Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 300 gości oraz 1 użytkownik.

  • g_kamyk
Od jakiegoś czasu jestem zapalonym „rolkarzem” i chciałbym zaproponować jedną z moich tras po Krakowie której dotychczas nie było w naszych mapkach. Trasę zaczynam na os. Ruczaj na ulicy Zachodniej.
Następnie kieruję się ulicami Pastelowa, Pszczelna, Kobierzyńska, Roweckiego, Brożka w kierunku Borku Fałęckiego, za mostkiem na Wildze przejeżdża się przez przejście dla pieszych i jedzie się dalej Brożka w kierunku Tesco. Następnie Kapelanką do samego końca (prawą stroną ze względu na asfaltową ścieżkę rowerową), pod bankiem PKO mamy do wyboru dwa kierunki, proponuję udać się w kierunku mostu Zwierzynieckiego ulicą Zielińskiego. Przed mostem skręcamy w prawo na ścieżkę rowerową koło Salezjan i jedziemy wzdłuż Wisły aż do mostu Grunwaldzkiego. Tam schodkami szybciutko na most i pod Wawel. Spod Wawelu jedziemy pod hotel Sheraton i obok Placu na Groblach uliczką (pod prąd) udajemy się na Planty, Rynek okrążamy zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara (wygodniej) i wracamy tą samą trasą, z tym, że z mostu Grunwaldzkiego możemy jechać wzdłuż ul. Monte Cassino.

Trasa w 95% jest asfaltowa i w 80% to ścieżki rowerowe (spacerowe) jest to najdłuższa trasa w Krakowie jaką mi osobiście udało się znaleźć. Fajne jest też to, że można ją modyfikować.

Poniżej dołączyłem mapkę poglądową, żółtą linią zaznaczyłem trasę główną, a czerwoną linią alternatywny skrót (ja go używam gdy wracam).

Zobacz mapkę:


mapka
Share

Komentarze   

 
#5 Trisha 2017-12-06 08:11
I see you don't monetize your website, don't waste your traffic,
you can earn additional bucks every month because you've got hi quality content.
If you want to know how to make extra money, search for: Boorfe's tips best
adsense alternative

Here is my blog post FirstVeronique: https://10Shannan.blogspot.se
 
 
#4 Guest 2013-05-12 21:24
Link do mapki, bo u mnie kliknięcie w miniaturkę nie działa:
http://www.narolkach.pl/images/stories/mapki/ruczaj-centrum.jpg
 
 
#3 Bernadetka 2012-05-16 15:33
A ja jeżdżę z wózkiem i nie dam rady tych schodów pokonać :-x
 
 
#2 Nemo 2008-06-07 13:38
Co Cię nie zabije, to Cię wzmocni! Wybierajcie takich radnych miejskich, którzy stawiają na sport. To jedyna droga poprawienia stanu rzeczy.
 
 
#1 monao 2008-06-07 13:30
Jak widać w Krakowie maja super traski do pojezdzenia. Ja mieszkam w Szczecinie i powiem szczerze ze jestem zdruzgotana naszym stanem chodników,ulic i tym podobnych miejsc do jezdzenia. Śmigam na rolach z córcią która ma 5 lat i za każdym razem martwię się żeby nie zrobiła sobie krzywdy,bo jeździmy w extremalnych warunkach :sad: :-? Pozdrawiam serdecznie monao :zzz
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież