Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 310 gości oraz 1 użytkownik.

  • Kalasanty50
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów ladronka oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów ladronka oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Praga jest bardzo pięknym miastem. Stare miasto rozciąga się na dużo większym obszarze, a ilość magicznych miejsc przekracza wszelkie normy. Jest jedna drobna bolączka z tym miastem... turyści.

Trudno to sobie wyobrazić, ale prawie w każdym zakątku zabytkowej części tego miasta (a to jest ogromny obszar) jest ruch jak na Floriańskiej w Krakowie w szczycie sezonu.

Na szczęście to piękne miasto dba nie tylko o turystów, dla swoich mieszkańców stworzyła miejscówki, które idealnie spełniają się jako miejsca rekreacji i wypoczynku. Jednym z takich miejsc jest Ladronka Park. Idealne miejsce dla aktywnych ludzi i co najważniejsze - prawie nie ma tam typowych turystów.

Park znajduje się w strefie 6, zaledwie 15 min tramwajem od centrum. Dzięki temu, iż położony jest w górnej części miasta roztacza się z niego piękna panorama na Pragę.
Historia parku sięga X wieku. Na jego terenie rozpoczęto wydobycie kamienia - margielu. Po tym jak kopalnie się wyczerpały przed I Wojną Światową, teren został przeznaczony na pola ćwiczebne dla wojska.
Po II Wojnie Światowej został utworzony park. Swój aktualny wygląd uzyskał w latach 2002 - 2010, wtedy to nadano mu charakter terenu rekreacyjnego.

Aktualnie na ternie parku jest zrobiona asfaltowa trasa długości około 2km. Każdy koniec trasy zakończony jest pętlą. Asfalt podzielony jest na pół z wyraźnie zaznaczonym kierunkiem jazdy.
Dla chętnych otwarto wypożyczalnie rolek.

Klimatyczna restauracja, ośrodek fitness z siłownią. Boiska do siatki i piłki na piasku. Wzdłuż ścieżki umieszczono przyrządy do ćwiczeń. Dla najmłodszych plac zabaw. wszystko to zachowane w idealnej czystości - niesamowity plus Pragi, wszędzie są dostępne worki na psie kupy.
Dla bardziej wybrednych jest też obszar bardziej dziki, zalesiony, z licznymi ławeczkami ukrytymi pośród drzew - gwarantujący chwile ciszy i spokoju.

Park ten opisuję ponieważ zobaczyłem, że można zrobić atrakcyjne, pomysłowe, czyste i ogólnodostępne miejsce w centrum miasta. Mamy Błonia - może warto pokazać naszym urzędnikom, że nie trzeba szukać daleko inspiracji aby zadbać o piękny kawałek zieleni, a jednocześnie uczynić go w pełni funkcjonalnym - na razie mamy dwa betonowe kolosy dla piłkarzy. Kiedy będzie nasza kolej?

Lokalizacja:


Wyświetl większą mapę

Kilka fotek:

{gallery}ladronka{/gallery}

Share

Komentarze   

 
#1 IsabelHidalgo 2018-08-15 10:35
Para muitos dos especialistas, o Titan Gel é um produto incomparável que sempre traz apenas resultados positivos. Devido à sua composição natural e totalmente ecológica, não há efeitos colaterais. Vale a pena acrescentar que o produtor em seu site oficial muitas vezes decide sobre promoções que permitirão a compra deste excelente gel a um preço atrativo. titangel-in-por tugal.com Bulbocavernosus muscular permite que o pênis possa engorge com o sangue que ele atinge uma ereção e durante a ejaculação, bem como o esvaziamento da uretra depois farsa funciona reclame aqui é seguro de urinar. Kegel exercício envolve parar seu fluxo solidariamente no meio da micção. Muito musculatura contraída neste exercício são aqueles vitais para prolongar a ereção durante a relação sexual.
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież