Logowanie

Gościmy

Odwiedza nas 266 gości oraz 1 użytkownik.

  • Kalasanty50
Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów ladronka oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów ladronka oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Praga jest bardzo pięknym miastem. Stare miasto rozciąga się na dużo większym obszarze, a ilość magicznych miejsc przekracza wszelkie normy. Jest jedna drobna bolączka z tym miastem... turyści.

Trudno to sobie wyobrazić, ale prawie w każdym zakątku zabytkowej części tego miasta (a to jest ogromny obszar) jest ruch jak na Floriańskiej w Krakowie w szczycie sezonu.

Na szczęście to piękne miasto dba nie tylko o turystów, dla swoich mieszkańców stworzyła miejscówki, które idealnie spełniają się jako miejsca rekreacji i wypoczynku. Jednym z takich miejsc jest Ladronka Park. Idealne miejsce dla aktywnych ludzi i co najważniejsze - prawie nie ma tam typowych turystów.

Park znajduje się w strefie 6, zaledwie 15 min tramwajem od centrum. Dzięki temu, iż położony jest w górnej części miasta roztacza się z niego piękna panorama na Pragę.
Historia parku sięga X wieku. Na jego terenie rozpoczęto wydobycie kamienia - margielu. Po tym jak kopalnie się wyczerpały przed I Wojną Światową, teren został przeznaczony na pola ćwiczebne dla wojska.
Po II Wojnie Światowej został utworzony park. Swój aktualny wygląd uzyskał w latach 2002 - 2010, wtedy to nadano mu charakter terenu rekreacyjnego.

Aktualnie na ternie parku jest zrobiona asfaltowa trasa długości około 2km. Każdy koniec trasy zakończony jest pętlą. Asfalt podzielony jest na pół z wyraźnie zaznaczonym kierunkiem jazdy.
Dla chętnych otwarto wypożyczalnie rolek.

Klimatyczna restauracja, ośrodek fitness z siłownią. Boiska do siatki i piłki na piasku. Wzdłuż ścieżki umieszczono przyrządy do ćwiczeń. Dla najmłodszych plac zabaw. wszystko to zachowane w idealnej czystości - niesamowity plus Pragi, wszędzie są dostępne worki na psie kupy.
Dla bardziej wybrednych jest też obszar bardziej dziki, zalesiony, z licznymi ławeczkami ukrytymi pośród drzew - gwarantujący chwile ciszy i spokoju.

Park ten opisuję ponieważ zobaczyłem, że można zrobić atrakcyjne, pomysłowe, czyste i ogólnodostępne miejsce w centrum miasta. Mamy Błonia - może warto pokazać naszym urzędnikom, że nie trzeba szukać daleko inspiracji aby zadbać o piękny kawałek zieleni, a jednocześnie uczynić go w pełni funkcjonalnym - na razie mamy dwa betonowe kolosy dla piłkarzy. Kiedy będzie nasza kolej?

Lokalizacja:


Wyświetl większą mapę

Kilka fotek:

{gallery}ladronka{/gallery}

Share

Komentarze   

 
#2 Casie 2018-06-18 05:37
If you have a tendency to buy inside a live setting while searching
for cartridges normally, this is destined to be more costly than should you pick the product
online. Overview - Although the DCP-J140W will not set the world alight which has a
stunning feature-set or an outstanding print quality it
is often a fantastic little multifunction device having a
low buy price. Although some manufacturers is likely to make
threats including voiding the warranties if the user won't comply, this practice is just not legal
in numerous areas of the world.

Take a look at my web page :: MFC-L2705DW: http://www.factoryfastboys.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=www.devprice.ca%2Fbrother-tn660-compatible-black-toner-cartridge-high-yield-economical-box.html
 
 
#1 Arlen 2018-06-17 06:03
Fajny blog

Also visit my blog post; www (alefurra.pl: http://alefurra.pl/bez-kategorii/musimy-wybrac-dla-siebie-ta-odpowiednia-agencje/)
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież