździmy w extremalnych warunkach :sad: :-? Pozdrawiam serdecznie monao :zzz
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież