Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 76 gości oraz 1 użytkownik.

  • jagcygan
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów ladronka oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów ladronka oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Praga jest bardzo pięknym miastem. Stare miasto rozciąga się na dużo większym obszarze, a ilość magicznych miejsc przekracza wszelkie normy. Jest jedna drobna bolączka z tym miastem... turyści.

Trudno to sobie wyobrazić, ale prawie w każdym zakątku zabytkowej części tego miasta (a to jest ogromny obszar) jest ruch jak na Floriańskiej w Krakowie w szczycie sezonu.

Na szczęście to piękne miasto dba nie tylko o turystów, dla swoich mieszkańców stworzyła miejscówki, które idealnie spełniają się jako miejsca rekreacji i wypoczynku. Jednym z takich miejsc jest Ladronka Park. Idealne miejsce dla aktywnych ludzi i co najważniejsze - prawie nie ma tam typowych turystów.

Park znajduje się w strefie 6, zaledwie 15 min tramwajem od centrum. Dzięki temu, iż położony jest w górnej części miasta roztacza się z niego piękna panorama na Pragę.
Historia parku sięga X wieku. Na jego terenie rozpoczęto wydobycie kamienia - margielu. Po tym jak kopalnie się wyczerpały przed I Wojną Światową, teren został przeznaczony na pola ćwiczebne dla wojska.
Po II Wojnie Światowej został utworzony park. Swój aktualny wygląd uzyskał w latach 2002 - 2010, wtedy to nadano mu charakter terenu rekreacyjnego.

Aktualnie na ternie parku jest zrobiona asfaltowa trasa długości około 2km. Każdy koniec trasy zakończony jest pętlą. Asfalt podzielony jest na pół z wyraźnie zaznaczonym kierunkiem jazdy.
Dla chętnych otwarto wypożyczalnie rolek.

Klimatyczna restauracja, ośrodek fitness z siłownią. Boiska do siatki i piłki na piasku. Wzdłuż ścieżki umieszczono przyrządy do ćwiczeń. Dla najmłodszych plac zabaw. wszystko to zachowane w idealnej czystości - niesamowity plus Pragi, wszędzie są dostępne worki na psie kupy.
Dla bardziej wybrednych jest też obszar bardziej dziki, zalesiony, z licznymi ławeczkami ukrytymi pośród drzew - gwarantujący chwile ciszy i spokoju.

Park ten opisuję ponieważ zobaczyłem, że można zrobić atrakcyjne, pomysłowe, czyste i ogólnodostępne miejsce w centrum miasta. Mamy Błonia - może warto pokazać naszym urzędnikom, że nie trzeba szukać daleko inspiracji aby zadbać o piękny kawałek zieleni, a jednocześnie uczynić go w pełni funkcjonalnym - na razie mamy dwa betonowe kolosy dla piłkarzy. Kiedy będzie nasza kolej?

Lokalizacja:


Wyświetl większą mapę

Kilka fotek:

{gallery}ladronka{/gallery}

Share

Komentarze   

 
#1 Shay 2019-05-11 12:17
♦ bhm.vn là website chuyên mua hàng hộ hàng mỹ.Bạn có thể mua hàng trên Amazon hay tại Muma Health và nhiều trang mua sắm trực tuyến khác nữa
. có chí phí có thể gọi là phải chăng nhất
ngày nay và dịch vụ chuyển hàng nhanh chóng .
Bạn sẽ cảm thấy hài lòng với wesbite của buonhangmy.com.+ website tin tức bloghangmy.com là website giới thiệu chi tiết
và tìm hiểu các sản phẩm đang là hot nhất
hiện nay của chúng ta.
+ Với giá dịch vụ chỉ 3.5 đến 5%.
+ Và giá ship hàng từ 6-7$/ 1kg
+ giá Phụ thu thương chính với những sản phẩm đặc biệt rẻ
hơn những nhà cung cấp khác.
+ trang web với hệ thống báo giá tự động chi tiết và phần "tự tính giá" .
Cả nhà sẽ nhận được được bảng báo giá của món hàng chỉ trong
vài phút. dù Anh chị em supporter không trả lời
bạn liền thì bạn cũng có thể tự tính giá cho món hàng minh cần tìm .


+ với hình thức thanh đơn giản, hoàn toàn sẽ không sảy ra rủi ro.

Anh chị em có thể thanh toàn trực tiếp qua bank hay tại
shop bhm.
+ Các bạn supporter tận tâm hỗ trợ thì mọi thắc mắc của Cả nhà
về món hàng mình muốn mua sẽ được khắc phục trong
thời gian ngắn nhất có thể.
+ Giao hàng trên toàn quốc , tại mọi nơi khắp cả nước mau chóng và an toàn.
+ Sẵn sàng cộng tác với Anh chị nếu như muốn làm cho reseller cho bhm.vn

♥♥♥ đặc biệt, bhm.vn có rất event khuyến mại và chế
độ hậu mãi rất tốt chắc chắn| sẽ mang đến rất nhiều tiết kiệm
và tiện dụng cho Anh chị khi sắm hàng.


Also visit my web page; mua hàng trên amazon có uy tín không: http://Www.avanzaxenia.org/member.php?action=profile&uid=205528
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież